Kategorie
Blog

Depilacja laserowa – co trzeba wiedzieć przed jej wykonaniem?

Depilacja laserowa to nie jest zabieg, który wykonuje się – mówiąc kolokwialnie – klientom z ulicy. Wymaga on nie tylko obszernych i szczegółowych konsultacji lekarskich, ale też długotrwałych przygotowań. Wszystko po to, by ograniczyć, a właściwie całkiem wyeliminować czynniki mogące stanowić ryzyko dla zdrowia i bezpieczeństwa pacjentów.

Jak się przygotować do zabiegu depilacji laserowej?

Lista tego, o co należy zadbać, jeśli chce się skorzystać z depilacji laserowej, jest dość długa. Przygotowania do zabiegu depilacji laserowej obejmują:

 • wystrzeganie się promieniowania UV – na kilka tygodni przed zabiegiem nie można się opalać i nie można korzystać z solarium. Każdorazowo przed wyjściem z domu trzeba stosować kremy z filtrami;
 • rezygnację ze stosowania samoopalaczy na około 2 tygodnie przed zabiegiem depilacji laserowej;
 • rezygnację z wszelkich form depilacji w czasie od 6 tygodni (w przypadku zabiegu wykonywanego na ciele) do 4 tygodni (w przypadku zabiegu wykonywanego na twarzy) przed planowaną wizytą;
 • rezygnację ze stosowania kremów do depilacji (miesiąc przed zabiegiem);
 • rezygnację ze stosowania leków rozrzedzających krew;
 • rezygnację ze spożywania herbat ziołowych, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które w składzie mają zioła światłoczułe (dziurawiec, nagietek) – 2 tygodnie przed zabiegiem;
 • zadbanie o optymalne nawilżenie skóry i rezygnację z peelingów chemicznych;
 • zaprzestanie stosowania antybiotyków (na 2 tygodnie przed zabiegiem depilacji laserowej);
 • zaprzestanie stosowania kosmetyków z retinolem (na tydzień przed zabiegiem);

Dzień przed planowanym zabiegiem trzeba ogolić włosy, które mają zostać usunięte przy użyciu lasera. W dniu, w którym ma odbyć się zabieg, nie można się malować ani stosować żadnych kosmetyków pielęgnacyjnych.

Jak łatwo wywnioskować z długości i obszerności powyższej listy, o zabiegu laserowej depilacji laserowej należy pomyśleć z dużym wyprzedzeniem. Bardzo pomocne w odpowiednim przygotowaniu się do niego są konsultacje w wybranym gabinecie. Specjalista najlepiej doradzi, czego unikać i o co zadbać, aby efekty depilacji laserowej były jak najbardziej zadowalające.

depilacja laserowa Warszawa. Więcej informacji

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu depilacji laserowej

Depilację laserową wykonuje się nie tylko z pobudek estetycznych. Nierzadko temu zabiegowi poddają się osoby, które zmagają się z zaburzeniami hormonalnymi takimi jak hirsutyzm albo przewlekłym stanem zapalnym mieszków włosowych. Istnieją jednak okoliczności bądź dolegliwości, które całkowicie wykluczają możliwość skorzystania z depilacji metoda laserową.

Najbardziej szczegółowo na temat przeciwwskazań do wykonania zabiegu depilacji laserowej poinformuje nas lekarz, u którego będziemy konsultować się w fazie przygotowań do zabiegu i to do jego zaleceń należy stosować się w pierwszej kolejności. Wśród najczęściej wymienianych ograniczeń, wykluczających z możliwości poddania się zabiegowi depilacji laserowej, wymienia się:

 • opaleniznę;
 • przyjmowanie leków światłoczułych (są wśród nich m.in. antybiotyki stosowane w leczeniu trądziku oraz leki antydepresyjne);
 • ciążę i karmienie piersią;
 • choroby nowotworowe (u pacjentów z przebytymi chorobami nowotworowymi możliwe jest poddanie się depilacji laserowej po konsultacji lekarskiej);
 • infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze dotyczące obszarów ciała, które mają zostać poddane zabiegowi);
 • przyjmowanie betakarotenu oraz stosowanie samoopalaczy;
 • stosowanie maści z retinolem;

Skąd czerpać wiedzę o depilacji laserowej?

Do zabiegu depilacji laserowej należy przystępować z pełną świadomością na temat tego, jak przebiega, jak działa, jakie są możliwe powikłania itd. Oprócz konsultacji z lekarzem przeprowadzającym zabieg, źródłem wiarygodnej wiedzy jest także Internet. Poniżej prezentujemy filmiki dotyczące depilacji strefy bikini. Można tam zobaczyć, jak wygląda ona krok po kroku. Przygotowane one zostały przez doświadczonych kosmetologów i prezentują najbardziej aktualną wiedzę na opisywany temat.

depilacja pach

Masz dość codziennego usuwania owłosienia pod pachami? Nieestetyczne krostki po goleniu, wrastające włoski, wysoki koszt produktów do golenia – brzmi znajomo? Z depilacją laserową to już przeszłość! Depilacja laserowa pach jest doskonałą alternatywą dla standardowego golenia maszynką. Sprawdź, jakie niesie za sobą korzyści.

Depilacja laserowa – korzyści

Jedną z największych zalet depilacji pach przy użycia lasera jest wysoka skuteczność zabiegu. Obecnie jest to jedyna forma trwałego usuwania niechcianego owłosienia – ani depilacja woskiem, ani pastą cukrową czy kremami do depilacji nie zagwarantuje nam tak dobrego efektu, jak depilacja laserem. Metoda ta pozwala pozbyć się nawet do 90% owłosienia! Aby cieszyć się trwałym usunięciem owłosienia pod pachami, należy wykonać około 3-4 zabiegi w odstępie 4-6 tygodni.

Kolejną zaletą jest oszczędność pieniędzy. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że seria zabiegów depilacji laserowej jest dość droga, jednak warto dodać, że jest to inwestycja na długie lata, która bardzo szybko się zwróci. Dzięki depilacji laserowej wydawanie pieniędzy na jednorazowe maszynki, wosk czy kremy do golenia, (które wbrew pozorom nie należą do najtańszych), to już przeszłość.

Warto również wspomnieć o oszczędności czasu. Koniec z codzienną depilacją maszynką. Dzięki depilacji laserem pachy zawsze będą perfekcyjnie gładkie, a skóra miękka i pozbawiona nieestetycznych krostek.

depilacja laserowa Warszawa. Więcej informacji
Czy depilacja pach jest bolesna?

Skóra pod pachami jest miejscem dość wrażliwym, jednak poziom bólu odczuwany podczas depilacji pach jest kwestią indywidualną. Podczas zabiegu może przypominać on delikatne ukłucia bądź punktowe oparzenia. Nie trzeba się jednak obawiać – jeśli w trakcie depilacji poczujesz dyskomfort lub zbyt silny ból, wystarczy zgłosić to osobie wykonującej zabieg, która zmieni ustawienia lasera. Parametry urządzenia są indywidualnie dopasowywane do każdego Klienta, tak by zagwarantować skuteczną i jak najmniej bolesną depilację. Przed zabiegiem można również posmarować skórę maścią znieczulającą. Profesjonalnie wykonana depilacja pach laserem to szybki proces, który nie wywoła niepożądanych skutków ubocznych.

Profesjonalny sprzęt do depilacji pach

W naszym salonie korzystamy wyłącznie z profesjonalnego sprzętu do depilacji laserowej. Nowoczesne urządzenia Soprano gwarantują satysfakcjonujące efekty oraz szybki i praktycznie bezbolesny sposób depilacji pach. Przed zabiegiem przeprowadzana jest także szczegółowa konsultacja i wywiad z Klientem, który pozwala wykluczyć ewentualne przeciwwskazania, do których należą m.in.: ciąża i karmienie piersią, opalenizna, niektóre choroby skóry (bielactwo, łuszczyca), choroby (padaczka, nowotwór).

Jak dbać o pachy po depilacji?

Świeżo po zabiegu depilacji laserowej skóra pod pachami może być nieco zaczerwieniona oraz podrażniona, dlatego zadbać o odpowiednią pielęgnację. Przez dwa dni nie należy korzystać z sauny, basenu, gorących kąpieli, a także kosmetyków czy antyperspirantów na bazie alkoholu. Trzeba również zrezygnować z opalania w solarium (na miesiąc przed planowaną depilacją oraz miesiąc po). Aby złagodzić podrażnienia, można także używać delikatnego kremu na odparzenia lub zasypki dla dzieci.

Wskazania do zabiegu depilacji, przebieg efekty i zalecenia

Depilacja laserowa to bezpieczny i skuteczny zabieg usuwania niechcianego owłosienia na twarzy i ciele. Wykonuje się go specjalistycznym sprzętem, pod kontrolą doświadczonego lekarza. Stanowi on doskonałą alternatywę dla mechanicznej depilacji, która nie tylko nie gwarantuje długotrwałych efektów, ale dodatkowo może przyczyniać się do powstawania uszkodzeń skóry, krostek i wrastania włosków.

Kiedy warto zdecydować się na depilację laserową?

Gładka skóra na nogach, pod pachami, na twarzy i w strefie bikini jest dla wielu kobiet bardzo ważna do tego, by czuć się atrakcyjnie i komfortowo. Mechaniczne usuwanie owłosienia, czyli golenie maszynkami, depilacja przy użyciu depilatora bądź wosku, przynoszą co prawda natychmiastowe efekty, ale nowe włosy dość szybko odrastają i to nierzadko silniejsze i bardziej widoczne. Każdy, komu zależy na trwałym usunięciu niechcianego owłosienia, powinien zastanowić się nad poddaniem się zabiegowi depilacji laserowej. Jest on co prawda dużo bardziej kosztowny, niż depilacja tradycyjnymi metodami, ale w perspektywie wielu lat może okazać się, że jest i tak o wiele bardziej korzystny, niż regularne kupowanie kremów, żeli, maszynek, pasków z woskiem i innych preparatów do domowego użytku.

Depilacja laserowa to prawdziwe zbawienie dla osób, które zmagają się z nadmiernym owłosieniem. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Depilacji laserowej może zostać poddana właściwie każda część ciała, począwszy od twarzy, poprzez ręce, plecy, klatkę piersiową, a na nogach i stopach skończywszy.

depilacja laserowa Warszawa. Więcej informacji

Jak przebiega depilacja laserowa?

Zakwalifikowanie do zabiegu depilacji laserowej zawsze powinno zostać poprzedzone obszernym wywiadem i szczegółową konsultacją lekarską. Pozwoli to nie tylko wykluczyć występowanie ewentualnych przeciwwskazań, ale też umożliwi lekarzowi dobór optymalnych parametrów urządzenia.

Zanim zabieg depilacji laserowej zacznie się na dobre, zawsze wykonywana jest także próba na niewielkim fragmencie skóry w celu sprawdzenia, czy nie dojdzie do powstania reakcji alergicznej. Gdy wszystko okaże się być w porządku, lekarz przystępuje do właściwych działań. Ponieważ laserowa depilacja może być bolesna (choć to kwestia bardzo indywidualna), skórę smaruje się specjalnym żelem, maścią lub kremem znieczulającym. Następnie rozpoczyna się naświetlanie wybranych obszarów ciała z wykorzystaniem wiązki laseru. Może to trwać od kilku minut do nawet kilku godzin. Zależy to oczywiście od tego, jak duży jest fragment ciała poddany zabiegowi.

Zalecenia po zabiegu depilacji laserowej

Podrażnienie, zaczerwienienie i obrzęk skóry to naturalne zjawiska po depilacji laserowej. Należy zatem odpowiednio o nią dbać. Do mycia trzeba używać delikatnych środków, a skóry w miejscu depilacji nie należy trzeć, złuszczać, ani pocierać. Trzeba też zapomnieć na jakiś czas o opalaniu.

Bolesność i podrażnienie powinny ustąpić po 2-3 dniach od wykonania depilacji laserowej. Niektóre osoby znoszą depilację laserem bardzo dobrze, ale u innych objawy bólowe mogą być silne. Pomocne okażą się z pewnością maści i żele łagodzące, które przepisze lekarz.

Efekty depilacji laserowej

Aby całkowicie pozbyć się niechcianego owłosienia, zabieg depilacji laserowej należy powtórzyć kilkukrotnie. W zależności od depilowanego obszaru, jest to od 3 do 10 zabiegów, które powinny zostać wykonane w odstępie minimum 3 tygodni. O tym, jak wiele razy trzeba będzie powtarzać zabieg depilacji laserowej, decyduje grubość włosów oraz ich kolor. Jeśli chodzi np. o depilację obszaru bikini, to niektóre kobiety już po 3 zabiegach obserwują świetne efekty, ale tak naprawdę wszystko jest kwestia indywidualną. Wielu ciekawych rzeczy na temat depilacji laserowej strefy bikini można dowiedzieć się z filmików, do których linki zamieszczamy poniżej. Można zobaczyć, jak dokładnie przebiega ten zabieg a także poznać opinie ekspertów w tej dziedzinie.

Wady i zalety zabiegu

Nie bez powodu depilacja laserowa to zabieg uwielbiany przez kobiety i mężczyzn, którym zależy na gładkiej, pozbawionej włosów skórze. Ta metoda jest bodaj najbardziej zaawansowaną i dającą najlepsze oraz najbardziej trwałe efekty spośród wszystkich obecnie znanych sposobów depilacji. Nie jest jednak niestety pozbawiona wad. Każdy, kto rozważa możliwość poddania się depilacji laserowej, powinien poznać zarówno jej dobre, jak i złe strony. Pozwoli to – w połączeniu z konsultacją u lekarza specjalisty – podjąć najbardziej świadomą i najlepszą dla siebie decyzję.

Jakie są zalety depilacji laserowej?

Co ma w sobie depilacja laserowa, czego nie posiadają inne metody depilacji?

 • Zapewnia trwałe efekty

Każdy, kto używa bądź używał maszynki do golenia wie, że efekty, choć rewelacyjne i odczuwalne od razu, nie utrzymują się zbyt długo. Jeśli włosy są grube i twarde, to nawet po kilku godzinach od golenia można zapomnieć o uczuciu gładkiej skóry. Zabieg depilacji laserowej wykonuje się m.in. po to, aby raz na zawsze rozprawić się z niechcianymi włosami. Jeśli wykona się tych zabiegów dostatecznie dużo, to włosy nie będą odrastać już nigdy.

 • Nie powoduje wrastania włosów

Jednym z najbardziej uciążliwych skutków ubocznych golenia się maszynką albo depilacji woskiem bądź mechanicznym depilatorem są powstające po zabiegu krosty i wrastanie włosów. Powodują one ból i dyskomfort, trudno się goją i mogą pozostawiać po sobie szpecące blizny bądź przebarwienia. Depilacja laserowa jest od tego rodzaju powikłań wolna.

 • Jest bezpieczna

Przeprowadzana przez doświadczonego lekarza depilacja laserowa nie stanowi absolutnie żadnego zagrożenia dla osób, które się jej poddają. Oczywiście nie jest ona przeznaczona dla każdego i istnieje szereg przeciwwskazań do wykonywania tego zabiegu. Jeśli jednak można się mu poddać bez zastrzeżeń, to nie należy się go wcale obawiać. Ból i podrażnienie, jeśli w ogóle występują, utrzymują się przez około 2-3 dni.

depilacja laserowa Warszawa. Więcej informacji

Wady depilacji laserowej

Przed poddaniem się zabiegowi depilacji laserowej może powstrzymywać kilka kwestii.

 • Jest ona dość kosztowna

Jeden zabieg, w zależności od wielkości obszaru depilacji, to wydatek od około 150 do nawet 500 złotych. Wziąwszy pod uwagę fakt, że depilację należy powtórzyć od 3 do 10 razy, to wydatek robi się naprawdę spory. Jeśli jednak ktoś jest zdecydowany na tę formę usunięcia owłosienia, to można się do tego przygotować, odkładając na ten cel pieniądze. W ostatecznym rozliczeniu, jeśli porówna się wydatki na wszystkie kosmetyki i akcesoria stosowane do domowej depilacji, to może się okazać, że depilacja laserowa i tak jest mniej kosztowna.

 • Nie jest dla każdego

Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu depilacji laserowej można wymienić m.in. ciążę i karmienie piersią, niektóre choroby skóry (łuszczyca, bielactwo), cukrzyce, epilepsję, zaburzenia krzepliwości krwi, stosowanie preparatów z zawartością retinolu oraz suplementację preparatami na bazie ziół światłoczułych (zalicza się do nich m.in. nagietek).

 • Nie jest pozbawiona ryzyka

Jeśli pacjent stosuje się do zaleceń pozabiegowych, to ryzyko wystąpienia powikłań jest naprawdę znikome. U osób, które nie wstrzymywały się przed ekspozycją skóry poddanej depilacji laserowej na słońce, mogą pojawiać się przebarwienia (przyciemnienie bądź rozjaśnienie skóry). Zmiany te mogą być tymczasowe, ale mogą tez okazać się trwałe, dlatego tak ważne, jest by ściśle trzymać się zasad przedstawionych przez lekarza przeprowadzającego zabieg. Rzadko, bo rzadko, ale zdarza się też, że depilowane włosy siwieją, albo że wokół poddawanych zabiegowi obszarów włosy zaczynają wzrastać bardziej intensywnie.

Depilacja laserowa – wiedzy nigdy nie za wiele

Decyzja o przystąpieniu do zabiegu depilacji laserowej powinna być bardzo świadoma, dlatego warto dowiedzieć się na jego temat jak najwięcej. Tego, jak wygląda bardzo popularny zabieg depilacji laserowej bikini, jak przebiega i czy jest bolesny, można dowiedzieć się z filmików, do których odsyłamy poniżej.

Jakie części ciała może obejmować depilacja ?

Za pomocą lasera można usunąć niechciane owłosienie praktycznie ze wszystkich części ciała, szczególnie tych najbardziej wrażliwych. Właśnie z tego powodu stanowi ono doskonałą alternatywę dla mechanicznej depilacji, której – ze względu na bolesność wykonywanego tą metodą zabiegu – raczej nie wykonuje się w strefie bikini czy na twarzy.

Depilacja laserowa – które części ciała obejmuje?

Ze względu na obszar, jaki obejmuje zabieg depilacji, można podzielić części ciała na duże i małe. Wśród tych pierwszych wymienić można:

 • twarz – a właściwie cała przednia część głowy. Na twarzy depilacji mogą zostać poddane: obszar nad górną wargą (popularny „wąsik”), broda, baczki oraz okolice ucha,
 • górną część tułowia, obejmującą szyję, kark i ramiona,
 • klatkę piersiową (szczególnie tors u mężczyzn, ale także obszar biustu wraz z brodawkami sutkowymi),
 • pachy,
 • ręce (od nadgarstków do końca przedramion),
 • dłonie (od nadgarstków do czubków palców, tylko wierzchnia część dłoni),
 • brzuch (depilacja tej strefy obejmuje usuwanie zbędnego owłosienia z obszaru całej klatki piersiowej aż do strefy bikini oraz tak zwanej linii białej),
 • plecy (od linii barków do linii pośladków),
 • strefę bikini (okolice narządów intymnych u kobiet i mężczyzn),
 • pośladki (dokładnie chodzi o obszar między dolną linia pleców a górną linia ud),
 • uda (początek tej strefy wyznacza dolna linia pośladków, a jej koniec – obszar pod kolanami; depilować można zarówno zewnętrzną, jak i wewnętrzną część ud),
 • łydki i stopy (depilować można przednią i tylną część łydek oraz wierzchnią część stóp, wraz z palcami),

Jeśli chodzi o małe części ciała, to wyróżnić tu można następujące partie, które mogą zostać poddane depilacji:

 • wąsik (tym mianem opisuje się miękki meszek, który u kobiet pojawia się nad górnymi wargami i w kącikach ust),
 • baczki (chodzi o pojawiające się w okolicach uszu, łączące się szeroką linią z włosami na głowie),
 • brodę,
 • linię białą (obszar między pępkiem a wzgórkiem łonowym)

Dlaczego depilacja laserowa jest warta polecenia?

Usuwanie zbędnego owłosienia z wykorzystaniem lasera jest bardzo skuteczną metodą, a co najważniejsze – efekty tego zabiegu utrzymują się naprawdę długo. Depilacja laserowa różnych części ciała stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnych metod depilacji, ponieważ nie dość, że skutecznie i trwale usuwa owłosienie i jest praktycznie bezbolesna (podrażnienie i delikatne uczucie szczypania utrzymuje się zazwyczaj do kilku godzin po zabiegu), to także zapobiega wrastaniu włosków i rozwijaniu się różnych infekcji.

Zabiegom depilacji laserowej należy poddawać się wyłącznie w gabinetach sprawdzonych, w których korzysta się z nowoczesnego sprzętu i zachowuje wszelkie środki ostrożności. Profesjonalnych kosmetologów można poznać m.in. po tym, że przed zakwalifikowaniem pacjenta do zabiegu przeprowadzą z nim długą i szczegółową ankietę, aby wykluczyć występowanie poważnych przeciwwskazań. Tak właśnie działamy w naszym gabinecie– skontaktuj się i przekonaj.

depilacja laserowa Warszawa. Więcej informacji
Czy depilacja laserowa jest bezpieczna? Jakie są przeciwskazania i jak się przygotować?

Depilacji laserowej nie należy się obawiać, bo to zabieg bardzo bezpieczny i raczej mało bolesny. To, jaki poziom dyskomfortu jest odczuwany przez osobę poddającą się depilacji, jest uzależnione od wielu indywidualnych kwestii, takich jak gęstość i kolor włosów czy subiektywnie odczuwany próg bólu. Istnieją jednak pewne okoliczności, w których wykonanie depilacji laserowej nie jest możliwe. Jakie są te przeciwwskazania do depilacji laserowej? O tym poniżej.

Kiedy nie można wykonać depilacji laserowej?

Klientki i klienci, którzy zgłaszają się do nas na zabieg depilacji laserowej, zawsze są przez nas szczegółowo konsultowani. To bardzo ważne, bo czynników ryzyka jest sporo, więc aby zapewnić osobom chętnym do poddania się depilacji laserowej maksimum bezpieczeństwa, przede wszystkim dbamy o to, aby posiadali jak najbardziej aktualną medyczną wiedzę na ten temat.

depilacja laserowa Warszawa. Więcej informacji

Wśród przeciwwskazań do depilacji laserowej najczęściej wymienia się:

 • ciążę i karmienie piersią,
 • różnego rodzaju podrażnienia i uszkodzenia skóry,
 • choroby skóry
 • opaleniznę oraz stosowanie samoopalaczy, bronzerów i doustne
 • przyjmowanie leków fotouczulających, mogących przyczyniać się do powstawania nieprawidłowych reakcji skóry na światło słoneczne i laserowe (są wśród nich np. antybiotyki stosowane w leczeniu trądziku oraz leki antydepresyjne),
 • przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
 • zaburzenia pigmentacji skóry,

Przygotowania do zabiegu depilacji laserowej

Depilacja laserowa to nie jest zabieg, na który można się umówić, mówiąc kolokwialnie, wprost z ulicy. Dla własnego zdrowia, bezpieczeństwa i komfortu, a także dla zapewnienia jak najlepszych rezultatów całej procedury, należy się do niego solidnie przygotować. Najlepiej zatem skonsultować się ze specjalistą, u którego chcemy poddać się całemu zabiegowi, z odpowiednim wyprzedzeniem. Jeśli przyjmujemy leki z grupy retinoidów, należy zaprzestać stosowanie tej kuracji na pół roku przed planowana depilacją laserową. Aż miesiąc przed umówioną wizytą trzeba zaprzestać golenia się w miejscach, które mają zostać poddane działaniu lasera. Z trzy- i dwutygodniowym wyprzedzeniem należy także zrezygnować kolejno z maści z retinoidami oraz przyjmowania leków fototoksycznych oraz ziół o takim działaniu (są wśród nich dziurawiec i nagietek). Miłośniczki i miłośnicy opalania w solarium muszą z kolei zrobić sobie kilkutygodniową przerwę w korzystaniu z tej usługi. Pamiętaj:

 • na zabieg przychodzimy z czystą skórą (nie nakładamy żadnych kremów)
 • golimy się na gładko rano w dniu wizyty
 • konsultujemy się ze specjalistą odnośnie przyjmowanych lekarstw czy nie wchodzą w interakcję z światłem lasera (nie są światłouczulające)
 • uważamy na zioła
 • po zabiegu ubieramy przewiewna odzież
 • nie można używać samoopalacza przed zabiegiem

  Ostateczną decyzję o zakwalifikowaniu osób chętnych do zabiegu depilacji laserowej zawsze podejmuje kosmetolog. Biorąc po uwagę wszystkie najważniejsze kwestie, zaproponuje każdemu klientowi i klientce najbardziej korzystne rozwiązanie.

  Więcej informacji o depilacji
  Jak często wykonuje się zabiegi depilacji laserowej w serii?
  Depilacja laserowa w Warszawie to zabieg, który charakteryzuje się dużą popularnością. Ze względu na swoją wysoką skuteczność korzystają z niej nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Jak często należy wykonywać tego rodzaju zabiegi, aby osiągnąć oczekiwane efekty?

  Zabiegi depilacji laserowej w Warszawie opierają się na technologii lasera diodowego Soprano holenderskiej marki . Urządzenie wyposażone jest w potrójną wiązkę światła o długości, które wzajemnie się uzupełniają, zapewniając tym jeszcze lepsze efekty zabiegowe.

  Zabieg depilacji laserowej polega na bezpośrednim kontakcie głowicy lasera ze skórą. W tym czasie dochodzi do przekształcenia się energii świetlnej w cieplną. Zjawisko to prowadzi do termicznego uszkodzenia cebulek włosów czyli struktur odpowiedzialnych za ich wzrost. W efekcie następuje samodzielne wysuwanie się włosów z mieszków włosowych, co prowadzi do zwiększenia gładkości skóry.

  Warto zaznaczyć, że depilacja laserowa w Warszawie nie tylko powoduje redukcję owłosienia, ale również wpływa na spowolnienie procesu wzrostu włosów, a także osłabienie ich struktury. Depilacja laserowa to także doskonała profilaktyka skóry w temacie wrastania włosów, podrażnień po goleniu czy zapalenia mieszków włosowych.

  Jak często wykonywać depilację laserową?
  Depilacja laserowa to rodzaj zabiegu, który zaleca się wykonywać zarówno w serii jak i w regularnych odstępach czasu. Aby cieszyć się satysfakcjonującymi efektami seria zabiegów obejmuje 6-8 wizyt wykonywanych w odstępach 4-6 tygodni. To ważny czynnik, który gwarantuje efekty, a co za tym idzie zadowolenie klientów.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *