Kategorie
Depilacja całego ciała Depilacja Laserowa - Warszawa

Wolumetria twarzy

Wolumetria to zaawansowana technika w medycynie estetycznej, której celem jest odtworzenie lub zwiększenie objętości w określonych obszarach twarzy. Zabieg ten odnosi się do procesu odmładzania twarzy przez przywracanie utraconej z biegiem lat struktury i objętości, co prowadzi do bardziej młodzieńczego i wypoczętego wyglądu.wolumetria

Wolumetria twarzy

Z wiekiem skóra traci kolagen i elastynę, co w połączeniu z ubytkiem tkanki tłuszczowej w twarzy prowadzi do zwiotczenia skóry, pogłębiania się bruzd i zmarszczek oraz zmiany konturów twarzy. Wolumetria skupia się na odbudowie tych straconych objętości, szczególnie w okolicach policzków, bruzd nosowo-wargowych, linii żuchwy oraz skroni.

Do zabiegu najczęściej używa się wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, który jest naturalnie występującym składnikiem skóry, odpowiedzialnym za jej nawilżenie i objętość. Inne stosowane substancje to hydroksyapatyt wapnia czy poli-L-mlekowy, które również efektywnie przywracają objętość i stymulują produkcję kolagenu.

Wolumetria jest zabiegiem niemal natychmiast dającym efekty, które mogą utrzymywać się od kilku miesięcy do nawet dwóch lat, w zależności od rodzaju użytego wypełniacza oraz indywidualnych cech pacjenta. Dzięki temu, że wypełniacze są wstrzykiwane w precyzyjnie wybrane miejsca, efekty są naturalne i nie zakłócają rysów twarzy.

Zabieg jest zazwyczaj szybki i mało inwazyjny, przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych. Może być wykonywany z użyciem znieczulenia miejscowego, co zapewnia komfort pacjenta. Po zabiegu pacjenci mogą wrócić do swoich codziennych czynności, choć mogą wystąpić lekkie zaczerwienienia, obrzęki czy siniaki w miejscach iniekcji.

Wolumetria to technika wymagająca umiejętności i doświadczenia, dlatego ważne jest, aby zabieg był przeprowadzany przez wykwalifikowanego specjalistę w medycynie estetycznej. Specjalista powinien dokładnie ocenić twarz pacjenta, aby zaplanować zabieg w sposób, który zapewni naturalnie wyglądające i harmonijne efekty.

Podsumowując, wolumetria to skuteczna metoda odmładzania twarzy, która pozwala na przywrócenie utraconej objętości i konturów, dając efekt naturalnego odmłodzenia. Jest to bezpieczna i skuteczna opcja dla osób poszukujących ni chirurgicznych metod poprawy wyglądu twarzy, jednak kluczowe jest, aby zabieg był wykonany przez doświadczonego specjalistę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *