Kategorie
Depilacja całego ciała Depilacja Laserowa - Warszawa

Zamykanie naczynek-fotokoagulacja- efektywny zabieg

Zamykanie naczynek, znane również jako fotokoagulacja, to popularny zabieg medycyny estetycznej stosowany do redukcji widocznych naczynek na skórze, zwłaszcza na twarzy i nogach. W tym wpisie na blogu omówię, na czym polega zamykanie naczynek, jakie są jego główne zalety, jakie techniki są stosowane oraz na co zwracać uwagę przed i po zabiegu.zamykanie naczynek

Zamykanie naczynek

Zamykanie naczynek polega na wykorzystaniu energii świetlnej (laserowej lub IPL – Intense Pulsed Light) lub termokoagulacji (elektrokoagulacji) do selektywnego uszkodzenia ścianek naczyń krwionośnych, co prowadzi do ich zamknięcia i stopniowego zaniku. Zabieg ten jest szczególnie skuteczny w przypadku cienkich, powierzchniowych naczyń, takich jak pajączki, rumień czy teleangiektazje.

Pękające naczynka to nieestetyczny, często wstydliwy problem, który skutecznie potrafi zmniejszyć pewność siebie. Na rynku istnieje wiele metod usuwania i zamykania naczynek, jednak nie zawsze przynoszą one oczekiwane rezultaty. W naszym salonie we Wrocławiu oferujemy skuteczne zamykanie naczynek przy pomocy innowacyjnego lasera diodowego. Już po 3-4 zabiegach (w odstępie miesiąca) można zauważyć wyraźne, satysfakcjonujące efekty. Laser daje trwałe rezultaty, powodując, że naczynko zamyka się na stałe. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny, nie powoduje uszkodzenia skóry. Przed przystąpieniem do zabiegu, nasz wykwalifikowany pracownik przeprowadza konsultację, sprawdzając kolor, wielkość i głębokość widocznych naczynek, co pozwala na ustawienie odpowiednich parametrów lasera. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, dlatego laserowe usuwanie naczynek w naszym salonie to zabieg, który zawsze przynosi oczekiwane rezultaty.

Główne zalety zabiegu zamykania naczynek obejmują:

 1. Skuteczne zmniejszenie widoczności naczynek na skórze.
 2. Poprawę estetycznego wyglądu skóry.
 3. Minimalną inwazyjność i krótki czas rekonwalescencji.
 4. Możliwość stosowania w różnych obszarach ciała, w tym na twarzy, nogach i innych częściach skóry.

Zamykanie naczynek jest zalecane dla osób, które chcą zredukować widoczność drobnych naczynek krwionośnych, które mogą być wynikiem czynników genetycznych, zmian hormonalnych, ekspozycji na słońce czy innych czynników zewnętrznych.

Przed zabiegiem ważna jest konsultacja ze specjalistą, który oceni stan skóry, omówi oczekiwania i ustali najlepszą metodę leczenia. Po zabiegu mogą wystąpić takie objawy jak zaczerwienienie, obrzęk czy lekkie siniaki, ale zazwyczaj są to krótkotrwałe efekty uboczne. Aby zapewnić najlepsze rezultaty, zaleca się unikanie ekspozycji na słońce i stosowanie kremów z filtrem UV.

Podsumowując, zamykanie naczynek to skuteczna metoda na redukcję widoczności drobnych naczynek krwionośnych, poprawiająca estetyczny wygląd skóry. Zabieg ten jest bezpieczny i ma minimalny okres rekonwalescencji, jednak ważne jest, aby był przeprowadzany przez doświadczonego specjalistę w celu zapewnienia bezpieczeństwa i skuteczności terapii.

Jak wygląda zabieg laserowego zamykania naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek to prosty, szybki i bezinwazyjny sposób na uporanie się z tym problemem. Laser gwarantuje trwałe efekty. Podczas zabiegu wiązka światła podgrzewa krew w rozszerzonym naczynku do odpowiedniej temperatury, co powoduje obkurczenie się jego ścianek. W konsekwencji zostaje ono zamknięte. Laserowe zamykanie naczynek wykonywane jest przez naszych doświadczonych specjalistów. Przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzany jest wywiad z Klientem. Specjalista bierze również pod uwagę wygląd naczynek – ich kształt, rozmiar i kolor. Na tej podstawie dobierane są odpowiednie parametry lasera. Sam zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, nie powoduje również uszkodzenia naskórka.

Ile zabiegów zamykania naczynek trzeba wykonać?

Liczba zabiegów zależy od indywidualnych uwarunkowań, takich jak wielkość naczynek, ich głębokość, kolor czy ilość. Aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty, należy wykonać od 1 – 5 zabiegów w odstępie miesiąca.

Pękające naczynka to problem, który dotyka coraz więcej osób, zarówno kobiet, jak też mężczyzn. Pajączki na nogach to nie tylko defekt estetyczny, są one również sygnałem problemów natury zdrowotnej. Może być jednym z pierwszych objawów zaburzeń krążenia, dlatego zdecydowanie nie należy tego bagatelizować. Jakie są przyczyny pękających naczynek, jak im zapobiegać i w jaki sposób je leczyć? Odpowiadamy.

Przyczyny pękających naczynek

Pajączki na nogach, tzw. teleangiektazje, to poszerzone drobne naczynia krwionośne, które są widoczne przez skórę. Nieleczone mogą prowadzić do powstawania żylaków oraz innych chorób. Pierwszą z głównych przyczyn pękających naczynek na nogach są uwarunkowania genetyczne. Możemy odziedziczyć pewną cechę anatomiczną – rozszerzone i płytko ułożone naczynia krwionośne. Wówczas ryzyko pękających naczynek znacznie wzrasta. Kolejną ważną rzeczą jest styl naszego życia. Brak wystarczającej ilości ruchu, używki, palenie papierosów, picie alkoholu może prowadzić do pękających naczynek. Do przyczyn należy także częste noszenie butów na wysokim obcasie oraz noszenie zbyt ciasnych ubrań. Do pękania naczynek prowadzą także duże wahania temperatur, a także zaburzenia krążenia i problemy hormonalne. Badania pokazują, że czynnikami zwiększającymi pękanie naczynek jest częste spożywanie kawy, alkoholu, a także duży stres. Wiek także ma znaczenie – wraz z upływem czasu, zwiększa się kruchość naczyń, dlatego często u seniorów można zaobserwować duże popękane naczynka, najczęściej w okolicach nóg, łydek i stóp.


Pękające naczynka – jak im zapobiegać?

Oczywiście nie jesteśmy w stanie zmienić naturalnych, genetycznych predyspozycji, ale możemy zmniejszyć ryzyko powstawania pajączków. Jest na to kilka sposobów:

  • Aktywność fizyczna – regularny ruch sprzyja pracy mięśni oraz wspomaga krążenie, co może przyczynić się do zmniejszenia pajączków na nogach.
  • Zdrowa dieta – odpowiednie odżywianie się, ograniczenie kawy i alkoholu sprzyja zdrowiu, zapobiega nadwadze i otyłości, które również przyczyniają się do pękania naczynek.
  • Noszenie wygodnych ubrać – rezygnacja z niebotycznie wysokich szpilek i ciasnych ubrać na pewno wyjdzie nam na zdrowie, gdyż umożliwi swobodny przepływ krwi.
  • Zabiegi kosmetyczne – dobrym sposobem jest także korzystanie z niektórych zabiegów kosmetycznych czy dermatologicznych, takich jak drenaż limfatyczny, termoliza i masaże. Ponadto warto zaopatrzyć się w odpowiednie produkty do pielęgnacji skóry dedykowane osobom borykającym się z pękającymi, kruchymi naczyniami.

Takie działania profilaktyczne potrafią w dużym stopniu ochronić nas przed pojawieniem się pajączków na nogach. Jednak nie u każdego okażą się w pełni skuteczne. Czasem może się okazać konieczne skorzystanie z profesjonalnego zabiegu zamykającego naczynka. Usuwanie zmian naczyniowych może być wykonywane poprzez różnorodne technologie laserowe. Duża zaletą jest to, że podczas pracy laserem można jednocześnie usunąć blizny na nogach czy rozstępy. Jak wygląda laserowe zamykanie naczynek? Czy zabieg jest bolesny? Jak się do niego przygotować i jakie są przeciwwskazania? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części artykułu.

Laserowe zamykanie naczynek

Skutecznym sposobem na trwałe zamykanie naczynek jest wykorzystanie lasera. Pozwala ona uzyskać doskonałe efekty w bezbolesny sposób i co najważniejsze – bez powikłań. Skóra podczas zabiegu nie wymaga znieczulenia, sam proces trwa dość krótko od kilku do kilkudziesięciu minut. Podczas zabiegu może być odczuwany lekki dyskomfort, pieczenie czy szczypanie, jednak nie trzeba się obawiać. Nowoczesne lasery medyczne wyposażono w specjalną, chłodzącą końcówkę. W Warszawie bez problemu znajdziesz wiele profesjonalnych klinik, które specjalizują się w laserowym zamykaniu naczynek. Ceny wahają się od 550 zł za 5min zabiegu do 1000zł na 15 min wizyty zamykania naczynek na nogach w zależności od obszaru.

Jak wygląda zabieg laserowego zamykania naczynek?

Podczas zabiegu wiązka lasera prowadzi do podgrzania hemoglobiny, wskutek czego rozszerzone naczynko zamyka się. Warto dodać, że laser działa jedynie na naczynka, nie uszkadza skóry. Efekty widoczne są od razu po zabiegu! W przypadku drobnych, niewielkich naczynek, ich zamknięcie odbywa się już za pierwszym razem. Jeśli jednak borykamy się z większymi naczynkami, należy wykonać serię zabiegów. Laserowe zamykanie naczynek nie jest zabiegiem inwazyjnym i nie wymaga rekonwalescencji. Od razu po zabiegu można udać się do domu i wrócić do codziennych czynności. Skóra może być nieco zaczerwieniona i obrzęknięta, jednak stan ten nie utrzymuje się długo. Należy jednak pamiętać o kilku zaleceniach pozabiegowych. Pacjent musi unikać czynności, które mogłyby przyczynić się do podgrzania i przekrwienia skóry, takich jak gorące kąpiele, korzystanie z sauny czy intensywne treningi. Niezbędna jest również ochrona SPF.


Przeciwwskazania do zabiegu

Również tutaj występują pewne przeciwwskazania, które mogą dyskwalifikować nas do zabiegu laserowego zamykania naczynek. Podczas wizyty w profesjonalnym salonie zostanie przeprowadzony kompleksowy wywiad, który pomoże je wykluczyć.

Wśród przeciwwskazań znajdują się:

   • spożywanie niektórych leków i ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek),
   • mocna opalenizna (również solarium), stosowanie samoopalaczy,
   • terapie retinoidami,

Gdzie wybrać się na zabieg?

Decydując się na laserowe zamykanie naczynek, przede wszystkim należy wybrać odpowiednią klinikę w Warszawie. Ważne jest to, by zabieg przeprowadził doświadczony specjalista. Profesjonalne kliniki, specjalizujące się w zamykaniu naczynek, posiadają medyczne lasery wysokiej klasy, które gwarantują skuteczne rezultaty. Wybierając zabieg u doświadczonego specjalisty mamy pewność, że wszystko odbędzie się profesjonalnie i sterylnie. Nie czekaj, już dziś zadbaj o swoje zdrowie i raz na zawsze pożegnaj się z pękającymi naczynkami na nogach!

Zamykanie naczynek na nogach

Pojawianie się tak zwanych pajączków na nogach to zmora wielu kobiet. Ten problem dotyczy nie tylko pań w średnim wieku, ale też młodych dziewczyn. Istnieje bardzo prosta metoda, by pozbyć się tej nieestetycznej dolegliwości, a jest nią zabieg zamykania naczyń na nogach.

Na czym polega zamykanie naczyń na nogach?

Wywołane do tablicy pajączki to nic innego jak poszerzone drobne naczynia krwionośne, które „rozlewają” się na udach i łydkach oraz pod kolanami, tworząc wzór przypominający pajęczynę. Laserowe zamykanie naczynek pozwala skutecznie zwalczyć ten problem, a ponieważ ten zabieg jest krótkotrwały i praktycznie bezbolesny, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Jak działa zabieg laserowego zamykania naczynek? Emitowane przez laser ciepło podgrzewa krew w rozszerzonym naczynku do takiej temperatury, by spowodować najpierw obkurczenie się jego ścianek, a w końcowej fazie trwałe jego zamknięcie. Sam laser działa w oparciu o procesy selektywnej fototermolizy i fotokoagulacji. Oznacza to, mówiąc najprościej, że energia świetlna pochodząca z lasera jest pochłaniana przez hemoglobinę (czerwony barwnik krwi), w skutek czego dochodzi do obkurczenia się i zamknięcia naczynka. Następnie ono włóknieje i jest po pewnym czasie całkowicie usuwane z organizmu. Aby wszystko podczas procesu zamykania naczyń na nogach przebiegło sprawnie i bez komplikacji, niezbędne jest dobranie odpowiedniej długości fali promieniowania laserowego.

Jak przebiega zabieg zamykania naczyń na nogach?

Przed przystąpieniem do zabiegu zamykania naczyń na nogach, osoba przeprowadzająca laserowe usuwanie naczynek musi dokładnie obejrzeć i zmierzyć przebarwienia powstałe na skórze. Po wprowadzeniu danych z pomiarów do komputera obliczana jest optymalna długość fali promieniowania laserowego. Na tej podstawie podaje się także wysokość energii, rodzaj filtra, ilość impulsów oraz odpowiedni odstęp czasowy między nimi a także to, jaki powinien być czas trwania jednego impulsu. Kiedy wszystkie te informacje są już dokładnie określone, trzeba wykonać próbę. Pozwala to stwierdzić, czy obliczone dla konkretnego pacjenta parametry rzeczywiście są dla niego najbardziej odpowiednie.

Gdy próba przebiegnie pomyślnie, przystępuje się do zabiegu usuwania naczyń na nogach. Najpierw skóra w miejscu, które ma zostać poddane działaniu lasera, jest dokładnie oczyszczana. Należy zakryć pacjentowi oczy specjalnymi okularkami chroniącymi przed szkodliwym wpływem promieniowania. Następnie do skóry przykładana jest głowica uwalniająca wiązkę laserową. Zabieg jest zakończony, kiedy cały problematyczny obszar zostanie objęty taką kuracją.

Dla otrzymania najlepszych rezultatów, zaleca się powtórzenie zabiegu zamykania naczyń na nogach od 1 do 5 razy, w kilkutygodniowych odstępach. Jego ogromną zaletą jest to, że jest skuteczny, bezpieczny i bezbolesny, a jego efekty są trwałe. Wśród przeciwwskazań do jego wykonania można wymienić m.in. ciążę i karmienie piersią a także choroby nowotworowe, padaczka, rozrusznik serca oraz stosowanie indywidualnej terapii hormonalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *