Kategorie
Depilacja całego ciała Depilacja Laserowa - Warszawa

Trwałość depilacji laserowej

Marzysz o zawsze gładkich nogach, pachach i okolicy bikini? Próbowałaś różnych metod depilacji, ale nie jesteś do końca zadowolona z ich efektów? W takim razie poniższy tekst jest dla Ciebie. Podzielimy się w nim wiedzą na temat depilacji laserowej, która od lat zdobywa coraz większą popularność, wypierając powoli, mniej skuteczne metody. Zaczynajmy.

Trwałość depilacji laserowej

Depilacja jest czynnością, którą wykonuje większość kobiet, od kiedy ukończyła kilkanaście lat. Najczęstszymi miejscami, które panie depilują regularnie są: nogi, pachy oraz okolice bikini. Każda kobieta chce mieć piękną i gładką skórę i gotowa jest na to poświęcić zarówno czas, jak i pieniądze. Problem w tym, że nie każda metoda depilacji przynosi równie dobre i przede wszystkim trwałe efekty. Do dyspozycji pań są m.in. maszynki , depilatory elektryczne, pasty, kremy czy wosk. To jednak laserowe usuwanie owłosienia przynosi efekty, które są najlepsze i co ważne długotrwałe, decydują o jej szybko rosnącej popularności. Kobiety, które zdecydowały się na zabieg przyznają, że laserowa depilacja bikini daje bez porównania lepsze efekty od depilacji woskiem.

Jakie są główne zalety depilacji wykonywanej laserem?

Depilacja laserowa Warszawa polega na emitowaniu wiązki światła o określonej długości fali, która przenika przez skórę i dociera do mieszka włosowego. Tam podgrzewa melaninę – barwnik odpowiedzialny za kolor włosa – i niszczy komórki odpowiedzialne za jego wzrost. W ten sposób w trakcie sesji depilacji laserowej włos zostaje trwale usunięty lub znacznie osłabiony.

Zabieg, którym jest laserowe usuwanie włosów ma wiele zalet w porównaniu z innymi metodami depilacji. Oto niektóre z nich:

– jest bezpieczny i higieniczny. Nie powoduje podrażnień, zapaleń, wrastania włosków czy blizn. Nie wymaga żadnych przygotowań do zabiegu.
– jest skuteczny i trwały. Po kilku sesjach depilacji laserowej można uzyskać redukcję owłosienia nawet o 80-90%. Włosy stają się cieńsze, jaśniejsze i słabsze. Niektóre znikają całkowicie. Efekty depilacji laserowej utrzymują się przez długi czas, często przez lata.
– jest komfortowy i szybki. Zabieg depilacji laserowej trwa od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności od obszaru depilowanego. Jest praktycznie bezbolesny, a ewentualne dolegliwości można łatwo złagodzić za pomocą chłodzącego żelu lub powietrza. Po zabiegu w ciągu kilku dni można wrócić do normalnej aktywności.
– jest ekonomiczna. Choć cena pojedynczej sesji depilacji laserowej może wydawać się dość wysoka, to w dłuższej perspektywie jest to inwestycja, która się zwraca. Nie trzeba wydawać pieniędzy na inne metody depilacji, które często nie są może drogie, ale ich efekty pozostawiają wiele do życzenia. Do tego należy doliczyć czas niezbędny na częste powtarzanie zabiegu. Wykonując ją samodzielnie łatwiej też o podrażnienia po goleniu, które mogą powodować dyskomfort.podrażnienia po goleniu

Światło lasera używanego podczas epilacji pozwala osiągnąć efekty, jakich nie udałoby się uzyskać przy użyciu tradycyjnych metod depilacji. W przeciwieństwie do golenia czy takich metod jak stosowanie wosku, efekty depilacji laserowej są naprawdę trwałe. Już po kilku odpowiednio przeprowadzonych sesjach z wykorzystaniem dobrego sprzętu można w zauważalny sposób zmniejszyć ilość włosów, a nawet całkowicie je wyeliminować. Jest to możliwe dzięki temu, że laser dociera do mieszka włosowego i niszczy go, co zapobiega odrastaniu.

Wspomniany brak wrastających włosków to natomiast ogromna ulga, którą docenią wszystkie osoby, które korzystały z innych metod depilacji. Bardzo często prowadzą one do podrażnień i stanów zapalnych, a do tego brzydko wyglądają i trudno się ich pozbyć. Lepiej więc postawić na metodę, która w całkowicie bezbolesny sposób pozwoli raz na zawsze rozwiązać problem niechcianego owłosienia. Na liście istotnych zalet takiej depilacji nie mogło również zabraknąć tego, że w zależności od powierzchni, z jakiej chce się usunąć owłosienie, cały proces może zająć maksymalnie kilka godzin, a w wielu przypadkach wystarczy poświęcić kilka – kilkanaście minut. To właśnie dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszy się depilacja nóg czy depilacja intymna. Poświęcając niewielką ilość czasu na to, aby wiązka lasera poradziła sobie z włosami w tych okolicach, można zapomnieć o niewygodnym goleniu się zwykłą maszynką, czemu zazwyczaj towarzyszą podrażnienia.

Czy istnieją przeciwskazania do wykonania zabiegu depilacji laserowej?

Pomimo wielu zalet i tego, że depilacja laserem jest metodą bezpieczną i sprawdzoną, jak każdy zabieg medyczny ma pewne przeciwskazania. Depilację laserową należy odłożyć w czasie lub zrezygnować z niej w przypadku:

– ciąży i w okresie karmienia piersią,
– występowania chorób skóry, takich jak łuszczyca, egzema,
– silnej opalenizny, (jeśli jesteśmy świeżo po urlopie, należy odczekać kilka tygodni),
– przyjmowania niektórych leków, takich jak antybiotyki, retinoidy czy leki światłouczulające.

Przed wykonaniem depilacji laserowej dobrze jest skonsultować się ze specjalistą, który oceni stan naszej skóry i włosów, udzieli wskazówek jak przygotować się do zabiegu. W celu umówienia się na wizytę wystarczy poszukać usług o nazwie depilacja laserowa Warszawa, a bez problemu znajdziemy bogatą ofertę salonów piękności, z której łatwoo wybierzemy dogodną lokalizację.

Podsumowanie

Jak widać, depilacja laserowa jest nowoczesną i skuteczną metodą usuwania zbędnego owłosienia, która ma wiele zalet. Jest bezpieczna, trwała, bezbolesna. Poddając się zabiegowi depilacji laserowej, która obejmie kluczowe obszary ciała zapewniamy sobie gładką i piękną skórą przez długi czas, co pozwala każdej kobiecie na poprawę samopoczucia i zyskanie pewności siebie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *