Kategorie
Depilacja całego ciała Depilacja Laserowa - Warszawa

Czy mogę pójść na saunę w trakcie epilacji?

Laseroterapia a sauna Depilacja laserowa w Warszawie zyskuje coraz większy rozgłos dzięki swojej skuteczności. Skupiona wiązka światła pozwala w sposób trwały pozbyć się niechcianego owłosienia przez co coraz większa rzesza osób korzysta z tego rodzaju zabiegów. Czy laser może ograniczać w codziennym funkcjonowaniu np. korzystaniu z sauny?sauna

Epilacja a sauna

Laseroterapia opiera się na technologii lasera Soprano, którego producentem jest holenderska marka. Urządzenie wyposażone jest w dwie wiązki światła, o długości 840 i 910 nm. Dzięki temu, zabiegi gwarantują jeszcze lepsze efekty terapii. Światło w bezpośrednim kontakcie ze skórą przekształca się w energię cieplną, która prowadzi do termicznego uszkodzenia cebulek oraz brodawek włosów. Efektem tego jest samodzielne wysuwanie się włosów wraz z całą strukturą z mieszka włosowego.

Czy laseroterapia wyklucza z korzystania z sauny?

Laseroterapia to rodzaj zabiegów, do którego wcześniej należy odpowiednio się przygotować, a także trzymać się odpowiednich zaleceń skierowanych przez kosmetologa.

Ze względu na to, że po zabiegu na skórze może wystąpić rumień, a także lekki obrzęk okołomieszkowy warto, aby bezpośrednio po zabiegu, a także kolejne dwa dni unikać czynników, które mogłyby dodatkowo podrażnić naskórek.

Do czynników tych zalicza się również sauna. W miejscu tym występuje wysoka temperatura, która powoduje obfite pocenie się ciała. To zjawisko z kolei przekłada się na zwiększenie podrażnień skóry, które nasilają dyskomfort klienta, a także pogarszają wygląd naskórka.

Warto podkreślić, że sauna nie stanowi przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej, jednak należy wstrzymać się z jej korzystania przez pierwsze dni po jej wykonaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *