Kategorie
Blog

Depilacja laserowa – kompendium wiedzy

Depilacja laserowa coraz bardziej zyskuje na popularności. Zabieg dedykowany jest nie tylko kobietom, ale również mężczyznom. Co więcej, jest to jedyny skuteczny sposób na całkowite pozbycie się niechcianego owłosienia! Co warto wiedzieć na temat depilacji laserowej? Z jakich partii ciała można usunąć owłosienie laserem? Jak przygotować się do zabiegu? Jakie korzyści niesie za sobą depilacja laserowa? Na te – i wiele więcej nurtujących Cię pytań – znajdziesz odpowiedzi w niniejszym artykule.

Czym jest depilacja laserowa?

Zanim przejdziemy do odpowiedzi wyżej wymienione pytania, warto na samym początku dowiedzieć się, czym tak właściwie jest depilacja laserowa. Mówiąc krótko, jest to usuwanie owłosienia przy pomocy wiązki światła lasera, który niszczy cebulkę włosa wraz z korzeniem, nie uszkadzając przy tym komórek skóry. Tak więc depilacja laserem niszczy macierz włosa, która odpowiada za jego wzrost, poprzez barwnik (melaninę) zawarty w mieszku włosowym. W medycznym środowisku, proces ten określa się jako selektywną fototermolizę. Wiązka lasera trafia jedynie we włos, nie niszcząc przy tym skóry, dzięki czemu depilacja laserowa może być stosowana również w delikatnych miejscach, takich jak bikini, pachy czy wąsik.

Czy depilacja laserowa uszkadza skórę?

To pytanie nurtuje wiele osób. Skoro depilacja laserem uszkadza cebulki włosków, to czy ma również negatywny wpływ na naszą skórę? Odpowiedź jest prosta – nie, depilacja laserem oddziałuje jedynie na melaninę zawartą we włoskach, nie jest więc w żaden sposób szkodliwa dla komórek skóry. Oczywiście zdarza się czasem, że świeżo po zabiegu depilacji laserowej skóra jest delikatnie zaczerwieniona, jednak podrażnienia te nie są ani groźne, ani szkodliwe i zazwyczaj znikają po paru godzinach. Zabieg depilacji laserowej jest więc całkowicie bezpieczny i nie trzeba się go obawiać.

Jakie są korzyści depilacji laserowej?

Codzienne usuwanie owłosienia jest czasochłonne, uciążliwe, a także kosztowne. Ponadto nie daje trwałych efektów. Nawet jeśli zdecydujemy się na depilację woskiem czy pastą cukrową – włoski i tak będą odrastać. Ponadto tego typu zabiegi są dość drogie, dlatego inwestycja w depilację laserową opłaca się znacznie bardziej. Nie dość, że koszt bardzo szybko Ci się zwróci to jeszcze pozbędziesz się włosków na zawsze! Efekty depilacji laserem są fenomenalne i pozwalają pozbyć się włosków z każdej części ciała. Nowoczesne lasery działają nie tylko na ciemny włos, ale także na te jaśniejsze, dlatego zabiegowi mogą poddać się osoby nawet z brązowymi czy rudymi włoskami. Skuteczność depilacji laserem wynosi około 95%. Pozostałe 5% to włoski, które podczas wykonywania zabiegu nie były jeszcze w fazie anagenu. Można jednak łatwo je usunąć podczas jednego, dodatkowego zabiegu. Po wykonaniu serii zabiegów, możesz być pewien, że pożegnasz się z owłosieniem raz na zawsze, ponieważ wiązka lasera trwale uszkadza mechanizm wzrostowy włosków.

Kolejną zaletą depilacji laserem jest brak podrażnień. Codzienne golenie maszynką często pozostawia po sobie zaczerwienienia i nieestetyczne krostki. Kremy do depilacji mogą uczulać, zaś wosk i pasta przyczyniają się do wrastania włosków. Usuwanie owłosienia laserem jest bezpieczną metodą, która pozostawia skórę czystą, gładką oraz pozbawioną podrażnień.

Depilacja laserem to także ogromna oszczędność czasu. Sam zabieg trwa dość krótko, natomiast po całej serii zabiegów możesz przez lata cieszyć się gładką i pozbawioną włosków skórą. Nie musisz więcej tracić czasu na golenie się, co więcej w każdej chwili jesteś gotowa na spontaniczne wyjście – imprezę ze znajomymi, wypad nad jezioro czy na basen.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem depilacji laserowej koniecznie trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, na miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z depilacji innymi metodami – dopuszczalne jest jedynie golenie włosków maszynką. Na kilka tygodni przed zabiegiem, nie wolno się również opalać ani używać samoopalaczy. Jeżeli przyjmujesz leki bądź zioła światłouczulające – odstaw je tydzień przed depilacją. Przed zabiegiem nie wolno również wykonywać mocnych peelingów obszaru, który ma zostać poddany depilacji. Dzień przed wizytą – lub tego samego dnia – obszar, który ma zostać poddany zabiegowi, należy dokładnie ogolić maszynką.

