Kategorie
Blog

sposoby depilacji w ciąży

Sposoby depilacji owłosienia w trakcie ciąży

Okres ciąży to niezwykle ważny etap w życiu każdej przyszłej mamy, która przygotowuje się na przyjście potomstwa. Wiąże się to z szeregiem zmian zarówno w zyciu prywatnym jak i zmianami dotyczącymi ciała kobiety. Zmienia się gospodarka hormonalna i w sposób szczególny należy w tym okresie dbać o swoje zdrowie psychofizyczne, aby ciąża rozwijała się prawidłowo. Ciąża wiąże się też z pewnymi ograniczeniami między innymi z rezygnacją z niektórych zabiegów. W dzisiejszym artykule skupimy się na depilacji. Czyli jakie formy depilacji są przeciwwskazaniem w trakcie ciąży, a jakie będą bezpieczne dla przyszłej mamy.

Czy w okresie ciąży mogę wykonywać epilację laserową?

Dotychczas nie zbadano negatywnego wpływu epilacji laserowej na okres trwania ciąży. Jednak z uwagi na zmiany hormonalne, należy zachować szczególną ostrożność. Skóra kobiety staje się bardziej delikatna ze zwiększoną tendencją do podrażnień, poparzeń oraz przebarwień skóry. Zmiany hormonalne również mają wpływ na owłosienie ciała, co wpływa na efektywność zabiegów. Ta sama zależność działa, w przypadku okresu laktacji. Dlatego na zabieg epilacji laserowej najbezpieczniej zgłosić się po okresie karmienia piersią. Wówczas zabieg będzie mógł być wykonany w pełni bezpiecznie.

Jakie inne metody depilacji nie powinny być stosowane w okresie ciąży?

W okresie ciąży odradza się stosowanie depilacji za pomocą depilatorów elektrycznych oraz woskowania. Naczynia krwionośne w tym etapie są rozszerzone i osłabione, stąd depilacja woskiem może uszkodzić naczynia doprowadzając do ich pęknięcia, w efekcie powstaną widoczne twz. pajączki. Z uwagi na zwiększoną wrażliwość skóry kobiety ciężarnej, jest ona poddatna bardziej na podrażnienia, więc korzystanie z depilatora elektrycznego stwarza duże ryzyko wystąpienia skutków niepożądanych.

Jakie metody depilacji najlepiej stosować w okresie ciąży?

depilacja w ciąży

Najprostszym i najłatwiej dostępnym sposobem są maszynki do golenia. Choć efekt jest krótkotrwały, a włoski odrastają dość szybko, maszynki z delikatniejszym ostrzem są bezpieczne, oczywiście należy obserwować naszą skórę, ponieważ u każdej kobiety może wystąpić inna reakcja. Przy goleniu maszynką, najlepiej jest robić to na makro lub z zastosowaniem odpowiedniej pianki do golenia. Kosmetyki, których używamy do depilacji powinny zawierać w swoim składzie substancje łagodzące, nawilżające. Skóra kobiety w trakcie trwania ciąży może inaczej reagować na różnego rodzaju preparaty, na co również należy zwrócić uwagę. Najlepszym rozwiązaniem jest wybieranie w tym okresie produktów przeznaczonych dla skóry wrażliwej. Również bezpiecznym rozwiązaniem będzie depilacja z użyciem pasty cukrowej. Nie stanowi żadnego ryzyka poparzenia oraz podrażnienia skóry, ponieważ pasta przylega wyłącznie do włosków. Pasta cukrowa w swoim składzie nie zawiera składników chemicznych , które mogłyby wpłynąć negatywnie na kondycję skóry, dlatego można ją wykonywać u kobiety spodziewającej się dziecka.

Po porodzie w okresie karmienia można rozważyć depilację laserową:
więcej informacji na temat depilacji laserowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *