Kategorie
Blog

Depilacja całego ciała

Gładka skóra bez zbędnego owłosienia? To możliwe! Na depilację całego ciała decyduje się coraz więcej kobiet i mężczyzn, a usuwanie owłosienia laserem to najlepsza metoda depilacji. Sprawdź, na czym polega i dlaczego warto się na nią zdecydować.

Depilacja laserowa – na czym polega?

Depilacja laserowa polega na usuwaniu zbędnego owłosienia przy pomocy wiązki światła lasera. Wnika ona w głąb skóry, uszkadzając macierz (cebulkę) włosa, nie uszkadzając przy tym komórek skóry. Dzięki tej nowoczesnej metodzie depilacji, można skutecznie usunąć nawet 95% włosków! Obecnie jest to jedyna metoda, która pozwala pozbyć się włosków na stale. Na depilację całego ciała może zdecydować się każdy – zabieg dedykowany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Depilacja przede wszystkim polecana jest osobom z gęstymi, ciemnymi włoskami, które szybko odrastają.

Lasery do usuwania owłosienia

Wiele salonów w Warszawie stosuje nowoczesne, medyczne lasery diodowe, które cechują się bardzo precyzyjnym działaniem. Promieniowanie lasera pochłaniane jest przez melaninę (barwnik znajdujący się w mieszku włosowym). Następuje zjawisko selektywnej fototermolizy – wiązka światła zamienia się w energię cieplną, która bezpowrotnie niszczy włos. Lasery stosowane przez profesjonalne, renomowane salony depilacji w Warszawie są nie tylko skuteczne, ale również całkowicie bezpieczne.

Depilacja laserowa różnych partii ciała

Jeśli zastanawiasz się, na jakich partiach ciała można wykonać depilację laserem, mamy dla Ciebie dobre wieści! Metoda ta pozwala pozbyć się włosków z całego ciała! Salony depilacji w Warszawie oferują depilację ud, łydek, pośladków, brzucha, klatki piersiowej, pleców, karku czy rąk. Depilację laserową można wykonać również na wrażliwych partiach ciała, takich jak pachy, twarz czy okolice bikini. Większość salonów oferuje swoje usługi nie tylko kobietom, ale również mężczyznom. Coraz więcej mężczyzn decyduje się na usunięcie owłosienia z pleców, pośladków czy pach.

Depilacja całego ciała – czy warto?

Depilacja całego ciała to przede wszystkim duży komfort i wygoda. Gęste, ciemne i szybko rosnące włoski często negatywnie wpływają na samopoczucie, a nawet obniżają poczucie własnej wartości. Pozbycie się niechcianego owłosienia sprawia, że skóra zawsze wygląda perfekcyjnie – jest gładka i miękka w dotyku. Dzięki usunięciu włosków z całego ciała, nagły wypad z przyjaciółmi nad jezioro czy na basen nie będzie dla Ciebie problemem! Skóra zawsze będzie prezentować się perfekcyjnie, dzięki czemu bez obaw założysz krótkie spodenki, sukienkę czy bikini.

Depilacja całego ciała to także oszczędność czasu i pieniędzy. Usuwanie owłosienia maszynką, woskiem czy depilatorem trzeba regularnie powtarzać. Wymaga to poświęcenia dużej ilości czasu oraz pieniędzy. Cykliczne wizyty w salonach kosmetycznych, zakupy w drogeriach (kremy do depilacji, jednorazowe maszynki) – wbrew pozorom generuje to bardzo duże koszty.

Kolejnym argumentem, przemawiającym za depilacją całego ciała, jest zdrowie i korzystny wygląd skóry. Dzięki depilacji laserem można raz na zawsze pozbyć się wrastających włosków, podrażnień czy krostek. Takie problemy bardzo często pojawiają się przy korzystaniu z innych metod depilacji, które negatywnie wpływają na skórę.

Dzięki usunięciu owłosienia z całego ciała, możesz również raz na zawsze pożegnać się z bólem! Większość metod depilacji nie należy do zbyt przyjemnych. Usuwanie owłosienia woskiem, pastą cukrową czy depilatorem dla wielu osób jest bardzo bolesne, a zabiegi te trzeba powtarzać systematycznie – co około 2-4 tygodnie. Dzięki depilacji laserem można wreszcie zapomnieć o kosztownych i bolesnych zabiegach!

Jak przygotować się do depilacji całego ciała?

Zabieg depilacji laserem nie wymaga zbyt wielu specjalnych przygotowań. Oczywiście najpierw trzeba skontaktować się z salonem depilacji w Warszawie i umówić na konsultację. Podczas rozmowy, specjalista wykluczy ewentualne przeciwwskazania. Należą do nich m.in. choroby nowotworowe, ciąża i karmienie piersią, łuszczyca, bielactwo, skłonność do bliznowców, aktywne choroby skóry czy zmiany wirusowe (opryszczka, kurzajka, brodawka). Po wykluczeniu przeciwwskazań, należy zastosować się do kilku zaleceń, udzielonych przez zabiegowca.

Na około tydzień przed zabiegiem należy zrezygnować z zabiegów złuszczających, które mogłyby podrażnić skórę (peelingi, kwasy). Konieczne jest także odstawienie ziół czy leków światłouczulających, a także rezygnacja z opalania, również w solarium. Przed zabiegiem nie korzystamy także z innych metod usuwania owłosienia (kremy do depilacji, wosk, pasta cukrowa). Dopiero dzień przed zabiegiem (lub tego samego dnia), usuwamy owłosienie maszynką. Stosowanie się do zaleceń, zagwarantuje bezproblemowy przebieg zabiegu.

Jak wygląda zabieg depilacji całego ciała?

Depilacja laserem to zabieg bezinwazyjny i praktycznie bezbolesny, dlatego nie należy się go obawiać. Parametry lasera dobierane są indywidualnie, w zależności od progu bólu Klienta, rodzaju i koloru włosa czy depilowanej partii ciała. Długość zabiegu również zależy od kilku czynników. Przy mniejszych partii ciała, np. pachy czy bikini, zabieg trwa zdecydowanie krócej niż przy depilacji nóg czy pleców. Po zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienienie czy podrażnienie, jednak jest to krótkotrwałe i znika maksymalnie po kilku godzinach.

Salon depilacji w Warszawie

Depilacja całego ciała to same korzyści! Już po jednym zabiegu zobaczysz satysfakcjonujące efekty, a wykonanie całej serii pozwoli Ci raz na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia! Zanim jednak wybierzesz się na zabieg, pamiętaj, aby wybrać doświadczony gabinet depilacji. Renomowany salon w Warszawie zawsze wykorzystuje sprzęt najnowszej generacji, który gwarantuje skuteczność zabiegu. Dba o bezpieczeństwo i komfort swoich Klientów. Zatrudnia doświadczonych pracowników, którzy wiedzą, jak prawidłowo wykonać zabieg. Jeśli przy wyborze gabinetu będziesz kierować się powyższymi czynnikami, możesz być pewien, że depilacja całego ciała okaże się Twoją najlepszą decyzją!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.