Zalecenia pozabiegowe w depilacji laserowej

Może się zdarzyć, że skóra po zabiegu depilacji laserowej będzie nieco podrażniona i zaczerwieniona, jednak zdarza się to nadzwyczaj rzadko. Ewentualne podrażnienia znikają po kilku godzinach bądź maksymalnie p 2-3 dniach. Aby je załagodzić, można stosować delikatne balsamy bądź maści typu Bepanten czy Panthenol. Oczywiście po zabiegach depilacji laserem, należy przestrzegać kilku zaleceń. Po zabiegu laserowego usuwania owłosienia, należy powstrzymać się od opalania i stosowania samoopalaczy. Warto dbać o miejsce poddane zabiegowi, stosując delikatne balsamy, a także ochronę UV. Nie wskazane jest stosowanie peelingów, silnych kosmetyków, a także dezodorantów i antyperspirantów (przy depilacji pach). Prócz tego przez jakiś czas należy powstrzymać się od gorących kąpieli, korzystania z sauny czy basenu. Przez dwa tygodnie po zabiegu depilacji laserowej, nie należy stosować leków i ziół światłouczulających, a także pamiętać, by pomiędzy zabiegami nie wyrywać włosków.

Depilacja laserem – usuwanie owłosienia z różnych części ciała

Depilacja laserem pozwala na usunięcie niechcianych włosków praktycznie z każdej części ciała. W naszym profesjonalnym salonie oferujemy depilację laserową:

 • całej twarzy lub pojedynczych elementów (np. wąsik, broda)
 • rąk – ramion, przedramion
 • pach
 • nóg – łydek, ud
 • brzucha
 • bikini płytkie oraz głębokie
 • pleców
 • karku
 • szpary pośladkowej

Z zabiegów mogą korzystać zarówno panie, jak też panowie. Decydując się na usuwanie owłosienia w kilku partiach ciała jednocześnie (podczas jednego zabiegu), możesz skorzystać z atrakcyjnych zniżek oraz rabatów, dzięki którym za zabieg depilacji laserowej zapłacisz nawet o połowę mniej!

Ile serii zabiegów depilacji laserowej należy wykonać, aby efekt był trwały?

Ile serii zabiegów depilacji laserowej należy wykonać, aby efekt był trwały?

Aby całkowicie pozbyć się owłosienia, konieczne jest wykonanie kilku zabiegów depilacji, aczkolwiek widoczne rezultaty da się zauważyć już po jednym. Ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie i zależy między innymi od ilości włosków, ich grubości, a także danej partii ciała, na której wykonywany jest zabieg. Bardzo ważną rzeczą przy zabiegach depilacji jest również faza wzrostu włosa. Wyróżniamy 3 fazy:

 • anagen – aktywna faza wzrostu, w której macierz włosa jest najbardziej rozwinięta. W fazie tej dochodzi do wzrostu włoska.
 • Katagen – faza przejściowa, w której cebulka włosa zaczyna powoli obumierać
 • telogen – faza spoczynku, w której włos wypada

Aby depilacja laserowa dała największą skuteczność, zabieg należy przeprowadzić w fazie anagenu. Oczywiście nasze włoski są w różnych fazach wzrostu, dlatego też aby całkowicie pozbyć się owłosienia niezbędne jest wykonanie kilku bądź nawet kilkunastu zabiegów. Mimo tego, że depilacja laserem jest trwałym sposobem na pozbycie się owłosienia, często zaleca się wykonanie tzw. zabiegu przypominającego – na przykład raz do roku.

Od czego zależy skuteczność depilacji laserowej?

Na skuteczność depilacji laserem ma wpływ wiele czynników, między innymi kolor skóry oraz włosków. Najlepsze efekty uzyskają osoby, u których występuje większy kontrast między włoskami a skórą, czyli gdy włos jest ciemny, a skóra jaśniejsza. Na efekty wpływa również ilość zabiegów, która u każdego będzie inna. Dlatego też z depilacji laserowej warto korzystać wyłącznie z profesjonalnym salonie, gdzie pracownicy indywidualnie podchodzą do każdego Klienta. W naszym salonie, możesz liczyć na profesjonalne doradztwo i darmowe konsultacje, na których wykluczymy ewentualne przeciwwskazania oraz poinformujemy Cię, jak przygotować się do zabiegu depilacji.

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Każdy z nas ma inny próg bólu, dlatego dla jednych depilacja laserem może być nieco bolesna, zaś inni nie będą odczuwać żadnego dyskomfortu. W dużej mierze, jest więc to kwestia indywidualna. Obecnie jednak w gabinetach depilacji laserem używa się coraz lepszego, nowoczesnego sprzętu laserowego z głowicami chłodzącymi, co daje uczucie ulgi i gwarantuje praktycznie bezbolesną depilację. Odczucia bólowe są też zależne od depilowanej partii ciała. Pachy, bikini czy depilacja twarzy może być nieco bardziej bolesna niż depilacja nóg czy rąk. Jednak tak jak wcześniej wspomnieliśmy, każdy z nas inaczej odczuwa zabieg depilacji laserem. Coraz więcej osób przekonuje się do tej metody usuwania owłosienia, twierdząc, że zabieg ten jest całkowicie bezbolesny.

Jak długo trwa zabieg depilacji laserem?

Zabiegi usuwania owłosienia laserem przebiegają bardzo szybko. W zależności od danej partii ciała – może to być kilka do kilkunastu minut. Jest więc to obecnie nie tylko najskuteczniejsza, ale również najszybsza forma usuwania owłosienia. Dzięki depilacji laserowej oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale również czas. Jest to świetny zabieg dla osób zapracowanych, które nie mają czasu na codzienne golenie lub korzystanie z innych form depilacji w salonach kosmetycznych, takich jak depilacja woskiem czy pastą cukrową, która trwa zdecydowanie dłużej.

Jakie są przeciwwskazania do depilacji laserem?

Do najważniejszych przeciwwskazań do zabiegu laserowego usuwania owłosienia należą:

 • ciąża, okres karmienia piersią
 • świeża opalenizna
 • niektóre choroby skóry: bielactwo, rybia łuska, łuszczyca
 • aktywne infekcje skóry oraz infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze
 • przyjmowanie leków lub ziół fotouczulających (nagietek, dziurawiec) bądź antybiotyków, a także leków, które zmniejszają krzepliwość krwi (należy odstawić je przynajmniej tydzień przed planowanym zabiegiem)
 • choroby przewlekłe: padaczka, nowotwory, fotodermatozy
 • nadwrażliwość na słońce
 • skłonności do powstawania przebarwień, bliznowców, zaburzenia pigmentacji skóry i brodawki skórne

Oczywiście zabieg depilacji laserowej poprzedza fachowa konsultacja, tak więc ostateczna decyzja w kwestii wykonania zabiegu należy do kosmetologa. Przeprowadzi on z Tobą szczegółowy wywiad, który pozwoli wykluczyć ewentualne przeciwwskazania, dzięki czemu będzie mógł zaproponować najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązania.

Jakie lasery wykorzystuje się przy zabiegach depilacji laserem?

Obecnie na rynku znajduje się wiele rodzajów laserów, przeznaczonych do depilacji. W naszym salonie korzystamy z najlepszego, najnowocześniejszego sprzętu, który gwarantuje doskonałe efekty, nawet w przypadku jaśniejszych włosków. Nowoczesny, niemiecki laser Mediostar Next Pro, to gwarancja skuteczności, bezpieczeństwa oraz całkowicie bezbolesnego zabiegu. Wyniki badań klinicznych potwierdzają, że laser Mediostar Next Pro jest obecnie jednym z najskuteczniejszych, zaawansowanych technologicznie urządzeń, który może być wykorzystywany przez cały rok – nawet w lecie, a także u osób z ciemniejszą karnacją. Mediostar Next Pro jest obecnie najszybszą laserową technologią depilacji, która generuje aż 2400 watów mocy, gwarantującej najlepsze efekty. Sprzęt ten zawiera także zaawansowany system chłodzenia skóry, który sprawia, że depilacja w naszym salonie jest całkowicie bezbolesna. Z pewnością warto przekonać się o tym na własnej skórze.

Gdzie warto wykonać zabieg depilacji laserem?

Decydując się na laserowe usuwanie owłosienia, koniecznie należy wybrać sprawdzony i profesjonalny gabinet – taki jak nasz. Znajdziesz nas w Warszawie oraz we Wrocławiu. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, nowoczesny niemiecki laser Mediostar Next Pro, a także wykwalifikowanych pracowników, którzy zadbają o Twoje bezpieczeństwo oraz komfort podczas zabiegu. Jeżeli nigdy wcześniej nie korzystałeś z zabiegów depilacji laserowej – nie musisz się obawiać. Nasi pracownicy wszystko dokładnie Ci wyjaśnią, opowiedzą o zabiegu, efektach, a także o tym, jak się do niego przygotować. Korzystając z naszych usług, masz pewność, że trafiłeś w dobre ręce. Jesteśmy pewni, że wizyta w salonie depilacji będzie dla Ciebie przyjemnym doświadczeniem. Nie czekaj i już dziś pozbądź się niechcianego owłosienia – raz na zawsze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *