Kategorie
Depilacja całego ciała Depilacja Laserowa - Warszawa

Skleroterapia- co to jest i jakie efekty przynosi?

Skleroterapia to powszechnie stosowany zabieg medyczny, który ma na celu usunięcie żylaków oraz innych nieprawidłowości naczyniowych, takich jak pajączki naczyniowe. Jest to popularna metoda leczenia, ponieważ jest stosunkowo mało inwazyjna i oferuje szybkie rezultaty przy minimalnym dyskomforcie dla pacjenta.skleroterapia

Skleroterapia

Skleroterapia polega na wstrzyknięciu specjalnego roztworu, zwanego środkiem sklerotyzującym, bezpośrednio do żylaków lub pajączków naczyniowych. Roztwór ten powoduje reakcję zapalną w ścianach naczynia krwionośnego, co prowadzi do jego zwężenia i ostatecznie zamknięcia. Następnie uszkodzone naczynko jest stopniowo resorbowane przez ciało, co skutkuje zniknięciem lub znacznym zmniejszeniem widoczności żylaków.

Jak Przebiega Zabieg?

Zabieg skleroterapii zwykle trwa od 15 do 30 minut i nie wymaga znieczulenia. Pacjent może odczuwać niewielki dyskomfort lub pieczenie w miejscu wstrzyknięcia, ale są to krótkotrwałe uczucia. Po zabiegu pacjent może od razu wrócić do normalnej aktywności, chociaż zaleca się unikanie intensywnego wysiłku fizycznego przez kilka dni.

Po Zabiegu

Po zabiegu skleroterapii pacjentom często zaleca się noszenie pończoch uciskowych, aby wspomóc proces gojenia i zwiększyć efektywność leczenia. Możliwe są niewielkie siniaki lub zaczerwienienia w miejscu wstrzyknięcia, ale zwykle szybko ustępują. W ciągu kilku tygodni do miesięcy po zabiegu, leczone naczynka stopniowo zanikają.

Kto Może Skorzystać z Skleroterapii?

Skleroterapia jest polecana dla osób z małymi do średnich żylaków, szczególnie tych, które są przyczyną dyskomfortu estetycznego. Jest to również skuteczna metoda dla osób, które doświadczają bólu, ciężkości nóg lub innych dolegliwości związanych z żylakami.

Wskazówki Przed Zabiegiem

Przed zabiegiem warto omówić z lekarzem swoje ogólne stan zdrowia oraz aktualnie stosowane leki. Niektóre leki, takie jak aspiryna czy antykoagulanty, mogą wpływać na proces gojenia.

Podsumowanie

Skleroterapia to bezpieczny i skuteczny sposób na usunięcie żylaków i pajączków naczyniowych, oferujący minimalny dyskomfort i krótki czas rekonwalescencji. Jeśli rozważasz taki zabieg, najlepiej skonsultować się z lekarzem specjalistą, który oceni Twoją sytuację i doradzi najlepszą metodę leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *