Kategorie
Blog

Jak pielęgnować skórę po depilacji?

Skóra po zabiegu jest nieco bardziej wrażliwa, dlatego niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja. Jak dbać o skórę po depilacji? O czym należy pamiętać? Przedstawiamy kilka wskazówek.

Jak pielęgnować skórę po depilacji?

Depilacja laserowa to jedyny sposób, który pozwala na całkowite i trwałe pozbycie się owłosienia z każdej partii ciała. Laser emituje wiązkę światła, która uszkadza macierz włosa, powodując obumieranie włosków i ich wypadanie. Aby depilacja przyniosła oczekiwany efekt, należy powtórzyć kilka zabiegów. Po zabiegu bardzo ważna jest także odpowiednia pielęgnacja skóry, ponieważ po depilacji laserowej może być ona nieco obrzęknięta, zaczerwieniona i podrażniona.

Pielęgnacja po zabiegu depilacji laserowej

Świeżo po zabiegu należy być wyjątkowy ostrożnym i delikatnie traktować obszary poddane depilacji. Przez 2 tygodnie po nim skórę przemywany delikatnym, łagodzącym żelem bezmydłowym, ewentualnie szarym mydłem. Stosujemy preparaty łagodząco-nawilżające (np. Bepanthen, Alantan), a także nie wyrywamy pojedynczych włosków. Delikatnie osuszamy skórę po kontakcie z wodą (nie pocieramy) oraz nie stosujemy kosmetyków i antyperspirantów (w przypadku depilacji pach), które w składzie posiadają alkohol. Przez 14 dni po zabiegu depilacji laserowej powinno się również unikać gorących kąpieli, nie wolno również korzystać z sauny i basenu. W czasie przeznaczonym na rekonwalescencję, warto zrezygnować z chodzenia na siłownię.

Daj później skórze odpocząć

Aby całkowicie pozbyć się włosków, należy wykonać kilka zabiegów depilacji laserowej – ich ilość oraz parametry lasera są ustalane indywidualnie. Zabiegi odbywają się w serii – jeden zabieg co około 4-6 tygodni. W przerwach pomiędzy nimi, należy dać skórze odpocząć, zadbać o jej pielęgnację oraz regenerację. W tym czasie należy unikać zbytniej ekspozycji na słońce (dotyczy to również korzystania z solarium) oraz nie korzystać z zabiegów, które mogłyby prowadzić do podrażnień (np. silne złuszczanie naskórka, mocne peelingi itp.). Przez tydzień po zabiegu depilacji laserowej nie korzystamy również z samoopalaczy, a także spożywania leków i ziół, które mogą mieć działanie fotouczulające.

Nawilżenie skóry po zabiegu depilacji laserowej

Aby zadbać o dobrą kondycję skóry, konieczne jest jej odpowiednie nawilżenie. W tym celu warto regularnie używać kremów i balsamów silnie nawilżających, które w składzie posiadają składniki pielęgnacyjne i łagodzące podrażnienia. Silniejsze kosmetyki, np. te na bazie alkoholu należy odstawić na jakiś czas. Konieczna jest również ochrona przed słońcem, czyli stosowanie kremów z filtrami – najlepiej z wysokim filtrem UV +50 (szczególnie przy depilacji miejsc najbardziej narażonych na ekspozycję na słońce, np. twarz). Odpowiednio dobrana pielęgnacja skóry sprawi, że będzie ona jędrna, gładka i nawilżona, a ewentualne podrażnienia po depilacji szybciej znikną.

Poznaj fakty i mity na temat depilacji

Laserowe usuwanie owłosienia w naszym salonie w Warszawie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Depilacja laserowa to dziś najprostszy sposób na trwałe pozbycie się owłosienia w szybki oraz praktycznie bezbolesny sposób. Jednak wokół tej metody depilacji krąży wiele mitów. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Poznaj fakty i mity przedstawione w niniejszym artykule.

MIT: Depilacja laserowa jest bolesna

Faktem jest to, że każdy człowiek ma inny próg bólu. Coś, co dla jednej osoby może być bardzo nieprzyjemne, dla innej może być już całkowicie bezbolesne. W naszym salonie depilacji laserowej w Warszawie stosujemy nowoczesne lasery medyczne, które posiadają nakładkę chłodzącą. Dzięki temu zabieg powoduje znacznie mniejszy dyskomfort. Dodatkowo, przed przystąpieniem do depilacji w Warszawie, nasi Klienci zawsze mogą poprosić o nałożenie maści znieczulającej. W swojej pracy przykładamy ogromną wagę do tego, by każdy czuł się u nas bezpiecznie, przyjemnie i komfortowo.

FAKT: Jeden zabieg depilacji w Warszawie to za mało

Usuwanie lasera owłosieniem to bardzo skuteczny zabieg, jednak prawdą jest to, że jedna sesja to zdecydowanie za mało, by całkowicie pozbyć się owłosienia. A więc ile sesji należy wykonać? W dużej mierze jest to kwestia indywidualna i zależy od depilowanego miejsca, szybkości wzrostu włosków, ich gęstości czy odcienia. Na ogół, aby cieszyć się długotrwałym efektem należy wykonać przynajmniej 4 sesje depilacji laserowej w Warszawie.

MIT: Nie ma żadnych przeciwwskazań

Depilacja laserowa w Warszawie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych Klientów, jednak niestety nie każdy może z takiego zabiegu skorzystać. Istnieje kilka przeciwwskazań, dlatego nasi pracownicy zawsze wcześniej przeprowadzają z Klientem dokładny wywiad. Do przeciwwskazań należ: ciąża i karmienie piersią, choroby nowotworowe, choroby skóry, zmiany wirusowe, bakteryjne czy grzybiczne. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej, niezobowiązującej konsultacji w naszym gabinecie w Warszawie.

FAKT: Po zabiegu depilacji nie można się opalać

Po zabiegu koniecznie trzeba przestrzegać kilku zasad. Jedną z nich jest zaprzestanie opalania przynajmniej przez 4 tygodnie. Dlaczego jest to takie ważne? Skóra po depilacji laserem może być nieco podrażniona, szczególnie, gdy zabieg był wykonywany w delikatnych okolicach, takich jak pachy czy bikini. Ważne jest więc odpowiednie dbanie o skórę i zabezpieczanie jej przed działaniem promieni słonecznych, stosując kremy z wysokimi filtrami UV.

MIT: Z depilacji mogą korzystać tylko kobiety

Nasz gabinet w Warszawie cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród kobiet, ale również i mężczyzn. Zabiegi laserowego usuwania owłosienia są dla każdego, niezależnie od płci. Panowie bardzo chętnie korzystają z takich zabiegów, jak depilacja klatki piersiowej, pach czy pleców.

FAKT: Do zabiegu należy się przygotować

Decydując się na laserową depilację w Warszawie, trzeba wcześniej odpowiednio się do niej przygotować. W okresie 1-2 miesięcy należy zaprzestać golenia włosków, zaś na dzień przed zabiegiem usunąć je maszynką. Świeżo przed wizytą, nie wykonujemy również żadnych peelingów chemicznych.

Więcej informacji na temat depilacji laserowej.

Swędzenie po depilacji laserowej to częste następstwo skórne. Jest to jednak uciążliwy problem, który może być przyczyną dyskomfortu. Jak pozbyć się tego problemu swędzenia po depilacji laserowej oraz przez co może być wywołane?

Depilacja laserowa stanowi obecnie najpopularniejszą, a zarazem najskuteczniejszą formę trwałego usuwania owłosienia. Laser Soprano opiera się trzech wiązkach światła , które wzajemnie się uzupełniają zapewniając jeszcze lepsze efekty. Światło lasera w bezpośrednim kontakcie ze skórą przekształca się w energię cieplną prowadząc do termicznego uszkodzenia cebulek włosów – struktur odpowiedzialnych za proces wzrostu włosów.

Wynikiem tego zjawiska jest redukcja włosów po upływie 10-14 dni od momentu wykonania depilacji laserowej. Ponadto warto podkreślić, że depilacja laserowa wpływa nie tylko na stopniową redukcję owłosienia, ale również przyczynia się osłabienia struktury włosów z każdym zabiegiem, a także do spowolnienia procesu ich wzrostu.

Swędzenie po depilacji laserowej

Swędzenie po depilacji laserowej to naturalne następstwo. Nie jest to ściśle powiązane z samą depilacją laserową, a w większym stopniu metodami tradycyjnymi np. maszynką do golenia, którą stosuje się przed zabiegiem, aby zgolić włosy. W momencie kiedy są one grube, mocne i zaczynają odrastać wówczas pojawia się świąd skóry.

Aby jak najszybciej zniwelować to uczucie zaleca się stosować odpowiednią pielęgnację domową skóry. W tym celu warto wybierać produkty o sprawdzonym oraz naturalnym składzie, silnie nawilżającym. Nie zaleca się jednak korzystać z produktów z zawartością alkoholu.

Po zabiegach warto korzystać więc z kosmetyków na bazie kwasu hialuronowego, alantoiny, panthenolu czy aloesu. Związki te nie tylko wpływają na nawilżenie skóry, ale również wykazują doskonałe właściwości kojące.

Swędzenie skóry po depilacji laserowej to naturalne następstwo, które zdarza się często jednak nie zawsze musi wystąpić. Świąd skóry po tego rodzaju zabiegach może mieć różne przyczyny m.in. depilacja domowymi sposobami, do których należy maszynka do golenia. Włosy odrastając wykazują tendencję do świądu. W takich przypadkach warto odpowiednio zadbać o skórę ciała, a jeśli swędzenie nie ustępuje zgłosić się do lekarza dermatologa, w celu wykluczenia jednostki chorobowej.

Więcej informacji na temat depilacji laserowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *