Kategorie
Blog

Depilacja laserowa całego ciała – plusy

Depilacja laserowa to zabieg, z którego coraz chętniej korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Usuwanie owłosienia laserem to jedyny skuteczny sposób na całkowite pozbycie się włosków z każdej części ciała. Czy warto zdecydować się na ten zabieg? Jakie są plusy depilacji całego ciała? Sprawdź!

Depilacja laserowa – krótko o zabiegu

Depilacja laserowa to zabieg wykonywany przy pomocy lasera. Wiązka światła o określonej długości wnika w głąb skóry, uszkadzając cebulkę włosa. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i nie podrażnia skóry – światło lasera niszczy jedynie włos. Efekty depilacji są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak aby cieszyć się trwałym rezultatem, konieczne jest wykonanie pełnej serii zabiegowej – około 6-8 zabiegów co kilka tygodni.

Obecnie nowoczesne lasery pozwalają pozbyć się każdego rodzaju włosa, nie tylko ciemnego i grubego, ale również delikatnego i jasnego. Dzięki temu każdy może skorzystać z zabiegu, niezależnie od rodzaju owłosienia czy typu skóry.

Wskazania do depilacji

Z zabiegów depilacji laserem może skorzystać każdy! Depilację szczególnie poleca się osobom, które borykają się z nadmiernym owłosieniem ciała. Gęste, ciemne i szybko odrastające włoski mogą powodować dyskomfort, a codzienne golenie wymaga wiele czasu i nie przynosi długotrwałych efektów. Zabieg depilacji jest także świetnym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z wrastającymi włoskami lub zapaleniem mieszków włosowych.

Które części ciała można depilować laserem?

Depilacja laserem może być bezpiecznie stosowana na każdą partię ciała! Laser skutecznie usunie włoski twarzy, karku, ramion, pleców, ud czy nóg. Nawet delikatne i bardziej wrażliwe okolice, takie jak pachy czy bikini można z powodzeniem poddać depilacji laserem. Coraz więcej osób decyduje się na depilację laserową całego ciała – to wygodne rozwiązanie, które niesie za sobą wiele zalet.

Depilacja laserowa całego ciała – zalety

Depilacja laserowa całego ciała znacznie wpływa na codzienny komfort i poprawę samopoczucia. Dzięki niej można raz na zawsze pożegnać się z niechcianym owłosieniem! Koniec z kupowaniem maszynek jednorazowych, bolesną depilacją woskiem czy depilatorem oraz częstymi wizytami w salonach kosmetycznych. Dzięki depilacji laserem Twoje ciało zawsze będzie prezentować się perfekcyjnie, a Ty będziesz zawsze gotowa na spontaniczny wypad na basen, nad jezioro czy imprezę ze znajomymi.

• Trwałe rezultaty

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, tylko depilacja laserem gwarantuje trwałe pozbycie się owłosienia. Żadna inna metoda nie daje tak spektakularnych efektów. Wiązka światła lasera oddziałuje na włos w fazie anagenu (faza wzrostu), niszcząc komórki odpowiadające za wzrost włosa. To pozwala raz na zawsze pożegnać się z niechcianym owłosieniem na każdej partii ciała!

• Gładka i miękka skóra

Po depilacji laserem skóra jest wyjątkowo miękka i gładka w dotyku. Usuwanie owłosienia maszynką, woskiem czy kremami do depilacji niekorzystnie wpływa na jej stan. Pojawiają się podrażnienia i zaczerwienienia, krostki, wrastające włoski czy zapalenie mieszków. Dzięki depilacji laserem można raz na zawsze pożegnać się z tym problemem! Depilacja laserem pozwoli nie tylko pozbyć się ciemnych, gęstych włosków z całego ciała, ale również zapewni gładką i nieskazitelną skórę każdego dnia!

• Oszczędność pieniędzy

Kolejnym plusem depilacji laserowej całego ciała jest oszczędność czasu i pieniędzy. Nietrwałe metody depilacji, takie jak golenie maszynką, depilatorem, usuwanie włosków kremami czy woskiem, są dość kosztowne, a zabiegi te trzeba wykonywać regularnie. Produkty do depilacji – kremy, jednorazowe maszynki, balsamy po depilacji itp. są coraz droższe. Tak samo wizyty w salonach kosmetycznych. Depilacja woskiem czy pastą cukrową to usługa, której koszt (w zależności od partii ciała) waha się od 50 do nawet 200 zł, a wizyty trzeba powtarzać co około 3-4 tygodnie. Podliczając wszystkie koszty, okazuje się, że na depilację ciała w ciągu całego życia wydajemy mnóstwo pieniędzy!

Depilacja laserowa jest znacznie lepszym rozwiązaniem, ponieważ metoda ta zapewnia efekty na stałe. Po zakończeniu serii zabiegów, nie trzeba już kupować żadnych produktów do depilacji czy korzystać z usług gabinetów kosmetycznych. W efekcie wpływa to na znaczną oszczędność pieniędzy.

• Oszczędność czasu

Trwałe usunięcie owłosienia to także duża oszczędność czasu! Dzięki depilacji laserowej nie musimy już poświęcać czasu na codzienne golenie się maszynką czy usuwanie owłosienia woskiem/pastą cukrową co 3 tygodnie. Domowa depilacja jest bardzo czasochłonna, a jej efekty są krótkotrwałe. Ponadto niektóre części ciała są trudniej dostępne. Samodzielne usunięcie owłosienia, np. z pleców czy karku jest praktycznie niemożliwe.

• Krótki czas zabiegu

Laser to jedna z najszybszych metod na usunięcie owłosienia z całego ciała! Wiele gabinetów posiada nowoczesne, medyczne lasery, które znacznie ułatwiają i przyspieszają pracę. Usunięcie owłosienia z pach czy okolic bikini to zaledwie kilka do kilkunastu minut. Przy większych partiach ciała – nogi, ręce czy plecy – czas ten może się trochę wydłużyć, jednak w porównaniu z innymi metodami depilacji, laserowe usuwanie owłosienia trwa bardzo krótko.

• Bezbolesna depilacja

Wiele osób obawia się bólu przy depilacji laserem. Okazuje się jednak, że zabieg ten jest praktycznie bezbolesny! Nowoczesne lasery często wyposażone są w głowice chłodzące, które poprawiają komfort podczas zabiegu. Oczywiście wiele zależy od indywidualnego progu bólu oraz depilowanego obszaru ciała, jednak zabiegu depilacji laserem nie należy się obawiać. Po zabiegu depilacji może pojawić się niewielkie zaczerwienienie na skórze, jednak mija ono bardzo szybko. Sam laser nie uszkadza skóry, działa jedynie na sam włos.

Skorzystaj z depilacji laserowej całego ciała!

Jak widać depilacja laserem niesie za sobą mnóstwo zalet! To najlepszy sposób na pozbycie się włosków z każdej okolicy ciała, który gwarantuje doskonałe rezultaty. Podaruj sobie odrobinę luksusu i pożegnaj się z gęstymi, ciemnymi i szybko rosnącymi włoskami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.