Kategorie
Depilacja całego ciała Depilacja Laserowa - Warszawa

Ile zabiegów depilacji laserowej?

Efekty zabiegu i to ile zabiegów depilacji laserowej trzeba wykonać są kwestią indywidualną i zależą od wielu czynników, takich jak faza wzrostu włosa (laser oddziałuje tylko na cebulkę w fazie anagenu), kolor czy gęstość włosków, a także obszaru zabiegowego. Aby cieszyć się trwałymi efektami, należy wykonać około 6-8 zabiegów. Może się okazać, że u niektórzy pacjentów wykona się ich mniej bądź więcej. Szczególnie u osób z zaburzeniami hormonalnymi, może się zdarzyć, że takich sesji będzie trzeba wykonać więcej.

ile zabiegów depilacji

Ile zabiegów depilacji laserowej trzeba wykonać?

Ilość zabiegów jaką należy wykonać jest kwestią indywidualną, ponieważ na efektywność zabiegu wpływa kilka czynników: gęstość włosków, predyspozycje genetyczne, struktura ,kolor włosów oraz skóry, a także gospodarka hormonalna. Średnio statystycznie dla uzyskania pożądanych efektów należy wykonać od 4– 10 zabiegów. Należy wiedzieć, że im gęstsze owłosienie tym więcej zabiegów będzie wymaganych. W przypadku zaburzeń hormonalnych lub hirsutyzmu ilość zabiegów może być większa niż u przeciętnej osoby bez zaburzeń. Czy można się poddać zabiegowi w przypadku wrastających włosków? Epilacja laserowa w przypadku wrastających włosków jest tak naprawdę jedynym, skutecznym rozwiązaniem. Aby włoski przestały wrastać należy się po prostu ich pozbyć. Jest to dobra wiadomość dla tych, którzy borykają się na co dzień z tą dolegliwością. Po zabiegu skóra będzie delikatna i gładka, a blizny po prostu znikną. Zaleca się również stosować peelingi, które pomogą swobodnie wypaść włoskom, które wyniku działania lasera, stają się delikatniejsze.

Ile zabiegów i jakie efekty?

Laseroterapia należy do trwałych metod redukcji niechcianego owłosienia. Skupiona wiązka o długości 840 i 910 nm przenika do skóry właściwej na głębokość cebulek włosa prowadząc do ich termicznego uszkodzenia. Efektem tego zjawiska jest stopniowa redukcja włosów do około 30% z każdym przeprowadzonym zabiegiem. Należy podkreślić, że z każdym zabiegiem dochodzi także do osłabienia struktury włosów oraz spowolnienia procesu ich wzrostu.

W przypadku występujących problemów ze skórą w postaci zapalenia mieszków włosowych, podrażnień po tradycyjnych metodach depilacji czy wrastania włosów skóra z każdym wykonanym zabiegiem poprawia swój wygląd oraz kondycję, zmniejszeniu ulegają stany zapalne, a także stopień wrastania włosów.

W obecnych czasach jest bardzo wiele sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia na naszym ciele. Istnieje wiele tradycyjnych metod, których używamy na co dzień takie jak: maszynka do golenia, woskowanie, depilatory mechaniczne, pasta cukrowa. Jednak niektóre z tych sposobów mogą powodować podrażnienia na skórze, a także różnią się długością utrzymania efektu. Wiele kobiet zmaga się z nadmiernie występującym owłosieniem, czasami towarzyszy temu również wrastanie włosków, które może prowadzić do zapalenia mieszków włosowych, pozostawiając nieestetyczne blizny, które mogą skutkować obniżeniem naszego poczucia własnej wartości, a także powodować uczucie dyskomfortu. Na szczęście istnieje nowoczesne rozwiązanie, które przynosi zadawalające efekty oraz trwałe rezultaty. Epilacja laserowa to innowacyjna metoda trwałego usuwania włosków na ciele. Efekty widać już po pierwszym zabiegu, które możemy zawdzięczać najwyższej jakości laserowi diodowemu Soprano, którego używamy w naszym salonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *