Kategorie
Depilacja całego ciała Depilacja Laserowa - Warszawa

Jak pielęgnować skórę po epilacji?

Skóra po zabiegu jest nieco bardziej wrażliwa, dlatego niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja. Jak dbać o skórę po zabiegu? O czym należy pamiętać? Przedstawiamy kilka wskazówek.pielęgnacja po depilacji

Jak pielęgnować skórę ?

Laseroterapia to jedyny sposób, który pozwala na całkowite i trwałe pozbycie się owłosienia z każdej partii ciała. Laser emituje wiązkę światła, która uszkadza macierz włosa, powodując obumieranie włosków i ich wypadanie. Aby przyniosła oczekiwany efekt, należy powtórzyć kilka zabiegów. Po zabiegu bardzo ważna jest także odpowiednia pielęgnacja skóry, ponieważ po zabiegu może być ona nieco obrzęknięta, zaczerwieniona i podrażniona.

depilacja laserowa Warszawa

depilacja laserowa Wrocław

Pielęgnacja po zabiegu

Świeżo po zabiegu należy być wyjątkowy ostrożnym i delikatnie traktować obszary poddane zabiegowi. Przez 2 tygodnie po nim skórę przemywany delikatnym, łagodzącym żelem bezmydłowym, ewentualnie szarym mydłem. Stosujemy preparaty łagodząco-nawilżające (np. Bepanthen, Alantan), a także nie wyrywamy pojedynczych włosków. Delikatnie osuszamy skórę po kontakcie z wodą (nie pocieramy) oraz nie stosujemy kosmetyków i antyperspirantów (w przypadku depilacji pach), które w składzie posiadają alkohol. Przez 14 dni po zabiegu powinno się również unikać gorących kąpieli, nie wolno również korzystać z sauny i basenu. W czasie przeznaczonym na rekonwalescencję, warto zrezygnować z chodzenia na siłownię.

Daj później skórze odpocząć

Aby całkowicie pozbyć się włosków, należy wykonać kilka zabiegów  – ich ilość oraz parametry lasera są ustalane indywidualnie. Zabiegi odbywają się w serii – jeden zabieg co około 4-6 tygodni. W przerwach pomiędzy nimi, należy dać skórze odpocząć, zadbać o jej pielęgnację oraz regenerację. W tym czasie należy unikać zbytniej ekspozycji na słońce (dotyczy to również korzystania z solarium) oraz nie korzystać z zabiegów, które mogłyby prowadzić do podrażnień (np. silne złuszczanie naskórka, mocne peelingi itp.). Przez tydzień po zabiegu  nie korzystamy również z samoopalaczy, a także spożywania leków i ziół, które mogą mieć działanie fotouczulające.

Pielęgnacja po zabiegu

Aby zadbać o dobrą kondycję skóry, konieczne jest jej odpowiednie nawilżenie. W tym celu warto regularnie używać kremów i balsamów silnie nawilżających, które w składzie posiadają składniki pielęgnacyjne i łagodzące podrażnienia. Silniejsze kosmetyki, np. te na bazie alkoholu należy odstawić na jakiś czas. Konieczna jest również ochrona przed słońcem, czyli stosowanie kremów z filtrami – najlepiej z wysokim filtrem UV +50 (szczególnie przy usuwaniu włosków z miejsc najbardziej narażonych na ekspozycję na słońce, np. twarz). Odpowiednio dobrana pielęgnacja skóry sprawi, że będzie ona jędrna, gładka i nawilżona, a ewentualne podrażnienia po szybciej znikną.

Poznaj fakty i mity 

Laserowe usuwanie owłosienia w naszym  cieszy się ogromnym zainteresowaniem. To dziś najprostszy sposób na trwałe pozbycie się owłosienia w szybki oraz praktycznie bezbolesny sposób. Jednak wokół tej metody depilacji krąży wiele mitów. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Poznaj fakty i mity przedstawione w niniejszym artykule.

MIT:  jest bolesna

Faktem jest to, że każdy człowiek ma inny próg bólu. Coś, co dla jednej osoby może być bardzo nieprzyjemne, dla innej może być już całkowicie bezbolesne. W naszym salonie w Warszawie stosujemy nowoczesne lasery medyczne, które posiadają nakładkę chłodzącą. Dzięki temu zabieg powoduje znacznie mniejszy dyskomfort. Dodatkowo, przed przystąpieniem do depilacji w Warszawie, nasi Klienci zawsze mogą poprosić o nałożenie maści znieczulającej. W swojej pracy przykładamy ogromną wagę do tego, by każdy czuł się u nas bezpiecznie, przyjemnie i komfortowo.

FAKT: Jeden zabieg  to za mało

To bardzo skuteczny zabieg, jednak prawdą jest to, że jedna sesja to zdecydowanie za mało, by całkowicie pozbyć się owłosienia. A więc ile sesji należy wykonać? W dużej mierze jest to kwestia indywidualna i zależy od depilowanego miejsca, szybkości wzrostu włosków, ich gęstości czy odcienia. Na ogół, aby cieszyć się długotrwałym efektem należy wykonać przynajmniej 4 sesje.

MIT: Nie ma żadnych przeciwwskazań

Laseroterapia cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych Klientów, jednak niestety nie każdy może z takiego zabiegu skorzystać. Istnieje kilka przeciwwskazań, dlatego nasi pracownicy zawsze wcześniej przeprowadzają z Klientem dokładny wywiad. Do przeciwwskazań należ: ciąża i karmienie piersią, choroby nowotworowe, choroby skóry, zmiany wirusowe, bakteryjne czy grzybiczne. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej, niezobowiązującej konsultacji w naszym gabinecie w Warszawie.

FAKT: Po zabiegu  nie można się opalać

Po zabiegu koniecznie trzeba przestrzegać kilku zasad. Jedną z nich jest zaprzestanie opalania przynajmniej przez 4 tygodnie. Dlaczego jest to takie ważne? Skóra po laseroterapii może być nieco podrażniona, szczególnie, gdy zabieg był wykonywany w delikatnych okolicach, takich jak pachy czy bikini. Ważne jest więc odpowiednie dbanie o skórę i zabezpieczanie jej przed działaniem promieni słonecznych, stosując kremy z wysokimi filtrami UV.

MIT: Z zabiegu mogą korzystać tylko kobiety

Nasz gabinet w Warszawie cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród kobiet, ale również i mężczyzn. Zabiegi laserowego usuwania owłosienia są dla każdego, niezależnie od płci. Panowie bardzo chętnie korzystają z takich zabiegów, jak na klatkę piersiową, na pachy czy plecy.

FAKT: Do zabiegu należy się przygotować

Decydując się na zabieg, trzeba wcześniej odpowiednio się do niej przygotować. W okresie 1-2 miesięcy należy zaprzestać golenia włosków, zaś na dzień przed zabiegiem usunąć je maszynką. Świeżo przed wizytą, nie wykonujemy również żadnych peelingów chemicznych.

Więcej informacji

Depilacja laserowa – Warszawa

Depilacja laserowa Wrocław

Swędzenie po zabiegu to częste następstwo skórne. Jest to jednak uciążliwy problem, który może być przyczyną dyskomfortu. Jak pozbyć się tego problemu swędzenia po zabiegu oraz przez co może być wywołane?

Usuwanie włosków laserowo stanowi obecnie najpopularniejszą, a zarazem najskuteczniejszą formę trwałego usuwania owłosienia. Laser Soprano opiera się trzech wiązkach światła , które wzajemnie się uzupełniają zapewniając jeszcze lepsze efekty. Światło lasera w bezpośrednim kontakcie ze skórą przekształca się w energię cieplną prowadząc do termicznego uszkodzenia cebulek włosów – struktur odpowiedzialnych za proces wzrostu włosów.

Wynikiem tego zjawiska jest redukcja włosów po upływie 10-14 dni od momentu wykonania zabiegu. Ponadto warto podkreślić, że laseroterapia wpływa nie tylko na stopniową redukcję owłosienia, ale również przyczynia się osłabienia struktury włosów z każdym zabiegiem, a także do spowolnienia procesu ich wzrostu.

Swędzenie po zabiegu

Swędzenie po zabiegu to naturalne następstwo. Nie jest to ściśle powiązane z samą laseroterapią, a w większym stopniu metodami tradycyjnymi np. maszynką do golenia, którą stosuje się przed zabiegiem, aby zgolić włosy. W momencie kiedy są one grube, mocne i zaczynają odrastać wówczas pojawia się świąd skóry.

Aby jak najszybciej zniwelować to uczucie zaleca się stosować odpowiednią pielęgnację domową skóry. W tym celu warto wybierać produkty o sprawdzonym oraz naturalnym składzie, silnie nawilżającym. Nie zaleca się jednak korzystać z produktów z zawartością alkoholu.

Po zabiegach warto korzystać więc z kosmetyków na bazie kwasu hialuronowego, alantoiny, panthenolu czy aloesu. Związki te nie tylko wpływają na nawilżenie skóry, ale również wykazują doskonałe właściwości kojące.

Swędzenie skóry po to naturalne następstwo, które zdarza się często jednak nie zawsze musi wystąpić. Świąd skóry po tego rodzaju zabiegach może mieć różne przyczyny m.in. domowymi sposobami, do których należy maszynka do golenia. Włosy odrastając wykazują tendencję do świądu. W takich przypadkach warto odpowiednio zadbać o skórę ciała, a jeśli swędzenie nie ustępuje zgłosić się do lekarza dermatologa, w celu wykluczenia jednostki chorobowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *