Kategorie
Depilacja całego ciała Depilacja Laserowa - Warszawa

Ciemne plamy pod pachami- przyczyny oraz sprawdzone sposoby

Ciemne plamy pod pachami

Zwane również przebarwieniami, mogą mieć różne przyczyny. Omówimy najczęściej występujące przyczyny zabarwienia ciemnego pach.

plamy pod pachami
plamy pod pachami

Ciemne pod pachami

Hiperpigmentacja: Hiperpigmentacja jest jednym z głównych  oraz najczęściej występujących powodów ciemnych plam na skórze w okolicy pach. Może być spowodowana nadmiernym wydzielaniem melaniny, która nadaje skórze kolor. Przebarwienia pod pachami często występują u osób o ciemniejszej karnacji. Aby rozjaśnić te plamy, można rozważyć stosowanie kremów z rozjaśniającymi składnikami, takimi jak kwas azelainowy czy witamina C. Czasami przyczyna ciemnego zabarwienia skóry pod pachami może być w wyniku porostu gęstego owłosienia. Po depilacji laserowej stan skóry się poprawia, a koloryt wyrównuje.

Podrażnienie skóry: Ciemne plamy pod pachami mogą być wynikiem podrażnienia skóry spowodowanego ciągłą depilacją tradycyjną maszynką do golenia, która podrażnia oraz złuszcza naskórek. Narasta nowy naskórek, który się wzmacnia i rogowacieje oraz nabiera ciemnego odcienia. Ponadto ciemne zabarwienie pod pachami może występować w wyniku stosowaniem dezodorantu zawierającego drażniące składniki. Aby uniknąć podrażnień, warto stosować delikatne metody depilacji lub trwale usunąć włosy laserem i wybierać produkty do pielęgnacji skóry wolne od drażniących substancji- najlepiej 100% naturalne np. kamień mineralny.

Grzybica skóry: Ciemne plamy pod pachami mogą być również spowodowane infekcją grzybiczą skóry, zwanej też łupieżem pstrym. Objawia się ona jako właśnie ciemniejsze plamy, które mogą być łuszczące i swędzące. Jeśli masz podejrzenia, że w Twoim wypadku może to być grzybica skonsultuj się możliwie szybko z lekarzem, który wdroży odpowiednie leczenie

Cukrzyca: W rzadkich przypadkach ciemne plamy pod pachami mogą być związane z cukrzycą. Osoby z cukrzycą są bardziej podatne na rozwój przebarwień skóry. Jeśli masz cukrzycę i zauważasz ciemne plamy, warto skonsultować się z lekarzem w celu monitorowania poziomu cukru we krwi i ewentualnego dostosowania leczenia, to też może pomóc wyrównać przebarwienia, jeżeli przyczyna leży po stronie nieunormowanego poziomu cukru we krwi.

Inne czynniki: Ciemne plamy pod pachami mogą również być spowodowane innymi czynnikami, takimi jak zmiany hormonalne, siniaki, oparzenia słoneczne lub nawet reakcje alergiczne. Tak naprawdę w zależności od przyczyny dobiera się odpowiednie leczenie.

Jeśli masz ciemne plamy pod pachami, które są trwałe lub sprawiają Ci dyskomfort, warto skonsultować się z dermatologiem. Specjalista może dokładnie ocenić skórę i zalecić odpowiednie leczenie. Niektóre zabiegi dermatologiczne, takie jak laseroterapia lub peelingi chemiczne, mogą być skuteczne w redukcji ciemnych plam. W naszym salonie oferujemy laserowe rozjaśnianie przebarwień skóry pod pachami oraz depilację laserową pach, która może przyczynić się do poprawy kolorytu skóry oraz wpłynąć pozytywnie na wyrównanie koloru. Przeczytaj również: czy depilacja laserem pach boli? 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *