Kategorie
Depilacja całego ciała Depilacja Laserowa - Warszawa

Przeciwskazania do zabiegu

Laseroterapia to nie jest zabieg, który wykonuje się – mówiąc kolokwialnie – klientom z ulicy. Wymaga on nie tylko obszernych i szczegółowych konsultacji lekarskich, ale też długotrwałych przygotowań. Wszystko po to, by ograniczyć, a właściwie całkiem wyeliminować czynniki mogące stanowić ryzyko dla zdrowia i bezpieczeństwa pacjentów.depilacja jasnych włosów

Przeciwskazania

Lista tego, o co należy zadbać, jeśli chce się skorzystać z zabiegów laseroterapii, jest dość długa. Przygotowania do zabiegu obejmują:

 • wystrzeganie się promieniowania UV – na kilka tygodni przed zabiegiem nie można się opalać i nie można korzystać z solarium. Każdorazowo przed wyjściem z domu trzeba stosować kremy z filtrami;
 • rezygnację ze stosowania samoopalaczy na około 2 tygodnie przed zabiegiem ;
 • rezygnację z wszelkich form depilacji w czasie od 6 tygodni (w przypadku zabiegu wykonywanego na ciele) do 4 tygodni (w przypadku zabiegu wykonywanego na twarzy) przed planowaną wizytą;
 • rezygnację ze stosowania kremów do depilacji (miesiąc przed zabiegiem);
 • rezygnację ze stosowania leków rozrzedzających krew;
 • rezygnację ze spożywania herbat ziołowych, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które w składzie mają zioła światłoczułe (dziurawiec, nagietek) – 2 tygodnie przed zabiegiem;
 • zadbanie o optymalne nawilżenie skóry i rezygnację z peelingów chemicznych;
 • zaprzestanie stosowania antybiotyków (na 2 tygodnie przed zabiegiem);
 • zaprzestanie stosowania kosmetyków z retinolem (na tydzień przed zabiegiem);

  Więcej na ten temat mówimy w filmiku, zachęcamy do obejrzenia.

Dzień przed planowanym zabiegiem trzeba ogolić włosy, które mają zostać usunięte przy użyciu lasera. W dniu, w którym ma odbyć się zabieg, nie można się malować ani stosować żadnych kosmetyków pielęgnacyjnych.

Jak łatwo wywnioskować z długości i obszerności powyższej listy, o zabiegu laserowym należy pomyśleć z dużym wyprzedzeniem. Bardzo pomocne w odpowiednim przygotowaniu się do niego są konsultacje w wybranym gabinecie. Specjalista najlepiej doradzi, czego unikać i o co zadbać, aby efekty  były jak najbardziej zadowalające.

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu

Laseroterapię wykonuje się nie tylko z pobudek estetycznych. Nierzadko temu zabiegowi poddają się osoby, które zmagają się z zaburzeniami hormonalnymi takimi jak hirsutyzm albo przewlekłym stanem zapalnym mieszków włosowych. Istnieją jednak okoliczności bądź dolegliwości, które całkowicie wykluczają możliwość skorzystania z depilacji metoda laserową.

Najbardziej szczegółowo na temat przeciwwskazań do wykonania zabiegu poinformuje nas lekarz, u którego będziemy konsultować się w fazie przygotowań do zabiegu i to do jego zaleceń należy stosować się w pierwszej kolejności. Wśród najczęściej wymienianych ograniczeń, wykluczających z możliwości poddania się zabiegowi, wymienia się:

 • opaleniznę;
 • przyjmowanie leków światłoczułych (są wśród nich m.in. antybiotyki stosowane w leczeniu trądziku oraz leki antydepresyjne);
 • ciążę i karmienie piersią;
 • choroby nowotworowe (u pacjentów z przebytymi chorobami nowotworowymi możliwe jest poddanie się laseroterapii po konsultacji lekarskiej);
 • infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze dotyczące obszarów ciała, które mają zostać poddane zabiegowi);
 • przyjmowanie betakarotenu oraz stosowanie samoopalaczy;
 • stosowanie maści z retinolem;

Skąd czerpać wiedzę o usuwania owłosienia laserem?

Do zabiegu  należy przystępować z pełną świadomością na temat tego, jak przebiega, jak działa, jakie są możliwe powikłania itd. Oprócz konsultacji z lekarzem przeprowadzającym zabieg, źródłem wiarygodnej wiedzy jest także Internet. Poniżej prezentujemy filmiki dotyczące depilacji strefy bikini. Można tam zobaczyć, jak wygląda ona krok po kroku. Przygotowane one zostały przez doświadczonych kosmetologów i prezentują najbardziej aktualną wiedzę na opisywany temat.

Wskazania do zabiegu depilacji, przebieg efekty i zalecenia

Depilacja laserowa to bezpieczny i skuteczny zabieg usuwania niechcianego owłosienia na twarzy i ciele. Wykonuje się go specjalistycznym sprzętem, pod kontrolą doświadczonego lekarza. Stanowi on doskonałą alternatywę dla mechanicznej depilacji, która nie tylko nie gwarantuje długotrwałych efektów, ale dodatkowo może przyczyniać się do powstawania uszkodzeń skóry, krostek i wrastania włosków.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg?

Gładka skóra na nogach, pod pachami, na twarzy i w strefie bikini jest dla wielu kobiet bardzo ważna do tego, by czuć się atrakcyjnie i komfortowo. Mechaniczne usuwanie owłosienia, czyli golenie maszynkami, depilacja przy użyciu depilatora bądź wosku, przynoszą co prawda natychmiastowe efekty, ale nowe włosy dość szybko odrastają i to nierzadko silniejsze i bardziej widoczne. Każdy, komu zależy na trwałym usunięciu niechcianego owłosienia, powinien zastanowić się nad poddaniem się zabiegowi. Jest on co prawda dużo bardziej kosztowny, niż depilacja tradycyjnymi metodami, ale w perspektywie wielu lat może okazać się, że jest i tak o wiele bardziej korzystny, niż regularne kupowanie kremów, żeli, maszynek, pasków z woskiem i innych preparatów do domowego użytku.

Depilacja laserowa to prawdziwe zbawienie dla osób, które zmagają się z nadmiernym owłosieniem. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Usuwaniu włosów laserem może zostać poddana właściwie każda część ciała, począwszy od twarzy, poprzez ręce, plecy, klatkę piersiową, a na nogach i stopach skończywszy.

Jak przebiega depilacja zabieg?

Zakwalifikowanie do zabiegu zawsze powinno zostać poprzedzone obszernym wywiadem i szczegółową konsultacją lekarską. Pozwoli to nie tylko wykluczyć występowanie ewentualnych przeciwwskazań, ale też umożliwi lekarzowi dobór optymalnych parametrów urządzenia.

Zanim zabieg  zacznie się na dobre, zawsze wykonywana jest także próba na niewielkim fragmencie skóry w celu sprawdzenia, czy nie dojdzie do powstania reakcji alergicznej. Gdy wszystko okaże się być w porządku, lekarz przystępuje do właściwych działań. Ponieważ laserowa depilacja może być bolesna (choć to kwestia bardzo indywidualna), skórę smaruje się specjalnym żelem, maścią lub kremem znieczulającym. Następnie rozpoczyna się naświetlanie wybranych obszarów ciała z wykorzystaniem wiązki laseru. Może to trwać od kilku minut do nawet kilku godzin. Zależy to oczywiście od tego, jak duży jest fragment ciała poddany zabiegowi.

Zalecenia po zabiegu

Podrażnienie, zaczerwienienie i obrzęk skóry to naturalne zjawiska po laseroterapii. Należy zatem odpowiednio o nią dbać. Do mycia trzeba używać delikatnych środków, a skóry w miejscu depilacji nie należy trzeć, złuszczać, ani pocierać. Trzeba też zapomnieć na jakiś czas o opalaniu.

Bolesność i podrażnienie powinny ustąpić po 2-3 dniach od wykonania zabiegu Niektóre osoby znoszą depilację laserem bardzo dobrze, ale u innych objawy bólowe mogą być silne. Pomocne okażą się z pewnością maści i żele łagodzące, które przepisze lekarz.

Wady i zalety zabiegu

Nie bez powodu depilacja laserowa to zabieg uwielbiany przez kobiety i mężczyzn, którym zależy na gładkiej, pozbawionej włosów skórze. Ta metoda jest bodaj najbardziej zaawansowaną i dającą najlepsze oraz najbardziej trwałe efekty spośród wszystkich obecnie znanych sposobów depilacji. Nie jest jednak niestety pozbawiona wad. Każdy, kto rozważa możliwość poddania się zabiegowi, powinien poznać zarówno jej dobre, jak i złe strony. Pozwoli to – w połączeniu z konsultacją u lekarza specjalisty – podjąć najbardziej świadomą i najlepszą dla siebie decyzję.

Jakie są zalety ?

Co ma w sobie laseroterapia, czego nie posiadają inne metody depilacji?

 • Zapewnia trwałe efekty

Każdy, kto używa bądź używał maszynki do golenia wie, że efekty, choć rewelacyjne i odczuwalne od razu, nie utrzymują się zbyt długo. Jeśli włosy są grube i twarde, to nawet po kilku godzinach od golenia można zapomnieć o uczuciu gładkiej skóry. Zabieg  wykonuje się m.in. po to, aby raz na zawsze rozprawić się z niechcianymi włosami. Jeśli wykona się tych zabiegów dostatecznie dużo, to włosy nie będą odrastać już nigdy.

 • Nie powoduje wrastania włosów

Jednym z najbardziej uciążliwych skutków ubocznych golenia się maszynką albo depilacji woskiem bądź mechanicznym depilatorem są powstające po zabiegu krosty i wrastanie włosów. Powodują one ból i dyskomfort, trudno się goją i mogą pozostawiać po sobie szpecące blizny bądź przebarwienia. Depilacja laserowa jest od tego rodzaju powikłań wolna.

 • Jest bezpieczna

Przeprowadzana przez doświadczonego lekarza depilacja laserowa nie stanowi absolutnie żadnego zagrożenia dla osób, które się jej poddają. Oczywiście nie jest ona przeznaczona dla każdego i istnieje szereg przeciwwskazań do wykonywania tego zabiegu. Jeśli jednak można się mu poddać bez zastrzeżeń, to nie należy się go wcale obawiać. Ból i podrażnienie, jeśli w ogóle występują, utrzymują się przez około 2-3 dni.

 

Wady

Przed poddaniem się zabiegowi może powstrzymywać kilka kwestii.

 • Jest ona dość kosztowna

Jeden zabieg, w zależności od wielkości obszaru depilacji, to wydatek od około 150 do nawet 500 złotych. Wziąwszy pod uwagę fakt, że depilację należy powtórzyć od 3 do 10 razy, to wydatek robi się naprawdę spory. Jeśli jednak ktoś jest zdecydowany na tę formę usunięcia owłosienia, to można się do tego przygotować, odkładając na ten cel pieniądze. W ostatecznym rozliczeniu, jeśli porówna się wydatki na wszystkie kosmetyki i akcesoria stosowane do domowej depilacji, to może się okazać, że depilacja laserowa i tak jest mniej kosztowna.

 • Nie jest dla każdego

Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu można wymienić m.in. ciążę i karmienie piersią, niektóre choroby skóry (łuszczyca, bielactwo), cukrzyce, epilepsję, zaburzenia krzepliwości krwi, stosowanie preparatów z zawartością retinolu oraz suplementację preparatami na bazie ziół światłoczułych (zalicza się do nich m.in. nagietek).

 • Nie jest pozbawiona ryzyka

Jeśli pacjent stosuje się do zaleceń pozabiegowych, to ryzyko wystąpienia powikłań jest naprawdę znikome. U osób, które nie wstrzymywały się przed ekspozycją skóry poddanej depilacji laserowej na słońce, mogą pojawiać się przebarwienia (przyciemnienie bądź rozjaśnienie skóry). Zmiany te mogą być tymczasowe, ale mogą tez okazać się trwałe, dlatego tak ważne, jest by ściśle trzymać się zasad przedstawionych przez lekarza przeprowadzającego zabieg. Rzadko, bo rzadko, ale zdarza się też, że depilowane włosy siwieją, albo że wokół poddawanych zabiegowi obszarów włosy zaczynają wzrastać bardziej intensywnie.

Depilacja laserowa – wiedzy nigdy nie za wiele

Decyzja o przystąpieniu do zabiegu  powinna być bardzo świadoma, dlatego warto dowiedzieć się na jego temat jak najwięcej. Tego, jak wygląda bardzo popularny zabieg  bikini, jak przebiega i czy jest bolesny, można dowiedzieć się z filmików, do których odsyłamy poniżej.

Jakie części ciała może obejmować ?

Za pomocą lasera można usunąć niechciane owłosienie praktycznie ze wszystkich części ciała, szczególnie tych najbardziej wrażliwych. Właśnie z tego powodu stanowi ono doskonałą alternatywę dla mechanicznej depilacji, której – ze względu na bolesność wykonywanego tą metodą zabiegu – raczej nie wykonuje się w strefie bikini czy na twarzy.

Które części ciała obejmuje?

Ze względu na obszar, jaki obejmuje zabieg depilacji, można podzielić części ciała na duże i małe. Wśród tych pierwszych wymienić można:

 • twarz – a właściwie cała przednia część głowy. Na twarzy depilacji mogą zostać poddane: obszar nad górną wargą (popularny „wąsik”), broda, baczki oraz okolice ucha,
 • górną część tułowia, obejmującą szyję, kark i ramiona,
 • klatkę piersiową (szczególnie tors u mężczyzn, ale także obszar biustu wraz z brodawkami sutkowymi),
 • pachy,
 • ręce (od nadgarstków do końca przedramion),
 • dłonie (od nadgarstków do czubków palców, tylko wierzchnia część dłoni),
 • brzuch (depilacja tej strefy obejmuje usuwanie włosków z obszaru całej klatki piersiowej aż do strefy bikini oraz tak zwanej linii białej),
 • plecy (od linii barków do linii pośladków),
 • strefę bikini (okolice narządów intymnych u kobiet i mężczyzn),
 • pośladki (dokładnie chodzi o obszar między dolną linia pleców a górną linia ud),
 • uda (początek tej strefy wyznacza dolna linia pośladków, a jej koniec – obszar pod kolanami; depilować można zarówno zewnętrzną, jak i wewnętrzną część ud),
 • łydki i stopy (depilować można przednią i tylną część łydek oraz wierzchnią część stóp, wraz z palcami),

Jeśli chodzi o małe części ciała, to wyróżnić tu można następujące partie, które mogą zostać poddane depilacji:

 • wąsik (tym mianem opisuje się miękki meszek, który u kobiet pojawia się nad górnymi wargami i w kącikach ust),
 • baczki (chodzi o pojawiające się w okolicach uszu, łączące się szeroką linią z włosami na głowie),
 • brodę,
 • linię białą (obszar między pępkiem a wzgórkiem łonowym)

Dlaczego depilacja laserowa jest warta polecenia?

Usuwanie zbędnych włosów z wykorzystaniem lasera jest bardzo skuteczną metodą, a co najważniejsze – efekty tego zabiegu utrzymują się naprawdę długo. Depilacja laserowa różnych części ciała stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnych metod depilacji, ponieważ nie dość, że skutecznie i trwale usuwa owłosienie i jest praktycznie bezbolesna (podrażnienie i delikatne uczucie szczypania utrzymuje się zazwyczaj do kilku godzin po zabiegu), to także zapobiega wrastaniu włosków i rozwijaniu się różnych infekcji.

Zabiegom  należy poddawać się wyłącznie w gabinetach sprawdzonych, w których korzysta się z nowoczesnego sprzętu i zachowuje wszelkie środki ostrożności. Profesjonalnych kosmetologów można poznać m.in. po tym, że przed zakwalifikowaniem pacjenta do zabiegu przeprowadzą z nim długą i szczegółową ankietę, aby wykluczyć występowanie poważnych przeciwwskazań. Tak właśnie działamy w naszym gabinecie– skontaktuj się i przekonaj. Czy depilacja laserowa jest bezpieczna? Jakie są przeciwskazania i jak się przygotować?

Depilacji laserowej nie należy się obawiać, bo to zabieg bardzo bezpieczny i raczej mało bolesny. To, jaki poziom dyskomfortu jest odczuwany przez osobę poddającą się depilacji, jest uzależnione od wielu indywidualnych kwestii, takich jak gęstość i kolor włosów czy subiektywnie odczuwany próg bólu. Istnieją jednak pewne okoliczności, w których wykonanie depilacji laserowej nie jest możliwe. Jakie są te przeciwwskazania do depilacji laserowej? O tym poniżej.

Kiedy nie można wykonać?

Klientki i klienci, którzy zgłaszają się do nas na zabieg , zawsze są przez nas szczegółowo konsultowani. To bardzo ważne, bo czynników ryzyka jest sporo, więc aby zapewnić osobom chętnym do poddania się zabiegowi maksimum bezpieczeństwa, przede wszystkim dbamy o to, aby posiadali jak najbardziej aktualną medyczną wiedzę na ten temat.

Wśród przeciwwskazań do najczęściej wymienia się:

 • ciążę i karmienie piersią,
 • różnego rodzaju podrażnienia i uszkodzenia skóry,
 • choroby skóry
 • opaleniznę oraz stosowanie samoopalaczy, bronzerów i doustne
 • przyjmowanie leków fotouczulających, mogących przyczyniać się do powstawania nieprawidłowych reakcji skóry na światło słoneczne i laserowe (są wśród nich np. antybiotyki stosowane w leczeniu trądziku oraz leki antydepresyjne),
 • przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
 • zaburzenia pigmentacji skóry,

Przygotowania do zabiegu

Depilacja laserowa to nie jest zabieg, na który można się umówić, mówiąc kolokwialnie, wprost z ulicy. Dla własnego zdrowia, bezpieczeństwa i komfortu, a także dla zapewnienia jak najlepszych rezultatów całej procedury, należy się do niego solidnie przygotować. Najlepiej zatem skonsultować się ze specjalistą, u którego chcemy poddać się całemu zabiegowi, z odpowiednim wyprzedzeniem. Jeśli przyjmujemy leki z grupy retinoidów, należy zaprzestać stosowanie tej kuracji na pół roku przed planowana depilacją laserową. Aż miesiąc przed umówioną wizytą trzeba zaprzestać golenia się w miejscach, które mają zostać poddane działaniu lasera. Z trzy- i dwutygodniowym wyprzedzeniem należy także zrezygnować kolejno z maści z retinoidami oraz przyjmowania leków fototoksycznych oraz ziół o takim działaniu (są wśród nich dziurawiec i nagietek). Miłośniczki i miłośnicy opalania w solarium muszą z kolei zrobić sobie kilkutygodniową przerwę w korzystaniu z tej usługi. Pamiętaj:

 • na zabieg przychodzimy z czystą skórą (nie nakładamy żadnych kremów)
 • golimy się na gładko rano w dniu wizyty
 • konsultujemy się ze specjalistą odnośnie przyjmowanych lekarstw czy nie wchodzą w interakcję z światłem lasera (nie są światłouczulające)
 • uważamy na zioła
 • po zabiegu ubieramy przewiewna odzież
 • nie można używać samoopalacza przed zabiegiem

  Ostateczną decyzję o zakwalifikowaniu osób chętnych do zabiegu zawsze podejmuje kosmetolog. Biorąc po uwagę wszystkie najważniejsze kwestie, zaproponuje każdemu klientowi i klientce najbardziej korzystne rozwiązanie.

  Jak często wykonuje się zabiegi w serii?
  Depilacja laserowa Warszawa to zabieg, który charakteryzuje się dużą popularnością. Ze względu na swoją wysoką skuteczność korzystają z niej nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Jak często należy wykonywać tego rodzaju zabiegi, aby osiągnąć oczekiwane efekty?

  Zabiegi opierają się na technologii lasera diodowego Soprano holenderskiej marki . Urządzenie wyposażone jest w potrójną wiązkę światła o długości, które wzajemnie się uzupełniają, zapewniając tym jeszcze lepsze efekty zabiegowe.

  Zabieg polega na bezpośrednim kontakcie głowicy lasera ze skórą. W tym czasie dochodzi do przekształcenia się energii świetlnej w cieplną. Zjawisko to prowadzi do termicznego uszkodzenia cebulek włosów czyli struktur odpowiedzialnych za ich wzrost. W efekcie następuje samodzielne wysuwanie się włosów z mieszków włosowych, co prowadzi do zwiększenia gładkości skóry.

  Warto zaznaczyć, że depilacja laserowa  Warszawa nie tylko powoduje redukcję owłosienia, ale również wpływa na spowolnienie procesu wzrostu włosów, a także osłabienie ich struktury. To także doskonała profilaktyka skóry w temacie wrastania włosów, podrażnień po goleniu czy zapalenia mieszków włosowych.

  Jak często powtarzać zabieg?
  Usuwanie włosków laserem to rodzaj zabiegu, który zaleca się wykonywać zarówno w serii jak i w regularnych odstępach czasu. Aby cieszyć się satysfakcjonującymi efektami seria zabiegów obejmuje 6-8 wizyt wykonywanych w odstępach 4-6 tygodni. To ważny czynnik, który gwarantuje efekty, a co za tym idzie zadowolenie klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *