Kategorie
Blog

Przebarwienia – jak sobie z nimi radzić?

Przebarwienia skórne to dla wielu osób przyczyna dyskomfortu. Ciemniejsze plamy na skórze sprawiają, że tracimy pewność siebie i nierzadko wstydzimy się swojego wyglądu. Oczywiście można ukryć je pod warstwą makijażu, jednak jest to tylko tymczasowe rozwiązanie, które nie rozwiąże problemu. Jak radzić sobie z przebarwieniami? Czy można ich się pozbyć?

Skąd biorą się przebarwienia?

Przebarwienia na skórze są wynikiem zaburzenia procesu melanogenezy czy barwnika skóry. Może mieć ono różne podłoże, zarówno genetyczne, jak i hormonalne. Na przebarwienia wpływa również zbyt duża ekspozycja na słońce i nie zabezpieczenia skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV, a także nieodpowiednia pielęgnacja cery. Na przebarwienia wpływają także różnego rodzaju choroby (nadczynność tarczycy, schorzenia wątroby), ciąża, a także przyjmowanie niektórych leków oraz ziół, np. dziurawca.

Jak zahamować pojawianie się nowych przebarwień?

Aby uniknąć przebarwień, przede wszystkim trzeba pamiętać o codziennym zabezpieczaniu skóry filtrami UV – nawet zimą. Prócz tego należy ograniczyć przebywanie na słońcu, szczególnie w godzinach, gdy jest ono najsilniejsze, czyli między 11.00 a 15.00. Zbyt częste korzystanie z solarium, również może przyczynić się do powstawania przebarwień. Prócz tego warto włączyć do codziennej pielęgnacji odpowiednie kosmetyki, a także zabiegi, które pomogą nam pozbyć się przebarwień i zadbać o cerę.

Laserowe usuwanie przebarwień

Jednym z zabiegów, które skutecznie usuwają przebarwienia, są zabiegi laserowe. Zabieg ten przynosi bardzo dobre efekty, gdyż laser posiada szczególne właściwości, oddziałujące na żywą tkankę. Laser diodiowy, imitujący światło o odpowiedniej długości fal, skutecznie usuwa plamy pigmentacyjne różnego pochodzenia. Laserowe usuwanie przebarwień jest zabiegiem krótkim i praktycznie bezbolesnym. Podczas zabiegu nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry, dlatego zabieg ten – wykonywany przez profesjonalistę – jest całkowicie bezpieczny. W naszym salonie, każdy zabieg poprzedzany jest fachową konsultacją, pozwalającą na ustalenie planu leczenia oraz ilości potrzebnych zabiegów. Parametry lasera są dobierane indywidualnie, w zależności od indywidualnych predyspozycji Klienta, wielkości i głębokości przebarwień oraz rodzaju skóry.
W zależności od ilości przebarwień, czasem konieczne jest wykonanie kilku zabiegów, jednak efekty można zauważyć już po pierwszym.

Trwałe efekty laserowego usuwania przebarwień

Laser jest jednym z najskuteczniejszych, a do tego najszybszych sposób na wyeliminowanie przebarwień. Żaden krem nie da nam tak satysfakcjonujących efektów w tak szybkim czasie. Kremy oraz inne kosmetyki mogą również powodować uczulenia lub podrażnić skórę. W porównaniu z innymi metodami dostępnymi na dzisiejszym rynku, laser jest rozwiązaniem znacznie bezpieczniejszym a do tego nieinwazyjnym.

Przeciwwskazania do zabiegu

Tak jak w przypadku innych zabiegów kosmetycznych, również tu wyróżnia się kilka przeciwwskazań, takich jak: ciąża, choroby nowotworowe skóry, cukrzyca, terapia retinoidami, stany zapalne skóry, opalenizna, niedawno wykonane peelingi czy leki światłouczulające.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *