Kategorie
Depilacja całego ciała Depilacja Laserowa - Warszawa

Czy laseroterapia boli? Czy jest bolesna?

W porównaniu z innymi popularnymi metodami usuwania owłosienia (np. wosk), zabieg przeprowadzany laserem jest znacznie mniej bolesny . Oczywiście wiele zależy od indywidualnego progu bólu, a także obszaru zabiegowe. W miejscach wrażliwych (bikini, twarz), uczucie bolesności może być nieco większe.czy depilacja laserowa boli

Czy  boli?

Podczas zabiegu odczuwalny jest lekki dyskomfort, jednak większość Klientów naszego gabinetu w Warszawie, twierdzi, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. Dzieje się tak również dlatego, że korzystamy z nowoczesnego lasera, który posiada nakładkę chłodzącą. Ponadto parametry lasera zawsze są ustawiane indywidualnie. Gdy Klient odczuwa duży ból, nic nie stoi na przeszkodzie, by nieco je zmniejszyć. Możesz więc bez obaw skorzystać z zabiegu w naszym gabinecie.

Depilacja Laserowa Wrocław

Depilacja laserowa Warszawa

W naszym salonie operujemy laserem diodowym holenderskiej marki Soprano, który posiada w swojej funkcji trzy tryby. Dla osób szczególnie wrażliwych zaleca się tryb w pełni bezbolesny. Pracując w innym trybie zabieg niesie ze sobą uczucie pewnego dyskomfortu. Jest to jednak kwestia indywidualna, dlatego specjaliści ds. Laseroterapii na początku zabiegu dobierają parametry biorąc pod uwagę rodzaj owłosienia, fototyp skóry oraz próg bólowy. Dlatego, nie możemy jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każdy z nas inaczej będzie reagował na wiązkę światła laserowego. Niemniej jednak należy się spodziewać uczucia tzw. „igiełek” oraz ciepła, które jest emitowane przez laser. Nasz personel w celu jak największego zminimalizowania odczuć bólowych za prośbą klienta może schłodzić obszar zabiegowy jeśli sytuacja tego wymaga lub zastosować maść znieczulającą.

Czy jest bolesna?

Laseroterapia należy do innowacji wśród usług salonów kosmetycznych specjalizujących się dziedzinie jaką jest usuwanie niechcianego owłosienia. Czy mimo swojej skuteczności, zabiegisą bolesne?

Laseroterapia należy do innowacji wśród zabiegów usuwania niechcianego owłosienia. To dzięki niej jesteśmy w stanie pozbyć się włosów na stałe, zapewniając sobie przy tym dużą oszczędność czasu. Laseroterapia opiera się na holenderskiej marki laserze diodowym Soprano. Światło lasera w bezpośrednim kontakcie ze skórą przekształca się w energię cieplną prowadząc do uszkodzenia struktur odpowiedzialnych za proces wzrostu włosów – cebulek. Dzięki ich intensywnemu termicznemu uszkodzeniu następuje stopniowa redukcja włosów po upływie 10-14 dni. To właśnie to zjawisko prowadzi do ich skutecznego niszczenia, a następnie stopniowej redukcji. Warto podkreślić, że laseroterapia przyczynia się również do osłabienia struktury włosów, a także do spowolnienia ich procesu wzrostu.

Każdy z nas ma inny próg bólu, dlatego dla jednych laseroterapia może być nieco bolesna, zaś inni nie będą odczuwać żadnego dyskomfortu. W dużej mierze, jest więc to kwestia indywidualna. Obecnie jednak w gabinetach używa się coraz lepszego, nowoczesnego sprzętu laserowego z głowicami chłodzącymi, co daje uczucie ulgi i gwarantuje praktycznie bezbolesną depilację. Odczucia bólowe są też zależne od depilowanej partii ciała. Pachy, bikini czy depilacja twarzy może być nieco bardziej bolesna niż depilacja nóg czy rąk. Jednak tak jak wcześniej wspomnieliśmy, każdy z nas inaczej odczuwa zabieg depilacji laserem. Coraz więcej osób przekonuje się do tej metody usuwania owłosienia, twierdząc, że zabieg ten jest całkowicie bezbolesny.

Laseroterapia to zabieg, który nie należy do metod bezbolesnych. Decydując się na tego rodzaju usługę należy wiedzieć, że zabieg nie jest całkowicie bezbolesny. Podczas depilacji odczuwalne jest lekkie ciepło, a także ukłucia, które mówią z jakimi włosami mamy do czynienia. Warto jednak podkreślić, że odczucia podczas trwającego zabiegu można zmniejszyć bądź zwiększyć. Regulacja parametrów możliwa jest w każdym momencie procedury. Jeśli odczucia podczas zabiegu nadal będą zbyt intensywne salony kosmetyczne wyposażone są również w metody znieczulające, do których należy maść z aktywną lidokainą lub okłady z lodu. W momencie kiedy zaistnieje taka konieczność warto wyrazić chęć skorzystania z tego rodzaju rozwiązania.

Laseroterapia  to zabieg, który wiąże z pewnym stopniem dyskomfortu. Wszystko dzięki zastosowaniu skupionej wiązki światła, która intensywnie przenika do skóry właściwej na głębokość cebulki włosa. Mimo że zabieg laseroterapii nie jest całkowicie bezbolesny, zawsze podczas wizyty w salonie można zastosować znieczulenie, które dają dużą ulgę, szczególnie podczas zabiegu w okolicach bikini. U osób mniej wrażliwych, znieczulenie zwykle nie jest stosowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *