Kategorie
Depilacja całego ciała Depilacja Laserowa - Warszawa

Golenie: krok po kroku

W dzisiejszych czasach golenie to codzienna rutyna dla wielu osób, zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Niezależnie od preferencji i stylu życia, prawdopodobnie zdarzyło ci się szukać informacji na temat golenia w internecie. W tym obszernym artykule postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania i dostarczyć wam przydatne informacje na ten temat. Przygotuj się na ekscytującą podróż do świata golenia!

Golenie jest ważne?

Golenie to nie tylko kwestia estetyki, ale również higieny z tego względu, że człowiek posiadając włoski bardziej się poci. Dodatkowo, dla niektórych osób gładka skóra może być istotna dla ich samopoczucia i pewności siebie. Oczywiście jeśli ktoś decyduje się nie golić jest to jego indywidualna decyzja i należy to uszanować. Każdy ma prawo do podejmowania osobistych decyzji i życia w zgodzie z sobą. Jeśli ktoś lepiej się czuje nieogolony, to dlaczego ma się poddawać modzie i presji otoczenia?

Jakie są różne metody golenia?

Istnieje kilka różnych metod golenia, w tym golenie na sucho (z użyciem golarki elektrycznej), golenie na mokro (z użyciem maszynki jednorazowej lub maszynki z wymiennymi ostrzami) oraz wosk lub kremy.
Najbardziej popularną i najtańszą metodą jest maszynka, jednak ze względu na oszczędność czasu, coraz większą popularnością cieszy się również laseroterapia. Jeśli rozważacie depilację laserową zachęcamy do zapoznania się z ofertą renomowanych klinik.

Czy golenie sprawia, że włosy rosną gęściej i grubiej?

Aby cieszyć się delikatna, gładką skórą pozbawioną włosków, sięgamy po różne urządzenia, produkty do ich usunięcia. Obecnie jest dużo sposobów, które możemy zastosować jeśli chodzi o usuwanie włosków z ciała. Woskowanie, depilatory elektryczne, pasta cukrowa, kremy, a także maszynki do golenia, które jako pierwsze pojawiły się na rynku. Wszystkie te techniki różnią się trwałością efektu. Powstaje też dużo różnych, de facto fałszywych opinii na temat golenia włosków. Często zadawanym pytaniem jest czy włosy po zgoleniu odrastają mocniejsze i rośnie ich więcej? Na tym pytaniu chcemy się dziś skupić, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

golenie czy włosy rosną gęstsze
Bardzo często w salonach kosmetycznych, klienci skarżą się, ze po zgoleniu włosków maszynką, stają się one ciemniejsze i jest ich coraz więcej, dlatego nie chcą tego robić, bo boją się, że pogorszą swoją sytuację. Oczywiście jest to mylne wrażenie. Należy wiedzieć, ze włoski na naszym ciele są w różnych fazach, a wśród nich wyróżniamy: fazę anagenu (wzrostu), faza katgenu (regresji), faza telogenu (spoczynku). Pierwsza z nich trwa od 2-8 lat i decyduje o długości włosów na ciele, które również zależą od ciśnienia krwi. Im wyższe ciśnienie tym dłuższy włos. Faza regresji trwa tylko kilka tygodni i uniemożliwia dalszy wzrost włosa. Faza spoczynku trwa 2 miesiące i podczas tego etapu, kształtuje się w brodawce nowy włos. Znając już teorię na temat faz wzrostu włosa, można zauważyć, że jest to cecha stała i nie jesteśmy w stanie na nią wpłynąć poprzez golenie włosów. Oczywiście, włosy mogą różnić się grubością, długością, kolorem, gęstością u każdego człowieka, lecz jest to uwarunkowane genetycznie. Gdyby teoria, że po zgoleniu włosów, mamy ich więcej i są one grubsze, osoby borykające się z problem łysienia oraz z rzadkimi włosami na głowie, mogłyby się szybko go pozbyć, w rzeczywistości jednak to się nie dzieje, co daje dowód na obalenie tego mitu.

Czy włosy po goleniu rosną szybciej i grubsze?

Dzieje się tak, ponieważ nowy włos posiada równo ściętą, płaską końcówkę i jest zdrowy, czyli nie uległ jeszcze modyfikacjom pod wpływem czynników zewnętrznych. Odrastanie włosków po jest również kwestią indywidualną i zależy zarówno od gospodarki hormonalnej jak i predyspozycji genetycznych. Zatem, włoski po zgoleniu nie odrastają szybciej, należy również pamiętać, że włoski pod pachami moga rosnąć szybciej w porównaniu z włoskami na nogach.
Ta sama zależność działa w przypadku wyrywania włosków pęsetą czy woskiem. Nie przyśpieszamy w ten sposób porostu włosów, szybkość odrastania jest kwestią indywidualną, co więcej częste wyrywanie włosków, może wywołać efekt odwrotny, uszkadzając mieszek włosowy, możemy je po prostu utracić, a to dla nas całkiem dobra wiadomość.

Podsumowując, jeśli obawiasz się, że goląc włoski, spotęgujesz jeszcze bardziej swój problem nadmiernego owłosienia powyższe informacje, przedstawią prawdziwe informacje i obalą dotychczasowe mity dotyczące usuwania włosków.

To popularne przekonanie jest jednym z mitów. Golenie nie wpływa na wzrost ani gęstość włosów. Po goleniu włosy mogą się zdawać grubsze, ponieważ ścinasz je na najszerszej części włosa, ale jest to jedynie iluzja.

Jakie są najlepsze produkty do golenia?

Wybór produktów do golenia zależy od preferencji i rodzaju skóry. Warto inwestować w dobrej jakości żel lub piankę do golenia, ostrza ostrych i bezpiecznych dla skóry oraz nawilżające balsamy po goleniu. Można również rozważyć laseroterapię. Jeśli ze względów finansowych jest ona poza zasięgiem naszych możliwości, możemy przemyśleć opcję na początek małej części ciała.

Jak uniknąć podrażnień po goleniu?
Podrażnienia po goleniu są częstym problemem. Aby ich uniknąć, zaleca się golenie się pod prysznicem lub tuż po nim, aby skóra była nawilżona. Dodatkowo, należy używać ostrych ostrzy, nie naciskać zbyt mocno na skórę i stosować nawilżające balsamy po goleniu. Najlepszym sposobem na pozbycie się podrażnień po goleniu jest trwałe usunięcie niechcianego owłosienia.

Jak często powinno się golić?
Częstotliwość golenia zależy od preferencji i szybkości wzrostu włosów. Niektórzy ludzie muszą golić się codziennie, inni co kilka dni. Ważne jest, aby słuchać swojego ciała i dostosować częstotliwość golenia do własnych potrzeb.

Czy golenie jest bezpieczne dla skóry?

Golenie może być bezpieczne, o ile stosuje się odpowiednie techniki i używa się wysokiej jakości produktów. Ważne jest, aby zawsze golić się ostrożnie, unikać zaciągania skóry i dbać o jej nawilżenie po goleniu.

Czy można golić się na sucho?

Tak, istnieje wiele golarek elektrycznych, które umożliwiają golenie na sucho. Jest to wygodna metoda, zwłaszcza dla osób, które mają mało czasu. Jednak niektórzy uważają, że golenie na mokro daje lepsze efekty i jest łatwiejsze oraz mniej podrażnia skórę.

Jak utrzymać maszynkę w dobrym stanie?

Aby utrzymać maszynkę do golenia w dobrym stanie, należy regularnie ją czyścić i wymieniać ostrza. Zaleca się także przechowywanie jej w suchym miejscu i unikanie upuszczania, aby uniknąć uszkodzeń.

Czy golenie jest konieczne dla kobiet?

Golenie nie jest konieczne dla kobiet. To indywidualna decyzja każdej kobiety, czy chce golić swoje ciało. Niezależnie od wyboru, ważne jest, aby szanować preferencje i wygodę innych ludzi.

Lato to najlepsza pora na odsłanianie ciała, np. nóg, które zazwyczaj są starannie wydepilowane. Jednak coraz częściej można zobaczyć na ulicach kobiety oraz dziewczyny, które się nie golą. Trend ten zauważalny jest także w mediach społecznościowych. Zdarza się, że niektórzy są tym oburzeni bądź zaniepokojeni. Jednak tak naprawdę to, czy się golicie i gdzie się golicie, zależy wyłącznie do Was. Z punktu widzenia fizjologii skóry brak golenia się wcale nie jest najgorszą decyzją.

Jeśli zainteresował Cię ten temat, zachęcamy do zapoznania się z artykułem, który powstał na podstawie tego filmu:

Dlaczego kobiety nie chcą się golić?

Wiele osób twierdzi, że po prostu nie chce im się golić. Golenie zajmuje wiele czasu, który można by poświęcić na coś innego i zrobić wiele innych czynności – od czegoś produktywnego po odpoczynek. Niektóre kobiety twierdzą, że wolą pod prysznicem np. wykonać peeling ciała, nabalsamować skórę, zrobić maseczkę na twarz czy na włosy, a golenie jest dla nich zupełnie zbędne.

Golenie a higiena – czy mają ze sobą coś wspólnego?

Tak naprawdę golenie się nie jest czynnością, która jest w jakiś sposób wymagana. Golenie się i pozbywanie się włosków nie ma nic wspólnego z higieną. Owłosienie nie wpływa na to, czy jesteście higieniczni, czy nie. Często pada argument, że z lenistwa można przestać myć zęby lub w ogóle się myć. Tylko, że od mężczyzn nie oczekujemy, żeby golili całe ciało. Czy to nie sugeruje w takim razie, że mężczyźni są niezadbani? Bo się nie golą, a skoro się nie golą to nie dbają o higienę? Tym bardziej, że mężczyźni mają zazwyczaj znacznie więcej włosków od kobiet. Dlatego ten argument nie ma sensu – brak golenia nie oznacza, że ktoś nie dba o higienę.

Budowa skóry i produkcja hormonów u mężczyzn jest oczywiście nieco inna niż u kobiet. Mężczyźni wydzielają większą ilość zapachu, więcej łoju, co działa na ich niekorzyść, a jednak to właśnie od kobiet wymaga się, że będą się goliły.

Czasochłonne golenie

Golenie się pochłania bardzo wiele czasu. Oczywiście zależy to też od wybranej metody, ale niektórzy golą też ręce, uda – nie każdy goli tylko pachy, łydki czy miejsca intymne. Tak czy inaczej jest to czasochłonne, szczególnie w lecie, gdzie często trzeba golić się praktycznie co drugi dzień.

Włoski zazwyczaj zaczynają odrastać już na 3 dzień, tak więc rzeczywiście golenie się maszynką, może zajmować wiele czasu. Warto jednak pomyśleć o innych metodach, np. kremie do golenia czy wosku. Oczywiście te metody także zajmują czas, np. wybierając wosk zazwyczaj trzeba wybrać się do specjalistki. Dlatego argument o braku czasu jest jak najbardziej w porządku i nie powinniśmy oceniać kto, w jaki sposób spędza swój czas – czy na goleniu czy na innych czynnościach.

Częste golenie a zdrowie skóry

Golenie się co drugi dzień nie jest zdrowe dla skóry, ponieważ powoduje jej podrażnienie i zaburzenie bariery hydrolipidowej. Może przyczyniać się do pojawienia się podrażnień, zaczerwienienia czy pryszczy czy krostek. Warto opierać się presji bycia zawsze gładkim i idealnym, ponieważ tak naprawdę nie jest to możliwe. Jako ludzie – mamy włosy i jest to zupełnie naturalne oraz dotyczy każdego z nas. Dlatego nie warto wyzbywać się tego w imię presji ze strony społeczeństwa.

Ile pieniędzy przeznaczamy na golenie się?

Golenie się wymaga regularnego zakupu maszynek, żyletek, kremów. Zabiegi  woskiem czy pastą w gabinecie kosmetycznym także są kosztowne. Pieniądze, które przeznaczamy na golenie się to wydatek stały, w zależności od wybranej metody, może być on naprawdę duży. Nie zapominajmy także o tym, że skóra po goleniu także wymaga pielęgnacji, co wiąże się z kolejnymi wydatkami.

Bolesność zabiegów

Niektóre zabiegi są związane z bólem. Wosk nie należy do najprzyjemniejszych, ponieważ oprócz wyrywania włosków, wosk podrażnia i ciągnie skórę. Każdy ma inny próg bólu, jest to kwestia indywidualna. Są osoby, dla których takie zabiegi są bardzo bolesne, a dla innych – wcale. Laseroterapia również dla jednych może być bolesna, a dla innych nie. Wiele zależy od użytego lasera oraz od miejsca, z którego chcemy pozbyć się włosków.

Pojawianie się podrażnień po zabiegach – krostek, wrastających włosków także jest bolesne, a nawet niebezpieczne, ponieważ są to stany patologiczne skóry. Jeśli ktoś ma tendencję do takich podrażnień, to golenie się zdecydowanie nie jest najmądrzejszym pomysłem.

Czy włosy chronią skórę?

Włosy mają wiele zadań jeśli chodzi o ochronę naszej skóry. Pełnią funkcję termoregulacyjną, chronią przed otarciami. Jedyny problem jaki może pojawić się w miejscach intymnych to to, że włosy mogą utrudniać nam higienę, ale na szczęście mamy dostęp do bieżącej wody.

Podsumowując: wymaganie od kogoś, aby się golił nie jest w porządku, tym bardziej, że nie jest to wymagane od mężczyzn. Narzucanie swojej woli drugiej osobie nie jest dobre. Nie ma naukowych powodów co do tego, aby kobieta musiała się golić, a mężczyzna nie. Powinna to być w 100% indywidualna decyzja każdego człowieka.

Laseroterapia a golenie

Laseroterapia należy do metod nowoczesnych gwarantujących stałe efekty gładkiej skóry. Dzięki tego rodzaju zabiegom zyskujemy niewątpliwy komfort w funkcjonowaniu każdego dnia, a także oszczędność czasu. Czy wykonując zabieg można jednocześnie wykonywać golenie tradycyjną maszynką?

 Depilacja laserowa w Warszawie to zabieg, który stanowi innowację w kosmetologii w temacie usuwania zbędnego owłosienia. Ze względu na swoją skuteczność zabiegi tego rodzaju polecane są również przez lekarzy dermatologów. Depilacja laserowa polega na trwałym uszkodzeniu cebulek włosów w wyniku działania wiązki świetlnej, która w kontakcie ze skórą przekształca się w energię cieplną.

To ona prowadzi do trwałego uszkodzenia struktur odpowiedzialnych za proces wzrostu włosów. Pierwsze efekty zabiegów widoczne są po upływie 10-14 dni od momentu jego przeprowadznia. Włosy stopniowo wypadają w sposób nieregularny, a także dochodzi do ich wyraźnego osłabienia oraz spowolnienia procesu wzrostu.

Różnice- laseroterapia a golenie

Częstym pytaniem jakie klientki zadają podczas wywiadu kosmetycznego przed planowanym pierwszym zabiegiem jest czy w momencie jej wykonywania można golić włosy maszynką do golenia. Otóż jest to oczywiście możliwe, jak również użycie kremu. Inne metody, szczególnie te które usuwają włos wraz z cebulką nie są dozwolone (depilator, wosk, pasta cukrowa, pęseta).

Jest to bardzo istotna informacja. W sytuacji kiedy włosy zostaną wyrwane, zabieg będzie odbywał się na pustych mieszkach włosowych, co przełoży się na brak efektów.

W związku z tym zawsze przed zabiegiem zaleca się zgolić włosy maszynką do golenia na 1 dzień przed planowaną wizytą.

Aby cieszyć się gładką oraz zadbaną skórą na lata zaleca się wykonać 6-8 zabiegów co okres 4-6 tygodni.

To najskuteczniejsza metoda usuwania zbędnych włosków w sposób trwały. Zabiegi zapewniają efekty na lata, jednak ważnym aspektem jest wykonanie serii zabiegów w regularnych odstępach czasu 4-6 tygodni. Ważną informacją dla kobiet jest fakt, że pomiędzy zabiegami dozwolone jest korzystanie z tradycyjnej maszynki do golenia. Prowadzi ona do ścięcia jedynie łodygi włosa, z kolei cebulka pozostaje w skórze właściwej, na którą będzie oddziaływał laser. W przeciwnej sytuacji, kiedy cebulka nie będzie znajdować się w mieszku włosowym zabiegi nie zapewnią oczekiwanych efektów.

To zabiegi innowacyjne wykorzystujące skupioną wiązkę światła, która prowadzi do trwałego niszczenia cebulek włosów. Działa głównie na włosy ciemne, które zawierają dużą ilość barwnika. Czy depilacja laserowa działa również na jasny meszek włosowy?
Oto wskazówki.

Opiera się na technologii lasera kosmetycznego Soprano, który wyposażony jest w trzy wiązki światła. Wszystkie długości fal wzajemnie się uzupełniają zapewniając tym jeszcze lepsze efekty terapii.

Depilacja laserowa to dziedzina zabiegów, która oddziałuje wyłącznie na włosy ciemnie połączone z jasnym fototypem skóry. Wówczas jest to idealne połączenie, które zapewnia najlepsze efekty terapii.

Zalety

  • redukcja stanów zapalnych w obrębie mieszków włosowych;
  • pozbycie się zjawiska wrastania włosków;
  • zmniejszenie nieprzyjemnego zapachu (szczególnie latem);
  • wygładzenie powierzchni skóry w każdym miejscu na ciele;
  • wysoki komfort w sytuacjach intymnych;
  • spontaniczność i beztroska na co dzień, a także w okresie wakacji;
  • efekt gładkiej i zadbanej skóry każdego dnia.

Czy można usunąć meszek włosowy

Laseroterapia w największym stopniu oddziałuje na włosy czarne, brązowe oraz ciemny blond. Czynnikiem warunkującym właściwe efekty jest również grubość włosa. Oznacza to, że jasny meszek włosowy, który jest włosem bardzo delikatnym może nie zostać wychwycony przez światło lasera. Przekłada się to również na efekty zabiegów, które nie będą tak widoczne jak w przypadku włosów ciemnych oraz czarnych.

To doskonała metoda dla osób posiadających ciemne i mocne owłosienie oraz jasny fototyp skóry. Dzięki zastosowaniu skupionej wiązki światła cebulka włosa zawierająca dużą ilość barwnika niszczona jest w sposób trwały. Włosy takie jak meszek włosowy w minimalnym stopniu rozpoznawalne są przez laser w związku z tym depilacja laserowa zapewnia mało widoczne efekt w redukcji włosków.

Golenie bez maszynki czy to możliwe?
Laser w kosmetologii to bardzo popularna dziedzina zabiegów. W coraz większym stopniu z tego rodzaju zabiegów korzystają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Oznacza to, że dla płci męskiej ważna jest zadbana i zdrowa skóra, a zabiegi mające na celu usuwanie niechcianego owłosienia są ku temu niezbędne.

Bez maszynki – czy to możliwe?

Życie bez maszynki dla wielu osób mogłaby się wydawać nie możliwe. Nic bardziej mylnego. Obecnie istnieją doskonałe rozwiązania, które w dużym stopniu mogą ułatwić codzienne funkcjonowanie. Zabieg maszynką posiada swoje zalety takie jak bezbolesność czy szybkość jej wykonywania. Jednak nie gwarantuje ona trwałości w temacie gładkości skóry.

Jak pożegnać się z maszynką? Dzięki laseroterapii usuwamy owłosienie w sposób bezbolesny. Laseroterapia obecnie należy do najskuteczniejszych metod usuwania owłosienia w sposób trwały. Skupiona wiązka światła lasera Soprano trafia bezpośrednio do cebulki włosa na głębokość skóry właściwej. Tam dochodzi do termicznego uszkodzenia cebulek włosa – struktur odpowiedzialnych za proces wzrostu włosów.

Należy zaznaczyć, że depilacja laserowa nie tylko prowadzi do redukcji włosów, ale również do spowolnienia procesu ich wzrostu jak i wyraźnego osłabienia ich struktury.

Wskazówka

Metody tradycyjne takie jak maszynka do golenia nie dają trwałych efektów gładkiej skóry, a także przyczyniają się do problemów dermatologicznych w postaci zapalenia mieszków włosowych, podrażnień po goleniu czy zjawiska wrastania włosów.

Depilacja laserowa w Warszawie gwarantuje trwałe efekty gładkiej skóry na lata. Powoduje redukcję włosów z mieszków włosowych wraz z całą ich strukturą czyli częścią odpowiedzialną za za proces ich wzrostu. Dzięki temu zabiegi te dają nam możliwość dużego komfortu każdego dnia oraz w dużym stopniu zapewniają poprawę wyglądu oraz jakości skóry w każdej części naszego ciała.

Podsumowanie

Życie bez maszynki jest możliwe. Zdecydowanie skuteczniejszym rozwiązaniem jest trwała metoda, do której należy depilacja laserowa w Warszawie. Dzięki tego rodzaju zabiegów, nie tylko włosy usuwane są w sposób trwały, ale w znacznym stopniu zabiegi wpływają pozytywnie na naszą psychikę, samopoczucie oraz codzienny komfort.

Golenie jest codzienną rutyną dla wielu ludzi. W tym artykule dotknęliśmy najczęściej zadawanych pytań na temat golenia i dostarczyliśmy odpowiedzi, które mam nadzieję będą pomocne. Pamiętaj, że golenie to osobista decyzja i warto znaleźć najlepszą metodę i produkty, które pasują do twoich potrzeb. Niezależnie od tego, czy golisz się codziennie czy tylko od czasu do czasu, pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji skóry i słuchaj swojego ciała. Teraz, gdy masz więcej wiedzy na temat golenia, możesz cieszyć się gładką skórą bez obaw i wątpliwości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *