Kategorie
Depilacja całego ciała Depilacja Laserowa - Warszawa

Cellulit – jak powstaje i jak się pozbyć?

Jak pozbyć się cellulitu: cellulit

Cellulit, czyli „skórka pomarańczowa”, jest problemem, z którym zmaga się wiele osób. Jeżeli szukasz sposobów na walkę z tym zjawiskiem, ten artykuł jest dla Ciebie. Oto kilka sprawdzonych metod.

Zrozum mechanizm

Pierwszym krokiem w walce z cellulitem jest zrozumienie, jak on powstaje. Może być wynikiem nadwagi, siedzącego trybu życia, problemów hormonalnych, a także słabej cyrkulacji krwi i limfy. Jest to powszechny problem wśród kobiet, ponieważ jest bezpośrednio problemem związanym z  gospodarką hormonalną, a dokładniej z wydzielaniem estrogenów.  Z tym nieprzyjemnym zjawiskiem zmagają się osoby młode i dojrzałe, zarówno szczupłe i krąglejszych rozmiarów.

Nawet jeśli jesz w miarę zdrowo może nie ominąć Cię ten kłopot. Po prostu komórki tłuszczowe bardzo łatwo odkładają się w organiźmie.  Czasami nawet nie pomaga specjalna dieta i ćwiczenia. Z wiekiem tez zmniejsza się produkcja koleganu i elastyny co sprzyja wiotczeniu skóry.  Włókna koleganowe się rozprężają, a skóra staje się mniej napięta.  Pomocna może się okazać endermologia, ponieważ dzięki masażowi wykonywanego pod wpływem ciśnienia docieramy do bardzo głęboko zlokalizowanych komórek tłuszczowych, dzięki czemu wspomagamy wyszczuplenie oraz redukuje komórek tłuszczowych i zapobiegamy odkładaniu cellulitu.  Kolejnym sposobem w walce z cellulitem może być masaż bańką chińską lub typowo masaż wyszczuplający wykonany przez dobrze przeszkolony personel specjalizujący się w tego typu zabiegach. Masaż naprawdę może poprawić krążenie i zmniejszyć widoczność cellulitu

Inne zabiegi kosmetyczne:

  • Kriolipoliza, ultradźwięki, fale radiowe: Zabiegi te oferują różne poziomy efektywności i są dość kosztowne

Określ rodzaj cellulitu

  • Cellulit tłuszczowy: Związany z nadwagą.
  • Cellulit wodny: Związany z zatrzymywaniem wody w organizmie.
  • Cellulit cyrkulacyjny: Kombinacja obu powyższych.

Wybierz odpowiednią dietę

  • Zmniejsz sól i cukier: Sól zatrzymuje wodę, a cukier przyczynia się do gromadzenia tłuszczu. Postanów sobie jeść produkty o niskim indeksie glikemicznym lub pomyśl o diecie ketogenicznej. Wbrew pozorom dieta bogata w tłuszcze może przyczynić się do redukcji wagi i pomóc w walce z celulitem.
  • Jedz więcej białka i błonnika: Pomagają w kontroli wagi i poprawiają trawienie.

Wprowadź aktywność fizyczną

  • Ćwiczenia aerobowe: Bieganie, pływanie, jazda na rowerze sprawdzą się idealnie. Są to intensywne i dynamiczne ćwiczenia, które pomagają w spalaniu tłuszczu. Osobiście najbardziej lubię biegać ale wiele osób zdecydowanie preferuje pływanie. Dodatkowo pływanie jest wskazane u osób, które mają problemy ze stawami i potrzebują je odciążyć.
  • Ćwiczenia siłowe: Podnoszenie ciężarów, ćwiczenia z oporami. Można mieszać rodzaje ćwiczeń dynamiczne na zmianę z siłowymi. Taki mix zapewnia najlepsze efekty. .

Kosmetyki:

  • Peelingi kawowe: Mają właściwości ściągające i mogą tymczasowo zminimalizować widoczność cellulitu. Olej kokosowy: Może poprawić elastyczność skóry oraz odpowiednio ją nawilżyć. Niemniej efektywniejsze są wyżej opisane i wymienione metody.

Odzież

Unikaj zbyt ciasnych ubrań, które mogą utrudniać prawidłowe krążenie krwi.

Podsumowanie

Walka z cellulitem to proces, który wymaga zintegrowanego podejścia. Kluczem jest zdrowa dieta, regularna aktywność fizyczna i ewentualnie wsparcie w postaci zabiegów kosmetycznych. Każdy przypadek jest inny, więc warto skonsultować się z ekspertem, aby znaleźć najbardziej efektywną metodę dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *