Kategorie
Blog

Depilacja laserowa Warszawa – nasze biuro w pytaniach i odpowiedziach

Nasz salon depilacji laserowej w Warszawie posiada wieloletnie doświadczenie w skutecznym usuwaniu owłosienia. Mimo tego, że depilacja laserem cieszy się coraz większym zainteresowaniem, wciąż wiele osób, nie wie, jak wygląda ten zabieg, komu jest dedykowany i jakie są jego efekty. Pojawia się wiele pytań, dlatego dziś zachęcamy Cię do zapoznania się z naszym artykułem o depilacji. Znajdziesz tu odpowiedzi na wiele nurtujących pytań, a także informacje o pozostałych usługach oferowanych przez nasz gabinet.

Czym jest melanina?

Zanim przejdziemy do opisu zabiegu, warto poznać odpowiedź na zasadnicze pytanie. Słowo melanina pochodzi od greckiego „melas”, oznaczającego „brązowy”. Jest to ciemny pigment występujący w skórze właściwej i naskórku, produkowany przez komórki zwane melanocytami. To właśnie ona odpowiada przede wszystkim za kolor skóry, oczu czy włosów. U ludzi wyróżniamy 3 rodzaje melaniny: neuromelaninę, feomelaninę i eumelaninę.

Jakie zjawisko zachodzi podczas depilacji laserem?

Przy zabiegu depilacji laserowej występuje zjawisko zwane selektywną fototermolizą. Jest to proces niszczenia cebulek włosów poprzez lasera. Wiązka światła kierowana jest na skórę. Energia świetlna jest wchłaniana przez melaninę, która znajduje się w cebulkach włosowych. Tam zamieniana jest w ciepło, które niszczy cebulkę odpowiedzialną za wzrost włosa. Działanie lasera koncentruje się wyłącznie na melaninie, dlatego nie uszkadza komórek skóry. Światło absorbowane jest wyłącznie przez włos, a nie tkanki.

Depilacja Laserowa 1

Jakie są korzyści z depilacji laserem?

Depilacja laserowa w Warszawie jest nieinwazyjną metodą usuwania owłosienia i niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim jest to jedyna znana metoda, która pozwala raz na zawsze zwalczyć problem niechcianych włosków. Zapewnia trwałe rezultaty i jest bardzo skuteczna w usuwaniu owłosienia z dużych części ciała, takich jak nogi czy plecy. Korzyści z depilacji laserowej to także:

 • gładka, piękna skóra,
 • eliminacja podrażnień, zaczerwienień i wrastających włosków,
 • oszczędność czasu i pieniędzy,
 • komfort i uczucie pewności w każdej sytuacji,
 • łatwe i bezbolesne usunięcie włosków z delikatnych okolic (bikini, twarz, pachy),
 • większa higiena, ograniczenie rozwoju bakterii.

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

W porównaniu z innymi popularnymi metodami usuwania owłosienia (np. wosk), depilacja laserowa jest znacznie mniej bolesnym zabiegiem. Oczywiście wiele zależy od indywidualnego progu bólu, a także obszaru zabiegowe. W miejscach wrażliwych (bikini, twarz), uczucie bolesności może być nieco większe. Podczas zabiegu odczuwalny jest lekki dyskomfort, jednak większość Klientów naszego gabinetu w Warszawie, twierdzi, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. Dzieje się tak również dlatego, że korzystamy z nowoczesnego lasera, który posiada nakładkę chłodzącą. Ponadto parametry lasera zawsze są ustawiane indywidualnie. Gdy Klient odczuwa duży ból, nic nie stoi na przeszkodzie, by nieco je zmniejszyć. Możesz więc bez obaw skorzystać z zabiegu w naszym gabinecie.

Z jakich okolic można usuwać owłosienie laserem?

Laser można z powodzeniem zastosować na każdej części ciała – jest to bezpieczna alternatywa usuwania owłosienia nawet z delikatnych, wrażliwych okolic. Nasz gabinet w Warszawie oferuje usługi zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. U nas możesz raz na zawsze pozbyć się owłosienia z:

 • twarzy (cała twarz lub np. wąsik, policzki),
 • górnej części ciała (pachy, ręce, klatka, ramiona, brzuch, barki i kark, plecy),
 • dolnej części ciała (pośladki, bikini płytkie i głębokie, łydki, uda).

Depilacja Laserowa 2

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Każdy zabieg depilacji poprzedzany jest szczegółowych wywiadem z Klientem. Przede wszystkim musimy wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Jeśli wszystko jest w porządku, przystępujemy do omówienia zabiegu. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania oraz opowiemy Ci więcej o tym, jak wygląda zabieg depilacji w naszym warszawskim salonie. Każdy zabieg depilacji wykonywany jest przez doświadczoną osobę, posiadającą odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Czas trwania sesji jest różny i zależy przede wszystkim od depilowanej obszaru ciała. W przypadku mniejszych powierzchni, takich jak pachy, wąsik czy górna warga, zabieg będzie trwać kilka minut. Przy większych obszarach – nogi czy plecy – może wydłużyć się do kilkudziesięciu minut.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Mimo tego, że depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym i bezinwazyjnym, istnieje kilka przeciwwskazań, o których trzeba pamiętać. Należą do nich:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • choroby skóry – bielactwo, rybia łuska, łuszczyca,
 • intensywna opalenizna,
 • zmiany wirusowe i bakteryjne – opryszczka, kurzajka, brodawka,
 • choroby nowotworowe,
 • przyjmowanie leków i substancji światłouczulających – dziurawiec, nagietek,
 • skłonność do powstawania bliznowców i przebarwień,
 • nadwrażliwość na światło lasera,
 • metalowe implanty, wszczepiony stymulator serca lub defibrylator,
 • cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia krwi.

Czy wrastające włoski są przeciwwskazaniem do zabiegu?

Wrastające włoski nie wykluczają z wykonania zabiegu, wprost przeciwnie, należą do jednych ze wskazań. Usuwanie włosków laserem to duży komfort dla osób, borykających się z problemem wrastania włosków. Dzięki usunięciu owłosienia, można całkowicie wyeliminować ten kłopot i pożegnać się z bolącymi krostkami.

Jaki laser wykorzystywany jest do zabiegu w salonie w Warszawie?

Klinika depilacja-laserowa.info wykorzystuje wyłącznie bezpieczny, rekomendowany sprzęt. W Warszawie korzystamy z medycznego niemieckiego lasera MedioStar, generującego 2400 W, dzięki temu możemy zagwarantować spektakularne efekty widoczne już po 1 zabiegu! Korzystamy z najnowszych technologii, dlatego jesteśmy w stanie usunąć nawet ciemniejsze włoski. Laser MedioStar sprawdzi się nie tylko przy jasnej karnacji, również Panie z ciemniejszą skórą mogą bezpiecznie skorzystać z zabiegów w gabinecie.

Depilacja Laserowa 3

Jak przygotować się do zabiegu depilacji?

Przed zabiegiem depilacji należy przestrzegać kilku zaleceń:

 • nie opalać się min 4 tygodnie przed zabiegiem,
 • nie usuwać włosków na 4 tygodnie przed zabiegiem,
 • w dniu zabiegu nie korzystać z kremów, balsamów, antyperspirantów (w miejscu zabiegowym),
 • na tydzień przed depilacją nie stosować mocnych peelingów, złuszczania,
 • na dzień przed depilacją (lub w tym samym dniu) usunąć owłosienie maszynką.

Jak dbać o skórę po depilacji?

Skóra po depilacji laserem może być lekko zaczerwieniona i podrażniona, jednak stan ten zazwyczaj mija maksymalnie po paru godzinach. Jest to naturalna reakcja skóry i nie należy się tego obawiać. Po zabiegu depilacji laserowej, należy przestrzegać kilku zasad, takich jak:

 • stosowanie balsamów nawilżających,
 • używanie kremów z filtrem,
 • w przypadku depilacji pach, ograniczenie dezodorantów, antyperspirantów przez pierwsze dni,
 • unikanie słońca, solarium, samoopalaczy
 • unikanie basenu, sauny przez 7 dni po zabiegu

Ile zabiegów trzeba wykonać, by zauważyć efekty?

Efekty zabiegu są kwestią indywidualną i zależą od wielu czynników, takich jak faza wzrostu włosa (laser oddziałuje tylko na cebulkę w fazie anagenu), kolor czy gęstość włosków, a także obszaru zabiegowego. Aby cieszyć się trwałymi efektami, należy wykonać około 6-8 zabiegów. Może się okazać, że u niektórzy pacjentów wykona się ich mniej bądź więcej. Szczególnie u osób z zaburzeniami hormonalnymi, może się zdarzyć, że takich sesji będzie trzeba wykonać więcej.

Depilacja Laserowa 4

Czy po serii zabiegów depilacji włosy już nigdy nie odrosną?

Nigdy nie wyeliminuje się włosków w 100%, jednak depilacja laserowa jest w stanie usunąć nawet do 95% włosków. Włoski, które zostaną są bardzo delikatne, cienkie i praktycznie niezauważalne. Po zakończonej serii zaleca się wykonanie zabiegu przypominającego – raz do roku, dzięki czemu podtrzymamy efekt gładkiej skóry. Oczywiście jest to kwestia indywidualna. W naszej klinice w Warszawie Klienci często wykonują zabiegi przypominające raz na kilka lat, ponieważ efekty są tak dobre, że nie ma potrzeby robić ich częściej.

Jakie jeszcze inne zabiegi oferuje gabinet depilacji w Warszawie?

Nasz gabinet w Warszawie specjalizuje się nie tylko w depilacji laserowej. Posiadamy bardzo bogatą ofertę zabiegową. W naszej klinice wykonujemy również:

 • laserowe zamykanie naczynek,
 • leczenie trądziku laserem
 • usuwanie przebarwień,
 • laserowe odmładzanie skóry,
 • likwidacja zmarszczek i leczenie rumienia.

Jak wygląda zabieg laserowego zamykania naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek to prosty, szybki i bezinwazyjny sposób na uporanie się z tym problemem. Laser gwarantuje trwałe efekty. Podczas zabiegu wiązka światła podgrzewa krew w rozszerzonym naczynku do odpowiedniej temperatury, co powoduje obkurczenie się jego ścianek. W konsekwencji zostaje ono zamknięte. Laserowe zamykanie naczynek wykonywane jest przez naszych doświadczonych specjalistów. Przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzany jest wywiad z Klientem. Specjalista bierze również pod uwagę wygląd naczynek – ich kształt, rozmiar i kolor. Na tej podstawie dobierane są odpowiednie parametry lasera. Sam zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, nie powoduje również uszkodzenia naskórka.

Ile zabiegów zamykania naczynek trzeba wykonać?

Liczba zabiegów zależy od indywidualnych uwarunkowań, takich jak wielkość naczynek, ich głębokość, kolor czy ilość. Aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty, należy wykonać od 1 – 5 zabiegów w odstępie miesiąca.

Czy usuwanie przebarwień laserem jest skuteczne?

Często wybieraną usługą w naszym salonie w Warszawie jest laserowe usuwanie przebarwień i leczenie trądziku. Przebarwienia, czyli ciemniejsze plamy, to zaburzenia w kolorycie skóry, występujące u wielu osób. Dzieje się tak przez nieprawidłowo funkcjonujące melanocyty. Światło lasera pochłania melaninę, co pozwala na szybkie usunięcie plam pigmentacyjnych – na dekolcie, twarzy, ramionach czy dłoniach. To krótki, bezpieczny i bezinwazyjny zabieg, podczas które nie występuje przerwanie ciągłości naskórka.

Jak wygląda laserowe leczenie trądziku?

Laserowe leczenie trądziku to jedna z najnowocześniejszych i jednocześnie najskuteczniejszych metod walki z trądzikiem. Gdy inne metody zawodzą – warto zdecydować się właśnie na laser. Podczas zabiegu ogrzewane są wierzchnie warstwy skóry. W efekcie dochodzi do zniszczeniu bakterii beztlenowych, które odpowiedzialne są za problemy skórne. Laser skutecznie rozprawi się nie tylko z trądzikiem, ale również bliznami potrądzikowymi czy przebarwieniami. Leczenie trądziku w Warszawie to skuteczna metoda, która daje doskonałe efekty w krótkim czasie. Wystarczy już 5 – 8 zabiegów, aby cieszyć się zdrową, gładką skórą.

Depilacja Laserowa 5

Na czym polega laserowe fotoodmładzanie?

Laserowe usuwanie zmarszczek to zabieg dedykowany osobom z wiotką, mało elastyczną skórą, na której widać pierwsze oznaki starzenia. Bruzdy, zmarszczki, brak jędrności skóry – dzięki laserowi można znacząco poprawić jej stan. W Warszawie korzystamy z nowoczesnego lasera diodowego, emitującego skupioną wiązkę światła o określonej długości. Efektem jest silne stymulowanie procesów odnowy, które wpływają na rewitalizację i regenerację skóry. Dochodzi do przebudowy włókien kolagenowych i elastynowych, zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny w skórze. Po zabiegu widzimy wyraźną poprawę kondycji skóry, jej gęstości, elastyczności, a także kolorytu.

Jak wygląda laserowe leczenie rumienia?

Rumień to zaczerwienienie na twarzy, które powstaje przez nadmiernie rozszerzone naczynka krwionośne. Jest to defekt kosmetyczny, z którym boryka się wiele osób, często pojawia się podczas różnych czynników drażniących (ciepło, zimno) lub chorób skóry. Leczenie rumienia laserem jest jedną z najskuteczniejszych metod zwalczania tego problemu. Podczas zabiegu wysoka temperatura uszkadza melaninę, co prowadzi do domknięcia naczynek, dzięki czemu zaczerwienienie skóry jest mniej widoczne. Koloryt cery zostaje ujednolicony i przybiera ona naturalny, ujednolicony wygląd.

Salon depilacji w Warszawie – jak zarezerwować wizytę?

Rezerwacji wizyty w naszym warszawskim salonie możesz dokonać:

 • telefonicznie,
 • wypełniając formularz dostępny na stronie,
 • przez aplikację BOOKSY, w której znajdziesz całą ofertę i cennik poszczególnych usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.