Kategorie
Blog

Depilacja laserowa – na czym dokładnie polega?

Depilacja laserowa należy do najskuteczniejszych metod pozwalających pozbyć się niechcianego owłosienia w sposób trwały. Metoda stanowi obecnie najskuteczniejszy sposób na osiągnięcie gładkiej oraz zadbanej skóry całego ciała.

Depilacja laserowa w Warszawie to zabieg, który stanowi nowoczesne rozwiązanie w temacie usuwania niechcianego owłosienia. Laser Mediostar Next Pro wyposażony jest w dwie wiązki światła o długości 840 i 910 nm, które się wzajemnie uzupełniają. Dzięki skupionej wiązce światła jaką emituje głowica lasera, która dociera na głębokość skóry właściwej do cebulki włosa, prowadzi do jej termicznego uszkodzenia. Zarówno cebulka jak i brodawka włosa zostaje trwale uszkodzona przez co nie dochodzi do jego odbudowy. Depilacja laserowa oprócz stopniowej redukcji włosów powoduje także osłabienie struktury włosów, a także spowolnienie procesu ich wzrostu.

Wskazówka

Warto wziąć pod uwagę fakt, że depilacja laserowa nie gwarantuje efektów do końca życia. Po przeprowadzeniu całej serii zabiegowej zaleca się przeprowadzenie tak zwanego zabiegu przypominającego podtrzymującego efekt całej serii.

Depilacja laserowa – na czym polega zabieg?

Zabieg depilacji laserowej polega na trwałym uszkodzeniu cebulek włosów, w wyniku działania intensywnej, skupionej wiązki światła. Światło w bezpośrednim kontakcie ze skórą przekształca się w energię cieplną, która powoduje termiczne uszkodzenie cebulek oraz brodawek włosa.

Efektem tego jest stopniowa redukcja włosów po upływie 10-14 dni od momentu przeprowadzenia zabiegu. Włosy stopniowo (około 30%) redukują się, osłabiają oraz wolniej odrastają.

Warto podkreślić również, że zabiegi depilacji laserowej pozytywnie oddziałują na wygląd naszej skóry. Włosy stają się coraz mniej widoczne, dzięki czemu skóra staje się jednolita, coraz bardziej gładka, a także zadbana bez wrastających włosów, podrażnień czy zapalenia mieszków włosowych.

Podsumowanie

Depilacja laserowa w Warszawie należy do najskuteczniejszych sposobów redukcji owłosienia. Efekty gładkiej skóry zapewnia na lata, jednak po serii zabiegowej zaleca się przeprowadzenie tak zwanego zabiegu przypominającego. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ w przeciwnej sytuacji może dojść do utraty osiągniętych efektów, które były uzyskane podczas trwającej cyklicznej serii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.