Kategorie
Blog

Jak długo utrzymuje się efekt depilacji?

Depilacja laserowa jest coraz częściej wybierana przez osoby, które chcą trwale pozbyć się owłosienia. Jednorazowe maszynki, depilacja woskiem czy kremem dają bardzo krótkotrwałe efekty, a także przyczyniają się do podrażnień, problemów skórnych i wrastających włosków. Nic więc dziwnego, że usuwanie owłosienia laserem jest dziś tak popularne. Ale czy depilacja laserowa rzeczywiście daje trwałe efekty? Jak długo utrzymuje się rezultat? I czy zabieg depilacji trzeba powtórzyć, np. po kilku latach?

Depilacja laserowa – czy daje trwałe efekty?

Dzięki usuwaniu owłosienia laserem można skutecznie zniszczyć macierz, czyli cebulkę włosa, odpowiadającą za ich wzrost. Laser wytwarza wiązkę światła, która następnie zamienia się w ciepło. Jest ono pochłaniane przez melaninę – barwnik znajdujący się we włosie. Jest więc to skuteczny i bardzo efektywny zabieg. Oczywiście, aby zauważyć widoczne rezultaty, konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Jeden zabieg depilacji niestety nie sprawi, że włoski magicznie znikną. Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie, podczas konsultacji. Możesz się na nią umówić, korzystając z naszego formularza. Wystarczy wpisać swoje imię i numer telefonu, a my oddzwonimy do Ciebie i zaprosimy Cię na wizytę w naszym salonie w Warszawie.

Jak długo utrzymuje się rezultat?

Depilacja laserem rzeczywiście potrafi sprawić, że nasze włoski nie będą odrastać nawet przez kilka czy kilkanaście lat. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, aby cieszyć się trwałym rezultatem należy wykonać przynajmniej kilka zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych. Efekt depilacji jest kwestią indywidualną i zależy od wielu czynników, takich jak:

  • uwarunkowania genetyczne,
  • grubość, gęstość i kolor owłosienia,
  • kwestie indywidualne organizmu,
  • gospodarka hormonalna.

Nie ulega jednak wątpliwości, że usuwanie owłosienia laserem daje spektakularne i trwałe efekty na lata. Pamiętaj jednak, że również i ta metoda ma pewne przeciwwskazania. Zanim więc umówisz się na wizytę, sprawdź, czy możesz bezpiecznie poddać się depilacji laserem. Do przeciwwskazań należy między innymi: ciąża, choroby nowotworowe, bielactwo, świeża opalenizna czy przyjmowanie leków i ziół światłouczulającyh. Więcej na ten temat mówimy w filmiku, zachęcamy do obejrzenia.

Czy zabieg depilacji należy powtarzać?

Po serii zabiegów nasza skóra będzie piękna i gładka – bez żadnego włoska. Efekt „gładkiej skóry” może utrzymać się nawet przez kilka lat. Jednak tu również duże znaczenie mają indywidualne preferencje. U niektórych osób mogą pojawić się pojedyncze, cienkie włoski. Dlatego też zaleca się wykonywanie zabiegów przypominających. Zazwyczaj taki zabieg wykonuje się raz na rok, a czasem nawet rzadziej. Wszystko zależy od naszego organizmu, hormonów czy struktury włosa. Taki zabieg przypominający trwa krótko i nie wiąże się z dużym kosztem, sprawdź cennik zabiegów w naszym salonie.

Warto dodać, że ciemne i cienkie włoski usuwają się szybciej niż jasne lub grube i gęste. W wypadku hirsutyzmu czy po prostu bardzo gęstego owłosienia, może być potrzebnych dużo zabiegów. Średnio kobiety potrzebują koło 8-10 wizyt ale komuś może wystarczyć 2/3 zabiegi jeśli ma mało włosków, delikatne i ciemne, a ktoś inny może potrzebować np kilkanaście, jeśli ma jaśniejsze włoski lub bardzo gęste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.