Depilacja bikini, okolic, miejsc intymnych - Warszawa - Depilacja Laserowa

al. Jerozolimskie 87, 02-001 Warszawa
+48 791 292 874 Język
+48 791 292 874
Depilacja laserowa bikini Depilacja okolic intymnych to obowiązkowy zabieg pielęgnacyjny. Większość kobiet depiluje okolice bikini nie tylko latem, ale przez cały rok, ze względów higieny i mody.

Zamów darmową konsultację telefoniczną
Przez kliknięcie “wyślij” akceptujesz politykę prywatności oraz wyrażasz zgodę na kontakt.

Depilacja Bikini

Depilacja okolic intymnych to obowiązkowy zabieg pielęgnacyjny. Większość kobiet depiluje okolice bikini nie tylko latem, ale przez cały rok, ze względów higieny i mody. Są różne metody depilacji bikini. Wśród sposobów domowych można wyróżnić:

  • ekspresową depilację bikini maszynką,
  • kremy i pianki do depilacji bikini,
  • depilator,
  • depilację bikini woskiem.

Pierwsza metoda depilacji bikini jest najszybsza, ale też najmniej trwała. Często powoduje podrażnienia i pojawianie się brzydkich czerwonych krostek, a odrastające włoski są grubsze i ostre. Są one widoczne już po dwóch dniach, a wraz z nimi - konieczność wykonania zabiegu depilacji bikini od nowa.

Druga z wymienionych metod depilacji bikini jest również bezbolesna, ale jej skuteczność nie jest stuprocentowa, a włoski pojawiają się już po paru dniach. Część z nich w ogóle nie zostaje usunięta, zwłaszcza, jeśli poprzednio stosowana była depilacja bikini maszynką i włoski zdążyły się wzmocnić. Może też wywoływać podrażnienia i reakcje uczuleniowe.

Depilator jest rozwiązaniem ekonomicznym, jednak dość bolesnym, zwłaszcza jeśli chodzi o okolice wrażliwe. Mogą pojawić się problemy wrastających włosków i zapalenia mieszków, które widoczne jest w postaci czerwonych, bolesnych krostek. Pojawiają się one po przeprowadzeniu zabiegu depilacji bikini w ten sposób.

Podobnie ma się sprawa z depilacją bikini woskiem. Mimo że włoski odrastają dopiero po około 3 tygodniach, towarzyszący depilacji ból i późniejszy dyskomfort i podrażnienia często zniechęcają panie do tej metody depilacji bikini.

Depilacja laserowa bikini - zalety rozwiązania

Depilacja laserowa bikini to rozwiązanie bezbolesne i trwałe. Światło lasera niszczy cebulki włosa, czym zapobiega jego odrastaniu. Metoda depilacji laserowej bikini polega na poddaniu się serii zabiegów - satysfakcjonujące efekty można uzyskać już po czwartej wizycie w salonie kosmetycznym, a utrzymują się one aż do 7 lat. Zabieg depilacji laserowej bikini nie powoduje podrażnień, wyklucza też ryzyko wrastania włosków czy zapalenia mieszków, a więc problemów często pojawiających się w wyniku domowej depilacji bikini. Przed wykonaniem depilacji laserowej bikini należy się jednak skonsultować z kosmetologiem, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.


Depilacja laserowa bikini

Depilacja laserowa bikini stanowi doskonałe rozwiązanie nie tylko latem, kiedy częściej eksponujemy ciało, ale również na co dzień, w znacznym stopniu ułatwiając funkcjonowanie. Jak więc zacząć zabiegi depilacji laserowej bikini oraz kiedy najlepiej się na nią zdecydować? Oto wskazówki.

Jakie bikini wybrać podczas zabiegu depilacji laserowej?

Obecnie każdy salon oferuje różne rozwiązania dotyczące okolic bikini. W naszym salonie istnieje możliwość wykonania bikini płytkiego, do którego zaliczają się pachwiny oraz bikini głębokie obejmujące pachwiny, wzgórek łonowy oraz wargi sromowe. Podjęcie decyzji, co do wyboru bikini płytkiego lub głębokiego jest tematem mocno indywidualnym. Jednak jeśli wybór nie jest oczywisty warto na początku zdecydować się na mniejszy obszar. W przyszłości zawsze istnieje możliwość pogłębienia obszaru zabiegowego.

Jak przygotować się do depilacji laserowej bikini?

Istotną kwestią przystępując do tego rodzaju zabiegu jest zgolenie włosków maszynką dzień przed wizytą w salonie. Ponadto jeśli miejsce poddawane depilacji laserowej wcześniej było poddawane depilacji woskiem, pastą cukrową lub depilatora należy zakończyć ją na minimum 4 tygodnie przed planową wizytą w salonie. Bardzo istotna jest również wstrzemięźliwość przed stosowaniem leków m.in. w formie antybiotyków, leków przeciwbólowych, alkoholu, a także ziół fotouczulających, do których należy szałwia, nagietek, arcydzięgiel czy dziurawiec.

Co warunkuje efekt depilacji laserowej?

Efektywność depilacji laserowej uwarunkowana jest przede wszystkim kolorem włosa oraz odcieniem skóry. Kategoria zabiegów wykorzystująca działanie lasera diodowego, do którego zalicza się laser Mediostar Next Pro we Wrocławiu i Warszawie bazuje na włosach czarnych, brązowych oraz ciemnych blond. Im jaśniejszy fototyp skóry tym lepiej, jednak możliwości dostosowania parametrów do ciemniejszych skór jest na tyle duża, że nie stanowi to utrudnień w podjęciu decyzji o trwałym usuwania owłosienia. Laser Mediostar Next Pro nie tylko dysponuje możliwością szerokiego doboru parametrów do każdego rodzaju owłosienia oraz koloru skóry, ale również charakteryzuje się podwójną długością fali obejmująca zakres 810 i 940 nm, która zwiększa efekty terapeutyczne. Chłodzenie znajdujące się w głowicy urządzenia dodatkowo wpływa na komfort przeprowadzanego zabiegu, a trzy rozmiary głowicy oraz funkcja wykonywania zabiegu „w ruchu” wpływa na szybkość, dodatkowy komfort, a także skuteczność depilacji.

Kiedy rozpocząć depilację laserową bikini?

Depilacja laserowa bikini to zabieg, który można wykonywać stale, bez względu na występującą porę roku czy opaloną skórę. Wszystko dlatego, że laser Mediostar Next Pro, z którego korzystamy posiada możliwość dostosowania parametrów indywidualnie do potrzeb każdej klientki biorąc pod uwagę kolor i rodzaj włosa oraz fototyp skóry. Oznacza to, że depilacja laserowa nie ogranicza nas czasowo, jest więc zabiegiem całorocznym.

Jak przełamać wstyd laserowej depilacji bikini?

Zabiegi depilacji laserowej bardzo często wśród kobiet wiążą się z tematem zawstydzenia oraz wyjścia z własnej strefy komfortu. Nic bardziej mylnego – depilacja miejsc intymnych to obecnie standard, co oznacza, że jest procedurą bardzo popularną i nieinwazyjną. Ponadto rynek kosmetyczny z roku na rok zauważa zwiększone zainteresowanie laseroterapią. Oznacza to, że ta nieustannie rozwijająca się dziedzina kosmetologii nie tylko gwarantuje oczekiwane efekty gładkiej skóry, ale również należy do kategorii najpopularniejszych zabiegów kosmetologicznych.

Depilacja laserowa bikini - jak przebiega zabieg?

Tuż przed wykonaniem zabiegu kosmetolog powinien przeprowadzić wywiad kosmetyczny, wykluczyć przeciwwskazania, a także zapoznać klienta z podstawowymi informacji dotyczącymi zabiegu. Sama procedura zabiegowa to czas około 10 minut. Po zabiegu na skórze może pojawić się delikatny rumień oraz obrzęk okołomieszkowy, który jest naturalną odpowiedzią naskórka na energię cieplną emitowaną przez głowicę urządzenia.Po zabiegu zaleca się delikatną pielęgnację skóry, które obejmuje nawilżanie oraz unikanie czynników drażniących tj. gorący prysznic, chlorowana woda, sauna (wysoka temperatura).

Przeciwwskazania

- znamiona skórne

– infekcja bakteryjna lub wirusowa (np. aktywna opryszczka)

– doustne retinoidy – po upływie 6 miesięcy od zakończenia leczenia

- ciąża i karmienie piersią

– stosowanie maści z retinolem (retinoidów miejscowych) w miejscu wykonania zabiegu – aby móc wykonać zabieg, musi minąć miesiąc od zakończenia leczenia

– epilepsja (padaczka)

– cukrzyca

– gorączka

– leki fotouczulające, zioła fotouczulające (retinoidy, antybiotyki, dziurawiec, nagietek, szałwia, arcydzięgiel)

– choroby dermatologiczne skóry np: fotodermatozy, skłonności do przebarwień

– nadwrażliwość na substancje wybielające

– choroby autoimmunologiczne: np. toczeń, twardzina, bielactwo, łuszczyca

– infekcja w okolicy zabiegu

– choroby układu nerwowego

– choroby układu nerwowego

Depilacja laserowa bikini a skutki uboczne

Depilacja laserowa bikini nie należy do inwazyjnych. Skóra bezpośrednio po zabiegu staje się zaczerwieniona, a mieszki włosowe lekko opuchnięte. Zmiany te jednak nie utrzymują się długo, a po ich redukcji nie ma żadnego śladu. Jeśli przeciwwskazania tu przed zabiegiem były wykluczone zgodnie z prawdą, depilacja jest wówczas w pełni bezpieczna i nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych.

Gdzie wykonać depilację laserową bikini?

Dobór odpowiedniej dla siebie metody jest bardzo ważny, jednak wybór odpowiedniej placówki to równie ważna kwestia. Decydując się na tego rodzaju zabiegi warto wybierać sprawdzone, a co za tym idzie profesjonalne i renomowane salony kosmetyczne, które gwarantują odpowiednie efekty zabiegowe, a także zapewniają komfort oraz bezpieczeństwo usług.

Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową bikini?

Nie od dziś wiadomo, że wysoki komfort oraz zdrowo wyglądająca skóra to coś, o czym każdy marzy. Warto podkreślić, że okolica miejsc intymnych, do których zalicza się bikini stanowi obszar, gdzie najczęściej występują podrażnienia po tradycyjnych metodach golenia, a także zjawisko wrastania włosków. Depilacja laserowa to doskonałe rozwiązanie na tego rodzaju defekty. Uwalnia nie tylko od nieestetycznych zmian występujących na skórze, ale również działa jako profilaktyka zapalenia mieszków włosowych czy podrażnień po goleniu.

Wśród innych zalet depilacji laserowej bikini wyróżnia się:

- zadbaną i gładką skórę w okolicach intymnych

- brak podrażnień oraz problemów z wrastaniem włosków

- wysoki komfort w codziennym funkcjonowaniu

- spontaniczność w podejmowaniu decyzji (wyjście na rower, basen, plażę)

- zwiększoną pewność siebie oraz poczucie własnej wartości

- zmniejszenie nieprzyjemnego zapachu związanego z poceniem się skóry

- wysoki komfort w sytuacjach intymnych

- zwiększoną higienę ciała

- oszczędność czasu podczas porannej lub wieczornej toalety

Wskazania do zabiegu

Wśród wskazań do zabiegu jakim jest depilacja laserowa bikini wyróżnia się

- wrastające włoski

- podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji (maszynka do golenia, wosk, depilator, krem do depilacji)

- zapalenia mieszków włosowych

- względy estetyczne i chęć pozbycia się niechcianego owłosienia.

Jak dbać o skórę po zabiegu depilacji laserowej bikini?

W celu zachowania jak najlepszej kondycji skóry po zabiegu depilacji laserowej warto zapewnić jej odpowiednią pielęgnację domową. Bezpośrednio po jej wykonaniu zaleca się korzystać z preparatów o działaniu łagodzącym i kojącym. W dalszym etapie warto zastosować pielęgnację nawilżającą, ze względu na nieznaczne przesuszanie się naskórka, który poddawany jest działaniu lasera. Wśród składników kosmetyków przeznaczonych do domowej pielęgnacji skóry zaleca się m.in. aloes, kwas hialuronowy, mocznik, panthenol, alantoinę czy masło shea.

Personel medyczny

Personel medyczny

personel warszawa
personel wroclaw

mgr Angelika Fus - pielęgniarka

Specjalista ds. laseroterapii Adrianna

Podsumowanie

Depilacja laserowa bikini to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania owłosienia. Odczucia zabiegowe są minimalne, a efekty jakie gwarantuje zachwycają zarówno kobiety jak i mężczyzn. Mimo, że skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona, zjawisko to nie ogranicza nas od aktywności fizycznej w ciągu dnia, co oznacza, że zabieg nie wiąże się z okresem rekonwalescencji. Procedura zabiegowa jest szybka, w związku z tym zabieg depilacji laserowej bikini można wykonać nawet podczas pracy w przerwie na lunch!

Strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z Twoimi aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Copyright © 2020 - 2022 Depilacja Laserowa
Strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z Twoimi aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Copyright © 2020 - 2022 Depilacja Laserowa