Kategorie
Depilacja całego ciała Depilacja Laserowa - Warszawa

Wprowadzenie do Karniwor

Dieta karniwor, czyli dieta oparta wyłącznie na produktach pochodzenia zwierzęcego, zyskuje na popularności jako sposób na poprawę zdrowia jelit i ogólnego samopoczucia. Jednak nie dla każdego przejście na tę dietę jest proste i bezproblemowe. Wiele osób doświadcza wzdęć, bólu brzucha czy luźnych stolców, które mogą być wynikiem nie tylko adaptacji organizmu do nowego sposobu odżywiania, ale również spożywania nieodpowiednich rodzajów mięs. Oto kilka wskazówek, jak można sobie z tym poradzić, opartych na zaleceniach z: CARNIVORE CURE, Judy Cho, NTPWprowadzenie do karnivor

Wprowadzenie Karniwor

Unikaj mięs bogatych w glikozoaminoglikany

Jeśli twoje problemy jelitowe nie są spowodowane przejściem na dietę karniwore, warto zwrócić uwagę na mięsa bogate w glikozoaminoglikany. Są to węglowodany znajdujące się w mięsach zawierających chrząstki, więzadła i stawy. Aby uniknąć negatywnych skutków, usuń błonę oddzielającą mięso od tłuszczu, na przykład w steku z rostbefu, i trzymaj się z daleka od bulionu kostnego.

Ogranicz spożycie mięs wysokich w histaminy

Mięsa takie jak bulion kostny, mielone mięso wołowe, wędliny i dojrzewające mięsa są bogate w histaminy, które mogą przyczyniać się do problemów jelitowych. Wyeliminowanie ich z diety może przynieść ulgę.

Unikaj fermentowanych i prebiotycznych pokarmów

Fermentowane pokarmy i te bogate w prebiotyki, jak np. ocet jabłkowy, mogą karmić oportunistyczne drożdże i grzyby w organizmie, co tylko pogorszy stan jelit.

Wsparcie suplementacyjne

Rozważ suplementację, która wspiera zdrowie jelit, taką jak  suplementy zawierające składniki: kwas solny, enzymy trawienne, proteazę, lipazę, wsparcie redukujące stany zapalne i probiotyki przetrwalnikowe.

Stopniowe wprowadzanie pokarmów

Po ustabilizowaniu stanu jelit, bardzo ważne jest stopniowe wprowadzanie nowych pokarmów i obserwacja reakcji organizmu. Zaleca się, aby każdy nowy pokarm był wprowadzany pojedynczo, przez co najmniej trzy dni, aby móc zidentyfikować potencjalne źródło problemu.

Dziennik pokarmowy i nastrojów

Prowadzenie dziennika, w którym zapiszesz spożywane pokarmy oraz swoje samopoczucie, może być nieocenioną pomocą w identyfikacji produktów, które negatywnie wpływają na twoje zdrowie jelitowe.

Dieta karniwore może być skutecznym rozwiązaniem dla osób borykających się z różnymi problemami zdrowotnymi, w tym z trudnościami jelitowymi. Kluczem do sukcesu jest jednak indywidualne dostosowanie diety do potrzeb swojego organizmu i cierpliwe szukanie optymalnego sposobu odżywiania, który przyniesie ulgę i poprawę stanu zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *