Kategorie
Depilacja całego ciała Depilacja Laserowa - Warszawa

Dlaczego włosy po depilacji laserowej odrastają?

Depilacja laserowa jest popularną metodą usuwania niechcianego owłosienia, cenioną za jej efektywność i długotrwałe rezultaty. Jednak wiele osób zastanawia się, dlaczego po zabiegu włosy wciąż odrastają. W tym artykule przyjrzymy się procesowi depilacji laserowej, aby zrozumieć, jak działa i dlaczego czasem efekty nie są trwałe.odrastają włosy po depilacji

Dlaczego włosy po depilacji laserowej odrastają?

Depilacja laserowa to proces usuwania włosów, w którym wykorzystuje się skoncentrowane światło laserowe. Laser emituje światło, które jest absorbowane przez melaninę (pigment) w włosach. Ta absorpcja przekształca się w ciepło, które uszkadza cebulkę włosa, hamując lub opóźniając wzrost włosów.

Dlaczego włosy odrastają?

  1. Cykl wzrostu włosów: Włosy rosną w cyklach, a laser jest najskuteczniejszy w aktywnej fazie wzrostu, czyli najmłodszych włoskach dopiero kiełkujących. Mamy też włosy wypadające aktualnie oraz uśpione. Tak- to jest bardzo ciekawe ale mimo, że tego nie obserwujemy i nie zauważamy, to wymieniamy włosy w organiźmie- jedne nam wypadają, inne dopiero rosną.   Ponieważ nie wszystkie włosy są jednocześnie w tej samej fazie, potrzebne są wielokrotne zabiegi, aby skutecznie dotrzeć do wszystkich włosów.
  2. Indywidualne różnice: Genetyka, hormony i inne czynniki indywidualne wpływają na wzrost włosów. U niektórych osób włosy mogą odrastać szybciej lub być bardziej odporne na zabiegi. Szczególnie jeśli ktoś ma bardzo gęsty i gruby zarost. Co ciekawe najłatwiej usuwają się ciemne włosy ale cienkie i rzadkie. Trudniej usunąć włosy pozbawione pigmentu np. siwe.  W zasadzie jest to niewykonalne, ale już jasny blond (ale mające pigment da się usunąć ale jest to trudniejsze niż w wypadku ciemnych włosków). Niemniej gęstość owłosienia też wpływa na ilość potrzebnych zabiegów, przy bardzo gęstym, grubym włosie lub hirsutyzmie jest trudno pozbyć się do zera owłosienia ale na pewno można je znacząco zredukować. Już po pierwszym zabiegu powinien być fajny efekt, niemniej w takim wypadku może być potrzebnych wiele wizyt plus regularne przypomnienia.
  3. Jakość sprzętu: Różne lasery mają różną długość fali i moc, co wpływa na skuteczność zabiegu. Profesjonalne urządzenia używane w klinikach są zazwyczaj skuteczniejsze niż domowe.
  4. Doświadczenie i technika operatora: Zróżnicowane umiejętności i doświadczenie osób przeprowadzających zabiegi mogą wpływać na wyniki depilacji laserowej.

Czy depilacja laserowa jest trwała?

Depilacja laserowa może znacząco zmniejszyć ilość i grubość włosów, ale nie zawsze jest to rozwiązanie całkowicie trwałe. Regularne sesje mogą prowadzić do długotrwałego zmniejszenia owłosienia, ale niektórzy ludzie mogą wymagać okresowych zabiegów podtrzymujących. Jeśli ktoś ma rzadkie owłosienie, ciemne i cieńkie może być tak, że seria zabiegów wystarczy mu na całe życie. Inna osoba przy średnim zaroście może potrzebować po serii jednego przypominającego zabiegu raz do roku (i tak jest najczęściej). A z kolei osoba z bardzo gęstym, grubym włosem lub nadmiernym owłosieniem może potrzebować poza podstawową serią zabiegów regularnych przypomnień co kilka miesięcy.

Jak zwiększyć skuteczność depilacji laserowej?

  • Regularność zabiegów: Przestrzeganie zaleceń dotyczących liczby i częstotliwości sesji.
  • Odpowiednie przygotowanie: Unikanie opalania i depilacji woskiem przed zabiegiem. Dużo łatwiej osiągnąć dobre efekty na jasnych karnacjach, ponieważ laser wychwytuje pigment i im większy kontrast między skórą a włosem, tym lepszy efekt laseroterapii.
  • Wybór odpowiedniego urządzenia: Konsultacja z wykwalifikowanym specjalistą, który dobierze rodzaj lasera do typu skóry i włosów.

Depilacja laserowa jest skuteczną metodą redukcji owłosienia, ale nie zawsze gwarantuje 100% usunięcie włosów na stałe. Zrozumienie mechanizmu działania lasera, a także indywidualnych czynników wpływających na wzrost włosów, może pomóc w ustaleniu realistycznych oczekiwań co do wyników zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *