Kategorie
Blog

Jak pielęgnować skórę po depilacji?

Depilacja laserowa to obecnie jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia – szybko, bezpiecznie oraz praktycznie bezboleśnie. Jednak skóra po zabiegu jest nieco bardziej wrażliwa, dlatego niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja. Jak dbać o skórę po depilacji? O czym należy pamiętać? Przedstawiamy kilka wskazówek.

Jak wygląda depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to jedyny sposób, który pozwala na całkowite i trwałe pozbycie się owłosienia z każdej partii ciała. Laser emituje wiązkę światła, która uszkadza macierz włosa, powodując obumieranie włosków i ich wypadanie. Aby depilacja przyniosła oczekiwany efekt, należy powtórzyć kilka zabiegów. Po zabiegu bardzo ważna jest także odpowiednia pielęgnacja skóry, ponieważ po depilacji laserowej może być ona nieco obrzęknięta, zaczerwieniona i podrażniona.

Pielęgnacja po zabiegu depilacji laserowej

Świeżo po zabiegu należy być wyjątkowy ostrożnym i delikatnie traktować obszary poddane depilacji. Przez 2 tygodnie po nim skórę przemywany delikatnym, łagodzącym żelem bezmydłowym, ewentualnie szarym mydłem. Stosujemy preparaty łagodząco-nawilżające (np. Bepanthen, Alantan), a także nie wyrywamy pojedynczych włosków. Delikatnie osuszamy skórę po kontakcie z wodą (nie pocieramy) oraz nie stosujemy kosmetyków i antyperspirantów (w przypadku depilacji pach), które w składzie posiadają alkohol. Przez 14 dni po zabiegu depilacji laserowej powinno się również unikać gorących kąpieli, nie wolno również korzystać z sauny i basenu. W czasie przeznaczonym na rekonwalescencję, warto zrezygnować z chodzenia na siłownię.

Depilacja laserowa ‒ daj później skórze odpocząć

Aby całkowicie pozbyć się włosków, należy wykonać kilka zabiegów depilacji laserowej – ich ilość oraz parametry lasera są ustalane indywidualnie. Zabiegi odbywają się w serii – jeden zabieg co około 4-6 tygodni. W przerwach pomiędzy nimi, należy dać skórze odpocząć, zadbać o jej pielęgnację oraz regenerację. W tym czasie należy unikać zbytniej ekspozycji na słońce (dotyczy to również korzystania z solarium) oraz nie korzystać z zabiegów, które mogłyby prowadzić do podrażnień (np. silne złuszczanie naskórka, mocne peelingi itp.). Przez tydzień po zabiegu depilacji laserowej nie korzystamy również z samoopalaczy, a także spożywania leków i ziół, które mogą mieć działanie fotouczulające.

Nawilżenie skóry po zabiegu depilacji laserowej

Aby zadbać o dobrą kondycję skóry, konieczne jest jej odpowiednie nawilżenie. W tym celu warto regularnie używać kremów i balsamów silnie nawilżających, które w składzie posiadają składniki pielęgnacyjne i łagodzące podrażnienia. Silniejsze kosmetyki, np. te na bazie alkoholu należy odstawić na jakiś czas. Konieczna jest również ochrona przed słońcem, czyli stosowanie kremów z filtrami – najlepiej z wysokim filtrem UV +50 (szczególnie przy depilacji miejsc najbardziej narażonych na ekspozycję na słońce, np. twarz). Odpowiednio dobrana pielęgnacja skóry sprawi, że będzie ona jędrna, gładka i nawilżona, a ewentualne podrażnienia po depilacji szybciej znikną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *