Kategorie
Depilacja całego ciała Depilacja Laserowa - Warszawa

Zalety epilacji

Nasz salon  posiada wieloletnie doświadczenie w skutecznym usuwaniu owłosienia. Mimo tego, że laserowe usuwanie włosów cieszy się coraz większym zainteresowaniem, wciąż wiele osób, nie wie, jak wygląda ten zabieg, komu jest dedykowany i jakie są jego efekty. Pojawia się wiele pytań, dlatego dziś zachęcamy Cię do zapoznania się z naszym artykułem. Znajdziesz tu odpowiedzi na wiele nurtujących pytań, a także informacje o pozostałych usługach oferowanych przez nasz gabinet.zalety depilacji laserowej

Zalety

Czym jest melanina? Zanim przejdziemy do opisu zabiegu, warto poznać odpowiedź na zasadnicze pytanie. Słowo melanina pochodzi od greckiego „melas”, oznaczającego „brązowy”. Jest to ciemny pigment występujący w skórze właściwej i naskórku, produkowany przez komórki zwane melanocytami. To właśnie ona odpowiada przede wszystkim za kolor skóry, oczu czy włosów. U ludzi wyróżniamy 3 rodzaje melaniny: neuromelaninę, feomelaninę i eumelaninę.

Jakie zjawisko zachodzi podczas laseroterapii? Przy zabiegu laseroterapii występuje zjawisko zwane selektywną fototermolizą. Jest to proces niszczenia cebulek włosów poprzez lasera. Wiązka światła kierowana jest na skórę. Energia świetlna jest wchłaniana przez melaninę, która znajduje się w cebulkach włosowych. Tam zamieniana jest w ciepło, które niszczy cebulkę odpowiedzialną za wzrost włosa. Działanie lasera koncentruje się wyłącznie na melaninie, dlatego nie uszkadza komórek skóry. Światło absorbowane jest wyłącznie przez włos, a nie tkanki.

Depilacja Laserowa 1

Zalety 

Laserowe usuwanie włosów jest nieinwazyjną metodą usuwania owłosienia i niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim jest to jedyna znana metoda, która pozwala raz na zawsze zwalczyć problem niechcianych włosków. Zapewnia trwałe rezultaty i jest bardzo skuteczna w usuwaniu owłosienia z dużych części ciała, takich jak nogi czy plecy. Zalety z laseroterapii to także:

 • gładka, piękna skóra,
 • eliminacja podrażnień, zaczerwienień i wrastających włosków,
 • oszczędność czasu i pieniędzy,
 • komfort i uczucie pewności w każdej sytuacji,
 • łatwe i bezbolesne usunięcie włosków z delikatnych okolic (bikini, twarz, pachy),
 • większa higiena, ograniczenie rozwoju bakterii.

Zalety korzystania:

Trwałe utrzymujące się efekty – jest to jedna z największych zalet , ponieważ daje długotrwałe rezultaty w porównaniu z tradycyjnymi metodami usuwania owłosienia, a efekty utrzymują się nawet na długie lata, jeśli odpowiednio o to zadbamy. Jedynie epilacja laserowa może trwale usunąć włoski, ponieważ emitowana jest energia świetlna, która absorbuje melaninę zawartą w mieszku włosowym, które następnie przekształca się w energię cieplną tym samym uszkadzając termicznie komórki odpowiedzialne za wzrost włosa. W konsekwencji włoski nie odrastają.

Szybkość i skuteczność zabiegu – decydując się na laseroterapię, należy wykonać serię zabiegową, aby w pełni cieszyć się gładką skórą, średnio wykonuje się od 4-10 zabiegów, w odstępie co 4 – 6 tygodni, jednak sam zabieg nie trwa długo i czas jego trwania zależy od partii, która jest poddana epilowaniu. Efekty jak już wcześniej wspomniano widać już po pierwszym zabiegu, ponieważ włoski redukują się do 30%.

Bezpieczeństwo – w naszym salonie zabiegi wykonują osoby odpowiednio przeszkolone, które posiadają doświadczenie oraz operują wiedzą potrzebną do wykonania zabiegu. Przed przystąpieniem do procedury, nasi specjaliści wykonują dokładny wywiad z klientem, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania oraz przekazać istotne informacje dotyczące laseroterapii.

Oszczędność czasu oraz pieniędzy – poddając się zabiegowi zaoszczędzasz czas, który przeznaczasz na dokładne golenie włosków pod prysznicem, które wymaga ciągłego powtarzania tej procedury. Poddając się laseroterapii inwestujesz w efekty długoterminowe, które przynoszą oszczędność czasu oraz pieniędzy, które regularnie należy przeznaczać na zakup urządzeń do depilowania lub zabiegów dających krótkotrwałe efekty.

Delikatna, gładka skóra – z każdym zabiegiem, włoski odrastają bardziej delikatne, a skóra staje się delikatna i gładka pozbawiona podrażnień oraz znacząco zmniejsza problem wrastających włosków, które mogą powodować blizny. To z kolei wpływa na lepsze samopoczucie oraz zwiększa pewność siebie.

Laserowe usuwanie włosów to najskuteczniejsza metoda ze wszystkich, które dostępne są na rynku. Zabieg nie tylko przyczynia się do redukcji niechcianego owłosienia, ale również uwalnia od problemów dermatologicznych w postaci zjawiska zapalenia mieszków włosowych, podrażnień po goleniu czy zjawiska wrastania włosów. Dzięki tego rodzaju zabiegom zwiększa się pewność siebie, kobiecość oraz chęć eksponowania ciała (basen, siłownia, plaża). Ponadto zwiększa się oszczędność czasu w toalecie porannej bądź wieczornej, a także komfort każdego dnia oraz wygoda. Bez wątpienia laseroterapia należy do najskuteczniejszych rozwiązań w temacie usuwania niechcianego owłosienia.

Czy laseroterapia wyklucza z aktywności fizycznej?

Jest to zabieg, na który decydując się należy nie tylko odpowiednio się przygotować, ale również, ale brać pod uwagę również inne czynniki. Mowa tu między innymi o czynność związanych z uprawieniem sportu oraz szeroko pojętej aktywności fizycznej.

Bezpośrednio po laseroterapii, kiedy skóra posiada zwiększoną wrażliwość, jest podrażniona, a mieszki włosowe lekko opuchnięte nie zaleca się wykonywać gorących kąpieli, wybierać się do sauny, a także korzystać z takich miejsc ja pływalnie czy siłownia.

Miejsca te, ze względu na wysoką temperaturę czy chlorowaną wodę, mogą spowodować dodatkowe podrażnienie naskórka. Po ustąpieniu zmian na skórze bez żadnego problemu można wrócić do aktywności fizycznej.

To zabieg, który nie ogranicza klienta w codziennym życiu. Warto jednak bezpośrednio po zabiegu nieco od niej odstąpić, aby nie wywołać większych zmian na skórze. Najbardziej istotne są pierwsze dni, tuż po laseroterapii. W dalszym odstępie czasu można być aktywnym, bez żadnych ograniczeń.

Zabiegi tego rodzaju wpływają na wiele aspektów naszego życia, jednak czy wpływają również na naszą kobiecość?

To obecnie najskuteczniejsze rozwiązanie w osiągnięciu gładkiej oraz zadbanej skóry całego ciała. Pozwala w sposób skuteczny pozbyć się niechcianego owłosienia. Dzięki skupionej wiązce światła jaką wykorzystuje laser diodowy Soprano zabieg trwale niszczy mieszki włosowe prowadząc do samoistnego wysuwania się z nich włosów. Oprócz tego dochodzi do termicznego uszkodzenia cebulek włosowych, dzięki czemu włosy wypadają wraz z całą strukturą.

Laseroterapia to zabieg, który należy wykonywać w serii zabiegowej. Obejmuje ona 6-8 wizyt w odstępach 4-6 tygodni. Warto podkreślić, że zabiegi laseroterapii nie gwarantują efektów do końca życia. W związku z tym zaleca się wykonywanie tak zwanych zabiegów przypominających, podtrzymujących efekt całej serii, raz do roku.

Czy laseroterapia wpływa na naszą kobiecość?

Gładkie, zadbane ciało bez owłosienia, które kiedyś często stanowiło przyczynę wstydu, ograniczeń oraz nieśmiałości pozytywnie wpływa na kobiecą psychikę.

Dzięki regularnie wykonywanym zabiegom laseroterapii skóra całego ciała zyskuje lepszą jakość, co za tym idzie wygląd oraz przyjemność jej dotyku. Aspekty te przekładają się w dużym stopniu na pewność siebie, a także kobiecość. Dzięki zadbanej skórze chętniej eksponujemy ciało. Ponadto wpływa to również na otwartość oraz spontaniczność w działaniu. Dzięki zabiegom kobiety przestają czuć się ograniczone przez własne kompleksy jakim jest owłosienie oraz gorsza kondycja skóry nimi wywołana.

Laseroterapia to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla kobiet chcących wpłynąć pozytywnie na swoją kobiecość. Warto podkreślić, że pozostałe metody usuwania niechcianego owłosienia dostępne na rynku nie gwarantują tego, co niesie za sobą laseroterapia

Jakie jeszcze inne zabiegi oferuje gabinet?

Nasz gabinet w Warszawie specjalizuje się nie tylko w usuwaniu włosków laserem. Posiadamy bardzo bogatą ofertę zabiegową. W naszej klinice wykonujemy również:

 • laserowe zamykanie naczynek,
 • leczenie trądziku laserem
 • usuwanie przebarwień,
 • odmładzanie skóry,
 • likwidacja zmarszczek i leczenie rumienia.

Czy usuwanie przebarwień laserem jest skuteczne?

Często wybieraną usługą w naszym salonie jest usuwanie przebarwień i leczenie trądziku. Przebarwienia, czyli ciemniejsze plamy, to zaburzenia w kolorycie skóry, występujące u wielu osób. Dzieje się tak przez nieprawidłowo funkcjonujące melanocyty. Światło lasera pochłania melaninę, co pozwala na szybkie usunięcie plam pigmentacyjnych – na dekolcie, twarzy, ramionach czy dłoniach. To krótki, bezpieczny i bezinwazyjny zabieg, podczas które nie występuje przerwanie ciągłości naskórka.

Jak wygląda leczenie trądziku?

Leczenie trądziku to jedna z najnowocześniejszych i jednocześnie najskuteczniejszych metod walki z trądzikiem. Gdy inne metody zawodzą – warto zdecydować się właśnie na laser. Podczas zabiegu ogrzewane są wierzchnie warstwy skóry. W efekcie dochodzi do zniszczeniu bakterii beztlenowych, które odpowiedzialne są za problemy skórne. Laser skutecznie rozprawi się nie tylko z trądzikiem, ale również bliznami potrądzikowymi czy przebarwieniami. Leczenie trądziku w Warszawie to skuteczna metoda, która daje doskonałe efekty w krótkim czasie. Wystarczy już 5 – 8 zabiegów, aby cieszyć się zdrową, gładką skórą.

Depilacja Laserowa 5

Na czym polega  fotoodmładzanie?

Usuwanie zmarszczek to zabieg dedykowany osobom z wiotką, mało elastyczną skórą, na której widać pierwsze oznaki starzenia. Bruzdy, zmarszczki, brak jędrności skóry – dzięki laserowi można znacząco poprawić jej stan. W naszym salonie korzystamy z nowoczesnego lasera diodowego, emitującego skupioną wiązkę światła o określonej długości. Efektem jest silne stymulowanie procesów odnowy, które wpływają na rewitalizację i regenerację skóry. Dochodzi do przebudowy włókien kolagenowych i elastynowych, zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny w skórze. Po zabiegu widzimy wyraźną poprawę kondycji skóry, jej gęstości, elastyczności, a także kolorytu.

Jak wygląda leczenie rumienia?

Rumień to zaczerwienienie na twarzy, które powstaje przez nadmiernie rozszerzone naczynka krwionośne. Jest to defekt kosmetyczny, z którym boryka się wiele osób, często pojawia się podczas różnych czynników drażniących (ciepło, zimno) lub chorób skóry. Leczenie rumienia laserem jest jedną z najskuteczniejszych metod zwalczania tego problemu. Podczas zabiegu wysoka temperatura uszkadza melaninę, co prowadzi do domknięcia naczynek, dzięki czemu zaczerwienienie skóry jest mniej widoczne. Koloryt cery zostaje ujednolicony i przybiera ona naturalny, ujednolicony wygląd.

Jak zarezerwować wizytę?

Rezerwacji wizyty w naszym warszawskim salonie możesz dokonać:

 • telefonicznie,
 • wypełniając formularz dostępny na stronie,
 • przez aplikację BOOKSY, w której znajdziesz całą ofertę i cennik poszczególnych usług.

Laseroterapia  zdominowała pozostałe metody usuwania niechcianego owłosienia występujące na rynku, a więc zabieg woskiem, depilatorem, tradycyjną maszynkę do golenia czy pastę cukrową. Co warto więc wiedzieć na temat laserowego usuwania włosów?

Laseroterapia  należy do najnowszych rozwiązań trwałego usuwania owłosienia. Zabiegi tego rodzaju pozwalają skutecznie i trwale pozbyć się włosów z każdego miejsca na ciele. Odpowiednia długość światła obejmująca 840 i 910 nm dociera na głębokość cebulki włosa prowadząc do jej termicznego uszkodzenia. Efektem tego zjawiska jest samodzielne wysuwanie się włosów z mieszków włosowych, co z każdym wykonanym zabiegiem zwiększa gładkość oraz poprawia wygląd skóry.

Laseroterapia to dziedzina zabiegów, którą wykonuje się w odpowiednich ilościach w serii. Ponadto ważnym czynnikiem jest również regularność ich wykonywania. Brak ich obu zaburzy rezultaty płynące z laseroterapii lub zaprzepaści je w całości.

Laseroterapia  to zabieg, który stanowi doskonałą profilaktykę dla skóry w temacie, który często pojawia się wśród pań. Należy do nich zapalenie mieszków włosowych, podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji, a także wrastające włosy.

Zabiegi te pozwalają nie tylko uwolnić się od stosowania tradycyjnych metod, ale również w pozytywnym znaczeniu wpływają na kobiecą psychikę. Zwiększają pewność siebie, a także kobiecość u pań, które przez niewłaściwy stan skóry mogą mieć ją obniżą lub posiadać dyskomfort w eksponowaniu własnego ciała.

Laseroterapia to dotychczas najlepsza forma usuwania zbędnego owłosienia w sposób trwały. Zapewnia efekty gładkiej oraz zadbanej skóry na lata. Dzięki tego rodzaju zabiegom możemy cieszyć komfortem zadbanego ciała każdego dnia, a także w sytuacjach, które tego wymagają np. uprawianie sportu czy wypoczynek na wakacjach. Bez wątpienia jest to jedna z najlepszych metod spośród wszystkich dostępnych na rynku. Warto jednak podkreślić, że laseroterapia w Warszawie nie zapewnia efektów do końca życia. Po serii zabiegowej zaleca się wykonanie tak zwanego zabiegu przypominającego, który ma za zadanie utrzymanie efektów całej serii. Pamiętając o nim rezultaty w postaci gładkiej skóry bez żadnych problemów dermatologicznych utrzymają się przez długie lata.

Laseroterapia należy do najskuteczniejszych metod pozwalających pozbyć się niechcianego owłosienia w sposób trwały. Metoda stanowi obecnie najskuteczniejszy sposób na osiągnięcie gładkiej oraz zadbanej skóry całego ciała.

Laseroterapia to zabieg, który stanowi nowoczesne rozwiązanie w temacie usuwania niechcianego owłosienia. Laser kosmetyczny Soprano wyposażony jest w trzy wiązki światła, które się wzajemnie uzupełniają. Dzięki skupionej wiązce światła jaką emituje głowica lasera, która dociera na głębokość skóry właściwej do cebulki włosa, prowadzi do jej termicznego uszkodzenia. Zarówno cebulka jak i brodawka włosa zostaje trwale uszkodzona przez co nie dochodzi do jego odbudowy. Laseroterapia oprócz stopniowej redukcji włosów powoduje także osłabienie struktury włosów, a także spowolnienie procesu ich wzrostu. Epilacja laserowa to innowacyjna metoda trwałego usuwania owłosienia na naszym ciele. Jej główną zaletą są długoterminowe efekty, które pozwalają na oszczędność czasu oraz zniwelowanie podrażnień po goleniu, które mogą towarzyszyć przy tradycyjnych sposobach depilowania ciała.
Epilacja laserowa staje się coraz bardziej znaną metodą na pozbycie się włosków. W poniższym artykule przedstawimy najczęściej występujące wątpliwości przed udaniem się na zabieg oraz postaramy szczegółowo na nie odpowiedzieć.

Warto wziąć pod uwagę fakt, że laseroterapia nie gwarantuje efektów do końca życia. Po przeprowadzeniu całej serii zabiegowej zaleca się przeprowadzenie tak zwanego zabiegu przypominającego podtrzymującego efekt całej serii.

Jakie procedury stosowane są w naszym gabinecie 

Aby zapewnić swoim klientkom i klientom maksimum komfortu oraz poczucie, że mogą u nas bez obaw poddawać się ulubionemu zabiegowi trwałej redukcji owłosienia laserem i nie tylko, stosujemy się do wszelkich wymaganych prawem procedur.

Standardem jest także dezynfekowanie dłoni. Pracownicy dokładnie myją i oczyszczają ręce przed i po każdym zabiegu, a także w przerwach między kolejnymi umówionymi wizytami. Płyny do dezynfekcji dłoni stoją także przy wejściu do gabinetu i w kilku innych miejscach, aby odwiedzające nas osoby miały do nich łatwy dostęp i mogły w nich korzystać tak często, jak zechcą.

Jak jeszcze chronimy siebie i innych?

W gabinetach kosmetycznych, w których wykonuje się różnego rodzaju zabiegi z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, niezwykle ważne jest nie tylko dbanie i higienę osobistą pracowników, ale też regularne odkażanie urządzeń stosowanych podczas pracy. My w tym celu wykorzystujemy bardzo silne i skuteczne środki, dzięki czemu efekt jest gwarantowany. Co więcej, regularnie wietrzymy też wszystkie pomieszczenia, bo wymiana powietrza w gabinetach jest także wyjątkowo ważna dla zachowania bezpiecznych warunków.

Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób może mieć obawy przed korzystaniem z zabiegów takich jak laseroterapia w okresie pandemii. My ze swojej strony staramy się robić wszystko, aby było u nas bezpiecznie i aby w reżimie sanitarnym móc dalej robić to, co robimy najlepiej. jest najlepsza okazja by w końcu poddać się zabiegom, o których myślało się od dawna. W przypadku pytań czy wątpliwości – służymy pomocą.

Czy po zabiegu mogę korzystać z innych form depilacji np. Woskowania lub wyrywania włosków pęsetą?

Woskowanie oraz używanie pęsety skutkuje wyrywaniem włosków wraz z cebulką. Wiązka światła , aby móc skutecznie go usunąć musi penetrować w głąb włosa, czyli komórki, które odpowiadają za jego wzrost, stad usunięcie włoska z cebulką, wpłynie negatywnie na efekt. Zabieg woskiem, pastą cukrową czy wyrywanie włosków pęsetą jest bezwzględnym przeciwwskazaniem i należy zaprzestać tej metody na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem.

Laseroterapia coraz częściej wybierana jest wśród kobiet jak i mężczyzn spośród wszystkich innych metod usuwających niechciane owłosienie. Czy włókniaki stanowią przeciwwskazanie do przeprowadzenia tego rodzaju zabiegów?

Laseroterapia należy obecnie do najskuteczniejszych metod dostępnych na rynku. Dzięki zastosowaniu skupionej wiązki światła o długości 840 i 910 nm pozwala w sposób trwały pozbyć się niechcianego owłosienia. Podczas zabiegu w bezpośrednim kontakcie ze skórą energia świetlna emitowana przez głowicę urządzenia przekształca się w energię świetlną prowadząc do trwałego uszkodzenia cebulek włosa. Wynikiem tego jest stopniowe wypadanie włosów z każdym przeprowadzonym zabiegiem w ilości około 30%.

Mimo że usuwanie włosków laserem jest szybkim i nieinwazyjnym zabiegiem, jednak w celu jej bezpiecznego wykonania należy wykluczyć ważne przeciwwskazania. Czy wśród nich wyróżnia się włókniaki?

Włókniaki to zmiany skórne o łagodnym charakterze nowotworowym. Swoją postacią przypominają małe guzki lub krosty. Przyczyną ich powstawania jest zwiększone namnażanie się komórek tkanki łącznej (fibroblastów). Warto podkreślić, że w wyniku zwiększania swoich rozmiarów zmiana nie zwiększa swojej złośliwości, w związku z tym nie stanowi zagrożenia dla życia człowieka.

Włókniaki nie stanowią bezwzględnego przeciwwskazania do wykonania trwałego usuwania włosków laserem. Ze względu na różny rozmiar włókniaków, a także ich strukturę (twardą, miękką) należy pominąć miejsce, gdzie występują zmiany. W celu całkowitego upewnienia się, warto wcześniej odbyć konsultację z lekarzem specjalistą i skontrolować włókniaki.

Mimo że usuwanie włosów laserowo to zabieg bezpieczny istnieją pewne przeciwwskazania do jej wykonania. Wśród nich występują różnego rodzaju choroby skóry czy nowotwory. Włókniaki jednak nie należą do zmian o charakterze złośliwych nowotworów, dlatego też nie stanowią przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Warto jednak w trakcie zabiegu omijać tego rodzaju zmiany, aby intensywne światło nie oddziaływało na tego rodzaju zmiany.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Usuwanie owłosienia laserem jest coraz częściej wybierana przez osoby, które chcą trwale pozbyć się owłosienia. Jednorazowe maszynki, wosk czy kremy dają bardzo krótkotrwałe efekty, a także przyczyniają się do podrażnień, problemów skórnych i wrastających włosków. Nic więc dziwnego, że usuwanie owłosienia laserem jest dziś tak popularne. Ale czy laseroterapia rzeczywiście daje trwałe efekty? Jak długo utrzymuje się rezultat? I czy zabieg trzeba powtórzyć, np. po kilku latach?

Czy daje trwałe efekty? Dzięki usuwaniu owłosienia laserem można skutecznie zniszczyć macierz, czyli cebulkę włosa, odpowiadającą za ich wzrost. Laser wytwarza wiązkę światła, która następnie zamienia się w ciepło. Jest ono pochłaniane przez melaninę – barwnik znajdujący się we włosie. Jest więc to skuteczny i bardzo efektywny zabieg. Oczywiście, aby zauważyć widoczne rezultaty, konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Jeden zabieg niestety nie sprawi, że włoski magicznie znikną. Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie, podczas konsultacji. Możesz się na nią umówić, korzystając z naszego formularza. Wystarczy wpisać swoje imię i numer telefonu, a my oddzwonimy do Ciebie i zaprosimy Cię na wizytę

Jak długo utrzymuje się rezultat?

Usuwanie włosków laserem rzeczywiście potrafi sprawić, że nasze włoski nie będą odrastać nawet przez kilka czy kilkanaście lat. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, aby cieszyć się trwałym rezultatem należy wykonać przynajmniej kilka zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych. Efekt jest kwestią indywidualną i zależy od wielu czynników, takich jak:

 • uwarunkowania genetyczne,
 • grubość, gęstość i kolor owłosienia,
 • kwestie indywidualne organizmu,
 • gospodarka hormonalna.

Nie ulega jednak wątpliwości, że usuwanie owłosienia laserem daje spektakularne i trwałe efekty na lata. Pamiętaj jednak, że również i ta metoda ma pewne przeciwwskazania. Zanim więc umówisz się na wizytę, sprawdź, czy możesz bezpiecznie poddać się zabiegowi. Do przeciwwskazań należy między innymi: ciąża, choroby nowotworowe, bielactwo, świeża opalenizna czy przyjmowanie leków i ziół światłouczulającyh. Więcej na ten temat mówimy w filmiku, zachęcamy do obejrzenia.

Czy zabieg należy powtarzać?

Po serii zabiegów nasza skóra będzie piękna i gładka – bez żadnego włoska. Efekt „gładkiej skóry” może utrzymać się nawet przez kilka lat. Jednak tu również duże znaczenie mają indywidualne preferencje. U niektórych osób mogą pojawić się pojedyncze, cienkie włoski. Dlatego też zaleca się wykonywanie zabiegów przypominających. Zazwyczaj taki zabieg wykonuje się raz na rok, a czasem nawet rzadziej. Wszystko zależy od naszego organizmu, hormonów czy struktury włosa. Taki zabieg przypominający trwa krótko i nie wiąże się z dużym kosztem, cennik 

Warto dodać, że ciemne i cienkie włoski usuwają się szybciej niż jasne lub grube i gęste. W wypadku hirsutyzmu czy po prostu bardzo gęstego owłosienia, może być potrzebnych dużo zabiegów. Średnio kobiety potrzebują koło 8-10 wizyt ale komuś może wystarczyć 2/3 zabiegi jeśli ma mało włosków, delikatne i ciemne, a ktoś inny może potrzebować np kilkanaście, jeśli ma jaśniejsze włoski lub bardzo gęste.

Czy laserowe usuwanie włosów jest na zawsze? Zastanawiasz się nad usuwaniem owłosienia laserem, ale nie wiesz, jakich efektów się spodziewać? Czy zabieg rzeczywiście daje trwałe rezultaty? Czy jest bezpieczny? A może wywołuje niepożądane efekty uboczne? W tym artykule rozwiejemy Twoje wątpliwości!

Dlaczego warto skorzystać? Nie ulega wątpliwości, że zabieg niesie za sobą wiele korzyści. Po pierwsze wpływa na dużą oszczędność czasu. Decydując się na laseroterapię, nie musimy już codziennie golić się maszynką, która nie tylko daje krótkotrwałe rezultaty, ale również szkodzi naszej skórze. Możemy raz na zawsze zapomnieć o wizytach w salonie  wosk czy pastę cukrową. To także duża oszczędność pieniędzy. Jednorazowe maszynki, pianki i kremy do golenia, wizyty u kosmetyczek – w ciągu całego swojego życia wydajemy na to mnóstwo pieniędzy! Usunięcie włosów laserem to ogromna wygoda. Możemy cieszyć się gładką i piękną skórą bez podrażnień i wrastających włosków. Ale czy są to trwałe rezultaty?

Czy jest trwała?

Mamy dla Ciebie świetną wiadomość! Usuwanie owłosienia laserem daje trwały efekt na lata! Co więcej, jest to obecnie jedyna znana metoda, która daje tak trwałe i spektakularne efekty!

Wykorzystywany jest specjalistyczny laser, który emituje wiązkę światła. Zamienia się ona w ciepło, które jest pochłaniane przez melaninę – barwnik, znajdujący się we włosie. Dzięki temu skutecznie niszczy macierz, odpowiedzialny za wzrost włosa. To właśnie dzięki temu usuwanie włosów laserem jest tak efektywne. Oczywiście nie oznacza to, że przez całe nasze życie nie pojawi się na skórze ani jeden włosek. Nawet po wykonaniu serii zabiegów, mogą pojawić pojedyncze, drobne, bardzo cienkie i jasne włoski. Są one jednak praktycznie niewidoczne. Dlatego zaleca się wykonanie zabiegu przypominającego – raz na pół roku lub raz na rok. Kwestia ta jest oczywiście indywidualna i zależy od wielu czynników.

 czy jest bezpieczna?

Nowoczesne lasery są całkowicie bezpieczne dla skóry, uszkadzają jedynie sam włos. Można więc bez obaw skorzystać z zabiegu. Efekty uboczne występują bardzo rzadko. Świeżo po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona, ale podrażnienie znika zazwyczaj po kilku godzinach. Korzystając z zabiegów w naszym salonie możesz czuć się bezpiecznie – zabieg przeprowadzają wykwalifikowani specjaliści.

Czy depilacja laserowa jest na zawsze

Ile kosztuje usuwanie owłosienia laserem?

Wiesz już, że laseroterapia to zabieg skuteczny i efektywny. A ile kosztuje? Ceny zależą przede wszystkim od obszaru. W naszym salonie w Warszawie przygotowaliśmy dla Ciebie atrakcyjną ofertę. Sprawdź nasze promocje i zniżki. Zachęcamy do wypełnienia formularza i pozostawienia swojego imienia oraz numeru telefonu. Oddzwonimy oraz opowiemy Ci więcej o naszym salonie i usługach.

 Z zabiegu chętnie korzystają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Czy wiesz, na czym polega zabieg? Ile zabiegów trzeba wykonać, by cieszyć się piękną i gładką skórą? Jaki jest koszt depilacji? Odpowiadamy!

Na czym polega?

Zanim przejdziemy do tematu ilości zabiegów, które trzeba wykonać, omówimy pokrótce samą metodę. Warto wiedzieć, że usuwanie owłosienia laserem to jedyna trwała metoda na pozbycie się niechcianych włosków. Żadna inna metoda nie da tak spektakularnych efektów – ani maszynką, woskiem czy pastą cukrową.

Podczas laseroterapii wykorzystuje się nowoczesne lasery. Są inteligentne, precyzyjne i przede wszystkim bezpieczne dla skóry. Laser wytwarza określoną wiązkę światła, która zamieniania jest na energię cieplną. Wiązka lasera pochłaniana jest przez melaninę zawartą w mieszku włosowym. W ten sposób dochodzi do bezpowrotnego zniszczenia cebulki włosa. Metoda ta jest bezinwazyjna – dochodzi wyłącznie do zniszczenia włosa, podczas zabiegu nie uszkadza się komórek skóry.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rodzajów laserów stosowanych, zapraszamy do obejrzenia filmiku, w którym szczegółowo poruszamy ten temat:

Ile zabiegów trzeba wykonać?

Obecnie usuwanie włosów laserem jest zabiegiem na porządku dziennym. To nie tylko chwilowa moda, ale skuteczny sposób na pozbycie się włosków i zadbanie o swoją skórę. Trwałe usunięcie owłosienia wiąże się z higieną, komfortem i wygodą na co dzień. Koniec z marnowaniem czasu, codziennym goleniem nóg, wrastającymi włoskami i podrażnieniami skóry!

Przejdźmy więc do głównego tematu naszego artykułu: ile zabiegów trzeba wykonać, aby cieszyć się gładką skórą bez żadnego włoska? Jeden czy dwa zabiegi z pewnością nie wystarczą. Niezbędne jest przeprowadzenie całej serii. Na szczęście cały proces nie trwa długo, a ceny są depilacji są bardzo przystępne – sprawdź sam. Już po pierwszym zabiegu możesz zauważyć pierwsze efekty i przerzedzenie włosków.


Od czego zależy ilość zabiegów?

Ciężko jednoznacznie określić ilość potrzebnych zabiegów, gdyż jest to uwarunkowane wieloma czynnikami. Dlatego najlepiej udać się na konsultację do gabinetu depilacji. Tam trafimy w ręce wykwalifikowanego specjalisty, który przybliży nam proces całego zabiegu, opowie o wskazaniach i przeciwwskazaniach oraz oceni stan włosków. Jeśli interesuje Cię konsultacja i zabieg w Warszawie, zachęcamy do wypełnienia formularza, w którym wystarczy tylko podać swoje imię i numer telefonu.

Ilość potrzebnych zabiegów jest kwestią indywidualną. Zależy między innymi od:

 • obszaru, w którym wykonywany jest zabieg,
 • rodzaju, grubości włosa i jego koloru,
 • gęstości włosków.

W przypadku obszaru ciała z rzadkim ale ciemnym zarostem (np. pojedyncze ale ciemne włosy na twarzy lub nogi, jeśli zarost nie jest bardzo gęsty) wystarczy kilka zabiegów, by cieszyć się trwałym efektem. Włoski na twarzy są cienkie, często ciemne i jest to zazwyczaj delikatny meszek, dlatego ich usunięcie powinno trwać zdecydowanie szybciej niż np. bikini (gdzie włosy są bardzo gęste). Warto pamiętać o zasadzie, że im ciemniejszy włosek oraz im rzadsze owłosienie, tym szybciej osiągniemy upragniony rezultat. Im włoski jaśniejsze, lub gęstsze oraz grube tym trudniej je usunąć. Najłatwiej usuwają się włoski ciemne ale cienkie. Najtrudniej takie, które są całkowicie pozbawione pigmentu np. siwe.

Popularne mity i ważne informacje

Sposobów na walkę z niechcianym owłosieniem jest dziś bardzo wiele. Jedne należą do mniej skutecznych, inne bardziej. Niektóre są całkowicie bezbolesne, inne z kolei powodują ból czy dyskomfort. W niniejszym artykule omówimy najbardziej popularne metody– ich wady oraz zalety, a także rozwiejemy najpopularniejsze mity związane z usuwaniem owłosienia.

Maszynką

Najbardziej popularnym i jednocześnie szybkim sposobem na usuwanie owłosienia jest skorzystanie z maszynki jednorazowej. Jej zaletą jest łatwa dostępność i niska cena – jednorazowe maszynki znajdziemy w każdym sklepie. Jeśli jednak policzymy ile pieniędzy w ciągu całego swojego życia wydajemy na maszynki, będziemy zaskoczeni tym, jak dużą kwotę uzyskamy! Golenie maszynką nie jest niestety skuteczną i trwałą formą usuwania owłosienia. Maszynka jedynie „ścina” włoski. Często już następnego dnia zauważamy małe, nieprzyjemnie kłujące włoski, które znów trzeba usuwać. Ponadto golenie maszynką podrażnia skórę, na której często pojawiają się czerwone, bolące krostki. Przyczynia się również do pojawiania się wrastających włosków.

Depilator elektryczny

Stosowanie depilatora elektrycznego pozwala osiągnąć efekt całkowicie gładkiej skóry. Posiada on ostrza, które obracają się a bardzo szybkim tempie, łapiąc włos u nasady i wyrywając go wraz z cebulką. Minusem tej metody jest niestety ból – używanie depilatora nie należy do najprzyjemniejszych. Efekty utrzymują się od 2 do 5 tygodni. Z depilatora nie każdy może jednak korzystać – przeciwwskazaniem są żylaki oraz cienka skóra ze skłonnościami do podrażnień.

Depilator IPL

Depilator IPL to sprzęt do użytku domowego, który wysyła pojedynczą wiązkę światła laserowego o dokładnie określonej długości, wskutek czego włoski ulegają uśpieniu a ich wzrost jest wstrzymany. Efekty mogą być różne – wiele zależy od koloru i gęstości włosków, a także od klasy urządzenia. Tańsze urządzenia często mają niższe parametry i mniej możliwości regulacji. IPL nie należy mylić z trwałym usuwaniem owłosienia laserowo, które daje zdecydowanie lepsze efekty i pozwala na trwałe usunięcie owłosienia.

Woskiem

Zabieg przeprowadzony woskiem to metoda, która pozwala pozbyć się niechcianego owłosienia na około 3 tygodnie. Zaletą tej metody jest szybkość i dokładność – wosk skutecznie usuwa nawet malutkie włoski. Minusem jest niestety ból. Rozgrzany wosk dość mocno przywiera do skóry – podczas jego odrywania, skóra zostaje mocno podrażniona – może nawet dojść do uszkodzenia naczynek. Usuwanie włosków woskiem to zabieg, którego nie warto wykonać samodzielnie – szczególnie jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Najlepiej więc korzystać z zabiegu w salonie kosmetycznym, co jak wiadomo – wiąże się z dość dużymi kosztami.

Pastą cukrową

Zabieg pastą cukrową przebiega bardzo podobnie do zabiegu woskiem, jednak jest ona zdecydowanie mniej bolesna. Pasta cukrowa oblepia jedynie włoski – nie przykleja się do skóry, dlatego podczas odrywania nie ciągnie jej i nie powoduje podrażnień. Odczucia bólowe są więc zdecydowanie mniejsze. Pasta cukrowa jest środkiem naturalnym, dlatego pozytywnie wpływa na skórę i nie powoduje uczuleń. Oczywiście nie jest to trwała metoda usuwania owłosienia – zabieg należy powtarzać co około 3 tygodnie. Usuwanie owłosienia pastą często jest znacznie bardziej kosztowne od depilacji woskiem – zabieg ten trwa bowiem znacznie dłużej. Stąd też regularne wizyty w salonie wiążą się z dość dużymi kosztami.

Kremy 

Kremy to sposób na bezbolesne usunięcie owłosienia, jest on jednak niestety mało efektywny. Po pierwsze, kremy nie zawsze działają – nie poradzą sobie z ciemnymi i grubymi włosami. Po drugie są dość drogie, dlatego jest to bardzo kosztowny sposób . Po trzecie, na ogół posiadają mało przyjemy zapach, a po czwarte – mogą powodować uczulenia i podrażnienia. Kremy to dość mocna mieszanka chemiczna, dlatego przed ich użyciem zawsze należy najpierw przeprowadzić próbę uczuleniową na małym obszarze skóry.

Jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się owłosienia raz na zawsze jest laseroterapia. Usuwanie owłosienia laserem polega na wykorzystaniu wiązki światła lasera o określonej długości, która wnika w głąb skóry, uszkadzając macierz włosa. To właśnie ta część odpowiada za wzrost włosków. Laser jest całkowicie bezpieczny i nie podrażnia oraz nie uszkadza skóry – działa jedynie na sam włos, skutecznie go niszcząc. Jest więc to jedyny efektywny sposób usunięcia owłosienia.

Usuwanie włosków laserowo można wykonać na każdej części ciała – dużym zainteresowaniem cieszy się na przykład depilacja nóg, bikini czy pach. Dzięki nowoczesnym, zaawansowanym laserem, zabieg jest dla wielu osób całkowicie bezbolesny. Jeśli chodzi o czas trwania zabiegu, jest on bardzo zróżnicowany, bowiem zależy od wybranego obszaru. Na przykład bikini czy pach to zaledwie kilka minut, jednak depilacja nóg zajmie już znacznie więcej czasu – nawet ok 1,5h. W porównaniu z innymi metodami usuwania owłosienia, laseroterapia jest najbardziej skuteczną i bezpieczną metodą usuwania owłosienia, która jest także bardzo opłacalna. Jeśli podliczymy ile pieniędzy wydajemy w ciągu całego swojego życia na maszynki do golenia, kremy czy wizyty w salonach kosmetycznych (na wosk, paste cukrową), to wyjdzie nam naprawdę pokaźna kwota!. W tej skali koszt laseroterapii jest naprawdę niewielki.

Dużą zaletą zaibegu przeprowadzonego laserem jest także fakt, że zawsze możemy cieszyć się idealnie gładką skórą – bez podrażnień i wrastających włosków. Nagły wypad nad jezioro, basen czy imprezę z przyjaciółmi? Nie ma problemu! Dzięki temu raz na zawsze będziesz perfekcyjnie przygotowany na każdą niezapowiedzianą sytuację.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat tej metody usuwania owłosienia, zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu, w której szczegółowo omawiamy najbardziej popularne mity oraz fakty.

Mity

Wokół usuwania włosków laserem powstało wiele teorii, z których część nie zawsze jest prawdziwa. Jeśli interesuje Cię laserowe usuwanie włosów, z pewnością chciałbyś dowiedzieć się o niej nieco więcej. Pomożemy Ci więc rozwiać wątpliwości, wyjaśniając najczęściej powielane mity

MIT: Usuwanie włosów laserem zawsze jest bolesne

Osoby decydujące się na usuwanie włosów laserowo z całego ciała najczęściej obawiają się… bólu. Bardzo często słyszy się, że usuwanie owłosienia laserem jest bardzo bolesne. Oczywiście każdy z nas ma inny próg bólu, jednak obecnie w salonach stosuje się nowoczesne, zaawansowane technologicznie lasery z funkcją chłodzenia, co sprawia, że usuwanie owłosienia jest całkowicie bezbolesne! Śmiało więc można powiedzieć, że stwierdzenie, iż depilacja boli jest nieprawdą.

MIT: laseroterapia jest niebezpieczna

Laseroterapia jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i nie należy się go obawiać. Światło lasera oddziałuje jedynie na mieszek włoska i nie podrażnia ani nie narusza naskórka. Nawet jeśli po  występują zaczerwienienia (co zdarza się bardzo rzadko), ustępują one bardzo szybko. Zabieg jest na tyle bezpieczny, że może być wykonywany na każdej części ciała, również w delikatniejszych miejscach, takich jak pachy, bikini czy twarz.

MIT: Wystarczy jeden zabieg 

Usuwanie włosków laserowo jest trwałą metodą ich redukcji, jednak wykonanie jednego zabiegu to zdecydowanie za mało. Włoski na naszym ciele rosną w trzech fazach: anagen, katagen i telogen. Podczas zabiegu niszczone są jedynie włoski w fazie wzrostu – anagenu. Laser nie działa na włoski w fazie przejściowej (katagen) oraz fazie spoczynku (telogen). Z tego względu konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów. Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie i zależy od wielu czynników, między innymi od obszaru poddawanego zabiegowi, a także koloru włosków. Przy ciemnych włoskach, laser działa znacznie bardziej efektywnie, u osób z jaśniejszymi włoskami często konieczne jest wykonanie większej ilości zabiegów.

MIT: Laser usuwa tylko ciemne włoski

Lasery starszej generacji rzeczywiście oddziaływały jedynie na ciemne włoski, jednak obecnie laseroterapia jest znacznie bardziej rozwinięta. Nowoczesne lasery pozwalają na usunięcie nawet jaśniejszych włosków, dlatego z zabiegu może dziś skorzystać każdy!

MIT: Nie ma przeciwwskazań 

Mimo tego, że Trwałe usuwanie owłosienia całego ciała jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, istnieją pewne przeciwwskazania do zabiegu. Wybierając się do renomowanego salonu , podczas konsultacji na pewno zostaniemy o ich poinformowani. Do najważniejszych należą: ciąża i karmienie piersią, choroby nowotworowe i niektóre choroby skóry (bielactwo, rybia łuska, łuszczyca), zażywanie ziół i leków światłouczulających. Zabiegu  laserem nie wykonuje się również na świeżo opalonej skórze ani przy zmianach wirusowych, bakteryjnych czy grzybiczych.

MIT: Wszystkie lasery są tak samo skuteczne

Nie wszystkie lasery cechują się taką samą skutecznością. Efekty zabiegów zależą od parametrów, takich jak długość fal i czas trwania impulsu. Decydując się na zabieg usuwania owłosienia laserem, warto więc wybrać się do renomowanego salonu, który korzysta wyłącznie z certyfikowanego sprzętu, gwarantującego wysoką skuteczność.

MIT: Nie trzeba się przygotować

Faktem jest, że do zabiegu depilacji laserem nóg i i innych części ciała trzeba się wcześniej odpowiednio przygotować. Na około 4 – 6 tygodni przed planowanym zabiegiem, należy zaprzestać wyrywania włosków (pęsetą, depilatorem czy woskiem), zaś dzień przed zabiegiem trzeba je dokładnie zgolić. Przed wizytą nie wolno również stosować peelingów chemicznych ani się opalać – skóra nie może być podrażniona. W dniu zabiegu nie powinno się stosować także kremów i balsamów, a w przypadku depilacji pach – także antyperspirantów.

MIT: Po zabiegu można się opalać

Po zabiegu również trzeba przestrzegać pewnych zasad – jedną z nich jest rezygnacja z opalania. Promienie UV mogłyby nie tylko podrażnić skórę po, ale również przyczynić się do powstania nieestetycznych przebarwień. Po zabiegu należy odpowiednio zabezpieczać skórę, stosując kremy z wysokim filtrem UV.

MIT: Laser nie radzi sobie z wrastającymi włoskami

Wrastające włoski to problem, który dotyczy wielu osób. Jest to nie tylko nieestetyczny kłopot, ale również bardzo bolesny, co więcej wrastające włoski mogą przyczyniać się do powstawania podrażnień i stanów zapalnych. Laser skutecznie działa zarówno na prawidłowo rosnące włoski, jak i na te wrastające. Depilacja laserem nóg może więc być świetnym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z wrastającymi włoskami na nogach. Laser skutecznie likwiduje przyczynę problemu, poprawiając stan skóry.

MIT: To zabieg tylko dla kobiet

Usuwanie owłosienia laserem nóg i innych partii ciała to zabieg dla każdego – nie tylko dla kobiet. Panowie coraz częściej poddają się zabiegom. Pozbycie się owłosienia daje większy komfort i swobodę, pozytywnie wpływa także na samoocenę – zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Laser można stosować na każdą okolicę, dlatego Panowie mogą bez obaw poddać się depilacji pleców, karku i każdej innej dowolnej części ciała.

MIT: Laseroterapia jest droga

Ceny są zróżnicowane i zależą między innymi od depilowanego obszaru. Inną kwotę zapłacimy z pewnością za depilację laserową całego ciała a inną za depilację laserową nóg. Wiele salonów posiada atrakcyjne cenowo pakiety, gdzie przy depilacji kilku partii jednocześnie (podczas jednego zabiegu), można otrzymać sporą zniżkę. Warto również pamiętać, że laseroterapia pozwala na trwałe usunięcie owłosienia, tak więc zabiegów nie musimy powtarzać przez cały czas. Dlatego też – wbrew pozorom – usuwanie owłosienia laserem jest znacznie bardziej opłacalna od innych metod usuwania owłosienia.

Kompendium wiedzy na temat usuwania włosów laserem

Laseroterapia coraz bardziej zyskuje na popularności. Zabieg dedykowany jest nie tylko kobietom, ale również mężczyznom. Co więcej, jest to jedyny skuteczny sposób na całkowite pozbycie się niechcianego owłosienia! Co warto wiedzieć na temat laserowego usuwania owłosienia? Z jakich partii ciała można usunąć owłosienie laserem? Jak przygotować się do zabiegu? Jakie korzyści niesie za sobą laseroterapia? Na te – i wiele więcej nurtujących Cię pytań – znajdziesz odpowiedzi w niniejszym artykule.

Czym jest trwałe usuwanie owłosienia laserem?

Zanim przejdziemy do odpowiedzi wyżej wymienione pytania, warto na samym początku dowiedzieć się, czym tak właściwie jest usuwanie włosów laserowo? Mówiąc krótko, jest to usuwanie owłosienia przy pomocy wiązki światła lasera, który niszczy cebulkę włosa wraz z korzeniem, nie uszkadzając przy tym komórek skóry. Tak więc laseroterapia niszczy macierz włosa, która odpowiada za jego wzrost, poprzez barwnik (melaninę) zawarty w mieszku włosowym. W medycznym środowisku, proces ten określa się jako selektywną fototermolizę. Wiązka lasera trafia jedynie we włos, nie niszcząc przy tym skóry, dzięki czemu epilacja może być stosowana również w delikatnych miejscach, takich jak bikini, pachy czy wąsik.

Czy laseroterapia uszkadza skórę?

To pytanie nurtuje wiele osób. Skoro uszkadza cebulki włosków, to czy ma również negatywny wpływ na naszą skórę? Odpowiedź jest prosta – nie, oddziałuje jedynie na melaninę zawartą we włoskach, nie jest więc w żaden sposób szkodliwa dla komórek skóry. Oczywiście zdarza się czasem, że świeżo po zabiegu skóra jest delikatnie zaczerwieniona, jednak podrażnienia te nie są ani groźne, ani szkodliwe i zazwyczaj znikają po paru godzinach. Zabieg epilacji jest więc całkowicie bezpieczny i nie trzeba się go obawiać.

Jakie są korzyści ?

Codzienne usuwanie owłosienia jest czasochłonne, uciążliwe, a także kosztowne. Ponadto nie daje trwałych efektów. Nawet jeśli zdecydujemy się na wosk czy pastę cukrową – włoski i tak będą odrastać. Ponadto tego typu zabiegi są dość drogie, dlatego inwestycja w depilację laserową opłaca się znacznie bardziej. Nie dość, że koszt bardzo szybko Ci się zwróci to jeszcze pozbędziesz się włosków na zawsze! Efekty zabiegu przeprowadzonego laserem są fenomenalne i pozwalają pozbyć się włosków z każdej części ciała. Nowoczesne lasery działają nie tylko na ciemny włos, ale także na te jaśniejsze, dlatego zabiegowi mogą poddać się osoby nawet z brązowymi czy rudymi włoskami. Skuteczność wynosi około 95%. Pozostałe 5% to włoski, które podczas wykonywania zabiegu nie były jeszcze w fazie anagenu. Można jednak łatwo je usunąć podczas jednego, dodatkowego zabiegu. Po wykonaniu serii zabiegów, możesz być pewien, że pożegnasz się z owłosieniem raz na zawsze, ponieważ wiązka lasera trwale uszkadza mechanizm wzrostowy włosków.

Kolejną zaletą jest brak podrażnień. Codzienne golenie maszynką często pozostawia po sobie zaczerwienienia i nieestetyczne krostki. Kremy mogą uczulać, zaś wosk i pasta przyczyniają się do wrastania włosków. Usuwanie owłosienia laserem jest bezpieczną metodą, która pozostawia skórę czystą, gładką oraz pozbawioną podrażnień.

To także ogromna oszczędność czasu. Sam zabieg trwa dość krótko, natomiast po całej serii zabiegów możesz przez lata cieszyć się gładką i pozbawioną włosków skórą. Nie musisz więcej tracić czasu na golenie się, co więcej w każdej chwili jesteś gotowa na spontaniczne wyjście – imprezę ze znajomymi, wypad nad jezioro czy na basen.

Jak się przygotować?

Jak się przygotować do zabiegu? Przed zabiegiem koniecznie trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, na miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z zabiegu przeprowadzanego innymi metodami – dopuszczalne jest jedynie golenie włosków maszynką. Na kilka tygodni przed zabiegiem, nie wolno się również opalać ani używać samoopalaczy. Jeżeli przyjmujesz leki bądź zioła światłouczulające – odstaw je tydzień przed. Przed zabiegiem nie wolno również wykonywać mocnych peelingów obszaru, który ma zostać poddany zabiegowi. Dzień przed wizytą – lub tego samego dnia – obszar, który ma zostać poddany zabiegowi, należy dokładnie ogolić maszynką.

Zalecenia pozabiegowe 

Może się zdarzyć, że skóra po zabiegu będzie nieco podrażniona i zaczerwieniona, jednak zdarza się to nadzwyczaj rzadko. Ewentualne podrażnienia znikają po kilku godzinach bądź maksymalnie p 2-3 dniach. Aby je załagodzić, można stosować delikatne balsamy bądź maści typu Bepanten czy Panthenol. Oczywiście po zabiegach laserem, należy przestrzegać kilku zaleceń. Po zabiegu  należy powstrzymać się od opalania i stosowania samoopalaczy. Warto dbać o miejsce poddane zabiegowi, stosując delikatne balsamy, a także ochronę UV. Nie wskazane jest stosowanie peelingów, silnych kosmetyków, a także dezodorantów i antyperspirantów (przy depilacji pach). Prócz tego przez jakiś czas należy powstrzymać się od gorących kąpieli, korzystania z sauny czy basenu. Przez dwa tygodnie po zabiegu , nie należy stosować leków i ziół światłouczulających, a także pamiętać, by pomiędzy zabiegami nie wyrywać włosków.


Usuwanie owłosienia z różnych części ciała

Pozwala na usunięcie niechcianych włosków praktycznie z każdej części ciała. W naszym profesjonalnym salonie oferujemy depilację laserową:

 • całej twarzy lub pojedynczych elementów (np. wąsik, broda)
 • rąk – ramion, przedramion
 • pach
 • nóg – łydek, ud
 • brzucha
 • bikini płytkie oraz głębokie
 • pleców
 • karku
 • szpary pośladkowej

Z zabiegów mogą korzystać zarówno panie, jak też panowie. Decydując się na usuwanie owłosienia w kilku partiach ciała jednocześnie (podczas jednego zabiegu), możesz skorzystać z atrakcyjnych zniżek oraz rabatów, dzięki którym za zabieg zapłacisz nawet o połowę mniej!

Ile serii zabiegów depilacji laserowej należy wykonać, aby efekt był trwały?

Ile serii zabiegów należy wykonać, aby efekt był trwały?

Aby całkowicie pozbyć się owłosienia, konieczne jest wykonanie kilku zabiegów, aczkolwiek widoczne rezultaty da się zauważyć już po jednym. Ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie i zależy między innymi od ilości włosków, ich grubości, a także danej partii ciała, na której wykonywany jest zabieg. Bardzo ważną rzeczą przy zabiegach depilacji jest również faza wzrostu włosa. Wyróżniamy 3 fazy:

 • anagen – aktywna faza wzrostu, w której macierz włosa jest najbardziej rozwinięta. W fazie tej dochodzi do wzrostu włoska.
 • Katagen – faza przejściowa, w której cebulka włosa zaczyna powoli obumierać
 • telogen – faza spoczynku, w której włos wypada

Aby  laseroterapia dała największą skuteczność, zabieg należy przeprowadzić w fazie anagenu. Oczywiście nasze włoski są w różnych fazach wzrostu, dlatego też aby całkowicie pozbyć się owłosienia niezbędne jest wykonanie kilku bądź nawet kilkunastu zabiegów. Mimo tego, że jest trwałym sposobem na pozbycie się owłosienia, często zaleca się wykonanie tzw. zabiegu przypominającego – na przykład raz do roku.

Od czego zależy skuteczność ?

Na skuteczność usuwania włosków laserem ma wpływ wiele czynników, między innymi kolor skóry oraz włosków. Najlepsze efekty uzyskają osoby, u których występuje większy kontrast między włoskami a skórą, czyli gdy włos jest ciemny, a skóra jaśniejsza. Na efekty wpływa również ilość zabiegów, która u każdego będzie inna. Dlatego też z laseroterapii warto korzystać wyłącznie z profesjonalnym salonie, gdzie pracownicy indywidualnie podchodzą do każdego Klienta. W naszym salonie, możesz liczyć na profesjonalne doradztwo i darmowe konsultacje, na których wykluczymy ewentualne przeciwwskazania oraz poinformujemy Cię, jak przygotować się do zabiegu depilacji.

Jak długo trwa zabieg ?

Zabiegi usuwania owłosienia laserem przebiegają bardzo szybko. W zależności od danej partii ciała – może to być kilka do kilkunastu minut. Jest więc to obecnie nie tylko najskuteczniejsza, ale również najszybsza forma usuwania owłosienia. Dzięki laseroterapii oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale również czas. Jest to świetny zabieg dla osób zapracowanych, które nie mają czasu na codzienne golenie lub korzystanie z innych form w salonach kosmetycznych, takich jak woski czy pasta cukrowa, która trwa zdecydowanie dłużej.

Jakie są przeciwwskazania ?

Do najważniejszych przeciwwskazań do zabiegunależą:

 • ciąża, okres karmienia piersią
 • świeża opalenizna
 • niektóre choroby skóry: bielactwo, rybia łuska, łuszczyca
 • aktywne infekcje skóry oraz infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze
 • przyjmowanie leków lub ziół fotouczulających (nagietek, dziurawiec) bądź antybiotyków, a także leków, które zmniejszają krzepliwość krwi (należy odstawić je przynajmniej tydzień przed planowanym zabiegiem)
 • choroby przewlekłe: padaczka, nowotwory, fotodermatozy
 • nadwrażliwość na słońce
 • skłonności do powstawania przebarwień, bliznowców, zaburzenia pigmentacji skóry i brodawki skórne

Oczywiście zabieg poprzedza fachowa konsultacja, tak więc ostateczna decyzja w kwestii wykonania zabiegu należy do kosmetologa. Przeprowadzi on z Tobą szczegółowy wywiad, który pozwoli wykluczyć ewentualne przeciwwskazania, dzięki czemu będzie mógł zaproponować najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązania.

Jakie lasery wykorzystuje się przy zabiegach ?

Obecnie na rynku znajduje się wiele rodzajów laserów. W naszym salonie korzystamy z najlepszego, najnowocześniejszego sprzętu, który gwarantuje doskonałe efekty, nawet w przypadku jaśniejszych włosków. Nowoczesny, holenderski laser kosmetyczny Soprano, to gwarancja skuteczności, bezpieczeństwa oraz całkowicie bezbolesnego zabiegu. Wyniki badań klinicznych potwierdzają, że laser Soprano jest obecnie jednym z najskuteczniejszych, zaawansowanych technologicznie urządzeń, który może być wykorzystywany przez cały rok – nawet w lecie, a także u osób z ciemniejszą karnacją. Laseroterapia Soprano jest obecnie najszybszą laserową technologią, która generuje aż 2400 watów mocy, gwarantującej najlepsze efekty. Sprzęt ten zawiera także zaawansowany system chłodzenia skóry, który sprawia, że zabieg w naszym salonie jest całkowicie bezbolesny. Z pewnością warto przekonać się o tym na własnej skórze.

Gdzie warto wykonać zabieg ?

Koniecznie należy wybrać sprawdzony i profesjonalny gabinet – taki jak nasz. Znajdziesz nas w Warszawie. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, nowoczesny holenderski laser, a także wykwalifikowanych pracowników, którzy zadbają o Twoje bezpieczeństwo oraz komfort podczas zabiegu. Jeżeli nigdy wcześniej nie korzystałeś z zabiegów – nie musisz się obawiać. Nasi pracownicy wszystko dokładnie Ci wyjaśnią, opowiedzą o zabiegu, efektach, a także o tym, jak się do niego przygotować. Korzystając z naszych usług, masz pewność, że trafiłeś w dobre ręce. Jesteśmy pewni, że wizyta w salonie będzie dla Ciebie przyjemnym doświadczeniem. Nie czekaj i już dziś pozbądź się niechcianego owłosienia – raz na zawsze!

Jak długo utrzymuje się efekt?

To zabiegi dające najlepszą skuteczność jeśli chodzi o zapewnienie gładkości skóry oraz jej doskonałego wyglądu. Jak długo utrzymują się efekty tego rodzaju zabiegów?
Oto wskazówki.

To doskonały sposób na trwałą redukcję owłosienia, a co za tym idzie poprawę kondycji skóry. Skupiona wiązka światła oraz podwójna jej długość – 840 i 910 nm pozwala w sposób skuteczny usunąć włosy wraz z całą ich strukturą. Dzięki temu zjawisku skóra zyskuje jednolity kolor, brak widoczności czarnych kropek, podrażnień po tradycyjnych metodach , a także zjawiska zapalenia mieszków włosowych oraz wrastających włosów.

Warto podkreślić, że pierwsze rezultaty widoczne są po upływie 10-14 dni od momentu przeprowadzenia zabiegu.

Aby cieszyć się efektami należy wykonać serię zabiegów, która składa się z 6-8 wizyt przeprowadzanych co okres 4-6 tygodni.

Jak długo utrzymują się efekty ?
Należy do trwałych metod usuwania owłosienia. Oznacza to, że włosy wypadają wraz z całą strukturą po upływie 10-14 dni od momentu wykonania zabiegu. Efekty pozwalają cieszyć się gładką skórą przez cały rok. Zaleca się jednak od tego tego momentu wykonywać tak zwane zabiegi przypominające, podtrzymujące efekt całej serii. Jest to bardzo istotne w utrzymaniu odpowiedniego wyglądu skóry, ponieważ nie ma obecnie metod, które zapewniają efekty na całe życie.

Stanowi obecnie najskuteczniejsze rozwiązanie w celu zyskania gładkiej oraz zadbanej skóry. Inne metody na rynku dają krótkotrwały efekt gładkości, a dodatkowo wiążą się one z dużą bolesnością oraz skutkami ubocznymi w postaci podrażnień, zapalenia mieszków włosowych oraz zjawiska wrastania włosów.

To obecnie najskuteczniejsza metoda zapewniająca efekty gładkiej skóry na lata. Dzięki jej wysokiej trwałości oraz skuteczności pozwala cieszyć się komfortem gładkości oraz całkowitym brakiem problemów skórnych w postaci podrażnień po goleniu, zapalenia mieszków włosowych czy zjawiska wrastania włosów. Jest najlepszym oraz najbardziej trwałym sposobem usuwania niechcianego owłosienia z każdej części naszego ciała.

Gabinet , to profesjonalny salon, w którym możesz skorzystać z usług trwałej redukcji owłosienia. Posiadamy nowoczesny sprzęt i wieloletnie doświadczenie, dlatego wizyta w naszym salonie zawsze jest przyjemna, komfortowa oraz bezpieczna. Jednak to nie jedyna oferowana przez nas usługa. Jeśli chciałbyś szczegółowo poznać naszą ofertę, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z niniejszym artykułem.

 Na czym polega?

To nie tylko popularna, ale i najskuteczniejsza metoda. Tylko laser pozwala całkowicie pozbyć się niechcianego owłosienia i cieszyć się piękną, gładką skórą. Laser, przy pomocy wiązki emitowanego światła, skutecznie niszczy cebulkę włosa (wraz z korzeniem), nie uszkadzając przy tym skóry. Jest więc to zabieg nie tylko skuteczny, ale również całkowicie bezpieczny – nie powoduje podrażnień skóry i nie przerywa ciągłości naskórka. Dzięki temu metodę tą można stosować na każdej części ciała, również tych delikatnych, takich jak bikini, twarz czy pachy. Z zabiegu przeprowadzonego laserem w naszym gabinecie może skorzystać każdy, w ofercie posiadamy: depilację twarzy, karku, pleców, ramion, nóg, pach, szpary pośladkowej czy też okolic bikini. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, oferując najkorzystniejsze rozwiązania i dobierając odpowiednie parametry lasera czy ilość zabiegów.

Jakie są zalety?

Laseroterapia ma wiele zalet. Po pierwsze jest to jedyna forma , która pozwala raz na zawsze pozbyć się owłosienia. Kremy, jednorazowe maszynki, wosk, pasta cukrowa czy depilatory dają jedynie krótkofalowe efekty. Co więcej mogą przyczyniać się do wrastających włosków, podrażnień na skórze czy nawet uczuleń. Zabiegi takie jak wosk czy depilator są również bardzo bolesne i nieprzyjemne. Laseroterapia to również oszczędność czasu i pieniędzy. Już po kilku zabiegach widać satysfakcjonujące efekty! Jest to inwestycja na długie lata – przeliczając ile pieniędzy wydasz na inne metody, okaże się, że laseroterapia wychodzi znacznie taniej! Dzięki niej raz na zawsze pożegnasz się z maszynkami, co więcej – zawsze będzie gotowa na niespodziewane wyjście. Impreza z przyjaciółmi, wycieczka nad jezioro, basen? Nigdy więcej nie będziesz się tym martwić! Twoja skóra zawsze będzie wyglądać idealnie gładko, bez najmniejszego włoska. Jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, gdyż nie podrażnia i nie uszkadza skóry. Co więcej, dzięki nowoczesnym laserom, zabieg jest praktycznie bezbolesny i u większości osób nie powoduje żadnego dyskomfortu. Nowoczesne lasery posiadają głowice chłodzące, dzięki którym bez obaw możesz poddać się zabiegowi.

Przeciwwskazania 

Mimo tego, że zabieg jest całkowicie bezpieczny, występuje kilka przeciwwskazań, które uniemożliwiają jego przeprowadzenie. Należą do nich: ciąża i karmienie piersią, przyjmowanie leków bądź ziół światłouczulających (należy je odstawić na miesiąc przed zabiegiem), zmiany wirusowe i bakteryjne (opryszczka, kurzajka), niektóre choroby skóry (bielactwo, rybia łuska, łuszczyca), a także nowotwór. Skóra (w miejscu zabiegu) nie może być również nadmiernie przesuszona i uszkodzona. Oczywiście nie musisz się obawiać – przed przystąpieniem do zabiegu, nasz wykwalifikowany personel przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad, aby wyeliminować ewentualne przeciwwskazania, a także poinformować Cię, w jaki sposób przygotować się do zabiegu .

Nowoczesna technologia

W naszych klinikach korzystamy z najnowocześniejszych rozwiązań, które gwarantują bezpieczeństwo oraz uzyskanie najlepszych efektów. Kosmetyczny laser Soprano to holenderska technologia, generująca wysoką moc i skoncentrowaną wiązkę, co pozwala zapewnić lepsze, szybsze i dokładniejsze usuwanie owłosienia oraz bardziej kompleksowe leczenie. Laser diodowy Soprano nie jest ograniczony przez kolor skóry – zabiegi można wykonywać zarówno na jasnych jak i ciemniejszych karnacjach, co jest prawdziwą innowacją na rynku! Zabiegi są krótsze, bezbolesne i można wykonywać je nawet w lecie!

Laser

Nasze salony w Warszawie oferują  również wiele innych zabiegów z wykorzystaniem lasera, w tym zabiegi lecznicze. Pracujemy wyłącznie na najlepszych, medycznych laserach, wykorzystując najnowocześniejsze technologie, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwo i satysfakcjonujące efekty. Nasi pracownicy posiadają odpowiednie kwalifikacje oraz są przeszkoleni w obsłudze lasera. Decydując się na zabiegi w którymś z naszych salonów, możesz być pewny, że trafisz w odpowiednie ręce. Każdy zabieg poprzedzony jest profesjonalną konsultacją, na której przeprowadzamy dokładny wywiad z Klientem, informujemy o przebiegu zabiegu, ewentualnych przeciwwskazaniach, a także o tym jak przygotować się do danego zabiegu. Jesteśmy pewni, że wizyta w naszych gabinetach będzie dla Ciebie bardzo przyjemna – zadbamy zarówno o Twój komfort, jak i bezpieczeństwo. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi zabiegami laserowymi.

Usuwanie przebarwień

Przebarwienia o problem, który dotyka wiele osób – zarówno kobiet, jak też mężczyzn. Przyczyną ich powstawania jest nadmierna produkcja melaniny. Bardzo często pojawiają się przy nadmiernej ekspozycji na słońce czy też w wyniku zmian hormonalnych. Mogą być również pozostałością po trądziku i chorobach skóry. Duże, widoczne przebarwienia i plamy na skórze często wyglądają nieestetycznie, nic więc dziwnego, że wiele osób szuka sposobów na to, by się ich pozbyć. Nie zawsze jest to proste, często nawet najlepsze kosmetyki nie radzą sobie z większymi przebarwieniami. Jak więc można się ich pozbyć? Mamy dla Ciebie skuteczne rozwiązanie! Medyczny laser, wykorzystywany w naszych salonach – w Warszawie – pozwala na skuteczną walkę z niedoskonałościami skóry. Leczenie przebarwień to zabieg całkowicie bezpieczny, wykonywany przez wykwalifikowany personel, dlatego nie trzeba się go obawiać. Laser diodowy emituje silne światło o odpowiedniej długości fal, które pochłaniane jest przez melaninę, co sprawia, że przebarwienia zostają usunięte. Zabieg jest szybki, praktycznie bezbolesny i nie dochodzi w nim do przerwania ciągłości skóry. Usuwanie przebarwień laserem to obecnie najszybsza i najskuteczniejsza metoda, która pozwala cieszyć się piękną skórą i raz na zawsze pozbyć się szpecących plam – na twarzy, dekolcie, ramionach czy dłoniach.

Leczenie trądziku

Laser z powodzeniem można też wykorzystywać w leczeniu trądziku. Te nieestetyczne zmiany skórne często pojawiają się u kobiet i mężczyzn w okresie dojrzewania, ale nie tylko. Wiele osób po 30 roku życia także boryka się z tym problemem. Można więc powiedzieć, że trądzik należy do najczęściej występujących chorób dermatologicznych. Powstaje na skutek nadmiernego wydzielania się łoju, co powoduje zatkanie przewodu odprowadzającego sebum. W efekcie na skórze pojawiają się stany zapalne, trądzik i zaskórniki. Czasami może nawet dojść do stanu zapalnego i pojawienia się krost, grudek, cyst czy torbieli ropnych. Trądzik do schodzenie, które ma tendencję do nawracania, a także pozostawiania po sobie ciężkich do usunięcia śladów – przebarwień i blizn. Dlatego tak ważne jest jego odpowiednie leczenie, na przykład przy użyci lasera. Emituje on różnego rodzaju światło, które ma pozytywny wpływ na skórę i procesy w niej zachodzące. Leczenie trądziku prowadzi do poprawy skóry na wielu płaszczyznach. Już po kilku zabiegach można zaobserwować ogólną poprawę cery, rozjaśnienie przebarwień, usunięcie blizn, zmniejszenie trądziku, zniwelowanie widoczności porów, zmniejszenie łojotoku, zniszczenie bakterii, które przyczyniają się do powstawania zmian trądzikowych czy wzmożenie produkcji kolagenu, odpowiedzialnego za jędrność i napięcie skóry. Serdecznie zapraszamy na bezpieczne i skuteczne leczenie trądziku laserem – z usługi tej skorzystasz w naszych salonach w Warszawie i .

Leczenie rumienia i likwidacja zmarszczek

Leczenie rumienia to kolejna usługa, którą znajdziesz w ofercie naszych salonów w Warszawie. Rumień na twarzy powstaje na skutek nadmiernego rozszerzania się naczyń krwionośnych. Jest to defekt kosmetyczny, który na ogół pojawia się przy chorobach skóry lub pod wpływem różnego rodzaju czynników drażniących. Laser jest obecnie najskuteczniejszą metodą na pozbycie się rumienia. Ponadto jest to szybka i skuteczna metoda odmładzająca, która pozytywnie wpływa na regenerację skóry, jej odmłodzenie i rewitalizację zmarszczek.

Odmładzanie skóry

Zabiegi laserem stymulują produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się napięta, zregenerowana i wyraźnie odmłodzona. Przy użyciu nowoczesnego lasera diodowego, można poprawić kondycję skóry – jej gęstość, koloryt i elastyczność. Odmładzanie skóry wykonywane w naszym gabinecie, to świetny sposób, by nadać skórze blask, a także zminimalizować oznaki starzenia się, drobne zmarszczki czy przebarwienia. Po zabiegu skóra jest widocznie gładsza i zyskuje świeższy, młodszy wygląd. Skóra starzeje się już od 30go roku życia – to właśnie wtedy zmniejsza się produkcja kolagenu i elastyny, pojawiają się pierwsze zmarszczki, kurze łapki czy utrata jędrności. Laserowy lifting twarzy to zabieg dla każdego, kto dostrzega u siebie właśnie takie objawy. Ten bezinwazyjny zabieg zmniejsza widoczność zmarszczek i zapobiega powstawaniu kolejnych, poprawia napięcie skóry oraz wpływa na przywrócenie bardziej wyrazistego owalu twarzy. Efekty widoczne są już po 1 zabiegu! Mimo tego, że zabieg jest całkowicie bezpieczny, istnieją pewne przeciwwskazania do zabiegu, takie jak: ciąża, karmienie piersią, choroby skóry (opryszczka, bielactwo), przyjmowanie leków lub ziół światłouczulających, świeża opalenizna czy nowotwór.

dlaczego warto skorzystać z naszych usług

Oferta naszych salonów w Warszawie jest niezwykle bogata i bardzo atrakcyjna. Wykorzystując najlepszy laser kosmetyczny Soprano, jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania każdego z naszych Klientów. Jednak obszerna oferta zabiegowa to nie wszystko. Nasz salon to renomowany i profesjonalny gabinet, który przykłada ogromną wagę do zadowolenia oraz bezpieczeństwa Klientów. Posiadamy wieloletnie doświadczenie oraz wysokie kwalifikacje, które nieustannie pogłębiamy. Nasi pracownicy dbają o swój rozwój zawodowy, nieustannie szkoląc się, dzięki czemu możemy świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Bez względu na to, jaki zabieg wybierzesz – zamykanie naczynek na nogach, fotoodmładzanie czy usuwanie trądziku laserem – możesz być pewny, że uzyskasz satysfakcjonujące efekty oraz spotkasz się z profesjonalnym podejściem do Klienta.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin w naszych salonach! W Warszawie znajdziesz nas tuż przy Złotych Tarasach – na al. Jerozolimskiej 87 w centrum medycznym BEST MED. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, możesz skontaktować się z nami telefonicznie, mailowo lub przez formularz na stronie. Zapraszamy!

Jedną z największych zalet depilacji pach przy użycia lasera jest wysoka skuteczność zabiegu. Obecnie jest to jedyna forma trwałego usuwania niechcianego owłosienia – ani woskiem, ani pastą cukrową czy kremami nie zagwarantuje nam tak dobrego efektu, jak laseroterapia. Metoda ta pozwala pozbyć się nawet do 90% owłosienia! Aby cieszyć się trwałym usunięciem owłosienia pod pachami, należy wykonać około 3-4 zabiegi w odstępie 4-6 tygodni.

Kolejną zaletą jest oszczędność pieniędzy. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że seria zabiegów jest dość droga, jednak warto dodać, że jest to inwestycja na długie lata, która bardzo szybko się zwróci. Dzięki laseroterapii wydawanie pieniędzy na jednorazowe maszynki, wosk czy kremy do golenia, (które wbrew pozorom nie należą do najtańszych), to już przeszłość.

Warto również wspomnieć o oszczędności czasu. Koniec z codzienną rutyną przeprowadzaną maszynką. Dzięki laseroterapii pachy zawsze będą perfekcyjnie gładkie, a skóra miękka i pozbawiona nieestetycznych krostek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *