Kategorie
Depilacja całego ciała Depilacja Laserowa - Warszawa

Głóg: Serce w Ziołowej Filiżance

Głóg (Crataegus) to roślina o długiej historii stosowania w medycynie ludowej, ceniona za swoje właściwości wspierające zdrowie serca. Napar z kwiatów, liści, a czasem owoców głogu, znany również jako herbata z głogu, to popularny domowy środek na różne dolegliwości, zwłaszcza te związane z układem krążenia. W Polsce najczęściej spotykanymi odmianami głogu są głóg jednoszyjkowy, dwuszyjkowy i pośredni, nieznacznie różniące się morfologią ale o identycznych właściwościach leczniczych.

głóg

Głóg

Na co pomaga herbata z głogu?

  • Wsparcie dla Serca i Układu Krążenia: Głóg jest szeroko stosowany w celu wsparcia prawidłowej funkcji serca. Zawarte w nim substancje aktywne mogą pomagać w regulacji ciśnienia krwi, poprawie krążenia i zwiększeniu wydolności serca.
  • Działanie Uspokajające: Herbata z głogu może działać relaksująco, pomagając zmniejszyć napięcie nerwowe i stres, co również korzystnie wpływa na serce.
  • Antyoksydanty: Głóg jest bogaty w antyoksydanty, które pomagają zwalczać wolne rodniki i mogą mieć działanie przeciwzapalne.

Sposób Przygotowania Herbaty z Głogu

Herbatę z głogu przygotowuje się, zalewając 1-2 łyżeczki suszonych kwiatów lub owoców głogu szklanką wrzącej wody i pozostawiając do zaparzenia na około 10-15 minut. Można pić 2-3 razy dziennie.

Przeciwwskazania i Uwagi

Chociaż głóg jest uważany za bezpieczny dla większości ludzi, osoby z istniejącymi problemami sercowymi, ciężarne oraz karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed jego stosowaniem. Podobnie, przyjmowanie głogu w połączeniu z lekami na serce powinno odbywać się pod nadzorem medycznym, aby uniknąć interakcji.

Wnioski

Herbata z głogu to naturalny sposób na wsparcie zdrowia serca i redukcję stresu. Dzięki swoim właściwościom relaksującym i korzystnym wpływem na układ krążenia, może być cennym dodatkiem do codziennej diety. Pamiętaj jednak, aby zawsze stosować się do zaleceń dotyczących bezpiecznego używania ziół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *