Kategorie
Blog

Pielęgnacja brody – czy warto korzystać z usług Barbera?

Idealnie przystrzyżona, zadbana broda może być wizytówką każdego mężczyzny. W ostatnim czasie coraz więcej panów decyduje się na zapuszczenie brody. Pielęgnacja i utrzymanie zarostu w dobrej kondycji nie należą jednak do najprostszych czynności. Na szczęście z pomocą przychodzi Barber – specjalista zajmujący się strzyżeniem włosów i pielęgnacją męskiego zarostu.

Dlaczego warto chodzić do Barbera?

Każdy mężczyzna chcący okiełznać swoją brodę powinien udać się z wizytą do Barbera, który dokona strzyżenia i trymowania brody, tj. nada jej odpowiedniego kształtu poprzez należyte skrócenie i dopasowanie do kształtu twarzy, a także wyznaczy linię brody. Nadanie brodzie idealnego kształtu z jednej strony pozwoli ukryć niedoskonałości urody, z drugiej zaś może uwydatnić jej atuty, np. podkreślić kości policzkowe czy wyszczuplić twarz.

Strzyżenie brody nie jest jednak jedyną usługą oferowaną przez Barbera. W salonie barberskim możemy również skorzystać z szeregu zabiegów pielęgnacyjnych, mających na celu nawilżenie, odżywienie, a także odbudowę i regenerację uszkodzonych włosów. Baber może wykonać peeling złuszczający, nawoskować brodę czy zaaplikować specjalne maści, balsamy i olejki zmiękczające zarost oraz nadające brodzie przyjemny zapach. W zakres usług Barbera wchodzi również farbowanie brody.

Będąc z wizytą u Barbera możemy również liczyć na garść fachowych porad dotyczących tego, w jaki sposób układać i dbać o brodę, a także jakich kosmetyków używać. Najczęściej w salonie barberskim sprzedawane są dobrej jakości preparaty pielęgnacyjne, dzięki którym można dbać o zarost i utrzymywać go w doskonałej kondycji nawet w zaciszu własnego domu.

W jaki jeszcze sposób można dbać o brodę?

Wizyta u Barbera to jeden ze sposobów pozwalających zadbać o brodę, jednak z pomocą przychodzi również laser. Przy pomocy lasera można całkowicie wyeliminować zarost, uzyskując długotrwały efekt i to bez obawy o bolesne i nieestetyczne zacięcia. Jednak zabieg laserem nie jest skierowany tylko do panów chcących całkowicie pozbyć się włosów z brody. Przy użyciu tego urządzenia można w efektowny sposób wystylizować brodę, pozostawiając w odpowiednich miejscach wymaganą ilość włosków, by nadać zarostowi właściwy kształt. Niekwestionowaną zaletą tego zabiegu jest długotrwały efekt. Jeśli po jego przeprowadzeniu będziemy samodzielnie przycinać trymerem pozostawione podczas depilacji włoski, rezultatami można cieszyć przez długie lata. Warto podkreślić, że zabieg jest bezbolesny i w pełni komfortowy.

Gęsta, wypielęgnowana, odpowiednio wymodelowana i wystylizowana broda to marzenie każdego brodacza. Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom już wiesz, jak dbać o zarost. Broda będzie zachwycać swym okazałym i estetycznym wyglądem, jeśli w odpowiedni sposób będziesz się o nią troszczyć. Z pomocą przychodzi Barber, czyli prawdziwy specjalista od brody, który nie tylko ją przystrzyże, nadając jej odpowiedni kształt, ale też wypielęgnuje; oraz laser, dzięki któremu można w efektowny sposób wystylizować brodę i cieszyć się jej nienagannym wyglądem przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *