Kategorie
Blog

Depilacja laserowa- w pytaniach i odpowiedziach

Nasz salon depilacji laserowej posiada wieloletnie doświadczenie w skutecznym usuwaniu owłosienia. Mimo tego, że depilacja laserem cieszy się coraz większym zainteresowaniem, wciąż wiele osób, nie wie, jak wygląda ten zabieg, komu jest dedykowany i jakie są jego efekty. Pojawia się wiele pytań, dlatego dziś zachęcamy Cię do zapoznania się z naszym artykułem o depilacji. Znajdziesz tu odpowiedzi na wiele nurtujących pytań, a także informacje o pozostałych usługach oferowanych przez nasz gabinet.


Czym jest melanina?

Zanim przejdziemy do opisu zabiegu, warto poznać odpowiedź na zasadnicze pytanie. Słowo melanina pochodzi od greckiego „melas”, oznaczającego „brązowy”. Jest to ciemny pigment występujący w skórze właściwej i naskórku, produkowany przez komórki zwane melanocytami. To właśnie ona odpowiada przede wszystkim za kolor skóry, oczu czy włosów. U ludzi wyróżniamy 3 rodzaje melaniny: neuromelaninę, feomelaninę i eumelaninę.

Jakie zjawisko zachodzi podczas depilacji laserem?

Przy zabiegu depilacji laserowej występuje zjawisko zwane selektywną fototermolizą. Jest to proces niszczenia cebulek włosów poprzez lasera. Wiązka światła kierowana jest na skórę. Energia świetlna jest wchłaniana przez melaninę, która znajduje się w cebulkach włosowych. Tam zamieniana jest w ciepło, które niszczy cebulkę odpowiedzialną za wzrost włosa. Działanie lasera koncentruje się wyłącznie na melaninie, dlatego nie uszkadza komórek skóry. Światło absorbowane jest wyłącznie przez włos, a nie tkanki.

Depilacja Laserowa 1
Jakie są korzyści z depilacji laserem?

Depilacja laserowa w Warszawie jest nieinwazyjną metodą usuwania owłosienia i niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim jest to jedyna znana metoda, która pozwala raz na zawsze zwalczyć problem niechcianych włosków. Zapewnia trwałe rezultaty i jest bardzo skuteczna w usuwaniu owłosienia z dużych części ciała, takich jak nogi czy plecy. Korzyści z depilacji laserowej to także:

 • gładka, piękna skóra,
 • eliminacja podrażnień, zaczerwienień i wrastających włosków,
 • oszczędność czasu i pieniędzy,
 • komfort i uczucie pewności w każdej sytuacji,
 • łatwe i bezbolesne usunięcie włosków z delikatnych okolic (bikini, twarz, pachy),
 • większa higiena, ograniczenie rozwoju bakterii.

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

W porównaniu z innymi popularnymi metodami usuwania owłosienia (np. wosk), depilacja laserowa jest znacznie mniej bolesnym zabiegiem. Oczywiście wiele zależy od indywidualnego progu bólu, a także obszaru zabiegowe. W miejscach wrażliwych (bikini, twarz), uczucie bolesności może być nieco większe. Podczas zabiegu odczuwalny jest lekki dyskomfort, jednak większość Klientów naszego gabinetu w Warszawie, twierdzi, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. Dzieje się tak również dlatego, że korzystamy z nowoczesnego lasera, który posiada nakładkę chłodzącą. Ponadto parametry lasera zawsze są ustawiane indywidualnie. Gdy Klient odczuwa duży ból, nic nie stoi na przeszkodzie, by nieco je zmniejszyć. Możesz więc bez obaw skorzystać z zabiegu w naszym gabinecie.

W naszym salonie operujemy laserem diodowym holenderskiej marki Soprano, który posiada w swojej funkcji trzy tryby. Dla osób szczególnie wrażliwych zaleca się tryb w pełni bezbolesny. Pracując w innym trybie zabieg niesie ze sobą uczucie pewnego dyskomfortu. Jest to jednak kwestia indywidualna, dlatego specjaliści ds. Laseroterapii na początku zabiegu dobierają parametry biorąc pod uwagę rodzaj owłosienia, fototyp skóry oraz próg bólowy. Dlatego, nie możemy jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każdy z nas inaczej będzie reagował na wiązkę światła laserowego. Niemniej jednak należy się spodziewać uczucia tzw. „igiełek” oraz ciepła, które jest emitowane przez laser. Nasz personel w celu jak największego zminimalizowania odczuć bólowych za prośbą klienta może schłodzić obszar zabiegowy jeśli sytuacja tego wymaga lub zastosować maść znieczulającą.

Z jakich okolic można usuwać owłosienie laserem?

Laser można z powodzeniem zastosować na każdej części ciała – jest to bezpieczna alternatywa usuwania owłosienia nawet z delikatnych, wrażliwych okolic. Nasz gabinet w Warszawie oferuje usługi zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. U nas możesz raz na zawsze pozbyć się owłosienia z:

 • twarzy (cała twarz lub np. wąsik, policzki),
 • górnej części ciała (pachy, ręce, klatka, ramiona, brzuch, barki i kark, plecy),
 • dolnej części ciała (pośladki, bikini płytkie i głębokie, łydki, uda).

Depilacja Laserowa 2
Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Każdy zabieg depilacji poprzedzany jest szczegółowych wywiadem z Klientem. Przede wszystkim musimy wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Jeśli wszystko jest w porządku, przystępujemy do omówienia zabiegu. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania oraz opowiemy Ci więcej o tym, jak wygląda zabieg depilacji w naszym warszawskim salonie. Każdy zabieg depilacji wykonywany jest przez doświadczoną osobę, posiadającą odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Czas trwania sesji jest różny i zależy przede wszystkim od depilowanej obszaru ciała. W przypadku mniejszych powierzchni, takich jak pachy, wąsik czy górna warga, zabieg będzie trwać kilka minut. Przy większych obszarach – nogi czy plecy – może wydłużyć się do kilkudziesięciu minut.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Mimo tego, że depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym i bezinwazyjnym, istnieje kilka przeciwwskazań, o których trzeba pamiętać. Należą do nich:

Ze względu na stopień zaawansowania technologii, do zabiegu depilacji laserowej należy odpowiednio się przygotować. Mowa tu nie tylko o odpowiedniej długości włosa, który potrzebny jest do zabiegu, ale również istotne są tu przeciwwskazania, które tuż przed depilacją wyklucza kosmetolog.

Warto podkreślić, że depilacja laserowa pozwala skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia w sposób trwały prowadząc do niszczenia struktur odpowiedzialnych za proces wzrostu włosów – cebulek oraz brodawek.

Skupiona wiązka światła lasera Soprano w kontakcie ze skórą przedostaje się do skóry właściwej na głębokość cebulki i brodawki włosa, które warunkują proces wzrostu włosów. Tam energia świetlna zmienia się w energię termiczną prowadząc do trwałego uszkodzenia tych ważnych elementów.

Dzięki temu po upływie 10-14 dni od wykonania zabiegu dochodzi do samodzielnego wypadania włosów, które zachodzi w sposób nieregularny oraz stopniowy w granicach 30%.

Zabiegi depilacji laserowej wymagają wykonania całej serii, na którą składa się kilka powtórzeń, ponieważ jeden zabieg nie zagwarantuje 100% redukcji włosów po 1 jednej wizycie w salonie kosmetycznym. Warto podkreślić również, że depilacja laserowa wpływa z każdym zabiegiem na osłabienie struktury włosa, a także spowolnienie procesu ich wzrostu.

Wskazówka

Mimo że depilacja laserowa stanowi najskuteczniejsze rozwiązanie, nie zapewnia efektu do końca życia. Oznacza to, że po całej serii zabiegowej należy wykonać zabieg przypominający, podtrzymujący efekt całej serii.

Warto podkreślić, że przeciwwskazania do depilacji laserowej to ważny temat. Przed pierwszą planowaną wizytą w salonie kosmetolog zawsze powinien je wykluczyć. Wypełnione zgodnie z prawdą stanowią podstawę bezpieczeństwa każdego zabiegu. Przeciwwskazania do depilacji laserowej można podzielić na względne, przy których wykonanie zabiegu nie wiąże się ze skutkami ubocznymi oraz bezwzględne. Jeśli wystąpią u klienta zabieg nie może być przeprowadzony ze względu na ryzyko powikłań.

Decydując się na depilację laserową warto zapoznać się z tematem przeciwwskazań. Ważne są tu przede wszystkim leki oraz substancje o działaniu fotouczulającym. Zapoznanie się z informacjami pozwoli ułatwić wizytę w salonie, a także zapewni brak przeszkód do wykonania samego zabiegu.

 • intensywna opalenizna,
 • zmiany wirusowe i bakteryjne – opryszczka, kurzajka, brodawka,
 • przyjmowanie leków i substancji światłouczulających – dziurawiec, nagietek,
 • nadwrażliwość na światło lasera,
 • metalowe implanty, wszczepiony stymulator serca lub defibrylator,

Czy wrastające włoski są przeciwwskazaniem do zabiegu?

Wrastające włoski nie wykluczają z wykonania zabiegu, wprost przeciwnie, należą do jednych ze wskazań. Usuwanie włosków laserem to duży komfort dla osób, borykających się z problemem wrastania włosków. Dzięki usunięciu owłosienia, można całkowicie wyeliminować ten kłopot i pożegnać się z bolącymi krostkami.

Jaki laser jest najlepszy?

Klinika depilacja-laserowa.info wykorzystuje wyłącznie bezpieczny, rekomendowany sprzęt. W Warszawie korzystamy z kosmetycznego lasera diodowego Soprano, holederskiej marki, generującego wysoką moc, dzięki temu możemy zagwarantować spektakularne efekty widoczne już po 1 zabiegu! Korzystamy z najnowszych technologii, dlatego jesteśmy w stanie usunąć nawet ciemniejsze włoski. Laser sprawdzi się nie tylko przy jasnej karnacji, również Panie z ciemniejszą skórą mogą bezpiecznie skorzystać z zabiegów w gabinecie.

Depilacja Laserowa 3

Jak przygotować się do zabiegu depilacji?

Przed zabiegiem depilacji należy przestrzegać kilku zaleceń:

 • nie opalać się min 4 tygodnie przed zabiegiem,
 • nie usuwać włosków na 4 tygodnie przed zabiegiem,
 • w dniu zabiegu nie korzystać z kremów, balsamów, antyperspirantów (w miejscu zabiegowym),
 • na tydzień przed depilacją nie stosować mocnych peelingów, złuszczania,
 • na dzień przed depilacją (lub w tym samym dniu) usunąć owłosienie maszynką.

Jak dbać o skórę po depilacji?

Skóra po depilacji laserem może być lekko zaczerwieniona i podrażniona, jednak stan ten zazwyczaj mija maksymalnie po paru godzinach. Jest to naturalna reakcja skóry i nie należy się tego obawiać. Po zabiegu depilacji laserowej, należy przestrzegać kilku zasad, takich jak:

 • stosowanie balsamów nawilżających,
 • używanie kremów z filtrem,
 • w przypadku depilacji pach, ograniczenie dezodorantów, antyperspirantów przez pierwsze dni,
 • unikanie słońca, solarium, samoopalaczy
 • unikanie basenu, sauny przez 7 dni po zabiegu

Ile zabiegów trzeba wykonać? Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekty zabiegu są kwestią indywidualną i zależą od wielu czynników, takich jak faza wzrostu włosa (laser oddziałuje tylko na cebulkę w fazie anagenu), kolor czy gęstość włosków, a także obszaru zabiegowego. Aby cieszyć się trwałymi efektami, należy wykonać około 6-8 zabiegów. Może się okazać, że u niektórzy pacjentów wykona się ich mniej bądź więcej. Szczególnie u osób z zaburzeniami hormonalnymi, może się zdarzyć, że takich sesji będzie trzeba wykonać więcej.

Depilacja Laserowa 4

Ilość zabiegów jaką należy wykonać jest kwestią indywidualną, ponieważ na efektywność zabiegu wpływa kilka czynników: gęstość włosków, predyspozycje genetyczne, struktura ,kolor włosów oraz skóry, a także gospodarka hormonalna. Średnio statystycznie dla uzyskania pożądanych efektów należy wykonać od 4– 10 zabiegów. Należy wiedzieć, że im gęstsze owłosienie tym więcej zabiegów będzie wymaganych. W przypadku zaburzeń hormonalnych lub hirsutyzmu ilość zabiegów może być większa niż u przeciętnej osoby bez zaburzeń. Czy można się poddać zabiegowi w przypadku wrastających włosków? Epilacja laserowa w przypadku wrastających włosków jest tak naprawdę jedynym, skutecznym rozwiązaniem. Aby włoski przestały wrastać należy się po prostu ich pozbyć. Jest to dobra wiadomość dla tych, którzy borykają się na co dzień z tą dolegliwością. Po zabiegu skóra będzie delikatna i gładka, a blizny po prostu znikną. Zaleca się również stosować peelingi, które pomogą swobodnie wypaść włoskom, które wyniku działania lasera, stają się delikatniejsze.

Jakie efekty zapewnia depilacja laserowa?

Depilacja laserowa w Warszawie należy do trwałych metod redukcji niechcianego owłosienia. Skupiona wiązka o długości 840 i 910 nm przenika do skóry właściwej na głębokość cebulek włosa prowadząc do ich termicznego uszkodzenia. Efektem tego zjawiska jest stopniowa redukcja włosów do około 30% z każdym przeprowadzonym zabiegiem. Należy podkreślić, że z każdym zabiegiem dochodzi także do osłabienia struktury włosów oraz spowolnienia procesu ich wzrostu.

W przypadku występujących problemów ze skórą w postaci zapalenia mieszków włosowych, podrażnień po tradycyjnych metodach depilacji czy wrastania włosów skóra z każdym wykonanym zabiegiem poprawia swój wygląd oraz kondycję, zmniejszeniu ulegają stany zapalne, a także stopień wrastania włosów.

W obecnych czasach jest bardzo wiele sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia na naszym ciele. Istnieje wiele tradycyjnych metod, których używamy na co dzień takie jak: maszynka do golenia, woskowanie, depilatory mechaniczne, pasta cukrowa. Jednak niektóre z tych sposobów mogą powodować podrażnienia na skórze, a także różnią się długością utrzymania efektu. Wiele kobiet zmaga się z nadmiernie występującym owłosieniem, czasami towarzyszy temu również wrastanie włosków, które może prowadzić do zapalenia mieszków włosowych, pozostawiając nieestetyczne blizny, które mogą skutkować obniżeniem naszego poczucia własnej wartości, a także powodować uczucie dyskomfortu. Na szczęście istnieje nowoczesne rozwiązanie, które przynosi zadawalające efekty oraz trwałe rezultaty. Epilacja laserowa to innowacyjna metoda trwałego usuwania włosków na ciele. Efekty widać już po pierwszym zabiegu, które możemy zawdzięczać najwyższej jakości laserowi diodowemu Soprano, którego używamy w naszym salonie.

Zalety korzystania z epilacji laserowej.

Trwale utrzymujące się efekty – jest to jedna z największych zalet epilacji laserowej, ponieważ daje długotrwałe rezultaty w porównaniu z tradycyjnymi metodami usuwania owłosienia, a efekty utrzymują się nawet na długie lata, jeśli odpowiednio o to zadbamy. Jedynie epilacja laserowa może trwale usunąć włoski, ponieważ emitowana jest energia świetlna, która absorbuje melaninę zawartą w mieszku włosowym, które następnie przekształca się w energię cieplną tym samym uszkadzając termicznie komórki odpowiedzialne za wzrost włosa. W konsekwencji włoski nie odrastają.

Szybkość i skuteczność zabiegu – decydując się na laserowe usuwanie włosków, należy wykonać serię zabiegową, aby w pełni cieszyć się gładką skórą, średnio wykonuje się od 4-10 zabiegów, w odstępie co 4 – 6 tygodni, jednak sam zabieg nie trwa długo i czas jego trwania zależy od partii, która jest poddana epilowaniu. Efekty jak już wcześniej wspomniano widać już po pierwszym zabiegu, ponieważ włoski redukują się do 30%.

Bezpieczeństwo – w naszym salonie zabiegi wykonują osoby odpowiednio przeszkolone, które posiadają doświadczenie oraz operują wiedzą potrzebną do wykonania zabiegu. Przed przystąpieniem do procedury, nasi specjaliści wykonują dokładny wywiad z klientem, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania oraz przekazać istotne informacje dotyczące epilacji laserowej.

Oszczędność czasu oraz pieniędzy – poddając się epilacji laserowej zaoszczędzasz czas, który przeznaczasz na dokładne golenie włosków pod prysznicem, które wymaga ciągłego powtarzania tej procedury. Poddając się epilacji laserowej inwestujesz w efekty długoterminowe, które przynoszą oszczędność czasu oraz pieniędzy, które regularnie należy przeznaczać na zakup urządzeń do depilowania lub zabiegów dających krótkotrwałe efekty.

Delikatna, gładka skóra – z każdym zabiegiem, włoski odrastają bardziej delikatne, a skóra staje się delikatna i gładka pozbawiona podrażnień oraz znacząco zmniejsza problem wrastających włosków, które mogą powodować blizny. To z kolei wpływa na lepsze samopoczucie oraz zwiększa pewność siebie.

Depilacja laserowa w Warszawie to najskuteczniejsza metoda ze wszystkich, które dostępne są na rynku. Zabieg nie tylko przyczynia się do redukcji niechcianego owłosienia, ale również uwalnia od problemów dermatologicznych w postaci zjawiska zapalenia mieszków włosowych, podrażnień po goleniu czy zjawiska wrastania włosów. Dzięki tego rodzaju zabiegom zwiększa się pewność siebie, kobiecość oraz chęć eksponowania ciała (basen, siłownia, plaża). Ponadto zwiększa się oszczędność czasu w toalecie porannej bądź wieczornej, a także komfort każdego dnia oraz wygoda. Bez wątpienia depilacja laserowa w Warszawie należy do najskuteczniejszych rozwiązań w temacie usuwania niechcianego owłosienia.

Więcej informacji na temat laseroterapii.

Na ile starcza? Czy jest trwała?

Nigdy nie wyeliminuje się włosków w 100%, jednak depilacja laserowa jest w stanie usunąć nawet do 95% włosków. Włoski, które zostaną są bardzo delikatne, cienkie i praktycznie niezauważalne. Po zakończonej serii zaleca się wykonanie zabiegu przypominającego – raz do roku, dzięki czemu podtrzymamy efekt gładkiej skóry. Oczywiście jest to kwestia indywidualna. W naszej klinice w Warszawie Klienci często wykonują zabiegi przypominające raz na kilka lat, ponieważ efekty są tak dobre, że nie ma potrzeby robić ich częściej.

W zabiegu epilacji laserowej mowa o redukcji owłosienia, włoski usuwają się do 95-98%, w szczególności po serii zabiegowej może pozostać delikatny jasny meszek. Nowe włosy mogą rosnąć z „uśpionych” mieszków włosowych, dlatego w celu podtrzymania efektu i cieszenia się gładką skórą, należy wykonać zabieg przypominający raz do roku lub raz na pół roku, w zależności od szybkości pojawienia się nowych włosków.

Depilacja w naszym salonie w Warszawie charakteryzuje się doskonałą trwałością efektów, dzięki zastosowaniu skupionej wiązki światła. Laser Soprano opiera się na działaniu trzech długości fal świetlnych, które wzajemnie się uzupełniają. Ich wspólna obecność przekłada się również na działanie, a co za tym idzie efektywność zabiegów. Warto podkreślić, że światło lasera przenika bezpośrednio do cebulki włosa znajdującej się w skórze właściwej prowadząc do trwałego jej uszkodzenia oraz obumierania. Po upływie 10-14 dni od momentu zabiegu włosy samodzielnie wysuwają się mieszków włosowych zwiększając tym gładkość skóry.

Każdy przeprowadzony zabieg laseroterapii działa również na spowolnienie procesu wzrostu włosów, a także osłabienie ich struktury. Dzięki temu domowa depilacja metodami tradycyjnymi staje się szybsza oraz przyjemniejsza.

W celu osiągnięcia efektu gładkiej i zadbanej skóry zaleca się wykonać serię zabiegów depilacji laserowej. Obejmuje ona 6-8 wizyt z częstotliwością 4-6 tygodni.

Czy po zabiegu depilacji laserowej włoski wypadną od razu?

Z racji tego, że włoski są uszkadzane od korzenia, potrzebują czasu, aby wyrosnąć i wypaść. Zwykle dzieje się to po 12 – 14 dniach od wykonania zabiegu. Czy można w dniu zabiegu spożywać leki przeciwbólowe? Spożywanie niektórych leków, posiada w swoim składzie substancje światłouczulające, które w kontakcie ze światłem laserowym mogą przyczyniać się do wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych. Dlatego w dniu zabiegu, jeśli sytuacja tego wymaga, można zażywać leki przeciwbólowe na bazie paracetamolu np. Apap, Paracetamol. Czy depilacja laserowa jest dla każdego? Nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o płeć i wiek. Natomiast najlepiej wykonywać zabieg epilacji laserowej po uregulowaniu się gospodarki hormonalnej, ponieważ zaburzenia hormonalne przyczyniają się do nadmiernie występującego owłosienia, co z kolei wpływa na efektywność zabiegu. Zdarza się jednak, że na zabieg zgłaszają się również osoby niepełnoletnie, wówczas wymagana jest zgoda rodzica na przeprowadzenie zabiegu, ponieważ zabieg niesie ze sobą pewne ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Jeśli chodzi o górna granicę wieku, nie ma ograniczeń, należy jednak wziąć pod uwagę kolor włosa. Wraz z wiekiem ilość melaniny zmniejsza się, tym samym pojawiają się siwe/białe włosy, które nie zareagują na działanie światła laserowego.

Ile kosztuje?

Ceny depilacji małych części ciała zaczynają się od 200zł, całe ciało za jeden zabieg to koszt 1600zł w pakiecie. Są też pakiety mniejsze np. najczęściej wybierany: całe nogi, bikini, pachy i pośladki w promocji za 1000zł.

Czy opalona skóra jest przeciwwskazaniem do zabiegu?

Fototyp skóry ma wpływ na efektywność zabiegu. Im jaśniejsza karnacja i ciemniejszy kolor włosków tym lepszy efekt. Nie mniej jednak kosmetyczny laser Soprano jest dostosowany również do ciemniejszych karnacji. Istnieją również czynniki, które mogą wykluczyć z przystąpienia do zabiegu. W przypadku świeżej opalenizny nie wykonamy zabiegu, ponieważ istnieje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Również wizyty w solarium nie są wskazane, jeśli decydujesz się na zabieg epilacji laserowej. Należy zaprzestać opalania oraz korzystania z solarium na 2 tygodnie przed zgłoszeniem się na zabieg.

Dlaczego należy dokładnie golić włoski przed zabiegiem?

Bardzo ważne jest przygotowanie do zabiegu i odpowiednie zgolenie partii poddawanej epilacji laserowej. Nie należy tego bagatelizować, ponieważ epilacja laserowa polega na trwałym uszkodzeniu komórek odpowiedzialnych za wzrost, czyli uszkodzenie włosków od korzenia, aby zabieg mógł być skuteczny. Jeśli włoski nie będą dokładnie zgolone wiązka światła laserowego będzie pochłaniana przez łodygę włosa, która jest na powierzchni, co nie pozwoli na uzyskanie dobrego efektu. Czy można golić włoski po zabiegu? Tak, jak najbardziej można golić włoski, ale tylko i wyłącznie maszynką/golarką oraz za pomocą kremów do depilacji. W trakcie trwania sesji zabiegowych nie należy korzystać ze sposobów depilacji, które usuwają włoski wraz z cebulką tj. depilacja woskiem lub wyrywanie włosków pęseta czy depilatorem mechanicznym.

Jak przebiega depilacja laserowa na delikatnej skórze?

Depilacja laserowa w Warszawie należy do najskuteczniejszych, a co za tym idzie najtrwalszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Skupiona wiązka światła dociera do skóry właściwiej na głębokość cebulki włosa prowadząc do termicznego uszkodzenia struktur odpowiedzialnych za proces wzrostu włosów.

Dzięki temu zjawisku pierwsze efekty widoczne są po upływie 10-14 dni od momentu przeprowadzenia zabiegu. Ponadto warto podkreślić, że depilacja laserowa wpływa także na spowolnienie procesu wzrostu włosów, a także osłabienie ich struktury.

Warto podkreślić, że depilacja laserowa w Warszawie należy do innowacji wśród zabiegów mających na celu usuwanie niechcianego owłosienia. Mimo to nie zapewnia efektów do końca życia. Oznacza to, że decydując się na zabiegi depilacji laserowej należy po całej serii, która obejmuje 6-8 wizyt wykonać zabieg przypominający, podtrzymujący efekt całej serii.

Delikatna, wrażliwa i alergiczna skóra– czy przeszkadza w depilacji laserowej?

Mimo że depilacja laserowa w Warszawie oddziałuje bezpośrednio na skórę, na której również może występować nadwrażliwość, nie stanowi ona bezpośredniego przeciwwskazania do wykonywania tego rodzaju zabiegów. Jeśli leczenie pokrzywki następuje szybko i przynosi dobre rezultaty, a lekarz dermatolog wyraża zgodę wówczas nie ma przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej.

Zalety zabiegu na skórze delikatnej i wrażliwej

 • mniejsza potliwość;
 • wygładzenie powierzchni skóry w każdym miejscu na ciele;
 • nieinwazyjne leczenie skóry;
 • spontaniczność i beztroska na co dzień, a także w okresie wakacji;
 • poprawa wyglądu skóry (eliminacja podrażnień oraz przebarwień skóry przy permanentnych problemach związanych z naskórkiem);
 • efekt gładkiej skóry każdego dnia.

Delikatna skóra może wymagać ostrożnego podejścia do depilacji laserowej. Depilacja laserowa jest popularnym sposobem na długotrwałe usuwanie owłosienia, ale niektóre osoby z delikatną skórą mogą być bardziej podatne na działania niepożądane związane z tym zabiegiem.

Przed przystąpieniem do depilacji laserowej z delikatną skórą zaleca się konsultację z lekarzem lub doświadczonym specjalistą od laserów. Istnieje wiele różnych typów laserów dostępnych na rynku, a nie każdy jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry.

W przypadku delikatnej skóry mogą wystąpić pewne ryzyka i działania niepożądane, takie jak zaczerwienienie, podrażnienie, oparzenia, przebarwienia czy blizny. Dlatego tak ważne jest, aby specjalista przeprowadził szczegółową ocenę skóry i dostosował parametry lasera do indywidualnych potrzeb.

W niektórych przypadkach depilacja laserowa może być odradzana dla osób z bardzo delikatną skórą, a zamiast tego mogą być zalecane inne metody depilacji, takie jak depilacja woskiem, depilatory chemiczne czy maszynki do golenia.

W każdym przypadku ważne jest, aby skonsultować się z profesjonalistą, który będzie mógł ocenić Twoją skórę i doradzić odpowiednią metodę depilacji, uwzględniając jej delikatność.

Czy depilacja laserowa wyklucza z aktywności fizycznej?

Depilacja laserowa w Warszawie to zabieg, na który decydując się należy nie tylko odpowiednio się przygotować, ale również, ale brać pod uwagę również inne czynniki. Mowa tu między innymi o czynność związanych z uprawieniem sportu oraz szeroko pojętej aktywności fizycznej.

Bezpośrednio po depilacji laserowej, kiedy skóra posiada zwiększoną wrażliwość, jest podrażniona, a mieszki włosowe lekko opuchnięte nie zaleca się wykonywać gorących kąpieli, wybierać się do sauny, a także korzystać z takich miejsc ja pływalnie czy siłownia.

Miejsca te, ze względu na wysoką temperaturę czy chlorowaną wodę, mogą spowodować dodatkowe podrażnienie naskórka. Po ustąpieniu zmian na skórze bez żadnego problemu można wrócić do aktywności fizycznej.

Depilacja laserowa w Warszawie to zabieg, który nie ogranicza klienta w codziennym życiu. Warto jednak bezpośrednio po zabiegu nieco od niej odstąpić, aby nie wywołać większych zmian na skórze. Najbardziej istotne są pierwsze dni, tuż po depilacji laserowej. W dalszym odstępie czasu można być aktywnym, bez żadnych ograniczeń.

Zabiegi tego rodzaju wpływają na wiele aspektów naszego życia, jednak czy wpływają również na naszą kobiecość?

Depilacja laserowa to obecnie najskuteczniejsze rozwiązanie w osiągnięciu gładkiej oraz zadbanej skóry całego ciała. Pozwala w sposób skuteczny pozbyć się niechcianego owłosienia. Dzięki skupionej wiązce światła jaką wykorzystuje laser diodowy Soprano zabieg trwale niszczy mieszki włosowe prowadząc do samoistnego wysuwania się z nich włosów. Oprócz tego dochodzi do termicznego uszkodzenia cebulek włosowych, dzięki czemu włosy wypadają wraz z całą strukturą.

Depilacja laserowa to zabieg, który należy wykonywać w serii zabiegowej. Obejmuje ona 6-8 wizyt w odstępach 4-6 tygodni. Warto podkreślić, że zabiegi depilacji laserowej nie gwarantują efektów do końca życia. W związku z tym zaleca się wykonywanie tak zwanych zabiegów przypominających, podtrzymujących efekt całej serii, raz do roku.

Czy depilacja laserowa wpływa na naszą kobiecość?

Gładkie, zadbane ciało bez owłosienia, które kiedyś często stanowiło przyczynę wstydu, ograniczeń oraz nieśmiałości pozytywnie wpływa na kobiecą psychikę.

Dzięki regularnie wykonywanym zabiegom depilacji laserowej skóra całego ciała zyskuje lepszą jakość, co za tym idzie wygląd oraz przyjemność jej dotyku. Aspekty te przekładają się w dużym stopniu na pewność siebie, a także kobiecość. Dzięki zadbanej skórze chętniej eksponujemy ciało. Ponadto wpływa to również na otwartość oraz spontaniczność w działaniu. Dzięki zabiegom depilacji laserowej kobiety przestają czuć się ograniczone przez własne kompleksy jakim jest owłosienie oraz gorsza kondycja skóry nimi wywołana.

Depilacja laserowa to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla kobiet chcących wpłynąć pozytywnie na swoją kobiecość. Warto podkreślić, że pozostałe metody usuwania niechcianego owłosienia dostępne na rynku nie gwarantują tego, co niesie za sobą depilacja laserowa .

Kiedy zacząć depilację laserową?

Depilacja laserowa należy do zabiegów, które wymagają od klienta odpowiedniego przygotowania, a także stosowania kilku ważnych zasad, które zapewniać będą bezpieczeństwo depilacji. Jednym z nich jest pytanie, kiedy warto rozpocząć depilację laserową?

Depilacja laserowa w Warszawie należy do innowacyjnych, trwałych metod usuwania niechcianego owłosienia. Wiązka światła o długości 840 i 910 nm przedostaje się do skóry właściwej prowadząc do termicznego uszkodzenia cebulek włosa. Prowadzi to do samodzielnego wypadania całej struktury włosów po upływie 10-14 dni od momentu wykonania zabiegu.

Dzięki depilacji laserowej z każdym wykonanym zabiegiem dochodzi do stopniowej redukcji włosów, a także do poprawy wyglądu oraz jakości skóry. Poprzez stopniowe wypadanie włosów gładkość skóry zwiększa się, zmniejszają się podrażnienia, zjawisko wrastania włosków, a także zapalenie mieszków włosowych. Ponadto zmniejsza się widoczność czarnych nieestetycznych kropek, które dostrzec można szczególnie na skórach jasnych (I, II fototyp).

Aby cieszyć się gładką oraz zadbaną skórą ciała zaleca się wykonanie 6-8 zabiegów w regulanych odstępach czasu 4-6 tygodni.

Kiedy warto rozpocząć depilacją laserową?

Depilację laserową można rozpocząć w dowolnym momencie. Na uwagę jednak zasługuje wiek klienta. Oznacza to, że zaleca się mieć ukończone 18 lat, aby móc samodzielnie wykonać zabieg w salonie kosmetycznym. W przypadku młodszych klientów zabieg nie jest zabroniony, jednak wymagana jest zgoda prawnego opiekuna dziecka bądź rodzica. W sytuacji kiedy owłosienia chcą pozbyć się jeszcze młodsze osoby warto zapytać o zgodę lekarza pierwszego kontaktu, a także zbadać początkowo poziom hormonów. Jeśli specjalista zaleci dodatkowo wykonanie depilacji laserowej kosmetolog może przeprowadzić zabieg.

Depilacja laserowa w Warszawie należy do zabiegów, do których należy odpowiednio się przygotować, a także zachować pewne zasady, które gwarantują bezpieczeństwo, a także efektywność zabiegów. Wśród nich znajduje się pytanie: „Kiedy warto rozpocząć depilację laserową?” Zabiegi te można wykonywać już od 18 roku życia, jednak osoby, które posiadają zaburzenia gospodarki hormonalne, a także będące w wieku kiedy hormony nie znajdują się na stałym poziomie, warto skonsultować to z lekarzem specjalistą – endokrynologiem. Warto w tym kierunku wykonać również badania, aby być pewnym o braku zaburzeń ze strony układu hormonalnego.

Czy można usunąć jasne włoski?

Z uwagi na działanie laserowego usuwania włosków, należy wiedzieć, że wiązka światła laserowego absorbuje melaninę – barwnik, który jest odpowiedzialny za barwę naszej skóry, włosów. Im więcej melaniny tym ciemniejszy włos. Im więcej melaniny zawiera mieszek włosowy tym lepsze powinowactwo wiązki światła i lepszy efekt. Włosy pozbawione barwnika nie zareagują na działanie światła laserowego. Kolor włosa wpływa na efektywność zabiegu. Niemniej jednak, jeśli masz wątpliwości warto umówić się na konsultację w naszym salonie, aby specjaliści ds. Laseroterapii mogli ocenić kolor włosów poddawanych zabiegowi.

Depilacja laserowa linii białej oraz brzucha bardzo często wiąże się z zabiegami depilacji bikini. Niemal zawsze przy zabiegach depilacji bikini wykonuje się również okolicę linii białej. Jest to miejsce, które nie wygląda najlepiej, w sytuacji kiedy skóra okolic intymnych jest wolna od zbędnego owłosienia.

Depilacja laserowa bikini – jak najlepiej przygotować się do zabiegu?

Linia biała – czym jest?

Linia biała to odcinek brzucha biegnący od linii pępka do linii bikini. Jest to miejsce, gdzie u niektórych kobiet występują ciemne włoski, które nadają nieestetyczny wygląd ciała. W związku z tym bardzo często miejsce linii białej łączone jest z zabiegiem wykonywanym w miejscach intymnych.

Efektem tego jest redukcja około 30% z każdym wykonanym zabiegiem. Warto podkreślić, że depilacja laserowa wpływa nie tylko na stopniową redukcję niechcianego owłosienia, ale również przyczynia się do osłabienia struktury włosów oraz do spowolnienia procesu ich wzrostu.

linia biała

Depilacja laserowa linii białej obecnie należy do najskuteczniejszych rozwiązań. Bardzo często kobiety sięgają po metody tradycyjne takie jak maszynka do golenia, krem do depilacji czy depilator. Rozwiązania te bardzo często stanowią przyczynę podrażnień skóry, zapalenia mieszków włosowych, a także zjawiska wrastania włosów. Aby tego uniknąć zaleca się trwałe sposoby, do których należy depilacja laserowa. Zabiegi tego rodzaju w sposób trwały uszkadzają struktury odpowiedzialne za proces wzrostu, dzięki czemu efekt gładkiej oraz zadbanej skóry utrzymuje się latami.

Warto zaznaczyć, że depilacja laserowa nie zapewnia efektów do końca życia. Oznacza to, że zabiegi należy wykonywać w regularnych odstępach czasu co 4-6 tygodni w serii zabiegowej obejmującej 6-8 zabiegów, a raz do roku zaleca się wykonanie tak zwanego zabiegu przypominającego podtrzymującego efekt całej serii.

Więcej informacji na temat depilacji laserowej:
depilacja więcej info

Jakie jeszcze inne zabiegi oferuje gabinet depilacji w Warszawie?

Nasz gabinet w Warszawie specjalizuje się nie tylko w depilacji laserowej. Posiadamy bardzo bogatą ofertę zabiegową. W naszej klinice wykonujemy również:

 • laserowe zamykanie naczynek,
 • leczenie trądziku laserem
 • usuwanie przebarwień,
 • laserowe odmładzanie skóry,
 • likwidacja zmarszczek i leczenie rumienia.

Jak wygląda zabieg laserowego zamykania naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek to prosty, szybki i bezinwazyjny sposób na uporanie się z tym problemem. Laser gwarantuje trwałe efekty. Podczas zabiegu wiązka światła podgrzewa krew w rozszerzonym naczynku do odpowiedniej temperatury, co powoduje obkurczenie się jego ścianek. W konsekwencji zostaje ono zamknięte. Laserowe zamykanie naczynek wykonywane jest przez naszych doświadczonych specjalistów. Przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzany jest wywiad z Klientem. Specjalista bierze również pod uwagę wygląd naczynek – ich kształt, rozmiar i kolor. Na tej podstawie dobierane są odpowiednie parametry lasera. Sam zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, nie powoduje również uszkodzenia naskórka.

Ile zabiegów zamykania naczynek trzeba wykonać?

Liczba zabiegów zależy od indywidualnych uwarunkowań, takich jak wielkość naczynek, ich głębokość, kolor czy ilość. Aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty, należy wykonać od 1 – 5 zabiegów w odstępie miesiąca.

Pękające naczynka to problem, który dotyka coraz więcej osób, zarówno kobiet, jak też mężczyzn. Pajączki na nogach to nie tylko defekt estetyczny, są one również sygnałem problemów natury zdrowotnej. Może być jednym z pierwszych objawów zaburzeń krążenia, dlatego zdecydowanie nie należy tego bagatelizować. Jakie są przyczyny pękających naczynek, jak im zapobiegać i w jaki sposób je leczyć? Odpowiadamy.

Przyczyny pękających naczynek

Pajączki na nogach, tzw. teleangiektazje, to poszerzone drobne naczynia krwionośne, które są widoczne przez skórę. Nieleczone mogą prowadzić do powstawania żylaków oraz innych chorób. Pierwszą z głównych przyczyn pękających naczynek na nogach są uwarunkowania genetyczne. Możemy odziedziczyć pewną cechę anatomiczną – rozszerzone i płytko ułożone naczynia krwionośne. Wówczas ryzyko pękających naczynek znacznie wzrasta. Kolejną ważną rzeczą jest styl naszego życia. Brak wystarczającej ilości ruchu, używki, palenie papierosów, picie alkoholu może prowadzić do pękających naczynek. Do przyczyn należy także częste noszenie butów na wysokim obcasie oraz noszenie zbyt ciasnych ubrań. Do pękania naczynek prowadzą także duże wahania temperatur, a także zaburzenia krążenia i problemy hormonalne. Badania pokazują, że czynnikami zwiększającymi pękanie naczynek jest częste spożywanie kawy, alkoholu, a także duży stres. Wiek także ma znaczenie – wraz z upływem czasu, zwiększa się kruchość naczyń, dlatego często u seniorów można zaobserwować duże popękane naczynka, najczęściej w okolicach nóg, łydek i stóp.


Pękające naczynka – jak im zapobiegać?

Oczywiście nie jesteśmy w stanie zmienić naturalnych, genetycznych predyspozycji, ale możemy zmniejszyć ryzyko powstawania pajączków. Jest na to kilka sposobów:

  • Aktywność fizyczna – regularny ruch sprzyja pracy mięśni oraz wspomaga krążenie, co może przyczynić się do zmniejszenia pajączków na nogach.
  • Zdrowa dieta – odpowiednie odżywianie się, ograniczenie kawy i alkoholu sprzyja zdrowiu, zapobiega nadwadze i otyłości, które również przyczyniają się do pękania naczynek.
  • Noszenie wygodnych ubrać – rezygnacja z niebotycznie wysokich szpilek i ciasnych ubrać na pewno wyjdzie nam na zdrowie, gdyż umożliwi swobodny przepływ krwi.
  • Zabiegi kosmetyczne – dobrym sposobem jest także korzystanie z niektórych zabiegów kosmetycznych czy dermatologicznych, takich jak drenaż limfatyczny, termoliza i masaże. Ponadto warto zaopatrzyć się w odpowiednie produkty do pielęgnacji skóry dedykowane osobom borykającym się z pękającymi, kruchymi naczyniami.

</ul

Takie działania profilaktyczne potrafią w dużym stopniu ochronić nas przed pojawieniem się pajączków na nogach. Jednak nie u każdego okażą się w pełni skuteczne. Czasem może się okazać konieczne skorzystanie z profesjonalnego zabiegu zamykającego naczynka. Usuwanie zmian naczyniowych może być wykonywane poprzez różnorodne technologie laserowe. Duża zaletą jest to, że podczas pracy laserem można jednocześnie usunąć blizny na nogach czy rozstępy. Jak wygląda laserowe zamykanie naczynek? Czy zabieg jest bolesny? Jak się do niego przygotować i jakie są przeciwwskazania? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części artykułu.

Laserowe zamykanie naczynek

Skutecznym sposobem na trwałe zamykanie naczynek jest wykorzystanie lasera. Pozwala ona uzyskać doskonałe efekty w bezbolesny sposób i co najważniejsze – bez powikłań. Skóra podczas zabiegu nie wymaga znieczulenia, sam proces trwa dość krótko od kilku do kilkudziesięciu minut. Podczas zabiegu może być odczuwany lekki dyskomfort, pieczenie czy szczypanie, jednak nie trzeba się obawiać. Nowoczesne lasery medyczne wyposażono w specjalną, chłodzącą końcówkę. W Warszawie bez problemu znajdziesz wiele profesjonalnych klinik, które specjalizują się w laserowym zamykaniu naczynek.

Jak wygląda zabieg laserowego zamykania naczynek?

Podczas zabiegu wiązka lasera prowadzi do podgrzania hemoglobiny, wskutek czego rozszerzone naczynko zamyka się. Warto dodać, że laser działa jedynie na naczynka, nie uszkadza skóry. Efekty widoczne są od razu po zabiegu! W przypadku drobnych, niewielkich naczynek, ich zamknięcie odbywa się już za pierwszym razem. Jeśli jednak borykamy się z większymi naczynkami, należy wykonać serię zabiegów. Laserowe zamykanie naczynek nie jest zabiegiem inwazyjnym i nie wymaga rekonwalescencji. Od razu po zabiegu można udać się do domu i wrócić do codziennych czynności. Skóra może być nieco zaczerwieniona i obrzęknięta, jednak stan ten nie utrzymuje się długo. Należy jednak pamiętać o kilku zaleceniach pozabiegowych. Pacjent musi unikać czynności, które mogłyby przyczynić się do podgrzania i przekrwienia skóry, takich jak gorące kąpiele, korzystanie z sauny czy intensywne treningi. Niezbędna jest również ochrona SPF.


Przeciwwskazania do zabiegu

Również tutaj występują pewne przeciwwskazania, które mogą dyskwalifikować nas do zabiegu laserowego zamykania naczynek. Podczas wizyty w profesjonalnym salonie zostanie przeprowadzony kompleksowy wywiad, który pomoże je wykluczyć.

Wśród przeciwwskazań znajdują się:

   • spożywanie niektórych leków i ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek),
   • mocna opalenizna (również solarium), stosowanie samoopalaczy,
   • terapie retinoidami,

Gdzie wybrać się na zabieg?

Decydując się na laserowe zamykanie naczynek, przede wszystkim należy wybrać odpowiednią klinikę w Warszawie. Ważne jest to, by zabieg przeprowadził doświadczony specjalista. Profesjonalne kliniki, specjalizujące się w zamykaniu naczynek, posiadają medyczne lasery wysokiej klasy, które gwarantują skuteczne rezultaty. Wybierając zabieg u doświadczonego specjalisty mamy pewność, że wszystko odbędzie się profesjonalnie i sterylnie. Nie czekaj, już dziś zadbaj o swoje zdrowie i raz na zawsze pożegnaj się z pękającymi naczynkami na nogach!

Zamykanie naczynek na nogach

Pojawianie się tak zwanych pajączków na nogach to zmora wielu kobiet. Ten problem dotyczy nie tylko pań w średnim wieku, ale też młodych dziewczyn. Istnieje bardzo prosta metoda, by pozbyć się tej nieestetycznej dolegliwości, a jest nią zabieg zamykania naczyń na nogach.

Na czym polega zamykanie naczyń na nogach?

Wywołane do tablicy pajączki to nic innego jak poszerzone drobne naczynia krwionośne, które „rozlewają” się na udach i łydkach oraz pod kolanami, tworząc wzór przypominający pajęczynę. Laserowe zamykanie naczynek pozwala skutecznie zwalczyć ten problem, a ponieważ ten zabieg jest krótkotrwały i praktycznie bezbolesny, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Jak działa zabieg laserowego zamykania naczynek? Emitowane przez laser ciepło podgrzewa krew w rozszerzonym naczynku do takiej temperatury, by spowodować najpierw obkurczenie się jego ścianek, a w końcowej fazie trwałe jego zamknięcie. Sam laser działa w oparciu o procesy selektywnej fototermolizy i fotokoagulacji. Oznacza to, mówiąc najprościej, że energia świetlna pochodząca z lasera jest pochłaniana przez hemoglobinę (czerwony barwnik krwi), w skutek czego dochodzi do obkurczenia się i zamknięcia naczynka. Następnie ono włóknieje i jest po pewnym czasie całkowicie usuwane z organizmu. Aby wszystko podczas procesu zamykania naczyń na nogach przebiegło sprawnie i bez komplikacji, niezbędne jest dobranie odpowiedniej długości fali promieniowania laserowego.

Jak przebiega zabieg zamykania naczyń na nogach?

Przed przystąpieniem do zabiegu zamykania naczyń na nogach, osoba przeprowadzająca laserowe usuwanie naczynek musi dokładnie obejrzeć i zmierzyć przebarwienia powstałe na skórze. Po wprowadzeniu danych z pomiarów do komputera obliczana jest optymalna długość fali promieniowania laserowego. Na tej podstawie podaje się także wysokość energii, rodzaj filtra, ilość impulsów oraz odpowiedni odstęp czasowy między nimi a także to, jaki powinien być czas trwania jednego impulsu. Kiedy wszystkie te informacje są już dokładnie określone, trzeba wykonać próbę. Pozwala to stwierdzić, czy obliczone dla konkretnego pacjenta parametry rzeczywiście są dla niego najbardziej odpowiednie.

Gdy próba przebiegnie pomyślnie, przystępuje się do zabiegu usuwania naczyń na nogach. Najpierw skóra w miejscu, które ma zostać poddane działaniu lasera, jest dokładnie oczyszczana. Należy zakryć pacjentowi oczy specjalnymi okularkami chroniącymi przed szkodliwym wpływem promieniowania. Następnie do skóry przykładana jest głowica uwalniająca wiązkę laserową. Zabieg jest zakończony, kiedy cały problematyczny obszar zostanie objęty taką kuracją.

Dla otrzymania najlepszych rezultatów, zaleca się powtórzenie zabiegu zamykania naczyń na nogach od 1 do 5 razy, w kilkutygodniowych odstępach. Jego ogromną zaletą jest to, że jest skuteczny, bezpieczny i bezbolesny, a jego efekty są trwałe. Wśród przeciwwskazań do jego wykonania można wymienić m.in. ciążę i karmienie piersią a także choroby nowotworowe, padaczka, rozrusznik serca oraz stosowanie indywidualnej terapii hormonalnej.

Czy usuwanie przebarwień laserem jest skuteczne?

Często wybieraną usługą w naszym salonie w Warszawie jest laserowe usuwanie przebarwień i leczenie trądziku. Przebarwienia, czyli ciemniejsze plamy, to zaburzenia w kolorycie skóry, występujące u wielu osób. Dzieje się tak przez nieprawidłowo funkcjonujące melanocyty. Światło lasera pochłania melaninę, co pozwala na szybkie usunięcie plam pigmentacyjnych – na dekolcie, twarzy, ramionach czy dłoniach. To krótki, bezpieczny i bezinwazyjny zabieg, podczas które nie występuje przerwanie ciągłości naskórka.

Jak wygląda laserowe leczenie trądziku?

Laserowe leczenie trądziku to jedna z najnowocześniejszych i jednocześnie najskuteczniejszych metod walki z trądzikiem. Gdy inne metody zawodzą – warto zdecydować się właśnie na laser. Podczas zabiegu ogrzewane są wierzchnie warstwy skóry. W efekcie dochodzi do zniszczeniu bakterii beztlenowych, które odpowiedzialne są za problemy skórne. Laser skutecznie rozprawi się nie tylko z trądzikiem, ale również bliznami potrądzikowymi czy przebarwieniami. Leczenie trądziku w Warszawie to skuteczna metoda, która daje doskonałe efekty w krótkim czasie. Wystarczy już 5 – 8 zabiegów, aby cieszyć się zdrową, gładką skórą.

Depilacja Laserowa 5

Na czym polega laserowe fotoodmładzanie?

Laserowe usuwanie zmarszczek to zabieg dedykowany osobom z wiotką, mało elastyczną skórą, na której widać pierwsze oznaki starzenia. Bruzdy, zmarszczki, brak jędrności skóry – dzięki laserowi można znacząco poprawić jej stan. W Warszawie korzystamy z nowoczesnego lasera diodowego, emitującego skupioną wiązkę światła o określonej długości. Efektem jest silne stymulowanie procesów odnowy, które wpływają na rewitalizację i regenerację skóry. Dochodzi do przebudowy włókien kolagenowych i elastynowych, zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny w skórze. Po zabiegu widzimy wyraźną poprawę kondycji skóry, jej gęstości, elastyczności, a także kolorytu.

Jak wygląda laserowe leczenie rumienia?

Rumień to zaczerwienienie na twarzy, które powstaje przez nadmiernie rozszerzone naczynka krwionośne. Jest to defekt kosmetyczny, z którym boryka się wiele osób, często pojawia się podczas różnych czynników drażniących (ciepło, zimno) lub chorób skóry. Leczenie rumienia laserem jest jedną z najskuteczniejszych metod zwalczania tego problemu. Podczas zabiegu wysoka temperatura uszkadza melaninę, co prowadzi do domknięcia naczynek, dzięki czemu zaczerwienienie skóry jest mniej widoczne. Koloryt cery zostaje ujednolicony i przybiera ona naturalny, ujednolicony wygląd.

Salon depilacji w Warszawie – jak zarezerwować wizytę?

Rezerwacji wizyty w naszym warszawskim salonie możesz dokonać:

 • telefonicznie,
 • wypełniając formularz dostępny na stronie,
 • przez aplikację BOOKSY, w której znajdziesz całą ofertę i cennik poszczególnych usług.

Depilacja laserowa w Warszawie zdominowała pozostałe metody usuwania niechcianego owłosienia występujące na rynku, a więc depilację woskiem, depilatorem, tradycyjną maszynkę do golenia czy pastę cukrową. Co warto więc wiedzieć na temat depilacji laserowej?

Depilacja laserowa w Warszawie należy do najnowszych rozwiązań trwałego usuwania owłosienia. Zabiegi tego rodzaju pozwalają skutecznie i trwale pozbyć się włosów z każdego miejsca na ciele. Odpowiednia długość światła obejmująca 840 i 910 nm dociera na głębokość cebulki włosa prowadząc do jej termicznego uszkodzenia. Efektem tego zjawiska jest samodzielne wysuwanie się włosów z mieszków włosowych, co z każdym wykonanym zabiegiem zwiększa gładkość oraz poprawia wygląd skóry.

Depilacja laserowa to dziedzina zabiegów, którą wykonuje się w odpowiednich ilościach w serii. Ponadto ważnym czynnikiem jest również regularność ich wykonywania. Brak ich obu zaburzy rezultaty płynące z depilacji laserowej lub zaprzepaści je w całości.

Depilacja laserowa w Warszawie to zabieg, który stanowi doskonałą profilaktykę dla skóry w temacie, który często pojawia się wśród pań. Należy do nich zapalenie mieszków włosowych, podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji, a także wrastające włosy.

Zabiegi te pozwalają nie tylko uwolnić się od stosowania tradycyjnych metod, ale również w pozytywnym znaczeniu wpływają na kobiecą psychikę. Zwiększają pewność siebie, a także kobiecość u pań, które przez niewłaściwy stan skóry mogą mieć ją obniżą lub posiadać dyskomfort w eksponowaniu własnego ciała.

Depilacja laserowa to dotychczas najlepsza forma usuwania zbędnego owłosienia w sposób trwały. Zapewnia efekty gładkiej oraz zadbanej skóry na lata. Dzięki tego rodzaju zabiegom możemy cieszyć komfortem zadbanego ciała każdego dnia, a także w sytuacjach, które tego wymagają np. uprawianie sportu czy wypoczynek na wakacjach. Bez wątpienia jest to jedna z najlepszych metod spośród wszystkich dostępnych na rynku. Warto jednak podkreślić, że depilacja laserowa w Warszawie nie zapewnia efektów do końca życia. Po serii zabiegowej zaleca się wykonanie tak zwanego zabiegu przypominającego, który ma za zadanie utrzymanie efektów całej serii. Pamiętając o nim rezultaty w postaci gładkiej skóry bez żadnych problemów dermatologicznych utrzymają się przez długie lata.

Depilacja laserowa należy do najskuteczniejszych metod pozwalających pozbyć się niechcianego owłosienia w sposób trwały. Metoda stanowi obecnie najskuteczniejszy sposób na osiągnięcie gładkiej oraz zadbanej skóry całego ciała.

Depilacja laserowa w Warszawie to zabieg, który stanowi nowoczesne rozwiązanie w temacie usuwania niechcianego owłosienia. Laser kosmetyczny Soprano wyposażony jest w trzy wiązki światła, które się wzajemnie uzupełniają. Dzięki skupionej wiązce światła jaką emituje głowica lasera, która dociera na głębokość skóry właściwej do cebulki włosa, prowadzi do jej termicznego uszkodzenia. Zarówno cebulka jak i brodawka włosa zostaje trwale uszkodzona przez co nie dochodzi do jego odbudowy. Depilacja laserowa oprócz stopniowej redukcji włosów powoduje także osłabienie struktury włosów, a także spowolnienie procesu ich wzrostu. Epilacja laserowa to innowacyjna metoda trwałego usuwania owłosienia na naszym ciele. Jej główną zaletą są długoterminowe efekty, które pozwalają na oszczędność czasu oraz zniwelowanie podrażnień po goleniu, które mogą towarzyszyć przy tradycyjnych sposobach depilowania ciała.
Epilacja laserowa staje się coraz bardziej znaną metodą na pozbycie się włosków. W poniższym artykule przedstawimy najczęściej występujące wątpliwości przed udaniem się na zabieg oraz postaramy szczegółowo na nie odpowiedzieć.

Warto wziąć pod uwagę fakt, że depilacja laserowa nie gwarantuje efektów do końca życia. Po przeprowadzeniu całej serii zabiegowej zaleca się przeprowadzenie tak zwanego zabiegu przypominającego podtrzymującego efekt całej serii.

Depilacja laserowa – na czym polega zabieg?

Zabieg depilacji laserowej polega na trwałym uszkodzeniu cebulek włosów, w wyniku działania intensywnej, skupionej wiązki światła. Światło w bezpośrednim kontakcie ze skórą przekształca się w energię cieplną, która powoduje termiczne uszkodzenie cebulek oraz brodawek włosa.

Efektem tego jest stopniowa redukcja włosów po upływie 10-14 dni od momentu przeprowadzenia zabiegu. Włosy stopniowo (około 30%) redukują się, osłabiają oraz wolniej odrastają.

Warto podkreślić również, że zabiegi depilacji laserowej pozytywnie oddziałują na wygląd naszej skóry. Włosy stają się coraz mniej widoczne, dzięki czemu skóra staje się jednolita, coraz bardziej gładka, a także zadbana bez wrastających włosów, podrażnień czy zapalenia mieszków włosowych.

Depilacja laserowa w Warszawie należy do najskuteczniejszych sposobów redukcji owłosienia. Efekty gładkiej skóry zapewnia na lata, jednak po serii zabiegowej zaleca się przeprowadzenie tak zwanego zabiegu przypominającego. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ w przeciwnej sytuacji może dojść do utraty osiągniętych efektów, które były uzyskane podczas trwającej cyklicznej serii.

Epilacja laserowa – pytania i odpowiedzi

1. Czy każdy zabieg będzie tak samo odczuwalny jeśli chodzi o odczucia bólowe?

Odczucia bólowe, które mogą towarzyszyć podczas zabiegu są zależne od kilku czynników i stanowią kwestię indywidualną ze względu na różny próg tolerancji bólu, który jest uwarunkowany genetycznie. Nie mniej jednak, im więcej owłosienia, tym odczucia są silniejsze. Dlatego na pierwszej wizycie odczucia mogą być najsilniejsze w porównaniu z kolejnymi, gdzie włoski już będą odczuwane. Z uwagi jednak na efekt, który chcemy uzyskać z każdą kolejną wizytą specjalista zwiększa parametry do granicy bólu, co również może powodować odczucie dyskomfortu.

2. Czy jeśli będę wykonywać zabiegi co 2 tygodnie, przyśpieszę proces redukcji owłosienia?

Niestety nie, w epilacji laserowej nie chodzi o zależność im szybciej tym lepiej. Wiązka światła laserowego usuwa tylko te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu, inaczej mówiąc w fazie anagenu, która zależy od partii epilowanej. Najczęściej jest to okres 4-6 tygodni od poprzedniego zabiegu. Dlatego sugerowana jest seria zabiegów od 4-10 w zależności od gęstości owłosienia oraz innych czynników, które mają wpływ na owłosienie.

Czy jest bezpieczna?

Epilacja laserowa jest zabiegiem nieinwazyjnym, wiązka światła laserowego nie wpływa na okoliczne tkanki czy narządy wewnętrzne. Po wcześniejszym wywiadzie i wykluczeniu jakichkolwiek przeciwwskazań zabieg jest w pełni bezpieczny. Oczywiście może wystąpić lekki obrzęk okołomieszkowy oraz zaczerwienienie, jednak jest to normalna reakcja i zależy również od wrażliwości skóry oraz struktury włosa.

Pandemia , która dotknęła mieszkańców wszystkich państw na świecie, spowodowała konieczność wprowadzenia wielu zmian w prowadzeniu różnorodnych biznesów. Dotyczy to również branży beauty. Choć w gabinetach kosmetycznych higiena i dbanie o sterylność zawsze stanowiły priorytet, to te standardowe czynności, mające zapewnić pełnię bezpieczeństwa sanitarnego, stały się szczególnie ważne.

Jakie procedury stosowane są w naszym gabinecie – depilacja laserowa i inne zabiegi

Aby zapewnić swoim klientkom i klientom maksimum komfortu oraz poczucie, że mogą u nas bez obaw poddawać się ulubionemu zabiegowi depilacji laserowej i nie tylko, stosujemy się do wszelkich wymaganych prawem procedur.

Standardem jest także dezynfekowanie dłoni. Pracownicy dokładnie myją i oczyszczają ręce przed i po każdym zabiegu, a także w przerwach między kolejnymi umówionymi wizytami. Płyny do dezynfekcji dłoni stoją także przy wejściu do gabinetu i w kilku innych miejscach, aby odwiedzające nas osoby miały do nich łatwy dostęp i mogły w nich korzystać tak często, jak zechcą.

Jak jeszcze chronimy siebie i innych?

W gabinetach kosmetycznych, w których wykonuje się różnego rodzaju zabiegi z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, niezwykle ważne jest nie tylko dbanie i higienę osobistą pracowników, ale też regularne odkażanie urządzeń stosowanych podczas pracy. My w tym celu wykorzystujemy bardzo silne i skuteczne środki, dzięki czemu efekt jest gwarantowany. Co więcej, regularnie wietrzymy też wszystkie pomieszczenia, bo wymiana powietrza w gabinetach jest także wyjątkowo ważna dla zachowania bezpiecznych warunków.

Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób może mieć obawy przed korzystaniem z zabiegów takich jak depilacja laserowa w okresie pandemii. My ze swojej strony staramy się robić wszystko, aby było u nas bezpiecznie i aby w reżimie sanitarnym móc dalej robić to, co robimy najlepiej. jest najlepsza okazja by w końcu poddać się zabiegom, o których myślało się od dawna. W przypadku pytań czy wątpliwości – służymy pomocą.

Czy po zabiegu epilacji laserowej mogę korzystać z innych form depilacji np. Woskowania lub wyrywania włosków pęsetą?

Woskowanie oraz używanie pęsety skutkuje wyrywaniem włosków wraz z cebulką. Wiązka światła laserowego, aby móc skutecznie go usunąć musi penetrować w głąb włosa, czyli komórki, które odpowiadają za jego wzrost, stad usunięcie włoska z cebulką, wpłynie negatywnie na efekt epilacji. Depilacja woskiem, pastą cukrową czy wyrywanie włosków pęsetą jest bezwzględnym przeciwwskazaniem i należy zaprzestać tej metody na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem.

Więcej informacji na temat depilacji laserowej

Depilacja laserowa coraz częściej wybierana jest wśród kobiet jak i mężczyzn spośród wszystkich innych metod usuwających niechciane owłosienie. Czy włókniaki stanowią przeciwwskazanie do przeprowadzenia tego rodzaju zabiegów?

Depilacja laserowa należy obecnie do najskuteczniejszych metod dostępnych na rynku. Dzięki zastosowaniu skupionej wiązki światła o długości 840 i 910 nm pozwala w sposób trwały pozbyć się niechcianego owłosienia. Podczas zabiegu w bezpośrednim kontakcie ze skórą energia świetlna emitowana przez głowicę urządzenia przekształca się w energię świetlną prowadząc do trwałego uszkodzenia cebulek włosa. Wynikiem tego jest stopniowe wypadanie włosów z każdym przeprowadzonym zabiegiem w ilości około 30%.

Mimo że depilacja laserowa jest szybkim i nieinwazyjnym zabiegiem, jednak w celu jej bezpiecznego wykonania należy wykluczyć ważne przeciwwskazania. Czy wśród nich wyróżnia się włókniaki?

Włókniaki to zmiany skórne o łagodnym charakterze nowotworowym. Swoją postacią przypominają małe guzki lub krosty. Przyczyną ich powstawania jest zwiększone namnażanie się komórek tkanki łącznej (fibroblastów). Warto podkreślić, że w wyniku zwiększania swoich rozmiarów zmiana nie zwiększa swojej złośliwości, w związku z tym nie stanowi zagrożenia dla życia człowieka.

Włókniaki nie stanowią bezwzględnego przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej. Ze względu na różny rozmiar włókniaków, a także ich strukturę (twardą, miękką) należy pominąć miejsce, gdzie występują zmiany. W celu całkowitego upewnienia się, warto wcześniej odbyć konsultację z lekarzem specjalistą i skontrolować włókniaki.

Mimo że depilacja laserowa to zabieg bezpieczny istnieją pewne przeciwwskazania do jej wykonania. Wśród nich występują różnego rodzaju choroby skóry czy nowotwory. Włókniaki jednak nie należą do zmian o charakterze złośliwych nowotworów, dlatego też nie stanowią przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Warto jednak w trakcie zabiegu omijać tego rodzaju zmiany, aby intensywne światło nie oddziaływało na tego rodzaju zmiany.

Depilacja laserowa a sauna

Depilacja laserowa w Warszawie zyskuje coraz większy rozgłos dzięki swojej skuteczności. Skupiona wiązka światła pozwala w sposób trwały pozbyć się niechcianego owłosienia przez co coraz większa rzesza osób korzysta z tego rodzaju zabiegów. Czy laser może ograniczać w codziennym funkcjonowaniu np. korzystaniu z sauny?
Oto wskazówki.

Depilacja laserowa w Warszawie opiera się na technologii lasera Soprano, którego producentem jest holenderska marka. Urządzenie wyposażone jest w dwie wiązki światła, o długości 840 i 910 nm. Dzięki temu, zabiegi gwarantują jeszcze lepsze efekty terapii. Światło w bezpośrednim kontakcie ze skórą przekształca się w energię cieplną, która prowadzi do termicznego uszkodzenia cebulek oraz brodawek włosów. Efektem tego jest samodzielne wysuwanie się włosów wraz z całą strukturą z mieszka włosowego.

Czy depilacja laserowa wyklucza z korzystania z sauny?

Depilacja laserowa w Warszawie to rodzaj zabiegów, do którego wcześniej należy odpowiednio się przygotować, a także trzymać się odpowiednich zaleceń skierowanych przez kosmetologa.

Ze względu na to, że po zabiegu na skórze może wystąpić rumień, a także lekki obrzęk okołomieszkowy warto, aby bezpośrednio po zabiegu, a także kolejne dwa dni unikać czynników, które mogłyby dodatkowo podrażnić naskórek.

Do czynników tych zalicza się również sauna. W miejscu tym występuje wysoka temperatura, która powoduje obfite pocenie się ciała. To zjawisko z kolei przekłada się na zwiększenie podrażnień skóry, które nasilają dyskomfort klienta, a także pogarszają wygląd naskórka.

Warto podkreślić, że sauna nie stanowi przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej, jednak należy wstrzymać się z jej korzystania przez pierwsze dni po jej wykonaniu.

Jak długo utrzymuje się efekt depilacji?

Depilacja laserowa jest coraz częściej wybierana przez osoby, które chcą trwale pozbyć się owłosienia. Jednorazowe maszynki, depilacja woskiem czy kremem dają bardzo krótkotrwałe efekty, a także przyczyniają się do podrażnień, problemów skórnych i wrastających włosków. Nic więc dziwnego, że usuwanie owłosienia laserem jest dziś tak popularne. Ale czy depilacja laserowa rzeczywiście daje trwałe efekty? Jak długo utrzymuje się rezultat? I czy zabieg depilacji trzeba powtórzyć, np. po kilku latach?

czy daje trwałe efekty?

Dzięki usuwaniu owłosienia laserem można skutecznie zniszczyć macierz, czyli cebulkę włosa, odpowiadającą za ich wzrost. Laser wytwarza wiązkę światła, która następnie zamienia się w ciepło. Jest ono pochłaniane przez melaninę – barwnik znajdujący się we włosie. Jest więc to skuteczny i bardzo efektywny zabieg. Oczywiście, aby zauważyć widoczne rezultaty, konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Jeden zabieg depilacji niestety nie sprawi, że włoski magicznie znikną. Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie, podczas konsultacji. Możesz się na nią umówić, korzystając z naszego formularza. Wystarczy wpisać swoje imię i numer telefonu, a my oddzwonimy do Ciebie i zaprosimy Cię na wizytę w naszym salonie w Warszawie.

Jak długo utrzymuje się rezultat?

Depilacja laserem rzeczywiście potrafi sprawić, że nasze włoski nie będą odrastać nawet przez kilka czy kilkanaście lat. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, aby cieszyć się trwałym rezultatem należy wykonać przynajmniej kilka zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych. Efekt depilacji jest kwestią indywidualną i zależy od wielu czynników, takich jak:

 • uwarunkowania genetyczne,
 • grubość, gęstość i kolor owłosienia,
 • kwestie indywidualne organizmu,
 • gospodarka hormonalna.

Nie ulega jednak wątpliwości, że usuwanie owłosienia laserem daje spektakularne i trwałe efekty na lata. Pamiętaj jednak, że również i ta metoda ma pewne przeciwwskazania. Zanim więc umówisz się na wizytę, sprawdź, czy możesz bezpiecznie poddać się depilacji laserem. Do przeciwwskazań należy między innymi: ciąża, choroby nowotworowe, bielactwo, świeża opalenizna czy przyjmowanie leków i ziół światłouczulającyh. Więcej na ten temat mówimy w filmiku, zachęcamy do obejrzenia.

https://www.youtube.com/watch?v=yupoSVXFjWQ

Czy zabieg depilacji należy powtarzać?

Po serii zabiegów nasza skóra będzie piękna i gładka – bez żadnego włoska. Efekt „gładkiej skóry” może utrzymać się nawet przez kilka lat. Jednak tu również duże znaczenie mają indywidualne preferencje. U niektórych osób mogą pojawić się pojedyncze, cienkie włoski. Dlatego też zaleca się wykonywanie zabiegów przypominających. Zazwyczaj taki zabieg wykonuje się raz na rok, a czasem nawet rzadziej. Wszystko zależy od naszego organizmu, hormonów czy struktury włosa. Taki zabieg przypominający trwa krótko i nie wiąże się z dużym kosztem, sprawdź cennik zabiegów w naszym salonie.

Warto dodać, że ciemne i cienkie włoski usuwają się szybciej niż jasne lub grube i gęste. W wypadku hirsutyzmu czy po prostu bardzo gęstego owłosienia, może być potrzebnych dużo zabiegów. Średnio kobiety potrzebują koło 8-10 wizyt ale komuś może wystarczyć 2/3 zabiegi jeśli ma mało włosków, delikatne i ciemne, a ktoś inny może potrzebować np kilkanaście, jeśli ma jaśniejsze włoski lub bardzo gęste.

Czy depilacja laserowa boli?>

Depilacja laserowa należy do innowacji wśród usług salonów kosmetycznych specjalizujących się dziedzinie jaką jest usuwanie niechcianego owłosienia. Czy mimo swojej skuteczności, zabiegi depilacji laserowej są bolesne?

Depilacja laserowa należy do innowacji wśród zabiegów usuwania niechcianego owłosienia. To dzięki niej jesteśmy w stanie pozbyć się włosów na stałe, zapewniając sobie przy tym dużą oszczędność czasu. Depilacja laserowa opiera się na holenderskiej marki laserze diodowym Soprano. Światło lasera w bezpośrednim kontakcie ze skórą przekształca się w energię cieplną prowadząc do uszkodzenia struktur odpowiedzialnych za proces wzrostu włosów – cebulek. Dzięki ich intensywnemu termicznemu uszkodzeniu następuje stopniowa redukcja włosów po upływie 10-14 dni. To właśnie to zjawisko prowadzi do ich skutecznego niszczenia, a następnie stopniowej redukcji. Warto podkreślić, że depilacja laserowa przyczynia się również do osłabienia struktury włosów, a także do spowolnienia ich procesu wzrostu.

Czy depilacja laserowa boli?

Depilacja laserowa to zabieg, który nie należy do metod bezbolesnych. Decydując się na tego rodzaju usługę należy wiedzieć, że zabieg nie jest całkowicie bezbolesny. Podczas depilacji odczuwalne jest lekkie ciepło, a także ukłucia, które mówią z jakimi włosami mamy do czynienia. Warto jednak podkreślić, że odczucia podczas trwającego zabiegu można zmniejszyć bądź zwiększyć. Regulacja parametrów możliwa jest w każdym momencie procedury. Jeśli odczucia podczas zabiegu nadal będą zbyt intensywne salony kosmetyczne wyposażone są również w metody znieczulające, do których należy maść z aktywną lidokainą lub okłady z lodu. W momencie kiedy zaistnieje taka konieczność warto wyrazić chęć skorzystania z tego rodzaju rozwiązania.

Depilacja laserowa to zabieg, który wiąże z pewnym stopniem dyskomfortu. Wszystko dzięki zastosowaniu skupionej wiązki światła, która intensywnie przenika do skóry właściwej na głębokość cebulki włosa. Mimo że zabieg depilacji laserowej nie jest całkowicie bezbolesny, zawsze podczas wizyty w salonie można zastosować znieczulenie, które dają dużą ulgę, szczególnie podczas zabiegu w okolicach bikini. U osób mniej wrażliwych, znieczulenie zwykle nie jest stosowane.

Czy depilacja laserowa jest na zawsze?

Zastanawiasz się nad usuwaniem owłosienia laserem, ale nie wiesz, jakich efektów się spodziewać? Czy zabieg rzeczywiście daje trwałe rezultaty? Czy jest bezpieczny? A może wywołuje niepożądane efekty uboczne? W tym artykule rozwiejemy Twoje wątpliwości!

Dlaczego warto skorzystać z depilacji laserowej?

Nie ulega wątpliwości, że zabieg depilacji laserem niesie za sobą wiele korzyści. Po pierwsze wpływa na dużą oszczędność czasu. Decydując się na depilację laserem, nie musimy już codziennie golić się maszynką, która nie tylko daje krótkotrwałe rezultaty, ale również szkodzi naszej skórze. Możemy raz na zawsze zapomnieć o wizytach w salonie na depilację woskiem czy pastą cukrową. To także duża oszczędność pieniędzy. Jednorazowe maszynki, pianki i kremy do golenia, wizyty u kosmetyczek – w ciągu całego swojego życia wydajemy na to mnóstwo pieniędzy! Depilacja laserem to ogromna wygoda. Możemy cieszyć się gładką i piękną skórą bez podrażnień i wrastających włosków. Ale czy są to trwałe rezultaty? Czy depilacja laserowa daje efekt na zawsze?

Czy jest trwała?

Mamy dla Ciebie świetną wiadomość! Usuwanie owłosienia laserem daje trwały efekt na lata! Co więcej, jest to obecnie jedyna znana metoda, która daje tak trwałe i spektakularne efekty! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, serdecznie zachęcamy do obejrzenia naszego filmiku „Depilacja laserowa. Efekt na lata czy mit?”

Podczas depilacji wykorzystywany jest specjalistyczny laser, który emituje wiązkę światła. Zamienia się ona w ciepło, które jest pochłaniane przez melaninę – barwnik, znajdujący się we włosie. Dzięki temu skutecznie niszczy macierz, odpowiedzialny za wzrost włosa. To właśnie dzięki temu depilacja laserem jest tak efektywna. Oczywiście nie oznacza to, że przez całe nasze życie nie pojawi się na skórze ani jeden włosek. Nawet po wykonaniu serii zabiegów, mogą pojawić pojedyncze, drobne, bardzo cienkie i jasne włoski. Są one jednak praktycznie niewidoczne. Dlatego zaleca się wykonanie zabiegu przypominającego – raz na pół roku lub raz na rok. Kwestia ta jest oczywiście indywidualna i zależy od wielu czynników.

Depilacja laserem – czy jest bezpieczna?

Nowoczesne lasery są całkowicie bezpieczne dla skóry, uszkadzają jedynie sam włos. Można więc bez obaw skorzystać z zabiegu. Efekty uboczne występują bardzo rzadko. Świeżo po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona, ale podrażnienie znika zazwyczaj po kilku godzinach. Korzystając z zabiegów w naszym salonie możesz czuć się bezpiecznie – depilację przeprowadzają wykwalifikowani specjaliści.

Czy depilacja laserowa jest na zawsze

Ile kosztuje usuwanie owłosienia laserem?

Wiesz już, że depilacja laserem to zabieg skuteczny i efektywny. A ile kosztuje? Ceny zależą przede wszystkim od obszaru depilacji. W naszym salonie w Warszawie przygotowaliśmy dla Ciebie atrakcyjną ofertę. Sprawdź nasze promocje i zniżki. Zachęcamy do wypełnienia formularza i pozostawienia swojego imienia oraz numeru telefonu. Oddzwonimy oraz opowiemy Ci więcej o naszym salonie i usługach.

Ile razy trzeba iść na depilację laserową?

Depilacja laserowa to zabieg trwałego usuwania owłosienia, który cieszy się rosnącą popularnością. Z zabiegu chętnie korzystają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Czy wiesz, na czym polega zabieg depilacji laserem? Ile zabiegów trzeba wykonać, by cieszyć się piękną i gładką skórą? Jaki jest koszt depilacji? Odpowiadamy!

Depilacja laserowa – na czym polega?

Zanim przejdziemy do tematu ilości zabiegów, które trzeba wykonać, omówimy pokrótce samą metodę depilacji. Warto wiedzieć, że usuwanie owłosienia laserem to jedyna trwała metoda na pozbycie się niechcianych włosków. Żadna inna metoda nie da tak spektakularnych efektów – ani depilacja maszynką, woskiem czy pastą cukrową.

Podczas depilacji laserowej wykorzystuje się nowoczesne lasery medyczne. Są inteligentne, precyzyjne i przede wszystkim bezpieczne dla skóry. Laser wytwarza określoną wiązkę światła, która zamieniania jest na energię cieplną. Wiązka lasera pochłaniana jest przez melaninę zawartą w mieszku włosowym. W ten sposób dochodzi do bezpowrotnego zniszczenia cebulki włosa. Metoda ta jest bezinwazyjna – dochodzi wyłącznie do zniszczenia włosa, podczas zabiegu nie uszkadza się komórek skóry.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rodzajów laserów stosowanych w depilacji, zapraszamy do obejrzenia filmiku, w którym szczegółowo poruszamy ten temat:

https://www.youtube.com/watch?v=bZonZtfYE80

Ile zabiegów trzeba wykonać?

Obecnie depilacja laserem jest zabiegiem na porządku dziennym. To nie tylko chwilowa moda, ale skuteczny sposób na pozbycie się włosków i zadbanie o swoją skórę. Trwałe usunięcie owłosienia wiąże się z higieną, komfortem i wygodą na co dzień. Koniec z marnowaniem czasu, codziennym goleniem nóg, wrastającymi włoskami i podrażnieniami skóry!

Przejdźmy więc do głównego tematu naszego artykułu: ile zabiegów trzeba wykonać, aby cieszyć się gładką skórą bez żadnego włoska? Jeden czy dwa zabiegi z pewnością nie wystarczą. Niezbędne jest przeprowadzenie całej serii. Na szczęście cały proces nie trwa długo, a ceny są depilacji są bardzo przystępne – sprawdź sam. Już po pierwszym zabiegu możesz zauważyć pierwsze efekty i przerzedzenie włosków.


Od czego zależy ilość zabiegów?

Ciężko jednoznacznie określić ilość potrzebnych zabiegów, gdyż jest to uwarunkowane wieloma czynnikami. Dlatego najlepiej udać się na konsultację do gabinetu depilacji. Tam trafimy w ręce wykwalifikowanego specjalisty, który przybliży nam proces całego zabiegu, opowie o wskazaniach i przeciwwskazaniach oraz oceni stan włosków. Jeśli interesuje Cię konsultacja i zabieg w Warszawie, zachęcamy do wypełnienia formularza, w którym wystarczy tylko podać swoje imię i numer telefonu.

Ilość potrzebnych zabiegów jest kwestią indywidualną. Zależy między innymi od:

 • obszaru, w którym wykonywany jest zabieg,
 • rodzaju, grubości włosa i jego koloru,
 • gęstości włosków.

W przypadku obszaru ciała z rzadkim ale ciemnym zarostem (np. pojedyncze ale ciemne włosy na twarzy lub nogi, jeśli zarost nie jest bardzo gęsty) wystarczy kilka zabiegów, by cieszyć się trwałym efektem. Włoski na twarzy są cienkie, często ciemne i jest to zazwyczaj delikatny meszek, dlatego ich usunięcie powinno trwać zdecydowanie szybciej niż np. depilacja bikini (gdzie włosy są bardzo gęste). Warto pamiętać o zasadzie, że im ciemniejszy włosek oraz im rzadsze owłosienie, tym szybciej osiągniemy upragniony rezultat. Im włoski jaśniejsze, lub gęstsze oraz grube tym trudniej je usunąć. Najłatwiej usuwają się włoski ciemne ale cienkie. Najtrudniej takie, które są całkowicie pozbawione pigmentu np. siwe.

Popularne mity i ważne informacje

Sposobów na walkę z niechcianym owłosieniem jest dziś bardzo wiele. Jedne należą do mniej skutecznych, inne bardziej. Niektóre są całkowicie bezbolesne, inne z kolei powodują ból czy dyskomfort. W niniejszym artykule omówimy najbardziej popularne metody depilacji – ich wady oraz zalety, a także rozwiejemy najpopularniejsze mity związane z usuwaniem owłosienia.

Depilacja maszynką

Najbardziej popularnym i jednocześnie szybkim sposobem na usuwanie owłosienia jest skorzystanie z maszynki jednorazowej. Jej zaletą jest łatwa dostępność i niska cena – jednorazowe maszynki znajdziemy w każdym sklepie. Jeśli jednak policzymy ile pieniędzy w ciągu całego swojego życia wydajemy na maszynki, będziemy zaskoczeni tym, jak dużą kwotę uzyskamy! Depilacja maszynką nie jest niestety skuteczną i trwałą formą usuwania owłosienia. Maszynka jedynie „ścina” włoski. Często już następnego dnia zauważamy małe, nieprzyjemnie kłujące włoski, które znów trzeba usuwać. Ponadto golenie maszynką podrażnia skórę, na której często pojawiają się czerwone, bolące krostki. Przyczynia się również do pojawiania się wrastających włosków.

Depilator elektryczny

Stosowanie depilatora elektrycznego pozwala osiągnąć efekt całkowicie gładkiej skóry. Posiada on ostrza, które obracają się a bardzo szybkim tempie, łapiąc włos u nasady i wyrywając go wraz z cebulką. Minusem tej metody depilacji jest niestety ból – używanie depilatora nie należy do najprzyjemniejszych. Efekty utrzymują się od 2 do 5 tygodni. Z depilatora nie każdy może jednak korzystać – przeciwwskazaniem są żylaki oraz cienka skóra ze skłonnościami do podrażnień.

Depilator IPL

Depilator IPL to sprzęt do użytku domowego, który wysyła pojedynczą wiązkę światła laserowego o dokładnie określonej długości, wskutek czego włoski ulegają uśpieniu a ich wzrost jest wstrzymany. Efekty mogą być różne – wiele zależy od koloru i gęstości włosków, a także od klasy urządzenia. Tańsze urządzenia często mają niższe parametry i mniej możliwości regulacji. Depilacji IPL nie należy mylić z depilacją laserową, która daje zdecydowanie lepsze efekty i pozwala na trwałe usunięcie owłosienia.

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem to metoda, która pozwala pozbyć się niechcianego owłosienia na około 3 tygodnie. Zaletą tej metody jest szybkość i dokładność – wosk skutecznie usuwa nawet malutkie włoski. Minusem jest niestety ból. Rozgrzany wosk dość mocno przywiera do skóry – podczas jego odrywania, skóra zostaje mocno podrażniona – może nawet dojść do uszkodzenia naczynek. Depilacja woskiem to zabieg, którego nie warto wykonać samodzielnie – szczególnie jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Najlepiej więc korzystać z zabiegu w salonie kosmetycznym, co jak wiadomo – wiąże się z dość dużymi kosztami.

depilacja laserowa w Warszawie- Sprawdź ofertę

Depilacja pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową przebiega bardzo podobnie do depilacji woskiem, jednak jest ona zdecydowanie mniej bolesna. Pasta cukrowa oblepia jedynie włoski – nie przykleja się do skóry, dlatego podczas odrywania nie ciągnie jej i nie powoduje podrażnień. Odczucia bólowe są więc zdecydowanie mniejsze. Pasta cukrowa jest środkiem naturalnym, dlatego pozytywnie wpływa na skórę i nie powoduje uczuleń. Oczywiście nie jest to trwała metoda usuwania owłosienia – zabieg należy powtarzać co około 3 tygodnie. Usuwanie owłosienia pastą często jest znacznie bardziej kosztowne od depilacji woskiem – zabieg ten trwa bowiem znacznie dłużej. Stąd też regularne wizyty w salonie wiążą się z dość dużymi kosztami.

Kremy do depilacji

Kremy do depilacji to sposób na bezbolesne usunięcie owłosienia, jest on jednak niestety mało efektywny. Po pierwsze, kremy nie zawsze działają – nie poradzą sobie z ciemnymi i grubymi włosami. Po drugie są dość drogie, dlatego jest to bardzo kosztowny sposób depilacji. Po trzecie, na ogół posiadają mało przyjemy zapach, a po czwarte – mogą powodować uczulenia i podrażnienia. Kremy do depilacji to dość mocna mieszanka chemiczna, dlatego przed ich użyciem zawsze należy najpierw przeprowadzić próbę uczuleniową na małym obszarze skóry.

Depilacja laserowa – na czym polega

Jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się owłosienia raz na zawsze jest laseroterapia. Depilacja laserowa całego ciała polega na wykorzystaniu wiązki światła lasera o określonej długości, która wnika w głąb skóry, uszkadzając macierz włosa. To właśnie ta część odpowiada za wzrost włosków. Laser jest całkowicie bezpieczny i nie podrażnia oraz nie uszkadza skóry – działa jedynie na sam włos, skutecznie go niszcząc. Jest więc to jedyny efektywny sposób usunięcia owłosienia.

Depilację laserową można wykonać na każdej części ciała – dużym zainteresowaniem cieszy się na przykład depilacja laserowa nóg, bikini czy pach. Dzięki nowoczesnym, zaawansowanym laserem, zabieg depilacji jest dla wielu osób całkowicie bezbolesny. Jeśli chodzi o czas trwania zabiegu, jest on bardzo zróżnicowany, bowiem zależy od wybranego obszaru. Na przykład depilacja bikini czy pach to zaledwie kilka minut, jednak depilacja nóg zajmie już znacznie więcej czasu – nawet ok 1,5h. W porównaniu z innymi metodami usuwania owłosienia, laseroterapia jest najbardziej skuteczną i bezpieczną metodą usuwania owłosienia, która jest także bardzo opłacalna. Jeśli podliczymy ile pieniędzy wydajemy w ciągu całego swojego życia na maszynki do golenia, kremy do depilacji czy wizyty w salonach kosmetycznych (na depilację woskiem, pastą cukrową), to wyjdzie nam naprawdę pokaźna kwota!. W tej skali koszt depilacji laserowej jest naprawdę niewielki.

Dużą zaletą depilacji laserem jest także fakt, że zawsze możemy cieszyć się idealnie gładką skórą – bez podrażnień i wrastających włosków. Nagły wypad nad jezioro, basen czy imprezę z przyjaciółmi? Nie ma problemu! Dzięki depilacji laserem zawsze będziesz perfekcyjnie przygotowany na każdą niezapowiedzianą sytuację.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat tej metody usuwania owłosienia, zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu, w której szczegółowo omawiamy najbardziej popularne mity oraz fakty o depilacji laserem.

Mity w depilacji laserem

Wokół depilacji laserowej powstało wiele teorii, z których część nie zawsze jest prawdziwa. Jeśli interesuje Cię depilacja laserowa w Warszawie, z pewnością chciałbyś dowiedzieć się o niej nieco więcej. Pomożemy Ci więc rozwiać wątpliwości, wyjaśniając najczęściej powielane mity o depilacji laserem.

MIT: Depilacja laserem zawsze jest bolesna

Osoby decydujące się na depilacją laserową całego ciała najczęściej obawiają się… bólu. Bardzo często słyszy się, że usuwanie owłosienia laserem jest bardzo bolesne. Oczywiście każdy z nas ma inny próg bólu, jednak obecnie w salonach depilacji stosuje się nowoczesne, zaawansowane technologicznie lasery z funkcją chłodzenia, co sprawia, że usuwanie owłosienia jest całkowicie bezbolesne! Śmiało więc można powiedzieć, że stwierdzenie, iż depilacja boli jest nieprawdą.

MIT: Depilacja laserem jest niebezpieczna

Laseroterapia jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i nie należy się go obawiać. Światło lasera oddziałuje jedynie na mieszek włoska i nie podrażnia ani nie narusza naskórka. Nawet jeśli po depilacji występują zaczerwienienia (co zdarza się bardzo rzadko), ustępują one bardzo szybko. Zabieg jest na tyle bezpieczny, że może być wykonywany na każdej części ciała, również w delikatniejszych miejscach, takich jak pachy, bikini czy twarz.

MIT: Wystarczy jeden zabieg depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest trwałą metodą usuwania owłosienia, jednak wykonanie jednego zabiegu to zdecydowanie za mało. Włoski na naszym ciele rosną w trzech fazach: anagen, katagen i telogen. Podczas zabiegu niszczone są jedynie włoski w fazie wzrostu – anagenu. Laser nie działa na włoski w fazie przejściowej (katagen) oraz fazie spoczynku (telogen). Z tego względu konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów. Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie i zależy od wielu czynników, między innymi od obszaru poddawanego zabiegowi, a także koloru włosków. Przy ciemnych włoskach, laser działa znacznie bardziej efektywnie, u osób z jaśniejszymi włoskami często konieczne jest wykonanie większej ilości zabiegów.

MIT: Laser usuwa tylko ciemne włoski

Lasery starszej generacji rzeczywiście oddziaływały jedynie na ciemne włoski, jednak obecnie depilacja laserem jest znacznie bardziej rozwinięta. Nowoczesne lasery pozwalają na usunięcie nawet jaśniejszych włosków, dlatego z zabiegu może dziś skorzystać każdy!

MIT: Nie ma przeciwwskazań do depilacji laserem

Mimo tego, że Trwałe usuwanie owłosienia całego ciała jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, istnieją pewne przeciwwskazania do zabiegu. Wybierając się do renomowanego salonu depilacji laserowej w Warszawie, podczas konsultacji na pewno zostaniemy o ich poinformowani. Do najważniejszych należą: ciąża i karmienie piersią, choroby nowotworowe i niektóre choroby skóry (bielactwo, rybia łuska, łuszczyca), zażywanie ziół i leków światłouczulających. Depilacji laserem nie wykonuje się również na świeżo opalonej skórze ani przy zmianach wirusowych, bakteryjnych czy grzybiczych.

MIT: Wszystkie lasery są tak samo skuteczne

Nie wszystkie lasery do depilacji cechują się taką samą skutecznością. Efekty zabiegów zależą od parametrów, takich jak długość fal i czas trwania impulsu. Decydując się na zabieg usuwania owłosienia laserem, warto więc wybrać się do renomowanego salonu depilacji laserowej w Warszawie, który korzysta wyłącznie z certyfikowanego sprzętu, gwarantującego wysoką skuteczność.

MIT: Do depilacji laserem nie trzeba się przygotować

Faktem jest, że do zabiegu depilacji laserem nóg i i innych części ciała trzeba się wcześniej odpowiednio przygotować. Na około 4 – 6 tygodni przed planowanym zabiegiem, należy zaprzestać wyrywania włosków (pęsetą, depilatorem czy woskiem), zaś dzień przed zabiegiem trzeba je dokładnie zgolić. Przed wizytą nie wolno również stosować peelingów chemicznych ani się opalać – skóra nie może być podrażniona. W dniu zabiegu nie powinno się stosować także kremów i balsamów, a w przypadku depilacji pach – także antyperspirantów.

MIT: Po zabiegu depilacji laserowej można się opalać

Po zabiegu również trzeba przestrzegać pewnych zasad – jedną z nich jest rezygnacja z opalania. Promienie UV mogłyby nie tylko podrażnić skórę po depilacji, ale również przyczynić się do powstania nieestetycznych przebarwień. Po zabiegu należy odpowiednio zabezpieczać skórę, stosując kremy z wysokim filtrem UV.

MIT: Laser nie radzi sobie z wrastającymi włoskami

Wrastające włoski to problem, który dotyczy wielu osób. Jest to nie tylko nieestetyczny kłopot, ale również bardzo bolesny, co więcej wrastające włoski mogą przyczyniać się do powstawania podrażnień i stanów zapalnych. Laser skutecznie działa zarówno na prawidłowo rosnące włoski, jak i na te wrastające. Depilacja laserowa nóg może więc być świetnym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z wrastającymi włoskami na nogach. Laser skutecznie likwiduje przyczynę problemu, poprawiając stan skóry.

MIT: Depilacja to zabieg tylko dla kobiet

Usuwanie owłosienia laserem nóg i innych partii ciała to zabieg dla każdego – nie tylko dla kobiet. Panowie coraz częściej poddają się zabiegom depilacji. Pozbycie się owłosienia daje większy komfort i swobodę, pozytywnie wpływa także na samoocenę – zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Laser można stosować na każdą okolicę, dlatego Panowie mogą bez obaw poddać się depilacji pleców, karku i każdej innej dowolnej części ciała.

MIT: Laseroterapia jest droga

Ceny depilacji są zróżnicowane i zależą między innymi od depilowanego obszaru. Inną kwotę zapłacimy z pewnością za depilację laserową całego ciała a inną za depilację laserową nóg. Wiele salonów posiada atrakcyjne cenowo pakiety, gdzie przy depilacji kilku partii jednocześnie (podczas jednego zabiegu), można otrzymać sporą zniżkę. Warto również pamiętać, że depilacja pozwala na trwałe usunięcie owłosienia, tak więc zabiegów nie musimy powtarzać przez cały czas. Dlatego też – wbrew pozorom – usuwanie owłosienia laserem jest znacznie bardziej opłacalna od innych metod usuwania owłosienia.

Kompendium wiedzy na temat depilacji laserowej

Depilacja laserowa coraz bardziej zyskuje na popularności. Zabieg dedykowany jest nie tylko kobietom, ale również mężczyznom. Co więcej, jest to jedyny skuteczny sposób na całkowite pozbycie się niechcianego owłosienia! Co warto wiedzieć na temat depilacji laserowej? Z jakich partii ciała można usunąć owłosienie laserem? Jak przygotować się do zabiegu? Jakie korzyści niesie za sobą laseroterapia? Na te – i wiele więcej nurtujących Cię pytań – znajdziesz odpowiedzi w niniejszym artykule.

Czym jest trwałe usuwanie owłosienia laserem?

Zanim przejdziemy do odpowiedzi wyżej wymienione pytania, warto na samym początku dowiedzieć się, czym tak właściwie jest depilacja laserowa. Mówiąc krótko, jest to usuwanie owłosienia przy pomocy wiązki światła lasera, który niszczy cebulkę włosa wraz z korzeniem, nie uszkadzając przy tym komórek skóry. Tak więc depilacja laserem niszczy macierz włosa, która odpowiada za jego wzrost, poprzez barwnik (melaninę) zawarty w mieszku włosowym. W medycznym środowisku, proces ten określa się jako selektywną fototermolizę. Wiązka lasera trafia jedynie we włos, nie niszcząc przy tym skóry, dzięki czemu depilacja może być stosowana również w delikatnych miejscach, takich jak bikini, pachy czy wąsik.

Czy depilacja laserowa uszkadza skórę?

To pytanie nurtuje wiele osób. Skoro depilacja laserem uszkadza cebulki włosków, to czy ma również negatywny wpływ na naszą skórę? Odpowiedź jest prosta – nie, depilacja laserem oddziałuje jedynie na melaninę zawartą we włoskach, nie jest więc w żaden sposób szkodliwa dla komórek skóry. Oczywiście zdarza się czasem, że świeżo po zabiegu depilacji laserowej skóra jest delikatnie zaczerwieniona, jednak podrażnienia te nie są ani groźne, ani szkodliwe i zazwyczaj znikają po paru godzinach. Zabieg depilacji laserowej jest więc całkowicie bezpieczny i nie trzeba się go obawiać.

Jakie są korzyści depilacji laserowej?

Codzienne usuwanie owłosienia jest czasochłonne, uciążliwe, a także kosztowne. Ponadto nie daje trwałych efektów. Nawet jeśli zdecydujemy się na depilację woskiem czy pastą cukrową – włoski i tak będą odrastać. Ponadto tego typu zabiegi są dość drogie, dlatego inwestycja w depilację laserową opłaca się znacznie bardziej. Nie dość, że koszt bardzo szybko Ci się zwróci to jeszcze pozbędziesz się włosków na zawsze! Efekty depilacji laserem są fenomenalne i pozwalają pozbyć się włosków z każdej części ciała. Nowoczesne lasery działają nie tylko na ciemny włos, ale także na te jaśniejsze, dlatego zabiegowi mogą poddać się osoby nawet z brązowymi czy rudymi włoskami. Skuteczność depilacji laserem wynosi około 95%. Pozostałe 5% to włoski, które podczas wykonywania zabiegu nie były jeszcze w fazie anagenu. Można jednak łatwo je usunąć podczas jednego, dodatkowego zabiegu. Po wykonaniu serii zabiegów, możesz być pewien, że pożegnasz się z owłosieniem raz na zawsze, ponieważ wiązka lasera trwale uszkadza mechanizm wzrostowy włosków.

Kolejną zaletą depilacji laserem jest brak podrażnień. Codzienne golenie maszynką często pozostawia po sobie zaczerwienienia i nieestetyczne krostki. Kremy do depilacji mogą uczulać, zaś wosk i pasta przyczyniają się do wrastania włosków. Usuwanie owłosienia laserem jest bezpieczną metodą, która pozostawia skórę czystą, gładką oraz pozbawioną podrażnień.

Depilacja laserem to także ogromna oszczędność czasu. Sam zabieg trwa dość krótko, natomiast po całej serii zabiegów możesz przez lata cieszyć się gładką i pozbawioną włosków skórą. Nie musisz więcej tracić czasu na golenie się, co więcej w każdej chwili jesteś gotowa na spontaniczne wyjście – imprezę ze znajomymi, wypad nad jezioro czy na basen.

Jak się przygotować?

Przed zabiegiem depilacji laserowej koniecznie trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, na miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z depilacji innymi metodami – dopuszczalne jest jedynie golenie włosków maszynką. Na kilka tygodni przed zabiegiem, nie wolno się również opalać ani używać samoopalaczy. Jeżeli przyjmujesz leki bądź zioła światłouczulające – odstaw je tydzień przed depilacją. Przed zabiegiem nie wolno również wykonywać mocnych peelingów obszaru, który ma zostać poddany depilacji. Dzień przed wizytą – lub tego samego dnia – obszar, który ma zostać poddany zabiegowi, należy dokładnie ogolić maszynką.

Zalecenia pozabiegowe w depilacji laserowej

Może się zdarzyć, że skóra po zabiegu depilacji laserowej będzie nieco podrażniona i zaczerwieniona, jednak zdarza się to nadzwyczaj rzadko. Ewentualne podrażnienia znikają po kilku godzinach bądź maksymalnie p 2-3 dniach. Aby je załagodzić, można stosować delikatne balsamy bądź maści typu Bepanten czy Panthenol. Oczywiście po zabiegach depilacji laserem, należy przestrzegać kilku zaleceń. Po zabiegu laserowego usuwania owłosienia, należy powstrzymać się od opalania i stosowania samoopalaczy. Warto dbać o miejsce poddane zabiegowi, stosując delikatne balsamy, a także ochronę UV. Nie wskazane jest stosowanie peelingów, silnych kosmetyków, a także dezodorantów i antyperspirantów (przy depilacji pach). Prócz tego przez jakiś czas należy powstrzymać się od gorących kąpieli, korzystania z sauny czy basenu. Przez dwa tygodnie po zabiegu depilacji laserowej, nie należy stosować leków i ziół światłouczulających, a także pamiętać, by pomiędzy zabiegami nie wyrywać włosków.


Depilacja laserem – usuwanie owłosienia z różnych części ciała

Depilacja laserem pozwala na usunięcie niechcianych włosków praktycznie z każdej części ciała. W naszym profesjonalnym salonie oferujemy depilację laserową:

 • całej twarzy lub pojedynczych elementów (np. wąsik, broda)
 • rąk – ramion, przedramion
 • pach
 • nóg – łydek, ud
 • brzucha
 • bikini płytkie oraz głębokie
 • pleców
 • karku
 • szpary pośladkowej

Z zabiegów mogą korzystać zarówno panie, jak też panowie. Decydując się na usuwanie owłosienia w kilku partiach ciała jednocześnie (podczas jednego zabiegu), możesz skorzystać z atrakcyjnych zniżek oraz rabatów, dzięki którym za zabieg depilacji laserowej zapłacisz nawet o połowę mniej!

Ile serii zabiegów depilacji laserowej należy wykonać, aby efekt był trwały?

Ile serii zabiegów depilacji laserowej należy wykonać, aby efekt był trwały?

Aby całkowicie pozbyć się owłosienia, konieczne jest wykonanie kilku zabiegów depilacji, aczkolwiek widoczne rezultaty da się zauważyć już po jednym. Ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie i zależy między innymi od ilości włosków, ich grubości, a także danej partii ciała, na której wykonywany jest zabieg. Bardzo ważną rzeczą przy zabiegach depilacji jest również faza wzrostu włosa. Wyróżniamy 3 fazy:

 • anagen – aktywna faza wzrostu, w której macierz włosa jest najbardziej rozwinięta. W fazie tej dochodzi do wzrostu włoska.
 • Katagen – faza przejściowa, w której cebulka włosa zaczyna powoli obumierać
 • telogen – faza spoczynku, w której włos wypada

Aby depilacja dała największą skuteczność, zabieg należy przeprowadzić w fazie anagenu. Oczywiście nasze włoski są w różnych fazach wzrostu, dlatego też aby całkowicie pozbyć się owłosienia niezbędne jest wykonanie kilku bądź nawet kilkunastu zabiegów. Mimo tego, że depilacja laserem jest trwałym sposobem na pozbycie się owłosienia, często zaleca się wykonanie tzw. zabiegu przypominającego – na przykład raz do roku.

Od czego zależy skuteczność depilacji laserowej?

Na skuteczność depilacji laserem ma wpływ wiele czynników, między innymi kolor skóry oraz włosków. Najlepsze efekty uzyskają osoby, u których występuje większy kontrast między włoskami a skórą, czyli gdy włos jest ciemny, a skóra jaśniejsza. Na efekty wpływa również ilość zabiegów, która u każdego będzie inna. Dlatego też z depilacji laserowej warto korzystać wyłącznie z profesjonalnym salonie, gdzie pracownicy indywidualnie podchodzą do każdego Klienta. W naszym salonie, możesz liczyć na profesjonalne doradztwo i darmowe konsultacje, na których wykluczymy ewentualne przeciwwskazania oraz poinformujemy Cię, jak przygotować się do zabiegu depilacji.

Czy depilacja jest bolesna?

Każdy z nas ma inny próg bólu, dlatego dla jednych depilacja laserem może być nieco bolesna, zaś inni nie będą odczuwać żadnego dyskomfortu. W dużej mierze, jest więc to kwestia indywidualna. Obecnie jednak w gabinetach depilacji laserem używa się coraz lepszego, nowoczesnego sprzętu laserowego z głowicami chłodzącymi, co daje uczucie ulgi i gwarantuje praktycznie bezbolesną depilację. Odczucia bólowe są też zależne od depilowanej partii ciała. Pachy, bikini czy depilacja twarzy może być nieco bardziej bolesna niż depilacja nóg czy rąk. Jednak tak jak wcześniej wspomnieliśmy, każdy z nas inaczej odczuwa zabieg depilacji laserem. Coraz więcej osób przekonuje się do tej metody usuwania owłosienia, twierdząc, że zabieg ten jest całkowicie bezbolesny.

Jak długo trwa zabieg depilacji laserem?

Zabiegi usuwania owłosienia laserem przebiegają bardzo szybko. W zależności od danej partii ciała – może to być kilka do kilkunastu minut. Jest więc to obecnie nie tylko najskuteczniejsza, ale również najszybsza forma usuwania owłosienia. Dzięki depilacji laserowej oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale również czas. Jest to świetny zabieg dla osób zapracowanych, które nie mają czasu na codzienne golenie lub korzystanie z innych form depilacji w salonach kosmetycznych, takich jak depilacja woskiem czy pastą cukrową, która trwa zdecydowanie dłużej.

Jakie są przeciwwskazania do depilacji laserem?

Do najważniejszych przeciwwskazań do zabiegu laserowego usuwania owłosienia należą:

 • ciąża, okres karmienia piersią
 • świeża opalenizna
 • niektóre choroby skóry: bielactwo, rybia łuska, łuszczyca
 • aktywne infekcje skóry oraz infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze
 • przyjmowanie leków lub ziół fotouczulających (nagietek, dziurawiec) bądź antybiotyków, a także leków, które zmniejszają krzepliwość krwi (należy odstawić je przynajmniej tydzień przed planowanym zabiegiem)
 • choroby przewlekłe: padaczka, nowotwory, fotodermatozy
 • nadwrażliwość na słońce
 • skłonności do powstawania przebarwień, bliznowców, zaburzenia pigmentacji skóry i brodawki skórne

Oczywiście zabieg depilacji laserowej poprzedza fachowa konsultacja, tak więc ostateczna decyzja w kwestii wykonania zabiegu należy do kosmetologa. Przeprowadzi on z Tobą szczegółowy wywiad, który pozwoli wykluczyć ewentualne przeciwwskazania, dzięki czemu będzie mógł zaproponować najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązania.

Jakie lasery wykorzystuje się przy zabiegach depilacji laserem?

Obecnie na rynku znajduje się wiele rodzajów laserów, przeznaczonych do depilacji. W naszym salonie korzystamy z najlepszego, najnowocześniejszego sprzętu, który gwarantuje doskonałe efekty, nawet w przypadku jaśniejszych włosków. Nowoczesny, holenderski laser kosmetyczny Soprano, to gwarancja skuteczności, bezpieczeństwa oraz całkowicie bezbolesnego zabiegu. Wyniki badań klinicznych potwierdzają, że laser Soprano jest obecnie jednym z najskuteczniejszych, zaawansowanych technologicznie urządzeń, który może być wykorzystywany przez cały rok – nawet w lecie, a także u osób z ciemniejszą karnacją. Laseroterapia Soprano jest obecnie najszybszą laserową technologią depilacji, która generuje aż 2400 watów mocy, gwarantującej najlepsze efekty. Sprzęt ten zawiera także zaawansowany system chłodzenia skóry, który sprawia, że depilacja w naszym salonie jest całkowicie bezbolesna. Z pewnością warto przekonać się o tym na własnej skórze.

Gdzie warto wykonać zabieg depilacji laserem?

Decydując się na laserowe usuwanie owłosienia, koniecznie należy wybrać sprawdzony i profesjonalny gabinet – taki jak nasz. Znajdziesz nas w Warszawie. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, nowoczesny holenderski laser, a także wykwalifikowanych pracowników, którzy zadbają o Twoje bezpieczeństwo oraz komfort podczas zabiegu. Jeżeli nigdy wcześniej nie korzystałeś z zabiegów depilacji laserowej – nie musisz się obawiać. Nasi pracownicy wszystko dokładnie Ci wyjaśnią, opowiedzą o zabiegu, efektach, a także o tym, jak się do niego przygotować. Korzystając z naszych usług, masz pewność, że trafiłeś w dobre ręce. Jesteśmy pewni, że wizyta w salonie depilacji będzie dla Ciebie przyjemnym doświadczeniem. Nie czekaj i już dziś pozbądź się niechcianego owłosienia – raz na zawsze!

Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to zabiegi dające najlepszą skuteczność jeśli chodzi o zapewnienie gładkości skóry oraz jej doskonałego wyglądu. Jak długo utrzymują się efekty tego rodzaju zabiegów?
Oto wskazówki.

Depilacja laserowa to doskonały sposób na trwałą redukcję owłosienia, a co za tym idzie poprawę kondycji skóry. Skupiona wiązka światła oraz podwójna jej długość – 840 i 910 nm pozwala w sposób skuteczny usunąć włosy wraz z całą ich strukturą. Dzięki temu zjawisku skóra zyskuje jednolity kolor, brak widoczności czarnych kropek, podrażnień po tradycyjnych metodach depilacji, a także zjawiska zapalenia mieszków włosowych oraz wrastających włosów.

Warto podkreślić, że pierwsze rezultaty depilacji laserowej widoczne są po upływie 10-14 dni od momentu przeprowadzenia zabiegu.

Aby cieszyć się efektami depilacji laserowej należy wykonać serię zabiegów, która składa się z 6-8 wizyt przeprowadzanych co okres 4-6 tygodni.

Jak długo utrzymują się efekty depilacji laserowej?
Depilacja laserowa należy do trwałych metod usuwania owłosienia. Oznacza to, że włosy wypadają wraz z całą strukturą po upływie 10-14 dni od momentu wykonania zabiegu. Efekty depilacji laserowej pozwalają cieszyć się gładką skórą przez cały rok. Zaleca się jednak od tego tego momentu wykonywać tak zwane zabiegi przypominające, podtrzymujące efekt całej serii. Jest to bardzo istotne w utrzymaniu odpowiedniego wyglądu skóry, ponieważ nie ma obecnie metod, które zapewniają efekty na całe życie.

Depilacja laserowa stanowi obecnie najskuteczniejsze rozwiązanie w celu zyskania gładkiej oraz zadbanej skóry. Inne metody na rynku dają krótkotrwały efekt gładkości, a dodatkowo wiążą się one z dużą bolesnością oraz skutkami ubocznymi w postaci podrażnień, zapalenia mieszków włosowych oraz zjawiska wrastania włosów.

Depilacja laserowa w Warszawie to obecnie najskuteczniejsza metoda zapewniająca efekty gładkiej skóry na lata. Dzięki jej wysokiej trwałości oraz skuteczności pozwala cieszyć się komfortem gładkości oraz całkowitym brakiem problemów skórnych w postaci podrażnień po goleniu, zapalenia mieszków włosowych czy zjawiska wrastania włosów. Depilacja laserowa jest najlepszym oraz najbardziej trwałym sposobem usuwania niechcianego owłosienia z każdej części naszego ciała.

Gabinet depilacji laserowej w Warszawie, to profesjonalny salon, w którym możesz skorzystać z usług depilacji laserowej. Posiadamy nowoczesny sprzęt i wieloletnie doświadczenie, dlatego wizyta w naszym salonie zawsze jest przyjemna, komfortowa oraz bezpieczna. Jednak depilacja laserem to nie jedyna oferowana przez nas usługa. Jeśli chciałbyś szczegółowo poznać naszą ofertę, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z niniejszym artykułem.

Depilacja laserowa – na czym polega

Depilacja laserem to nie tylko popularna, ale i najskuteczniejsza metoda depilacji. Tylko laser pozwala całkowicie pozbyć się niechcianego owłosienia i cieszyć się piękną, gładką skórą. Laser, przy pomocy wiązki emitowanego światła, skutecznie niszczy cebulkę włosa (wraz z korzeniem), nie uszkadzając przy tym skóry. Jest więc to zabieg nie tylko skuteczny, ale również całkowicie bezpieczny – nie powoduje podrażnień skóry i nie przerywa ciągłości naskórka. Dzięki temu metodę tą można stosować na każdej części ciała, również tych delikatnych, takich jak bikini, twarz czy pachy. Z depilacji laserem w naszym gabinecie może skorzystać każdy, w ofercie posiadamy: depilację twarzy, karku, pleców, ramion, nóg, pach, szpary pośladkowej czy też okolic bikini. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, oferując najkorzystniejsze rozwiązania i dobierając odpowiednie parametry lasera czy ilość zabiegów.

Jakie są zalety depilacji laserem

Depilacja laserem ma wiele zalet. Po pierwsze jest to jedyna forma depilacji, która pozwala raz na zawsze pozbyć się owłosienia. Kremy do depilacji, jednorazowe maszynki, wosk, pasta cukrowa czy depilatory dają jedynie krótkofalowe efekty. Co więcej mogą przyczyniać się do wrastających włosków, podrażnień na skórze czy nawet uczuleń. Zabiegi takie jak depilacja woskiem czy depilatorem są również bardzo bolesne i nieprzyjemne. Depilacja laserowa to również oszczędność czasu i pieniędzy. Już po kilku zabiegach widać satysfakcjonujące efekty! Jest to inwestycja na długie lata – przeliczając ile pieniędzy wydasz na inne metody depilacji, okaże się, że depilacja laserowa wychodzi znacznie taniej! Dzięki niej raz na zawsze pożegnasz się z maszynkami, co więcej – zawsze będzie gotowa na niespodziewane wyjście. Impreza z przyjaciółmi, wycieczka nad jezioro, basen? Nigdy więcej nie będziesz się tym martwić! Twoja skóra zawsze będzie wyglądać idealnie gładko, bez najmniejszego włoska. Depilacja laserowa jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, gdyż nie podrażnia i nie uszkadza skóry. Co więcej, dzięki nowoczesnym laserom, zabieg jest praktycznie bezbolesny i u większości osób nie powoduje żadnego dyskomfortu. Nowoczesne lasery posiadają głowice chłodzące, dzięki którym bez obaw możesz poddać się depilacji.

Przeciwwskazania do depilacji laserem

Mimo tego, że zabieg depilacji laserowej jest całkowicie bezpieczny, występuje kilka przeciwwskazań, które uniemożliwiają jego przeprowadzenie. Należą do nich: ciąża i karmienie piersią, przyjmowanie leków bądź ziół światłouczulających (należy je odstawić na miesiąc przed zabiegiem), zmiany wirusowe i bakteryjne (opryszczka, kurzajka), niektóre choroby skóry (bielactwo, rybia łuska, łuszczyca), a także nowotwór. Skóra (w miejscu zabiegu) nie może być również nadmiernie przesuszona i uszkodzona. Oczywiście nie musisz się obawiać – przed przystąpieniem do zabiegu, nasz wykwalifikowany personel przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad, aby wyeliminować ewentualne przeciwwskazania, a także poinformować Cię, w jaki sposób przygotować się do zabiegu depilacji laserem.

Nowoczesna technologia

W naszych klinikach korzystamy z najnowocześniejszych rozwiązań, które gwarantują bezpieczeństwo oraz uzyskanie najlepszych efektów. Kosmetyczny laser Soprano to holenderska technologia, generująca wysoką moc i skoncentrowaną wiązkę, co pozwala zapewnić lepsze, szybsze i dokładniejsze usuwanie owłosienia oraz bardziej kompleksowe leczenie. Laser diodowy Soprano nie jest ograniczony przez kolor skóry – zabiegi można wykonywać zarówno na jasnych jak i ciemniejszych karnacjach, co jest prawdziwą innowacją na rynku! Zabiegi są krótsze, bezbolesne i można wykonywać je nawet w lecie!

Laser nie tylko do depilacji

Nasze salony w Warszawie oferują nie tylko depilację laserową, ale również wiele innych zabiegów z wykorzystaniem lasera, w tym zabiegi lecznicze. Pracujemy wyłącznie na najlepszych, medycznych laserach, wykorzystując najnowocześniejsze technologie, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwo i satysfakcjonujące efekty. Nasi pracownicy posiadają odpowiednie kwalifikacje oraz są przeszkoleni w obsłudze lasera. Decydując się na zabiegi w którymś z naszych salonów, możesz być pewny, że trafisz w odpowiednie ręce. Każdy zabieg poprzedzony jest profesjonalną konsultacją, na której przeprowadzamy dokładny wywiad z Klientem, informujemy o przebiegu zabiegu, ewentualnych przeciwwskazaniach, a także o tym jak przygotować się do danego zabiegu. Jesteśmy pewni, że wizyta w naszych gabinetach będzie dla Ciebie bardzo przyjemna – zadbamy zarówno o Twój komfort, jak i bezpieczeństwo. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi zabiegami laserowymi.

Usuwanie przebarwień

Przebarwienia o problem, który dotyka wiele osób – zarówno kobiet, jak też mężczyzn. Przyczyną ich powstawania jest nadmierna produkcja melaniny. Bardzo często pojawiają się przy nadmiernej ekspozycji na słońce czy też w wyniku zmian hormonalnych. Mogą być również pozostałością po trądziku i chorobach skóry. Duże, widoczne przebarwienia i plamy na skórze często wyglądają nieestetycznie, nic więc dziwnego, że wiele osób szuka sposobów na to, by się ich pozbyć. Nie zawsze jest to proste, często nawet najlepsze kosmetyki nie radzą sobie z większymi przebarwieniami. Jak więc można się ich pozbyć? Mamy dla Ciebie skuteczne rozwiązanie! Medyczny laser, wykorzystywany w naszych salonach – w Warszawie – pozwala na skuteczną walkę z niedoskonałościami skóry. Laserowe leczenie przebarwień to zabieg całkowicie bezpieczny, wykonywany przez wykwalifikowany personel, dlatego nie trzeba się go obawiać. Laser diodowy emituje silne światło o odpowiedniej długości fal, które pochłaniane jest przez melaninę, co sprawia, że przebarwienia zostają usunięte. Zabieg jest szybki, praktycznie bezbolesny i nie dochodzi w nim do przerwania ciągłości skóry. Usuwanie przebarwień laserem to obecnie najszybsza i najskuteczniejsza metoda, która pozwala cieszyć się piękną skórą i raz na zawsze pozbyć się szpecących plam – na twarzy, dekolcie, ramionach czy dłoniach.

Laserowe leczenie trądziku

Laser z powodzeniem można też wykorzystywać w leczeniu trądziku. Te nieestetyczne zmiany skórne często pojawiają się u kobiet i mężczyzn w okresie dojrzewania, ale nie tylko. Wiele osób po 30 roku życia także boryka się z tym problemem. Można więc powiedzieć, że trądzik należy do najczęściej występujących chorób dermatologicznych. Powstaje na skutek nadmiernego wydzielania się łoju, co powoduje zatkanie przewodu odprowadzającego sebum. W efekcie na skórze pojawiają się stany zapalne, trądzik i zaskórniki. Czasami może nawet dojść do stanu zapalnego i pojawienia się krost, grudek, cyst czy torbieli ropnych. Trądzik do schodzenie, które ma tendencję do nawracania, a także pozostawiania po sobie ciężkich do usunięcia śladów – przebarwień i blizn. Dlatego tak ważne jest jego odpowiednie leczenie, na przykład przy użyci lasera. Emituje on różnego rodzaju światło, które ma pozytywny wpływ na skórę i procesy w niej zachodzące. Laserowe leczenie trądziku prowadzi do poprawy skóry na wielu płaszczyznach. Już po kilku zabiegach można zaobserwować ogólną poprawę cery, rozjaśnienie przebarwień, usunięcie blizn, zmniejszenie trądziku, zniwelowanie widoczności porów, zmniejszenie łojotoku, zniszczenie bakterii, które przyczyniają się do powstawania zmian trądzikowych czy wzmożenie produkcji kolagenu, odpowiedzialnego za jędrność i napięcie skóry. Serdecznie zapraszamy na bezpieczne i skuteczne leczenie trądziku laserem – z usługi tej skorzystasz w naszych salonach w Warszawie i .

Zamykanie naczynek

Pękające naczynka to nieestetyczny, często wstydliwy problem, który skutecznie potrafi zmniejszyć pewność siebie. Na rynku istnieje wiele metod usuwania i zamykania naczynek, jednak nie zawsze przynoszą one oczekiwane rezultaty. W naszym salonie w Warszawie oferujemy skuteczne zamykanie naczynek przy pomocy innowacyjnego lasera diodowego. Już po 3-4 zabiegach (w odstępie miesiąca) można zauważyć wyraźne, satysfakcjonujące efekty. Laser daje trwałe rezultaty, powodując, że naczynko zamyka się na stałe. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny, nie powoduje uszkodzenia skóry. Przed przystąpieniem do zabiegu, nasz wykwalifikowany pracownik przeprowadza konsultację, sprawdzając kolor, wielkość i głębokość widocznych naczynek, co pozwala na ustawienie odpowiednich parametrów lasera. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, dlatego laserowe usuwanie naczynek w naszym salonie to zabieg, który zawsze przynosi oczekiwane rezultaty.

Leczenie rumienia i likwidacja zmarszczek

Laserowe leczenie rumienia to kolejna usługa, którą znajdziesz w ofercie naszych salonów w Warszawie. Rumień na twarzy powstaje na skutek nadmiernego rozszerzania się naczyń krwionośnych. Jest to defekt kosmetyczny, który na ogół pojawia się przy chorobach skóry lub pod wpływem różnego rodzaju czynników drażniących. Laser jest obecnie najskuteczniejszą metodą na pozbycie się rumienia. Ponadto jest to szybka i skuteczna metoda odmładzająca, która pozytywnie wpływa na regenerację skóry, jej odmłodzenie i rewitalizację zmarszczek.

Laserowe odmładzanie skóry

Zabiegi laserem stymulują produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się napięta, zregenerowana i wyraźnie odmłodzona. Przy użyciu nowoczesnego lasera diodowego, można poprawić kondycję skóry – jej gęstość, koloryt i elastyczność. Laserowe odmładzanie skóry wykonywane w naszym gabinecie, to świetny sposób, by nadać skórze blask, a także zminimalizować oznaki starzenia się, drobne zmarszczki czy przebarwienia. Po zabiegu skóra jest widocznie gładsza i zyskuje świeższy, młodszy wygląd. Skóra starzeje się już od 30go roku życia – to właśnie wtedy zmniejsza się produkcja kolagenu i elastyny, pojawiają się pierwsze zmarszczki, kurze łapki czy utrata jędrności. Laserowy lifting twarzy to zabieg dla każdego, kto dostrzega u siebie właśnie takie objawy. Ten bezinwazyjny zabieg zmniejsza widoczność zmarszczek i zapobiega powstawaniu kolejnych, poprawia napięcie skóry oraz wpływa na przywrócenie bardziej wyrazistego owalu twarzy. Efekty widoczne są już po 1 zabiegu! Mimo tego, że zabieg jest całkowicie bezpieczny, istnieją pewne przeciwwskazania do zabiegu, takie jak: ciąża, karmienie piersią, choroby skóry (opryszczka, bielactwo), przyjmowanie leków lub ziół światłouczulających, świeża opalenizna czy nowotwór.

dlaczego warto skorzystać z naszych usług

Oferta naszych salonów w Warszawie jest niezwykle bogata i bardzo atrakcyjna. Wykorzystując najlepszy laser kosmetyczny Soprano, jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania każdego z naszych Klientów. Jednak obszerna oferta zabiegowa to nie wszystko. Nasz salon to renomowany i profesjonalny gabinet, który przykłada ogromną wagę do zadowolenia oraz bezpieczeństwa Klientów. Posiadamy wieloletnie doświadczenie oraz wysokie kwalifikacje, które nieustannie pogłębiamy. Nasi pracownicy dbają o swój rozwój zawodowy, nieustannie szkoląc się, dzięki czemu możemy świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Bez względu na to, jaki zabieg wybierzesz – depilację laserową, zamykanie naczynek na nogach, fotoodmładzanie czy usuwanie trądziku laserem – możesz być pewny, że uzyskasz satysfakcjonujące efekty oraz spotkasz się z profesjonalnym podejściem do Klienta.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin w naszych salonach! W Warszawie znajdziesz nas tuż przy Złotych Tarasach – na al. Jerozolimskiej 87 w centrum medycznym BEST MED. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, możesz skontaktować się z nami telefonicznie, mailowo lub przez formularz na stronie. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *