Kategorie
Blog

Depilacja laserowa okolic intymnych

Depilacja laserowa okolic intymnych to zabieg, który cieszy się coraz większą popularnością. Laser cechuje się dużą skutecznością, dlatego jest to najlepszy sposób na pozbycie się owłosienia. Na czym polega ten zabieg? Kto może z niego skorzystać? Na te i inne pytania, udzielimy odpowiedzi w niniejszym artykule.

Na czym polega depilacja laserem?

Depilacja laserowa to zabieg, który polega na usunięciu owłosienia przy pomocy lasera. Zazwyczaj wykorzystuje się lasery diodowe. Emitują one wiązkę światła o określonej długości, która precyzyjnie trafia w macierz włosa. Tam zamienia się w energię cieplną, która trwale niszczy cebulkę. Nowoczesne lasery są skuteczne przy różnego rodzaju włoskach – nie tylko grubych i ciemnych, ale również cieńszych i jaśniejszych. Dzięki temu z zabiegu może skorzystać praktycznie każdy, jeśli tylko nie ma żadnych przeciwwskazań. Zabiegi laserowego usuwania owłosienia są bezpieczne i nieinwazyjne.

Rodzaje depilacji okolic intymnych

Wiele kobiet chętnie korzysta z depilacji laserowej okolic bikini. Salony w Warszawie oferują kilka rodzajów depilacji: klasyczne, francuskie, brazylijskie i głębokie (znane również jako hollywood).

Bikini klasyczne obejmuje usunięcie włosków tylko z pachwin oraz tych przy linii majtek. Tą formę depilacji najczęściej wybierają kobiety, które cenią sobie naturalność i zależy im na lekkim usunięciu owłosienia.

Bikini francuskie to depilacja pachwin, włosków z linii majtek oraz pewnej części owłosienia z wzgórka łonowego. Często na wzgórku pozostawia się jedynie wąski pasek.

Bikini brazylijskie obejmuje większy obszar. Podczas zabiegu usuwa się wszystkie włoski z pachwin i wzgórka łonowego, a także spomiędzy pośladków. Jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów depilacji.

Bikini brazylijskie, często nazywane także hollywodzkim, to pełna depilacja przedniej oraz tylnej strony okolic intymnych, również z warg sromowych i okolic odbytu. Dzięki temu strefa bikini jest idealnie gładka.

Depilacja laserowa bikini i jej zalety

Pozbycie się owłosienia z okolic intymnych to duża wygoda. Okolice intymne cechują się dużą wrażliwością, skóra jest tam wyjątkowo delikatna i łatwo ulega podrażnieniom. Stosowanie klasycznych metod depilacji, takich jak depilacja maszynką, woskiem czy kremami, często może przynieść więcej szkody niż pożytku. Jednorazowe maszynki najczęściej podrażniają skórę. Powodują wrastanie włosków oraz pojawianie się nieestetycznych, czerwonych krostek. Kremy do depilacji mogą uczulać, a wosk i pasta cukrowa są bardzo bolesną formą depilacji. Co więcej samodzielna depilacja bikini nie jest prosta. Decydując się na wosk czy pastę na ogół trzeba udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego, co wiąże się z dużymi kosztami.

Depilacja laserowa bikini to oszczędność czasu i pieniędzy. To także gładka i niepodrażniona skóra. Koniec z krostkami czy wrastającymi włoskami! Ta nieinwazyjna metoda depilacji sprawi, że okolice bikini będą idealnie gładkie. Laserowe usuwanie owłosienia gwarantuje komfort i wygodę, wpływa na nasze zadowolenie i większe poczucie własnej wartości. Dzięki trwałemu usunięciu owłosienia, nie trzeba przejmować się włoskami wystającymi spod bielizny – na plaży, basenie czy też w sypialni.

Usuwanie owłosienia z okolic intymnych – zabieg nie tylko dla pań

Depilacja okolic intymnych to usługa, która często skierowana jest nie tylko do kobiet, ale również mężczyzn. Wbrew pozorom coraz więcej panów również decyduje się na tę formę depilacji. Męskie owłosienie często jest gęste i szorstkie, dlatego pozbycie się go samodzielnie nie zawsze jest łatwe. Coraz więcej salonów w Warszawie oferuje więc zabiegi laserowe także mężczyznom. Zazwyczaj depilacja ta obejmuje usunięcie włosków w pachwinach i przy mosznie oraz w okolicach odbytu.

Czy depilacja okolic intymnych jest bolesna?

Miejsca intymne są wyjątkowo bolesne, dlatego wiele osób zastanawia się, czy depilacja laserowa jest bolesna. Zabieg może wywoływać pewien dyskomfort, jednak nie należy się go obawiać. Nowoczesne lasery medyczne wyposażone są w głowice chłodzące, dzięki czemu Klienci praktycznie nie czują oddziaływania lasera. Prócz tego zawsze bierze się pod uwagę indywidualne odczucia bólowe pacjenta. W przypadku niskiego progu bólu, moc lasera może być zmniejszona. Dużym plusem jest również to, że zabieg depilacji miejsc intymnych trwa dość krótko. To niewielka partia ciała, dlatego w przeciwieństwie do depilacji nóg czy pleców, depilacja bikini trwa jedynie kilka do kilkunastu minut.

Przeciwwskazania do depilacji miejsc intymnych

Istnieją pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie depilacji laserowej miejsc intymnych. Należą do nich: ciąża, karmienie piersią, nowotwory, łuszczyca, bielactwo, opryszczka, kurzajki, zażywanie leków/ziół światłouczulających, przyjmowanie antybiotyków oraz świeża opalenizna. Przed zabiegiem depilacji zawsze przeprowadzana jest szczegółowa konsultacja i wywiad z Klientem, który ma na celu wykluczenie przeciwwskazań.

Depilacja miejsc intymnych – jak się do niej przygotować?

Decydując się na zabieg usuwania owłosienia z okolic intymnych, należy się do niego odpowiednio przygotować. Stosowanie się do poniższych zaleceń, zagwarantuje oczekiwane efekty. Na 4 tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania (również w solarium), nie wolno stosować też samoopalacza. Nie należy stosować metod depilacji, przy których wyrywane są włoski z cebulką (wosk, pasta cukrowa, depilator) ani kremów do depilacji. Włoski należy ogolić maszynką dopiero dzień przed zabiegiem. Przed zabiegiem depilacji miejsc intymnych, trzeba zadbać również o higienę, bezpośrednio przed zabiegiem warto wziąć prysznic.

Depilacja laserowa w Warszawie

Gabinety depilacji w Warszawie oferują profesjonalną depilację okolic intymnych – zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Decydując się na zabieg w salonie, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy: doświadczenie, cenę, podejście do Klienta i profesjonalizm. Wybierajmy tylko sprawdzone i rzetelne gabinety depilacji, dzięki czemu będziemy mogli liczyć na usługi na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *