Kategorie
Blog

Golenie na łyso – czy warto?

Łysienie to powszechny problem, który dotyka wielu mężczyzn w różnym wieku. Jednym z niezawodnych sposobów rozwiązania tej przypadłości, niosącej za sobą wiele korzyści jest ogolenie głowy na łyso. Wielu panów niezmagających się z problemem łysienia, także decyduje się na takie rozwiązanie. Dlaczego warto całkowicie zgolić włosy i w jaki sposób zrobić to szybko i skutecznie?

Golenie na łyso – korzyści rozwiązania

Najważniejszą korzyścią płynącą z posiadania łysej głowy jest oszczędność czasu i pieniędzy. Nie trzeba tracić czasu na czesanie, modelowanie i układanie włosów, a także kupować rozmaitych kosmetyków pielęgnacyjnych i stylizacyjnych do włosów czy szczotek i grzebieni. Łysą głowę wystarczy umyć żelem pod prysznic lub dobrym mydłem i gotowe! Ponadto nie trzeba chodzić do fryzjera oraz martwić się różnymi problemami związanymi z włosami i skórą głowy, np. łupieżem czy szybko przetłuszczającymi się włosami.

Jeśli Twoje włosy są przerzedzone, wypadają, a na głowie robią się mało estetyczne zakola, również powinieneś pomyśleć o ich całkowitym zgoleniu. Niestety, przerzedzające się włosy postarzają i nie prezentują się zbyt dobrze.

Zalety zgolenia włosów na łyso panowie doceniają przede wszystkim latem, kiedy upały dają się we znaki i powodują pocenie nie tylko ciała, ale i kosmyków, które zaczynają wyglądać nieświeżo i mało atrakcyjnie. Decydując się na całkowite zgolenie włosów pozbawiamy się tego problemu. Ponadto bez kosmyków jest zdecydowanie chłodniej.

Wskazuje się również, że brak włosów na głowie podkreśla męską sylwetkę i mięśnie, sprawiając, że mężczyzna wygląda zdecydowanie bardziej atrakcyjnie. Z pewnością ten argument przekona wielu panów do ogolenia głowy na łyso.

W jaki sposób golić włosy na głowie?

Najpopularniejszym sposobem golenia głowy jest użycie maszynki jednorazowej, jednak dużo lepszym rozwiązaniem, dającym przede wszystkim szybkie i długotrwałe efekty jest depilacja laserowa głowy.

Zabieg, jakim jest laserowe usuwanie owłosienia przeprowadzamy przy pomocy innowacyjnego sprzętu, jakim jest laser diodowy Mediostar Next Pro, który pozwala w szybki, bezpieczny i bezbolesny sposób całkowicie usunąć włosy z głowy. Zasada działania urządzenia opiera się na fototermolizie selektywnej. Emitowana wiązka światła lasera o odpowiedniej długości fali pochłaniana jest przez melaninę znajdującą się w łodydze włosa. W efekcie dochodzi do uszkodzenia mieszka włosowego i komórek biorących udział w procesie tworzenia nowego włosa. Dzięki temu zabieg przy użyciu lasera diodowego daje trwały, utrzymujący się przez wiele lat efekt w postaci idealnej, ogolonej skórze na głowie.

Zwykle wystarczy przeprowadzenie 4-8 zabiegów, by raz na dobre pozbyć się włosów z głowy. To niezawodny sposób na całkowite pozbycie się włosów bez przesuszeń, zaczerwienień czy podrażnień powodujących dyskomfort i ból. Depilacja laserowa pozwala zapomnieć o przykrych konsekwencjach golenia włosów przy pomocy tradycyjnych metod. Dzięki temu zabiegowi przez długi czas będziesz mógł cieszyć się miękką, aksamitną i jedwabiście gładką skórą głowy.

Golenie głowy na łyso to zdrowe i wygodne rozwiązanie posiadające wiele zalet. Dlatego jeśli rozważasz całkowite zgolenie włosów, nie zastanawiaj się dłużej, tylko już dziś zapisz się na depilację laserową, by pozbyć się włosów z głowy na długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *