Kategorie
Depilacja całego ciała Depilacja Laserowa - Warszawa

Keratynowe prostowanie włosów- krok po kroku w domu FILM instruktażowy

Keratynowe prostowanie włosów to popularny zabieg fryzjerski, który ma na celu wygładzenie i ujarzmienie niesfornych, puszących się lub kręconych włosów. W tym wpisie na blogu omówię, na czym polega zabieg keratynowego prostowania włosów, jakie są jego zalety, dla kogo jest polecany oraz jak dbać o włosy po zabiegu.Keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów, często nazywane też brazylijskim wygładzaniem keratynowym, to proces, w którym włosy są pokrywane keratyną – naturalnym białkiem występującym w włosach, skórze i paznokciach. Keratyna wnika w strukturę włosa, wygładzając jego powierzchnię i uzupełniając ubytki. Następnie włosy są suszone i prostowane specjalną prostownicą, co aktywuje keratynę i zapewnia długotrwały efekt gładkich, lśniących włosów.

Zalety keratynowego prostowania włosów są liczne. Przede wszystkim, zabieg ten znacznie ułatwia codzienną stylizację, skracając czas potrzebny na suszenie i prostowanie włosów. Włosy po zabiegu są gładkie, lśniące i mniej podatne na puszenie, nawet w wilgotnych warunkach. Zabieg ten może również pomóc w ochronie włosów przed uszkodzeniami spowodowanymi przez częste stosowanie gorących narzędzi do stylizacji.

Keratynowe prostowanie włosów jest szczególnie polecane dla osób z kręconymi, falowanymi, puszącymi się lub trudnymi do ułożenia włosami. Jest to jednak zabieg chemiczny, więc nie jest zalecany dla osób z bardzo zniszczonymi lub osłabionymi włosami.Keratynowe prostowanie włosów

Po zabiegu keratynowego prostowania włosów ważna jest odpowiednia pielęgnacja, aby utrzymać efekt jak najdłużej. Należy unikać szamponów zawierających siarczany, które mogą osłabić efekt keratyny, a także ograniczyć stosowanie narzędzi do stylizacji na gorąco. Ponadto, zaleca się unikanie farbowania włosów przez kilka tygodni po zabiegu.

Podsumowując, keratynowe prostowanie włosów to skuteczny sposób na uzyskanie gładkich, lśniących i łatwych do ułożenia włosów. Jest to jednak zabieg, który wymaga przemyślanej decyzji oraz odpowiedniej pielęgnacji po zabiegu. Ważne jest, aby zabieg był wykonywany przez doświadczonego fryzjera, aby zapewnić najlepsze efekty i uniknąć uszkodzenia włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *