Kategorie
Blog

Czy depilator laserowy jest skuteczny?

Depilacja laserowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Można wykonać ją w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym bądź specjalnym depilatorem laserowym przeznaczonym do użytku domowego. Czy depilator do użytku domowego różni się od tych używanych przez specjalistów? Czy jest skuteczny? Jakie są jego zalety? I czy można przy jego pomocy pozbyć się samodzielnie owłosienia? Odpowiadamy.

Depilacja laserowa w domu

Domowa depilacja laserowa nieco różni się od tej, którą proponują renomowane salony w Warszawie. Przy domowej depilacji używa się urządzeń działających w technologii IPL – Intense Pulsed Light (intensywnie pulsujące światło), które nie są tak naprawdę laserami. Urządzenia te wyposażone są w specjalną lampę, które naświetlają określony obszar. Emitują falę o różnej długości, które pochłaniane są przez cebulki włosów oraz okoliczne tkanki. Zniszczeniu ulegają jedynie cebulki, a sam włosek pozostaje uśpiony, co hamuje jego wzrost.

Depilator laserowy – czy jest skuteczny?

Zabieg przy użyciu depilatora laserowego wymaga wielu sesji w regularnych odstępach czasu, ale daje dobre rezultaty. Obecnie technologia IPL staje się coraz popularniejsza, dlatego bez problemu znajdziesz w sklepach depilator laserowy przeznaczony do użytku domowego. Tego typu sprzęt najlepiej sprawdzi się u osób z jaśniejszą karnacją i ciemniejszym owłosieniem. Już po pierwszym zabiegu włoski będą odrastać wolniej i będzie ich coraz mniej. Jednak najlepsze efekty daje regularna seria kilku zabiegów. Systematyczna depilacja sprawi, że pozbędziesz się zbędnego owłosienia nawet na okres kilku tygodni, a nawet miesięcy. Decydując się na zakup depilatora laserowego pamiętaj, aby najpierw dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi urządzenia oraz ostrzeżeniami i ograniczeniami dotyczącymi użytkowania!

Zalety depilatorów laserowych

W porównaniu z innymi metodami usuwania owłosienia, np. pasta cukrowa, wosk czy maszynka jednorazowa, bez wahania można stwierdzić, że depilator laserowy ma nad nimi przewagę. Depilatory zapewniają znacznie dłuższe efekty, przy regularnych sesjach możesz zapomnieć o włoskach nawet na kilka miesięcy! Maszynki do golenia, kremy do depilacji czy elektryczne depilatory są skuteczne, ale dają raczej krótkotrwałe rezultaty. Ponadto często podrażniają skórę, powodując wrastanie włosków, zaczerwienienie, uczulenie (w przypadku kremów do depilacji) czy nieestetyczne krostki.

Depilatory laserowe są o wiele bardziej higieniczne. Eliminują problem wrastających włosków, podrażnień czy krostek, które pojawiają się podczas tradycyjnego golenia. Są łatwe w obsłudze oraz pozwalają na usunięcie owłosienia z każdej części ciała. Obecnie bez trudu znajdziesz depilatory przeznaczone do delikatnych partii ciała, takich jak twarz czy bikini. Mimo, że dobry depilator laserowy trochę kosztuje, jest to doskonała inwestycja na lata. Z domowego depilatora laserowego korzystasz kiedy chcesz i to bez wychodzenia z domu! Nie musisz tracić czasu na czasochłonne wizyty w salonach kosmetycznych. To świetne rozwiązanie dla osób, które mają ograniczoną ilość czasu. Domowa depilacja jest całkowicie bezpieczna i bez problemu wykonasz ją samodzielnie.

Czy zabieg depilatorem laserowym jest bolesny?

Podczas zabiegu wybrane partie skóry naświetlane są wiązką światła. Można wówczas odczuwać lekkie mrowienie, pieczenie czy kłucie. Wiele zależy również od miejsca depilacji, np. depilacja pach czy bikini może być bardziej bolesna niż depilacja nóg. Warto jednak dodać, że zabieg depilatorem laserowym na pewno jest znacznie mniej bolesny od usuwania włosków woskiem, pasta cukrową czy depilatorem elektrycznym. Wiele zależy również od indywidualnego progu bólu, niektóre osoby mogą odczuwać ból, a inne jedynie lekki dyskomfort.

Kiedy nie warto decydować się na depilator laserowy?

Istnieje pewna grupa osób, u których depilator laserowy na pewno się nie sprawdzi. Po pierwsze są to kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, którym kategorycznie zabrania się korzystania z depilacji laserem. Po drugie są to osoby z jasnymi włoskami – koloru blond, rudego czy siwego. Istnieją znikome szanse na to, że depilator z nimi sobie poradzi. Po trzecie są to osoby o ciemnej, opalonej skórze. Jeśli lubisz się opalać lub korzystać z solarium, zabieg nie jest dla Ciebie. Świeżo opalowa skóra jest przeciwwskazaniem do depilacji laserem.

Depilator laserowy a depilacja laserowa w salonie

Depilator laserowy usuwa włoski i sprawia, że odrastają wolniej, jednak nie daje tak trwałych efektów jak zabieg w profesjonalnym salonie. Ponadto często nie działa na włoski jasne, rude, siwe oraz cienkie. Ma on znacznie mniejszą moc niż ten, z którego korzystają profesjonaliści. W renomowanych salonach depilacji w Warszawie korzysta się z medycznych laserów najwyższej klasy, które mają możliwość indywidualnej regulacji parametrów. Doświadczony specjalista dobierze odpowiednie parametry urządzenia, biorąc pod uwagę kolor włosków, ich grubość, gęstość czy odcień skóry. Nie musisz martwić się, że coś pójdzie nie tak. Domowy depilator laserowy ma zazwyczaj niewielką głowicę, dlatego czas wykonania zabiegu może być znacznie dłuższy. Tak jak usunięcie wąsika raczej nie sprawi większych problemów, tak wydepilowanie całej powierzchni nóg niewielką głowicą, może być już znacznie bardziej czasochłonne. Depilacja laserowa w salonie przebiega sprawniej i o wiele szybciej.

Profesjonalna depilacja laserowa w Warszawie

Jeśli chcesz cieszyć się trwałym efektem depilacji laserowej, skorzystaj z oferty salonu w Warszawie. Renomowane gabinety korzystają z nowoczesnych medycznych laserów, które gwarantują trwałe usunięcie owłosienia, nawet do 95%. Efekty mogą utrzymać się nawet przez kilka lat! Lasery medyczne cechują się dużą skutecznością, nawet przy cienkich i jasnych włoskach. Usuwanie owłosienia w salonie wiąże się oczywiście z kosztami, jednak jest to inwestycja na lata. Co więcej masz gwarancję satysfakcjonującego efektu i bezpieczeństwa – zabieg wykonywany jest zawsze przez wykwalifikowanego, doświadczonego specjalistę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.