Kategorie
Depilacja całego ciała Depilacja Laserowa - Warszawa

Brazylijska – na czym polega?

Depilacja brazylijska cieszy się obecnie dużą popularnością. Zabieg ten wykonywany jest w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Czym jest? Czy warto się na nią zdecydować? Jakie są przeciwwskazania? Czy jest bolesna? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w naszym artykule.depilacja brazylijska

Czym jest epilacja brazylijska?

To depilacja intymna, która polega na całkowitym usunięciu włosków z okolic bikini. Włosy usuwane są między innymi z warg sromowych, pośladków, z łona czy też z okolic odbytu. Przy tym zabiegu pozostawia się jedynie mały pasek/trójkącik włosków na wzgórku łonowym. Oczywiście można zdecydować się na pełne usunięcie owłosienia, bez pozostawienia cienkiego paseczka włosków. Wówczas mamy do czynienia z  tak zwanym „hollywood” efekt.

Jak wygląda epilacja brazylijska?

Wykonywana jest przez wiele salonów. Może być wykonana przy użyciu pasty cukrowej, wosku, depilatora czy też lasera. Zabiegu nie należy się obawiać, wykonywany jest w osobnym pomieszczeniu, tak aby zapewnić maksymalny komfort i intymność. Klient otrzymuje jednorazową bieliznę (przeważnie stringi), w którą może przebrać się w wyznaczonym do tego miejscu. Ułatwia to wykonanie zabiegu, a także pomaga pozwala przełamać wstyd czy krępację. Zabieg nie trwa długo i zawsze jest wykonywany przez wykwalifikowaną osobę.

Brazylijska przy użyciu lasera

Depilacja laserowa brazylijska jest bardzo skuteczna i gwarantuje długotrwałe efekty. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych laserów medycznych możliwe jest bardzo precyzyjne wykonanie zabiegu. Wiązka światła lasera pochłaniana jest przez melaninę, która znajduje się w mieszku włosowym. Tam zamienia się w energię cieplną, w efekcie czego zostaje zniszczona cebulka włosa. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii, laser usuwa nawet do 95% włosków! Zabiegi uszkadzają macierz włosa, co pozwala cieszyć się idealnie gładką okolicą bikini. Jednocześnie wiązka światła nie uszkadza komórek skóry, dlatego zabieg jest całkowicie bezpieczny.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Taki zabieg niesie za sobą wiele zalet. Jedną z nich jest długotrwały efekt zabiegu. Zabieg woskiem bądź pastą cukrową daje efekt gładkiej skóry na około 4 tygodnie. Po tym czasie zabieg trzeba powtórzyć. Regularne zabiegi osłabiają włoski i sprawiają, że stają się one coraz cieńsze i jaśniejsze. Depilacja laserowa w Warszawie pozwoli osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty. Zabieg wykonywany jest w seriach, które ustalane są indywidualnie podczas konsultacji. Ilość serii zależna jest od wielu czynników, takich jak grubość włosa, ich kolor czy gęstość. Zazwyczaj należy wykonać od 5 do 8 zabiegów. Laserowe usuwanie owłosienia to jedyna trwała metoda na pozbycie się niechcianych włosków w okolicach bikini.

Zalety metody brazylijskiej

Czy warto zdecydować się na zabieg? Oczywiście, że tak! Okolica bikini jest niezwykle wrażliwa i delikatna. Codzienne golenie, np. jednorazową maszynką, może powodować podrażnienia, zaczerwienienia czy pojawienie się bolesnych krostek. Skóra staje się tkliwa, a całość wygląda mało estetycznie. Wiele kobiet po użyciu maszynki czuje również nieprzyjemne swędzenie. Ponadto włoski szybko odrastają, są twarde i kłujące. Decydując się na depilację laserową w Warszawie, raz na zawsze możesz się pozbyć tego problemu. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, a podrażnienia są minimalne, może wystąpić jedynie lekkie zaczerwienienie, które zniknie maksymalnie po paru godzinach.

Metoda brazylijska pozwala utrzymać większą higienę, a u niektórych kobiet znacząco poprawia komfort życia seksualnego. Cieszy się ogromną popularnością również latem. Jeśli masz cienki strój plażowy z niewielką ilością materiału, będziesz czuć się o wiele pewniej ze świadomością, że włoski nie będą prześwitywać czy wypadać zza linii majtek.

Kolejną zaletą jest eliminacja problemów związanych z innymi metodami. Dzięki profesjonalnej metodzie brazylijskiej raz na zawsze pozbędziesz się zapalenia mieszków włosowych, nieestetycznych zaskórników, podrażnień czy też wrastających włosków.

Czy zabieg jest bolesny?

Metoda brazylijska może powodować nieznaczny dyskomfort i ból. Skóra w okolicach bikini jest bardzo wrażliwa i delikatna. Jest to jednak kwestia indywidualna. Oczywiście wiele zależy od wybranej metody . Np. woskiem będzie znacznie bardziej bolesna niż pastą cukrową czy laserem. Wosk przykleja się zarówno do włosków, jak i do skóry, zaś pasta cukrowa obkleja jedynie same włoski. Z kolei laserem najczęściej wykonywana jest przy użyciu najnowszego sprzętu z głowica chłodzącą, co znacząco poprawia komfort podczas zabiegu.

Jak przygotować się do metody brazylijskiej?

Bez względu na to, którą metodę wybierzesz, przed zabiegiem należy odpowiednio się do niego przygotować. Przede wszystkim wyklucz wszystkie przeciwwskazania. Warto zwrócić uwagę na przyjmowane leki lub zioła, które mogą stanowić przeciwwskazanie do wykonania zabiegu. Upewnij się również, czy skóra w okolicach bikini nie jest podrażniona lub czy nie występują na niej jakieś ranki.

Przed zabiegiem należy unikać opalania, również w solarium, a także wizyt na basenach. Pozwoli to na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia infekcji. Warto zwrócić również uwagę na długość włosków. Przy zabiegu pastą cukrową lub woskiem włoski powinny mieć minimum 2 cm długości. Przy laseroterapii należy dzień przed (lub w dniu zabiegu) zgolić włoski maszynką. Przeciwwskazaniem do jest także ciąża, choroby nowotworowe, infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze oraz cukrzyca. Jeśli nie jesteś pewien, czy zabieg może być u Ciebie bezpiecznie wykonany, nie martw się! Wybierając się na wizytę w profesjonalnym salonie w Warszawie, możesz liczyć na darmową konsultację. Wykwalifikowany specjalista poinformuje Cię o wszystkich przeciwwskazaniach oraz szczegółowo opowie, jak przygotować się do zabiegu.

Jak depilować wargi sromowe?

Depilacja warg sromowych może być wykonywana na kilka sposobów. Jedną z najpopularniejszych metod jest używanie specjalnego kremu, który jest delikatny dla skóry w tej delikatnej okolicy. Inna opcja to użycie depilatora elektrycznego lub maszynki do golenia. Warto pamiętać, że ta strefa jest bardzo wrażliwa, dlatego należy zachować ostrożność i używać odpowiednich narzędzi oraz preparatów.

Bikini płytkie czy głębokie?

Depilacja bikini głębokiej polega na usunięciu większości lub całego owłosienia w okolicy łechtaczki i warg sromowych. Najczęściej wybieraną opcją jest golenie, jednak wiele osób decyduje się na skorzystanie z profesjonalnych usług woskiem lub laserem. Woskiem jest bardziej trwała, ale może być bolesna. Natomiast laseroterapia zapewnia długotrwałe efekty, ale wymaga kilku sesji i jest kosztowniejsza.

Jak pozbyć się włosów na wargach sromowych?

Jeśli chodzi o pozbycie się włosów na wargach sromowych, istnieje kilka metod. Można zastosować golenie, który jest prosty i dostępny w domowym zaciszu, ale efekty utrzymują się tylko przez kilka dni. Inne opcje to wosk, który jest bardziej trwały, lub depilacja laserowa, która zapewnia długotrwałe rezultaty. W przypadku obu metod warto skonsultować się z profesjonalistą, który pomoże dobrać odpowiednią metodę do indywidualnych potrzeb.

W jaki sposób depilować miejsca intymne?

Usuwanie włosków z miejsc intymnych wymaga pewnych środków ostrożności. Przede wszystkim należy używać czystych i ostrych narzędzi, aby uniknąć podrażnień lub infekcji. Można zastosować golenie z użyciem kremu lub maszynki. Ważne jest, aby wykonywać te czynności powoli i delikatnie, unikając nacisku na skórę. Alternatywnie, można skorzystać z usług profesjonalnego salonu kosmetycznego, który oferuje wosk lub laserem.

Co zrobić, żeby włosy nie rosły w miejscach intymnych?

Aby opóźnić wzrost włosów w miejscach intymnych, można zastosować kilka trików. Jednym z nich jest regularne peelingowanie skóry w tej okolicy, co pomoże złuszczyć martwe komórki i zapobiegnie wrastaniu włosków. Istnieją również specjalne preparaty do hamowania wzrostu włosów, które można stosować po depilacji. Laseroterapia może być również rozważana, ponieważ po kilku sesjach włosy mogą stawać się cieńsze i rzadsze.

Pamiętaj, że każda osoba ma inne preferencje i potrzeby, dlatego warto eksperymentować, aby znaleźć odpowiednią metodę dla siebie. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub obawy, zawsze warto skonsultować się z profesjonalistą, który udzieli Ci szczegółowych informacji i pomoże dobrać najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Niezależnie od wybranej metody, ważne jest dbanie o higienę i pielęgnację skóry po, aby uniknąć podrażnień i infekcji.

Poradnik jak depilować okolice intymne w domu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *