Kategorie
Blog

Ile razy trzeba iść na depilację laserową?

Depilacja laserowa to zabieg trwałego usuwania owłosienia, który cieszy się rosnącą popularnością. Z zabiegu chętnie korzystają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Czy wiesz, na czym polega zabieg depilacji laserem? Ile zabiegów trzeba wykonać, by cieszyć się piękną i gładką skórą? Jaki jest koszt depilacji? Odpowiadamy!

Depilacja laserowa – na czym polega?

Zanim przejdziemy do tematu ilości zabiegów, które trzeba wykonać, omówimy pokrótce samą metodę depilacji. Warto wiedzieć, że usuwanie owłosienia laserem to jedyna trwała metoda na pozbycie się niechcianych włosków. Żadna inna metoda nie da tak spektakularnych efektów – ani depilacja maszynką, woskiem czy pastą cukrową.

Podczas depilacji laserowej wykorzystuje się nowoczesne lasery medyczne. Są inteligentne, precyzyjne i przede wszystkim bezpieczne dla skóry. Laser wytwarza określoną wiązkę światła, która zamieniania jest na energię cieplną. Wiązka lasera pochłaniana jest przez melaninę zawartą w mieszku włosowym. W ten sposób dochodzi do bezpowrotnego zniszczenia cebulki włosa. Metoda ta jest bezinwazyjna – dochodzi wyłącznie do zniszczenia włosa, podczas zabiegu nie uszkadza się komórek skóry.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rodzajów laserów stosowanych w depilacji, zapraszamy do obejrzenia filmiku, w którym szczegółowo poruszamy ten temat:

Ile zabiegów trzeba wykonać, by uzyskać efekt?

Obecnie depilacja laserem jest zabiegiem na porządku dziennym. To nie tylko chwilowa moda, ale skuteczny sposób na pozbycie się włosków i zadbanie o swoją skórę. Trwałe usunięcie owłosienia wiąże się z higieną, komfortem i wygodą na co dzień. Koniec z marnowaniem czasu, codziennym goleniem nóg, wrastającymi włoskami i podrażnieniami skóry!

Przejdźmy więc do głównego tematu naszego artykułu: ile zabiegów trzeba wykonać, aby cieszyć się gładką skórą bez żadnego włoska? Jeden czy dwa zabiegi z pewnością nie wystarczą. Niezbędne jest przeprowadzenie całej serii. Na szczęście cały proces nie trwa długo, a ceny są depilacji są bardzo przystępne – sprawdź sam. Już po pierwszym zabiegu możesz zauważyć pierwsze efekty i przerzedzenie włosków.

Od czego zależy ilość zabiegów?

Ciężko jednoznacznie określić ilość potrzebnych zabiegów, gdyż jest to uwarunkowane wieloma czynnikami. Dlatego najlepiej udać się na konsultację do gabinetu depilacji. Tam trafimy w ręce wykwalifikowanego specjalisty, który przybliży nam proces całego zabiegu, opowie o wskazaniach i przeciwwskazaniach oraz oceni stan włosków. Jeśli interesuje Cię konsultacja i zabieg w Warszawie, zachęcamy do wypełnienia formularza, w którym wystarczy tylko podać swoje imię i numer telefonu.

Ilość potrzebnych zabiegów jest kwestią indywidualną. Zależy między innymi od:

  • obszaru, w którym wykonywany jest zabieg,
  • rodzaju, grubości włosa i jego koloru,
  • gęstości włosków.

W przypadku obszaru ciała z rzadkim ale ciemnym zarostem (np. pojedyncze ale ciemne włosy na twarzy lub nogi, jeśli zarost nie jest bardzo gęsty) wystarczy kilka zabiegów, by cieszyć się trwałym efektem. Włoski na twarzy są cienkie, często ciemne i jest to zazwyczaj delikatny meszek, dlatego ich usunięcie powinno trwać zdecydowanie szybciej niż np. depilacja bikini (gdzie włosy są bardzo gęste). Warto pamiętać o zasadzie, że im ciemniejszy włosek oraz im rzadsze owłosienie, tym szybciej osiągniemy upragniony rezultat. Im włoski jaśniejsze, lub gęstsze oraz grube tym trudniej je usunąć. Najłatwiej usuwają się włoski ciemne ale cienkie. Najtrudniej takie, które są całkowicie pozbawione pigmentu np. siwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.